Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafičkih

poruka: 23
|
čitano: 2.816
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafičkih ".
16 godina
odjavljen
offline
Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafičkih

Mnogo lijepo na papiru...

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafič
U ovok generaciji bi Radeonke trebale biti bolja kupnja,ako HBM2 spuste I na jeftije kartice.
Kolko Sam ja svatio Samo ce titan I neke x80ti Imati HBM
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafičkih

Eto ti vraze...

 

Treba sada sliju raditi...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafičkih

sve je bolje od gtx 1080p...počeli su već kalkulirati sa Pascalom izgleda da će bit 2 poluproizvoda a punokrvni će i koštat puno krvi 

SILA/ZGX@ZGamers
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafičkih

Sufiks SE(smart edition) će jako čudno izgledati kraj ovog X

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2016 13:24 (Ikarus01).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafič
Hrvoje.RH kaže...
U ovok generaciji bi Radeonke trebale biti bolja kupnja,ako HBM2 spuste I na jeftije kartice.
Kolko Sam ja svatio Samo ce titan I neke x80ti Imati HBM

 HBM2 neće biti na radeonu uopce ove godine kao što su već objavili, on će biti na sljedećoj generaciji. Sve piše što će biti gdje, HBM2 za titan a GDDR5X za sve ostalo.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
12 godina
offline
Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafičkih

Ovaj punokrvni X će biti dobra stvarčica :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafič
Koga više boli briga... počeli su štancati nove kartice svakih 3 mjeseca. Ko Kinezi svoje bofl mobitele. A igre sve gore, gluplje i vraćaju se u '90e. A za takve vam i ne treba dodatna grafička. One ostale, skuplje igre, mahom su bezveze prežvakavanje teme i nabavka kartice od 3000kn za takve igre zaista nema smisla.
Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafič
E da su barem igre iz 90 to bi bio napredak, evo bas danas odigrao malo tankice iz 90.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafičkih

Znači ništa od "bringing HBM to the mainstream". Dobro..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafič
Gdi je DX12? Nek daju DX12 pa ne budemo morali trosit novce na jedne te iste kartice koje svake godine dobe drugo ime i gigu rama extra.
8 godina
odjavljen
offline
Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafičkih
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafič
Vkm996 kaže...

Znači ništa od "bringing HBM to the mainstream". Dobro..

Sta ce nam HBM u mainstreamu kad i GDDR5 ima vise nego dovoljno propusnosti na sabirnici dovoljne sirine. Nek stave 512bit sabirnicu...

15 godina
offline
Re: Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafič
Preskupo za proizvodnju stavljati siru sabirnicu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafič
Patrick_cro kaže...
Preskupo za proizvodnju stavljati siru sabirnicu

Skup je i HBM plus je trenutno ogranicen na 4GB, HBM2 ce i onako ko zna kad doci.

 

Al GDDR5X na 512bit sabirnici kod X80 ce sigurno imati propusnost HBM1.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2016 14:06 (ansha).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafič
ansha kaže...
Patrick_cro kaže...
Preskupo za proizvodnju stavljati siru sabirnicu

Skup je i HBM plus je trenutno ogranicen na 4GB, HBM2 ce i onako ko zna kad doci.

 

Al GDDR5X na 512bit sabirnici kod X80 ce sigurno imati propusnost HBM1.

Pročitao sam da GDDR5X ima duplo veću propusnost od GDDR5 na istoj sabirnici i istom taktu.

Battlelog: Glavas_ZG
10 godina
offline
Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafičkih

Hmm do sad smo imali "GTX Titan X" a sad cemo imati "X Titan" ? Moglo bi biti zbunjujuce, bolje da su ih imenovali redom Titan 1, Titan 2.... umjesto Titan , TitanBlack, Titan Z i Titan X.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafičkih

Onaj tko daje novce za Titana, dobro će se raspitat koji je najnoviji, tako da se ništa ne brineš 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafič
Lewis kaže...

Hmm do sad smo imali "GTX Titan X" a sad cemo imati "X Titan" ? Moglo bi biti zbunjujuce, bolje da su ih imenovali redom Titan 1, Titan 2.... umjesto Titan , TitanBlack, Titan Z i Titan X.

 meni tak svejedno kad titana mogu vidjet uživo skoro s istim šansama s kojima mogu uživo vidjet i titanik

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafič
Lewis kaže...

Hmm do sad smo imali "GTX Titan X" a sad cemo imati "X Titan" ? Moglo bi biti zbunjujuce, bolje da su ih imenovali redom Titan 1, Titan 2.... umjesto Titan , TitanBlack, Titan Z i Titan X.

 

Vkm996 kaže...

Onaj tko daje novce za Titana, dobro će se raspitat koji je najnoviji, tako da se ništa ne brineš 

 Kolega to je Lewis. Njegov render slave je minimalno 100 Gigaflopsa jači nego išta što ću u osobno u dalekoj-dalekoj budućnosti posjedovati.

 

Nekak se nadam dobroj arhitekturi pametnih satova ili bar pametnih poštanskih marki možda to bude slične snage za cca 35 godina.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2016 19:45 (Ikarus01).
10 godina
offline
Re: Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafič
Vkm996 kaže...

Onaj tko daje novce za Titana, dobro će se raspitat koji je najnoviji, tako da se ništa ne brineš 

 Iznenadio(la?) bi se koliko ljudi koji imaju takve grafe poznam a ujedno ne kuze ni pola toga koje su razlike izmedju TitanBlack i Titan ili Zasto Titan Z u renderu ima vidljivo "samo" 6GB Vrama a ne 12GB kako pise i jos gomile pitanja, recimo hrpa njih (koji koriste te grafe profesionalno) su dugo mislisli da Ti znaci Titan pa bi onda 780Ti za njih bila Titan ili 980Ti je 980Titan :). Poanta je da dobar dio tih ljudi se uopce ne kuze u hardware (niti moraju je rnjima kupiti takav komad hardwar enije problem ili jso bolej rad eu firmama koje to kupuju i ot rjesava IT sluzba) nego samo rade grafiku/simulacije i njima su te oznake do bola zbunjujuce.

Meni nije problem, ja dobro znam razliku izmedju raznih modela i broj CUDA jezgri i takt tih istih i kolko OctaneBench bodova mi koja daje sa i bez overclocka da mogu izracunati price/performance ratio, recimo imam jednog TitanX-a (i 4 kom 780 STRIX) i price/performance je debleo na strani 780ki ili recimo 980Ti ali meni je trbealo vise of 6GB Rama za display grafu i onda nema druge jeftinije opcije nego ici na Titana ;).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2016 22:21 (Lewis).
11 godina
online
Re: Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafič
Lewis kaže...
Vkm996 kaže...

Onaj tko daje novce za Titana, dobro će se raspitat koji je najnoviji, tako da se ništa ne brineš 

 Iznenadio(la?) bi se koliko ljudi koji imaju takve grafe poznam a ujedno ne kuze ni pola toga koje su razlike izmedju TitanBlack i Titan ili Zasto Titan Z u renderu ima vidljivo "samo" 6GB Vrama a ne 12GB kako pise i jos gomile pitanja, recimo hrpa njih (koji koriste te grafe profesionalno) su dugo mislisli da Ti znaci Titan pa bi onda 780Ti za njih bila Titan ili 980Ti je 980Titan :). Poanta je da dobar dio tih ljudi se uopce ne kuze u hardware (niti moraju je rnjima kupiti takav komad hardwar enije problem ili jso bolej rad eu firmama koje to kupuju i ot rjesava IT sluzba) nego samo rade grafiku/simulacije i njima su te oznake do bola zbunjujuce.

 eto, na njih nvivia i računa, jer kome bi prodali zalihe starijih titana da nije tukaca s parama

16 godina
offline
Re: Nvidia priprema novu GeForce X80 seriju grafič

Jedva čekam da Nvidia pusti van već Pascal (nasljednike GTX 970/980/980Ti) kroz mjesec i pol ako sve bude po planu. Ne toliko što čekam nasljednika GTX 970 da kompletiram računalo nego od ovih leakova i nagađanja i insider ekskluziva mi se bljuje. Sve neka nagađanja, priče, a apsolutno ništa konkretno. Kao da je u svemu najbitnije hoće li se kartica zvati GTX 1080 ili X80

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice