Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

poruka: 77
|
čitano: 25.638
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn".
9 godina
protjeran
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
acarnoje kaže...

Jel netko zna hoće se moći koristiti simpa internet dan? Ako da to bi bilo super.

 Hoce, ali na internet mogu staviti fair use policy, tako da neces imati neograniceno.

14 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
NEW_MAN kaže...

Operateri su u nazad par mjeseci radili preinake ugovora i morate si dobro pogledat ugovore da se ne bi opekli. Ne mojte uzimat nista zdravo za gotovo.

 Ne ćemo!

14 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
NEW_MAN kaže...
kapetan_ajkula kaže...
NEW_MAN kaže...

Normalno. Znaci ako s HR brojem budem u Austriji i zovem nekoga na austrijski broj onda zovem sa hrvatskog te je to poziv u inozemstvo.

Kome to nije jasno ili je mislil da bude za badava zval u inozemstvo jer je u inozemstvu taj ne kuzi kaj znaci roaming. 

 Sjedi jedan, jos jednom procitaj. Kad si izvan Hrvatske a u EU, mozes koristiti sve kao da si u Hrvatskoj plus su pozivi prema drugim EU zemljama takodjer ukljuceni u tvoju tarifu.

Ti procitaj jos jednom jer ne kuzis kaj znaci roaming i ne kuzis kaj si napisal na kraju svoje recenice. 

Na kraju tvoje recenice pise prema drugim EU zemljama takodjer ukljuceni u tvoju tarifu. Znaci ako imas u tarifi besplatne pozive u druge clanice EU onda to mozes koristit u roamingu te telefonirat besplatno prema tim clanicama EU.

 

Roaming je fakin cijena koju smo placali da nas strani operater proslijedi na maticnog operatera ali poziv dalje onda ide po tarifi koju ima maticni operater.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 17:44 (bus).
14 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
Ja sam to shvatio ovako... Zoves HR broj iz bilo koje zemlje u EU, ista ti je cijena. Ako tebe zove HR broj bilo gdje da se nalaziš u EU, tebe ništa ne košta.

Ako zoveš broj registriran u inozemnoj mreži, to te košta isto kao i do sada, dakle puno. Ali ipak, jednako ako će te koštati, bilo gdje da se nalaziš unutar EU. Je li to istina?
Vinko Krištić | BUG Marketing
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
vincimus kaže...
Ja sam to shvatio ovako... Zoves HR broj iz bilo koje zemlje u EU, ista ti je cijena. Ako tebe zove HR broj bilo gdje da se nalaziš u EU, tebe ništa ne košta.

Ako zoveš broj registriran u inozemnoj mreži, to te košta isto kao i do sada, dakle puno. Ali ipak, jednako ako će te koštati, bilo gdje da se nalaziš unutar EU. Je li to istina?

 Lol, pa sto ljudi ne procitate clanak sve pise, zar je zaista toliko komplicirano.

HR BROJ U HR

- pozivi i SMS prema HR besplatni*
- pozivi i SMS prema EU sukladno medjunarodnim tarifama 5Kn/m

HR BROJ U EU 

- pozivi i SMS prema HR besplatni*
- pozivi i SMS prema EU besplatni*
- internet besplatan ( koliko ti tarifa dopusta ili do 12-15 Gb ovisno sto je manje i sto je operater odredio)

*Trebas imati neku tarifu ili na bonove ili na pretplatu.


Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 19:09 (kapetan_ajkula).
14 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
Nema mi to nikakve logike... Dakle, odes u Sloveniju ili Mađarsku i zoveš sve frendove u EU do mile volje jer ti je apsolutno sve besplatno. Ako si u HR, to ne možeš.
Vinko Krištić | BUG Marketing
13 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna

Da, glupo je i uopće nema smisla, ali tako je.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 19:27 (Marko :D).
11 godina
offline
Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

Jebote, nije ni čudo da su nam političari glupi - došli iz naroda.

 

 

P.S.

 

 

Čast izuzecima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 19:33 (markoBT).
 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

Evo, ja sam ulaskom u EU u prošli petak dobila poruku na mob u kojoj je sve jasno:

 

Postovani, trenutno koristite mrezu A1 TA, Austrija. Poziv iz EEA prema EEA, SMS i MMS naplacuje se prema cjeniku vase domace tarife za pozive i poruke prema ostalim mobilnim mrezama u Hrvatskoj. Dolazni poziv se ne naplacuje. Prijenos podataka naplacuje se prema cijeni prijenosa podataka iz vase domace tarife. Besplatni broj Sluzbe za korisnike +385917125091. Besplatni broj Hitne sluzbe 112. Vip

 

Uživajte! :) Stanje na mobu mi je kao da se nisam maknula iz RH. :D

 
0 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
Eto i ja bio 4 dana u roamingu u Austriji i sve je kak treba, potrošio bar gigu neta, troši se iz paketa.
Još samo da mi glupi lg dopušta pozive bilo bi super
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna

Evo ja imam njemacku pretplatu i sve se trosi iz mog paketa znaci ako zovem DE brojeve neplacam nista isto tako i internet se trosi iz paketa naplacuje se normalno kao i do sada ako zovem sa DE broja HR placam kao i do sada dodatno.  Posto imam dual sim mobitel imam obe kartice i dalje to mi je optimalno rijesenje i dalje.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

Radi ovo kurac ja u stutgartu skida mi sa racuna kao i prije jebem im m

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna

Nazovi službu za korisnike i reci im da ti se roaming naplaćuje.

13 godina
offline
Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

Evo samo da potvrdim da stvarno sve funkcionira. Bio sam par dana u engleskoj, natelefonirao se, koristio internet, koristio navigaciju i sve to ide iz paketa i ništa se dodatno ne naplaćuje. Putujte i uživajte. :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međuna
GSP kaže...

Radi ovo kurac ja u stutgartu skida mi sa racuna kao i prije jebem im m

 
Onda kontaktiraj operatera. Prije 2tj bio par dana u Austriji i prošla dva dana u Mađarskoj, potrošio više od gigu neta i pitaj boga kolko poruka, sve mi uzimalo iz paketa, nema dodatne naplate.

11 godina
offline
Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

zovem pa ćemo vidjeti

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Oprez – roaming u EU postaje besplatan, međunarodn

Evo da podjelom svoje iskustvo do sad od 15.6. 15. Sam aktivirao 6 GB na bonbonu i još neki dan opet. Nema nikakve naknade.  Kontaktirao sam simpu za internet dan. Kažu može se koristiti ali da postoji mogućnost da naplate neku naknadu. E sad kako sam već skinuo preko 10 GB u 20 dana bez naknade trebao bi mi netko tko ide van da proba aktivirat simpa internet dan pa da vidimo. Nema sta izgubiti. Samo 10 kuna. Bio bih zahvalan jer ja sam skroz na sjeveru pa da mi ne šalje žena sad karticu ako ce naplatiti naknadu. Hvala ekipa.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice