oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka

poruka: 14
|
čitano: 2.353
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka".
10 godina
suspendiran
offline
oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka

IMHO prema specifikacijama i više nego solidno, posebice ako uzmemo u obzir cijenu.

 

Ipak bih radije volio na njemu Android, posebice zbog male količine slobodnog prostora i procesora koji je daleko od brzog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka

pošto ima USB najvjerojatnije se može instalirati. S druge strane nije taj proc niti tako spor, ja imam još uvijek jedan laptop star oko 8 godina sa C2D procesorom koji je sporiji od ovoga - i komp je sasvim upotrebljiv.

15 godina
neaktivan
offline
oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka

Mene samo zanima jel "przi jaja" dok je u krilu? 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka
jozef kaže...

pošto ima USB najvjerojatnije se može instalirati. S druge strane nije taj proc niti tako spor, ja imam još uvijek jedan laptop star oko 8 godina sa C2D procesorom koji je sporiji od ovoga - i komp je sasvim upotrebljiv.

U slučaju da možda ne znaš detalje Cherry Trail CPU arhitekture, ili šta se zapravo skriva ispod njegovog poklopca eto malo informacija.Kratko i jasno to su X86 procesori sa najnižim IPC-om, od svi na tržištu trenutno dostupnih Intel ili AMD procesora.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/asusov-stick-pc-qm1-dobio-procesor-iz-cherry-trail/233959.aspx?page=0&jumpto=4878471&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/asusov-stick-pc-qm1-dobio-procesor-iz-cherry-trail/233959.aspx?page=0&jumpto=4878856&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/intel-osvjezava-braswell-seriju-sedam-novih-pro/236121.aspx?page=0&jumpto=4936313&sort=asc&view=flat

 

Jedna C2D CPU jezgra ima puno viši IPC, u odnosu na tu ofucanu jednuCherry TrailCPU jezgru ili arhitekturu.

 

To šta ti uspoređuješ je drugi parametar, dakle tvoj 8 godina stari laptop ima vjerojatno dvojezgreni C2D procesor. Ovaj ofucani žmuklavac X7-Z8700, to je četverojezgreni procesor na 1.6ghz tu je poanta priče.

 

Da ne duljimo previšečetverojezgreni C2D/1.6ghz, on bi CPU performansama pojeo za doručak navedeni Intel šprčvajz od procesora.Iako četverojezgrenog C2D procesor na 1.6ghz nije bilo na desktopu, opet je vrlo lako testirat njegove performanse to sigurno.U praksi samo treba uzet jedan Core 2 Quad, recimo Q6600 pa spustit CPU frekvenciju na 1.6ghz i eto nema frke.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2016 16:25 (rambox).
14 godina
offline
Re: oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka
Lijepa, besplatna i pretjerana reklama kineskoga dizajna na BOL-u.
 
0 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka

A sta ti rambox imas toliko protiv Cherry Traila? Ja sam sa svojim u Surface-u 3 vise nego zadovoljan. Sve sta radim na tabletu (Office, surfanje, streaming filmova na TV, povremeno igranje...) radi dovoljno brzo, baterija traje 6, 7 sati, zagrijavnje neprimjetno i pod opterecenjem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2016 16:25 (Nike1982).
14 godina
online
Re: oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka

Da, Z3735 ima oko 25% niži IPC rate od C2D, mislim da ovi novi Atomi X7 imaju u prosjeku oko 15%. No i dalje ostaje oko 20% viši takt i dvostruko više jezgri. Prema Geekbenchu ovaj Atom je znatno snažniji od tog mojeg C2D. 

16 godina
offline
Re: oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka
jozef kaže...

Da, Z3735 ima oko 25% niži IPC rate od C2D, mislim da ovi novi Atomi X7 imaju u prosjeku oko 15%. No i dalje ostaje oko 20% viši takt i dvostruko više jezgri. Prema Geekbenchu ovaj Atom je znatno snažniji od tog mojeg C2D. 

Ma jok skroz si pobrkal IPC brojke, pa dao sam ti sve linkove uostalom to su več odavno poznate činjenice.Ali večina ljudi nema poima o navedenim CPU tehnikalijama, dakle opet isto Baytrail/CloverTrail/CheeryTrail/Braswell=identičan IPC.

 

AMD Jaguar CPU ima 20% viši IPC u odnosu na ovo žuto intel društvo, a C2D CPU ima okvirno 35% viši IPC u odnosu na Jaguar CPU.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
14 godina
online
Re: oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka
A performanse (Geekbench) nekako ne prate broj izvršenih instrukcija?
:-D
Dao si linkove na komentare, ja tu ne vidim prikaz arhitekture. Otkud vadiš te svoje brojke? Jest, Atom je slabašan proc u desktop mjerilima ali ti malo pretjeruješ.
15 godina
neaktivan
offline
oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka

Cherry Trail CPU-i se stavljaju u tablete a ti ih uspoređujes sa desktop procesorima??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka
jozef kaže...
A performanse (Geekbench) nekako ne prate broj izvršenih instrukcija?
:-D
Dao si linkove na komentare, ja tu ne vidim prikaz arhitekture.Otkud vadiš te svoje brojke? Jest, Atom je slabašan proc u desktop mjerilima ali ti malo pretjeruješ.

 A šta bi ti htio jel, da u određenoj temi onak usput nevezano za temu istresem detalje cjele arhitekture.Činjenice su več odavno jasne nije ti ovo tema za tovarenje dokaza, samo Googlaj Intel BayTrail i bit če ti sve jasno.

belson kaže...

Cherry Trail CPU-i se stavljaju u tablete a ti ih uspoređujes sa desktop procesorima??

Niko ne uspoređuje ništa sa nikakvim desktop procesorima tu je kvaka.

 

Ja samo usput spominjem CPU realnost, osim ako si ti zaboravil da su C2D procesori predstavljeni 2006 godine, i još dan danas CPU arhitekturom gaze Cherry Trail CPU smeče tu je kvaka.Potpuno je nebitno koji proc ide u Tablet, jer u jeftini Tablet/Laptop ide stara Intel CPU krama, a u skupi Tablet/Laptop ide Intel proc Core arhitekture.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2016 20:55 (rambox).
13 godina
neaktivan
offline
oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka

Samo nigdje ne spominju kolika je maksimalna svjetloca displaya.

Sto mi vrijedi FHD kad su standardni paneli toliko tamai da ne vidim slova cim ima malo vise svjetla u okruzenju.

 

Kcerkica me zica da joj nabavim notebook, mozda kupim bas ovaj :-)

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka

Steta sto nisu iskopirali MACov konektor za napajanje, to bi im bio jeda veliki plus.

Inace imam android tablet od Onde, i uopce nije los, samo sto nema vise softwer updateova.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
oBook 12, jeftina kopija Appleovog MacBooka

Ako dođe u EU skladište, ja ga prvi kupujem :-)

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice