Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije

poruka: 82
|
čitano: 13.164
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije".
16 godina
odjavljen
offline
Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije

HR policija je sprdnja, nista drugo. Cast izuzecima koji svoj posao obavljaju savjesno i posteno.

Prije koji tjedan na ulazu u HR sam imao problem sa osobnom i bio sam zadrzan 4 sata jer je voditelj smjene odlucio otici na more u pola svoje smjene kako bi izbjegao guzvu. Morao sam cekati pocetak druge smjene i drugog voditelja. I to mi je rekao policajac koji je tamo radio u to vrijeme.

Eto, a oni prave aplikacije jer ce to unaprijediti cijeli sustav.

Freak Show Inc.
 
35 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije

Hrvatska policija odrađuje vrlo dobar posao. Ne treba generalizirati i kritizirati čitav sustav zbog jednog partikularnog slučaja. Valja imati na umu da je policija velika organizacijska struktura i da birokratski zastoji unutar sustava nisu ništa neuobičajeno. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2017 12:48 (franjoslav).
Moj PC  
2 23 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
franjoslav kaže...

Hrvatska policija odrađuje vrlo dobar posao. Ne treba generalizirati i kritizirati čitav sustav zbog jednog partikularnog slučaja. Valja imati na umu da je policija velika organizacijska struktura i da birokratski zastoji unutar sustava nisu ništa neuobičajeno. 

 

Volio bih da generaliziram zbog jednog slucaja. Bio bih presretan da je to tako...

Freak Show Inc.
15 godina
online
Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije

Neznam kako vi, ali ja u zadnje vrijeme (čitaj: godine) ne vidim baš mnogo policije, ono kao da su u zemlju propali. Nekada prije nije mogao proći dan da ne sretnem bar jednu patrolu a danas eto nigdje nikoga. Nije da mi fale ali nije mi nit jasno gdje su nestali...

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
Ges kaže...

Neznam kako vi, ali ja u zadnje vrijeme (čitaj: godine) ne vidim baš mnogo policije, ono kao da su u zemlju propali. Nekada prije nije mogao proći dan da ne sretnem bar jednu patrolu a danas eto nigdje nikoga. Nije da mi fale ali nije mi nit jasno gdje su nestali...

 http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-policija-ostala-bez-700-auta-ljudi-satima-cekaju-na-ocevid/956691.aspx

 

Kriza i kod njih...

7 godina
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije

Ali su dobili bicikle 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije

sigurnost?? povjerenje??? m-da. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
Friday kaže...

HR policija je sprdnja, nista drugo. Cast izuzecima koji svoj posao obavljaju savjesno i posteno.

Prije koji tjedan na ulazu u HR sam imao problem sa osobnom i bio sam zadrzan 4 sata jer je voditelj smjene odlucio otici na more u pola svoje smjene kako bi izbjegao guzvu. Morao sam cekati pocetak druge smjene i drugog voditelja. I to mi je rekao policajac koji je tamo radio u to vrijeme.

Eto, a oni prave aplikacije jer ce to unaprijediti cijeli sustav.

 Nedavno mi je osobna istekla na dan kad sam prelazio granicu, i osim sto su me vratili nazad (razumljivo) dobio sam kaznenu prijavu za ilegalni pokusaj prelaza granice, odveli su me na sud (automatski) i morao sam platiti kaznu od suda oko 1000 kuna i imam dosje. Iako su u kucici utvrdili moj identitet i vidjeli da je bila nenamjerna greska.

Tako da je MUP jos samo jedna banda koja hara Hrvatskom. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
Ajar kaže...

sigurnost?? povjerenje??? m-da. 

 Ima onako zlokoban prizvuk.

12 godina
protjeran
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
O_O_O kaže...

 Nedavno mi je osobna istekla na dan kad sam prelazio granicu

 Zašto si ti dopustio da ti osobna istekne? Zašto ju nisi produžio tjedan-dva ili mjeseca dana ranije?

Kritiziraš tuđi obveze, a ti svoje obveze ne ispunjavaš...

Ajd kad su oni nesposbni oko nečega, ali je ovo je isključivo tvoja krivica.

15 godina
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
O_O_O kaže...

 Nedavno mi je osobna istekla na dan kad sam prelazio granicu, i osim sto su me vratili nazad (razumljivo) dobio sam kaznenu prijavu za ilegalni pokusaj prelaza granice, odveli su me na sud (automatski) i morao sam platiti kaznu od suda oko 1000 kuna i imam dosje. Iako su u kucici utvrdili moj identitet i vidjeli da je bila nenamjerna greska.

Tako da je MUP jos samo jedna banda koja hara Hrvatskom. 

 Kako su problem sa isteklim dokumentom pretvorili u kaznenu prijavu za ilegalni pokušaj prelaska granice? 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
To nije do policije, nego do zakona
14 godina
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
bill_jobs kaže...
O_O_O kaže...

 Nedavno mi je osobna istekla na dan kad sam prelazio granicu

 Zašto si ti dopustio da ti osobna istekne? Zašto ju nisi produžio tjedan-dva ili mjeseca dana ranije?

Kritiziraš tuđi obveze, a ti svoje obveze ne ispunjavaš...

Ajd kad su oni nesposbni oko nečega, ali je ovo je isključivo tvoja krivica.

 ma daj, policiji je samo bitno da naplati što više kazni. u normalnim državama bi ovo prošlo bez kaznene prijave jer je jasno da nema ilegalnog prelaska granice. samo bi ga vratili. ilegalni prelazak granice bi bio da neko na silu ili s tuđom/krivotvorenom osobnom pokušava preči granicu.

nemam za potpis
14 godina
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
tenac kaže...

 ma daj, policiji je samo bitno da naplati što više kazni. u normalnim državama bi ovo prošlo bez kaznene prijave jer je jasno da nema ilegalnog prelaska granice. samo bi ga vratili. ilegalni prelazak granice bi bio da neko na silu ili s tuđom/krivotvorenom osobnom pokušava preči granicu.

 

Zamisli ovu situaciju: čuli smo samo njegovu stranu priče ;)

16 godina
odjavljen
offline
Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije

Ja nemam nista protiv dosljednog provodjenja zakona. Ali dosljednost je uvijek bila problematicna u HR.

Osim toga, zasto se uvijek na ljude mora ici "cizmom"? Mene i suprugu su u irskoj u zadnjih godinu dana zaustavili prometni policajci barem 10-ak puta. Ovdje postoji nesto sto je obavezno imati na vjetrobranskom staklu (papiri koji pokazuju valjanost registracije i osiguranja). Ja nemam nosace za te papire i nikako da ih nabavim. Ni jedan jedini puta do sada mi policija nije napisala kaznu iako sam obavezan to imati. Zaustave me, ja im pokazem papire na sta oni odgovore "znate, ali trebali biste imati i diskove ovdje da ih vidimo". Usput mi predloze par trgovina u kojima bih mogao kupiti taj nosac. Nisam nikoga ugrozio, platio sam drzavi sve - zasto bi se islo represijom?

Uvijek se sjetim zgode koju mi je moj stari prepricavao dok je radio kao vozac. Jednom prilikom su ga zaustavili i htjeli su mu napisati kaznu za nesto sto nije kriv. Kad je ustrajao u tome da nije kriv i da u zakonu stoji to i to rekli su mu "e onda cemo ti napisati da si vozio pod utjecajem alkohola". Na to im moj stari odgovori "pa kako kad necu napuhati nista jer nisam nista pio?". Jedan od policajaca mu odgovori - pa napuhat cu ja umjesto tebe.

Pa ti budi pametan...

Freak Show Inc.
 
21 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
Friday kaže...
Uvijek se sjetim zgode koju mi je moj stari prepricavao dok je radio kao vozac. Jednom prilikom su ga zaustavili i htjeli su mu napisati kaznu za nesto sto nije kriv. Kad je ustrajao u tome da nije kriv i da u zakonu stoji to i to rekli su mu "e onda cemo ti napisati da si vozio pod utjecajem alkohola". Na to im moj stari odgovori "pa kako kad necu napuhati nista jer nisam nista pio?". Jedan od policajaca mu odgovori - pa napuhat cu ja umjesto tebe.

Pa ti budi pametan...

 De te lovačke priče pričaj tamo po Irskoj...

Kakva represija i kakva čizma? Jel si kriv za nešto? Jesi, onda plati kaznu koja je propisana.

Po cestama svi voze ko idioti preko ograničenja, masa ih je pijana, krše se prometni propisi i sad bi ti tu "ljude upozoravao".

 

Policija je čak i preblaga koliko idiota ima za volanom, a često i nemoćna jer ovo nije Irska nego balkan gdje svatko "nekoga poznaje" i svaki peti glumi nekog lokalnog šerifa.

Običan policajac se mora bojati da ne dobije otkaz ako kazni pogrešnog tipa, pa ti onda radi svoj posao normalno.

Tako da, drži se ti Irske, a ostavi se komentiranja Hrvatske, jer je ovdje problematika puno složenija.

16 godina
odjavljen
offline
Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije

BTW - ovdje u irskoj je prije nekih godinu dana bio nekakav mini-prosvjed policije jer su trazili bolje uvjete rada i sta ja znam sta. U nekoliko navrata su gradjani organizirali PROSVJEDE PODRSKE policiji. Intervjui na radiju, na portalima, blabla... ja gledam i nevjerujem, Ljudi se bore za svoju policiju i govore kako je sramota da im place nisu vece. 

Ali ovdje nacelnik odjela za borbu protiv prostitucije nije imao svoje kurve koje je podvodio, jel? U hrvatskoj jenacelnik tog odjela imao svoje kurve...

Freak Show Inc.
 
11 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije

A imamo i kolegu milicajca ovdje u temi izgleda...

Samo sto kolega zaboravlja da oni koji divljaju po cesti - divljaju i dalje. Ja sam 34 godine zivota proveo ziveci uz HR policiju pa znam kako je tamo i mogu povlaciti paralele sa Irskom. 

Ima u mom selu jedna poveca obitelj u kojoj radi dosta policajaca (mahom na visim pozicijama). Jedna pripadnica te obitelji je svojevremeno (a to je bilo prije 10-ak godina) imala u vratima od auta kazni u ukupnom iznosu od 14.000 kn. I to je pokazivala i s time se hvalila. Masu puta nije ni dobila kasnu jer svi znaju cija je. Kad se puno nakupi - samo da tu hrpu braticu i kroz par dana je sve rijeseno. 

Imam i osobno dosta zanimljivih iskustava. Npr, jednom prilikom dok sam radio kao konobar prije 12 godina ulazi mi ekipa u birtiju (a ja taman da cu zatvoriti). Celavi, krupni momci. Neugodni odmah s vrata. Odmah se razbija i prijeti. Nakon sto sam 20-ak minuta uzivao u njihovim prijetnjama i uvredama na svoj racun i racun svoje cure napokon stize policajac (kojeg poznam). Sakrije se iza zida da ga oni ne vide pokaze mi glavnom da dodjem do njega i kaze slijedece "buraz samo suti i oni ce otici. Ja ne mogu nista napraviti jer sam sam a oni su naoruzani. Upravo su razbili glavu vlasniku lokala dolje niz ulicu.". Nakon toga se pokupi i ode.

E pa nabijem i tebe i tvoju znacku na onu stvar.

Freak Show Inc.
 
15 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
bill_jobs kaže...
...

 

Procitao sam tvojih zadnjih 20-ak poruka po forumu. (predlazem i ostalima da malo pogledaju)

Pa ti bi najradije sve potrpao u maricu i odvezao negdje namlatit?

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije

Kako rekoh, pobjegao si u Irsku i sad otamo pametuješ.

Ne trebaš ti nikome prepričavati svoje pričice iz birtija, svi znamo da među policojom ima svakakvih ljudi, kao i u svakom poslu, nemoj generalizirat i prodavat pamet.

I hvala ti što si objasnio da je u Irskoj bolje, da je tamo policija bolja i da je sve bolje organizirano nego u HR.

Evo ja to nisam znao, pretpostavljam da je bolje i u Švicarskoj, Nizozemskoj, Belgiji i Austriji.

 

I ne, nisam policajac niti imam veze s njima, ali imam dovoljno mozga da vidim da riba smrdi od glave pa se ne može očekivati neka velika učinkovitost običnog policajca.

 
3 13 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
Meni ukralo bike kraj kamera u firmi. Sve se vidi. Njihov odgovor bio dođite sutra jer imamo gužvu. Kolko je vrijedio bike. Reko 20 dana star platio ga 7 soma. Veli to nije teška krađa. Tek iznad 35 soma. Ali reko ak ne platim 7 soma poreza sve mi uzme država a ovo nije teška krađa. Nabijem ih na tuki. Naravno ima dobrih i poštenih ali kako kaže post gore, ima naoružanih debila sa čelavim glavama a takvima je jedna i pol plaća poštenog Hrvata smijurija. Jer tolko droge zdilaju dnevno ak ne i više.
 
7 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
Friday kaže...
bill_jobs kaže...
...

  (predlazem i ostalima da malo pogledaju)

 

Vrlo "inteligentna" osoba inace, veoma korisna u temama u kojima sudjeluje, voljna "pomoci" kao i svaki prosjecni policajac u rvata. Inace ima dobre postove, za one koji imaju problema sa zatvorom...

49% motherfucker, 51% son of a bitch
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
bill_jobs kaže...

Kako rekoh, pobjegao si u Irsku i sad otamo pametuješ.

 

 

Pobjegao... 

Ajd posaljem ti sken osobne pa napravi zapisnik. Makar lazni - bit ce ti lakse.

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
bill_jobs kaže...
O_O_O kaže...

 Nedavno mi je osobna istekla na dan kad sam prelazio granicu

 Zašto si ti dopustio da ti osobna istekne? Zašto ju nisi produžio tjedan-dva ili mjeseca dana ranije?

Kritiziraš tuđi obveze, a ti svoje obveze ne ispunjavaš...

Ajd kad su oni nesposbni oko nečega, ali je ovo je isključivo tvoja krivica.

 Ne zivim u Hr, bio sam u posjeti, a ne nosim stalno putovnicu. I prica je:

Vozim se u autu, dajem dokument, primjecuju da je istekao, dodjite u kucicu, zovu centralu, potvrdjuju identitet. Ok gospodine morate nazad, ovaj put vas necemo uhititi, ali dobit cete prijavu. Prijava, kazneni dosje, sud automatski i placanje kazne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2017 17:41 (O_O_O).
7 godina
protjeran
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
boxer kaže...
O_O_O kaže...

 Nedavno mi je osobna istekla na dan kad sam prelazio granicu, i osim sto su me vratili nazad (razumljivo) dobio sam kaznenu prijavu za ilegalni pokusaj prelaza granice, odveli su me na sud (automatski) i morao sam platiti kaznu od suda oko 1000 kuna i imam dosje. Iako su u kucici utvrdili moj identitet i vidjeli da je bila nenamjerna greska.

Tako da je MUP jos samo jedna banda koja hara Hrvatskom. 

 Kako su problem sa isteklim dokumentom pretvorili u kaznenu prijavu za ilegalni pokušaj prelaska granice? 

 To kazu ide automatski, ne mozes se zaliti. Nisam niti bio na tom fiktivnom sudu (nije otvoreno za javnost), zalio sam se, ali dobio sam lagani odjeb.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
O_O_O kaže...
bill_jobs kaže...
O_O_O kaže...

 Nedavno mi je osobna istekla na dan kad sam prelazio granicu

 Zašto si ti dopustio da ti osobna istekne? Zašto ju nisi produžio tjedan-dva ili mjeseca dana ranije?

Kritiziraš tuđi obveze, a ti svoje obveze ne ispunjavaš...

Ajd kad su oni nesposbni oko nečega, ali je ovo je isključivo tvoja krivica.

 Ne zivim u Hr, bio sam u posjeti, a ne nosim stalno putovnicu. 

 

E sad ces naucit. Pomalo me to sve skupa podsjeca na one nasilne muzeve koji zene uvjeravaju da ih tuku radi njihovog dobra. 

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
O_O_O kaže...

 Ne zivim u Hr, bio sam u posjeti, a ne nosim stalno putovnicu.

 Kakve veze ima gdje živiš? Jesi ti odgovoran za trajanje svojih dokumenata i vađenje novih?

Da si napravio novu osobnu ne bi imao nikakvih problema, to je poanta.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
bill_jobs kaže...
O_O_O kaže...

 Ne zivim u Hr, bio sam u posjeti, a ne nosim stalno putovnicu.

 Kakve veze ima gdje živiš? Jesi ti odgovoran za trajanje svojih dokumenata i vađenje novih?

Da si napravio novu osobnu ne bi imao nikakvih problema, to je poanta.

 

E nek si mu rekao. Moze sad lock i nek svi posalju OIB-e za zapisnik...

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
Friday kaže...

 E nek si mu rekao. Moze sad lock i nek svi posalju OIB-e za zapisnik...

 Daj ne trolaj, niti si smiješan niti si zanimljiv.

Odi tamo u neki irski pub pa njima pričaj lovačke pričice iz HR dok si konobario, možda ti oni povjeruju.

7 godina
protjeran
offline
Re: Nove mogućnosti MUP-ove mobilne aplikacije
bill_jobs kaže...
O_O_O kaže...

 Ne zivim u Hr, bio sam u posjeti, a ne nosim stalno putovnicu.

 Kakve veze ima gdje živiš? Jesi ti odgovoran za trajanje svojih dokumenata i vađenje novih?

Da si napravio novu osobnu ne bi imao nikakvih problema, to je poanta.

 Djelomicno si u pravu, ali situacija nije za kriminalno gonjenje i sud. I ne brini si, nosim sad stalno stranu putovnicu sa sobom kad sam u posjeti, malo se uljudnije ponasaju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice