Nova verzija Vibera za PC

poruka: 9
|
čitano: 4.967
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova verzija Vibera za PC".
12 godina
odjavljen
offline
Nova verzija Vibera za PC

Šta se desilo s metro aplikacijom za WX?

 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Nova verzija Vibera za PC

WX je Windos X, a X od 10 rimiski? Ne valja ti ta skraćenica, i nitko ju ne koristi. W10 već znaš na čemu si.

 

A tu je aplikacije i u Store za Modern UI (po tvom Metro) ali zadnji put kada sam ju probao nisam uopće bio zadovoljan, niti sam mogao mijenjati brojeve, niti vidio brojeve niti mogao dodavati samo znam kada mi je računar počeo da zvoni kao telefon... ništa mi nije bilo jasno.

 

Evo skinuo sam ovaj 100 MB težak install pa javim dojmove, od korisnika koji NEMA viber na telefonu.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Nova verzija Vibera za PC

WX mi je kraće za napisati.

 
0 19 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Nova verzija Vibera za PC
Envy kaže...
Evo skinuo sam ovaj 100 MB težak install pa javim dojmove, od korisnika koji NEMA viber na telefonu.

 I kaj sad očekuješ, salve pohvala? Instaliraj ga.

http://informanka.blogspot.hr/
15 godina
offline
Re: Nova verzija Vibera za PC
Dex.pwn kaže...

WX mi je kraće za napisati.

Ma ajde W ionako moraš a umjesto X - 10 ne bih trebao biti problem.

WX ima puno značenja:

https://en.wikipedia.org/wiki/WX

 

Arendelle kaže...
Envy kaže...
Evo skinuo sam ovaj 100 MB težak install pa javim dojmove, od korisnika koji NEMA viber na telefonu.

 I kaj sad očekuješ, salve pohvala? Instaliraj ga.

Polako nestrpljiva! Instaliranje je uspješno proteklo, ali treba ga aktivirati. Pita imam li Viber na telefonu ja kao imam a nemam. Ukucam broj telefona - neće. Ali ima trik i to dva.

Prvi sporiji je (radi Tableta koje je kao krepana mačka) instalirati Viber i tu ga aktivirati (već jesam jednom i kao što sam gore rekao Modern UI App ne valja ni "dvije banke".

Druga opcija je pretvaranje Desktop Windowsa 10 u Tablet, ali to mi se trenutno ne dâ jer imam Dual Monitor pa bi umjesto Extended  morao Clone napraviti (inače se neće upaliti opcija za Tablet mod). U glavnom tko ga je već instalirao neka napšiše iksustvo.

 

Ali ovo moje iskustvo, biti će zanimljivo samo onima koji nemaju Viber na telefonima.

15 godina
offline
Nova verzija Vibera za PC

Ok. Ovako stoje stvari oni tko nemaju Viber a žele ga imati preko PC-a:

 

Aktivirati Viber možete preko bilo kakvog tableta, ali u koliko ga nemate, trebate prebaciti Windows sa Desktop Mod u Tablet Mod (jedino na taj način će Viber će pomisliti da imate "smartphone" i poslati vam aktivacijski kôd na mobitel.

 

Trenutno imam jedan kontakt (brat) koji se tu pojavio. Dakle njemu je došla obavijest da sam se ja prijavio na Viber na Windows PC

Međutim "okrenuo sam" broj za koji znam da ima Viber (mislim tko ga nema danas osim mene)  i uredno sam pričao par minuta sa tom osobom.

Mana: ne mogu da taj broj snimim. Gore stoji poruka: "This number is not in your contact list - save it using Viber on your phone"

 

BTW: Editirat ću ovaj post kako budem u toku noći ili sutrašnjeg dana ga koristio. Jedva da sam se priavjio a za ne povjerovati: 12 ljudi je počelo da šalje poruke + 3 osobe su zvale (u ne znanju jer su starije) kao "zvao si me, šta si trebao". Nisam zvao samo vam je došla obavjest da koristim Viber na Windos PC.

 

App je ok, puno poboljšanja od onog Modern UI katastrofe. Kada me netko zove/piše a nije mi u kontaktima ili piše ime kako je on postavio na Viberu ili kod nekih vidim samo broj.

 

Napomena: Ovaj post i iskustva koje ću podjeliti su isključivo za osobe koje NEMAJU Viber na telefonima ili tabletima.

 

Uređivano1:

Zvuk: Zvuk je u odnosu (dakle ja koristim Viber preko dobrog mikrofona na PC-u, sa druge strane osoba koristi Viber na tabletu) na klasičan POTS (telefon da ne opisujem skraćenicu) ili GSM na GSM, daleko iznad - ali dolazi do povremenih distorzija i izobličenja. Btw: Da se ne zavaravamo Skype je tu izmislio kompresiju naspram svega što sam do sada čuo, i ništa mu nije ni do koljena.

Kontakti: Jedan veliki minus. Još uvjek nema načina da se kontat doda ili izmjeni na ovoj Viber Aplikaciji. Konretno mislim broj u ime i ime u ime. Tako da sam odustao od Moder UI veziji Vibera (trebaju mi dva monitora) pa za sada dodajem kontakte preko Tableta (non-SIM ili non-LTE tablet kako želite). Sve se sinhronizuje (svaka promjena) sa Desktop aplikacijom. Jako dobra funkcija, ali mi stvarno ne ide u glavu da to mogu uraditi preko Tableta koji nema SIM (GSM, LTE) kartice a ne mogu preko ove Viber Desktop aplikacije.

Jezici: Stvarno manje bitno ali nije preevden na puno jezika: (svega 17-tak) među kojima sa naših prostra su Hrvatski i Srpski (ćirilica), te mislim 5 jezika koji nisu na latiničnom pismu( Arapski, Kineski, Vijetnamski (mislim), Grčki i Japanski). Može se reći da smo dobro prošli, mada to svakog iole ozbiljnog IT-ovca ne bi trebalo zanimati niti 1%.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2016 18:19 (Envy).
Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Nova verzija Vibera za PC

Dosta sam koristio skype, viber i whatsapp. Za audio poruke, video poruke, mogu reći da whatsapp daje čujno bolju kvalitetu zvuka, pravi hd. Whatsapp je više poslovan, a Viber je malo manje ozbiljan, dječji, slikice i pusice, onako, za tinejđere.
Skype je loše kvalitete i nepuzdan kod isporuke poruka - nekad stignu nakon tri dana ili uopće ne stignu. Whatsapp je potpuno pouzdan kod dostave poruka - daje info kad je poruka došla do mobitela primatelja, i vrijeme kad ju je osoba otvorila/pogledala.
Za whatsapp na pc-u ne morate ništa instaliravati jer postoji web stranica s koje možete primati i slati poruke. Ali morate posjedovati mobitel ili ga barem zavarati navedenim trikovima.

 
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Nova verzija Vibera za PC
Keso kaže...

Ali morate posjedovati mobitel ili ga barem zavarati navedenim trikovima.

 Svi ćemo se složiti da je ovo za većinu nepremostiva prepreka. :)

http://informanka.blogspot.hr/
9 godina
offline
Nova verzija Vibera za PC

Pravila foruma i tak neke stvari ne vrijede za tebe? Takve stvari su na forumu zabranjene.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 18:36 (Igzy20).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice