Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest uz po

poruka: 20
|
čitano: 2.886
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest uz po".
6 godina
protjeran
offline
Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest uz po

Konačno jedna dobra vijest. I da se u njoj ne spominje stanoviti filantrop sa svojim kontrolerima.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
Uzalud, VR ako prikazuje zemlju kao ravnu ploču. Konkretno moj mali je u skoli naučio da je Bog stvorio zemlju u 7 dana. Bio je šokiran kad sam mu usput objasnio teoriju evolucije. Kad je spomenuo nauceno u kući, rekli su mu da je to samo teorija bez bitnih dokaza. Bilo je kažu, još takvih, "propalih" teorija... Ko može neka bježi odavde...
 
6 3 hvala 0
13 godina
offline
Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest uz po

Glavni problem biblije je loš prevod, poput mnogih internet novinara koji milje prevedu u kilometre bez konverzije, tako je riječ za epohu/etapu/dan ili dio vremena koji može trajati dan ali i par milijardi godina preveo doslovno u dan. A neki to sad nekritički i doslovno čitaju i prenose. Uostalom koji je to svijet stvaran u tih 7 epoha naš svijet -zemlja ili naša galaksija ili naš svemir...

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
Koji si kurac onda djete upiso na vjeronauk?
Ja se ne sjecam da mi je ijedan profesor ostalih predmeta prodavo svoje ideoloske nebuloze,niti mi branio da govorim sta hocu.
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
9 3 hvala 0
6 godina
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
Zato jer bi da nije na vjeronauku bio sikaniran od djece ali i tiho sikaniran od nekih nastavnika. Zato postoji jos cak jedno dijete koje ne ide na vjeronauk pa znam kako mu je iz razgovora sa roditeljima istog. Usput ni iz drugih predmeta nije naucio drugačije od navedenog? ! Ni on ni nitko drugi. Cak je teorija evolucije kad je vec došla na raspravu predstavljena kao sprdnja jer eto neki ljudi dolaze od majmuna drugi od Boga pa ti zamisli kako djeca mogu biti okrutna prema djeci kojima su RODITELJI objasnili evoluciju...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
Hoggy kaže...
Zato jer bi da nije na vjeronauku bio sikaniran od djece ali i tiho sikaniran od nekih nastavnika. Zato postoji jos cak jedno dijete koje ne ide na vjeronauk pa znam kako mu je iz razgovora sa roditeljima istog. Usput ni iz drugih predmeta nije naucio drugačije od navedenog? ! Ni on ni nitko drugi. Cak je teorija evolucije kad je vec došla na raspravu predstavljena kao sprdnja jer eto neki ljudi dolaze od majmuna drugi od Boga pa ti zamisli kako djeca mogu biti okrutna prema djeci kojima su RODITELJI objasnili evoluciju...

 Onda postoji jedna stvar, a zove se prosvjetna inspekcija. Prijavi se profesor, dođe inspekcija i ako radi krivo dobije se opomena pred otkaz ili otkaz direktno ako je dovoljno ozbiljna stvar.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 7:34 (JozoBozo121).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
Hoggy kaže...
Zato jer bi da nije na vjeronauku bio sikaniran od djece ali i tiho sikaniran od nekih nastavnika. Zato postoji jos cak jedno dijete koje ne ide na vjeronauk pa znam kako mu je iz razgovora sa roditeljima istog. Usput ni iz drugih predmeta nije naucio drugačije od navedenog? ! Ni on ni nitko drugi. Cak je teorija evolucije kad je vec došla na raspravu predstavljena kao sprdnja jer eto neki ljudi dolaze od majmuna drugi od Boga pa ti zamisli kako djeca mogu biti okrutna prema djeci kojima su RODITELJI objasnili evoluciju...

 Vjeroučitelji koji predaju vjeronauk obično nisu baš pretjerano inteligentni ni pametni i vrlo je jednostavno naučiti dijete (pogotovo u višim razredima) par paradoksa i caka koje će svakog vjeroučitelja natjerati u plač i čupanje kose. Uostalom što je ironično većina naših vjeroučitelja, časni, svečenika ni ne poznaju dovoljno sami to u što bi trebali vjerovati (katoličko učenje) ili se s njim u toliko točaka razilaze i krivo tumače da je strašno. 

 

Ima toliko nebuloznih tema i postavki da su naše vjeroučiteljice redovito jednom mjesečno doslovno plakale. Ne znam da li je to bila posebnost naše generacije ili okoline gdje sam odrastao no nitko (uz minimum iznimki) nije stvarno vjerovao u te gluposti što su oni pričali na vjeronauku tako da su ti satovi bili konstantna bombardiranja paradoksima, logičkim glupostima, očitim licemjerima, a o namjernim bogohuljenjima, svetogrđima, porukama na ploči prije sata ili na majicama da ne govorim.

12 godina
offline
Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest uz po

"Vjeroučitelji koji predaju vjeronauk obično nisu baš pretjerano inteligentni ni pametni "

Niko ko ima veze sa religijom nije bas poretjerano oametan, osim onih koji istu koriste za uzimanje ogromne hrpe para ocim ostlaima koji jelte nisu pametni :)

Ali prvi idiotluk je uopste uvoditi bilo kakve religijske nastave u skole.

Skola i religija jednostavno ne idu zajedno i jedno drugo iskljucuju. Ako vjerujes u nebuloze iz religija kako onda mozes imati ikakve veze sa naucnim nastavnim programom??

Budale na sve strane

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
mirkoj kaže...

"Vjeroučitelji koji predaju vjeronauk obično nisu baš pretjerano inteligentni ni pametni "

Niko ko ima veze sa religijom nije bas poretjerano oametan, osim onih koji istu koriste za uzimanje ogromne hrpe para ocim ostlaima koji jelte nisu pametni :)

Ali prvi idiotluk je uopste uvoditi bilo kakve religijske nastave u skole.

Skola i religija jednostavno ne idu zajedno i jedno drugo iskljucuju. Ako vjerujes u nebuloze iz religija kako onda mozes imati ikakve veze sa naucnim nastavnim programom??

Budale na sve strane

 Činjenica je da postoje i inteligentni i pametni ljudi koji su stvarno i iskreno duhovni, pa i religiozni. Osobno ne znam kako to objasniti niti mi je ikad bilo to jasno, no takvi ljudi postoje i ja ih čak dosta i znam. U normalnom razgovoru ne bi nikad primjetio da nešto s njima nije u redu dok nekim slučajem ne ubodeš neku temu blisku religiji ili vjeri. Pod ove teme ne smatram pobačaj ili istospolne brakove nego recimo ako ogrebeš o život poslije smrti ili nastanak svemira i sl.

 

Naši vjeroučitelji i časne koje predaju se bave pobačajima, istospolnim brakovima i kontracepcijom. Normalno iz načina gledanja onog što su ih istrenirali odakle su već došli, što često, ironično na kraju krajeva ni nema veze sa učenjima katoličke crkve. 

 

Recimo, velikoj većini ljudi katolika nije jasno da prema učenju katoličke Crkve ne postoje homoseksualci. Postoje samo "obične" osobe koje su potpale pod grijeh homoseksualnog čina. Jer ako bi postojali homoseksualci onda su oni takvi napravljeni, da li kroz samo rođenje ili kroz bolest nebitno, no ni jedno od toga dvoje ne može biti grijeh pošto je stvoreno od Boga. Pa da ne idemo dalje u nebuloze istočnog grijeha, ispovijedi, kulture smrti u našem društvu i sl...

 

 

11 godina
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
BlackDog22 kaže...

Činjenica je da postoje i inteligentni i pametni ljudi koji su stvarno i iskreno duhovni, pa i religiozni. Osobno ne znam kako to objasniti niti mi je ikad bilo to jasno, no takvi ljudi postoje i ja ih čak dosta i znam. U normalnom razgovoru ne bi nikad primjetio da nešto s njima nije u redu dok nekim slučajem ne ubodeš neku temu blisku religiji ili vjeri...

noname-katoliban kaže...

Činjenica je da postoje i inteligentni i pametni ljudi koji su stvarno i iskreno homoseksualni. Osobno ne znam kako to objasniti niti mi je ikad bilo to jasno, no takvi ljudi postoje i ja ih čak dosta i znam. U normalnom razgovoru ne bi nikad primjetio da nešto s njima nije u redu dok nekim slučajem ne ubodeš neku temu blisku seksualnosti ili homoseksualnosti...

 ...svaka slučajnost je namjerna 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
picajzla0707 kaže...

 ...svaka slučajnost je namjerna 

Ne kužim smisao posta, no ako si milsio da ću se osjećat uvrijeđeno zbog toga što misliš da "homoseksualcima nešto nije u redu" uvjeravam te da neću. Mislim da je svakom tko nije emocionalno vezan za tu temu vrlo kristalno jasno da postoji biološko objašnjenje za homoseksualizam koje možemo definirat kao neku vrstu "odstupanja od normalnog". Isto tako odstupanje od normalnog je i ako pišeš lijevom rukom. 

 

A isto tako znanstvenici su skeniranjem rada mozga našli i moguće biološko objašnjenje za religije. https://en.wikipedia.org/wiki/Neuroscience_of_religion

9 godina
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
BlackDog22 kaže...

Ne kužim smisao posta, no ako si milsio da ću se osjećat uvrijeđeno zbog toga što misliš da "homoseksualcima nešto nije u redu" uvjeravam te da neću. Mislim da je svakom tko nije emocionalno vezan za tu temu vrlo kristalno jasno da postoji biološko objašnjenje za homoseksualizam koje možemo definirat kao neku vrstu "odstupanja od normalnog". Isto tako odstupanje od normalnog je i ako pišeš lijevom rukom. 

 

A isto tako znanstvenici su skeniranjem rada mozga našli i moguće biološko objašnjenje za religije. https://en.wikipedia.org/wiki/Neuroscience_of_religion

 nije mi niti bila namjera uvrijediti te, nego ukazati da nije u redu dijeliti ljude i smatrati ih manje vrijednima zbog boje kože, seksualne orjentacije, (vjerskih) uvjerenja itd.

 

kad kažeš kako su vjernici uglavnom umno zakinuti, ali ima i pametnijih (što ti sebi nemereš objasniti), potpuno je isto kao kad je netko prije 100 godina rekao da ima i crnaca/židova koji su nešto pametniji, ne mogu si to objasniti kako, ali eto ima ih...

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
picajzla0707 kaže...
BlackDog22 kaže...

Ne kužim smisao posta, no ako si milsio da ću se osjećat uvrijeđeno zbog toga što misliš da "homoseksualcima nešto nije u redu" uvjeravam te da neću. Mislim da je svakom tko nije emocionalno vezan za tu temu vrlo kristalno jasno da postoji biološko objašnjenje za homoseksualizam koje možemo definirat kao neku vrstu "odstupanja od normalnog". Isto tako odstupanje od normalnog je i ako pišeš lijevom rukom. 

 

A isto tako znanstvenici su skeniranjem rada mozga našli i moguće biološko objašnjenje za religije. https://en.wikipedia.org/wiki/Neuroscience_of_religion

 nije mi niti bila namjera uvrijediti te, nego ukazati da nije u redu dijeliti ljude i smatrati ih manje vrijednima zbog boje kože, seksualne orjentacije, (vjerskih) uvjerenja itd.

 

kad kažeš kako su vjernici uglavnom umno zakinuti, ali ima i pametnijih (što ti sebi nemereš objasniti), potpuno je isto kao kad je netko prije 100 godina rekao da ima i crnaca/židova koji su nešto pametniji, ne mogu si to objasniti kako, ali eto ima ih...

 

 Ja nisam rekao vjernici nego sam govorio konkretno o vjeroučiteljima, a promjenio sam ih kroz svoje školovanje u 12 godina jedno 10 (što zbog mjenjanja škola, što zbog mjenjanja samih učitelja kroz godine). I upoznao ih nakon toga još jedno bar 20. E sad ako nekim uzvišenim igrama sam ja baš iz cijelog kompleta vjeroučitelja izvukao 30ak tuduma (što nekom čudnom igrom statistike i vjerojatnosti stvarno može biti istina) onda je moja greška. Pošto je puno veća vjerojatnost da im je ta karakteristika u opisu posla vjerujem da ovakvih bisera ima puno više od pozitivnih primjera. 

 

Drugo što sam rekao da ima pametnih i inteligentnih vjernika. Što opet smatram da ima, i također ja osobno ne razumijem kako netko može biti očito visoko inteligentan, obrazovan i načitan, a ujedno vjernik. Činjenica je da takvi ljudi postoje, ali su meni osobno te dvije stvari jedna s drugom nespojive. I očito ih ne smatram debilima ili manje vrijednima kad im priznajem da to nisu već ih smatram pametnim i inteligentnim osobam a koji zbog nekog razloga, meni neshvaljivog vjeruju u vile, čarobnjake i magiju. A kad govorim o vjernicima onda pod vjernike stvaram istinske vjernike, a ne mladež HDZ, Božić-Uskrs vidimenamisi posjetitelje i moj križ oko vrata je veći od tvog komformiste. I niti se ograničavam na jednu religiju nego govorom i o svim religijama.

 

Treća stvar boja kože, seksualna orjentacije nisu karakteristike koje opisuju ili utječu na nečije razmišljanje i um, pa positovječivanje i određivanje nečije inteligencije na osnovi nečije boje kože nije usporedivo s tim kad nečiji um/razmišljanje/pamet dovodiš u vezu s njihovim umnim sposobnostima i razmišljanjima, logično zar ne. 

11 godina
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
BlackDog22 kaže...

 Ja nisam rekao vjernici nego sam govorio konkretno o vjeroučiteljima, a promjenio sam ih kroz svoje školovanje u 12 godina jedno 10 (što zbog mjenjanja škola, što zbog mjenjanja samih učitelja kroz godine). I upoznao ih nakon toga još jedno bar 20. E sad ako nekim uzvišenim igrama sam ja baš iz cijelog kompleta vjeroučitelja izvukao 30ak tuduma (što nekom čudnom igrom statistike i vjerojatnosti stvarno može biti istina) onda je moja greška. Pošto je puno veća vjerojatnost da im je ta karakteristika u opisu posla vjerujem da ovakvih bisera ima puno više od pozitivnih primjera. 

 

Drugo što sam rekao da ima pametnih i inteligentnih vjernika. Što opet smatram da ima, i također ja osobno ne razumijem kako netko može biti očito visoko inteligentan, obrazovan i načitan, a ujedno vjernik. Činjenica je da takvi ljudi postoje, ali su meni osobno te dvije stvari jedna s drugom nespojive. I očito ih ne smatram debilima ili manje vrijednima kad im priznajem da to nisu već ih smatram pametnim i inteligentnim osobam a koji zbog nekog razloga, meni neshvaljivog vjeruju u vile, čarobnjake i magiju. A kad govorim o vjernicima onda pod vjernike stvaram istinske vjernike, a ne mladež HDZ, Božić-Uskrs vidimenamisi posjetitelje i moj križ oko vrata je veći od tvog komformiste. I niti se ograničavam na jednu religiju nego govorom i o svim religijama.

 

Treća stvar boja kože, seksualna orjentacije nisu karakteristike koje opisuju ili utječu na nečije razmišljanje i um, pa positovječivanje i određivanje nečije inteligencije na osnovi nečije boje kože nije usporedivo s tim kad nečiji um/razmišljanje/pamet dovodiš u vezu s njihovim umnim sposobnostima i razmišljanjima, logično zar ne. 

 i dalje ne kužiš, nisam se referirao na tvoj dojam o vjeroučiteljima, nego na rečenicu: Činjenica je da postoje i inteligentni i pametni ljudi koji su stvarno i iskreno duhovni, pa i religiozni. Osobno ne znam kako to objasniti niti mi je ikad bilo to jasno, no takvi ljudi postoje

ne kužiš da si cijelu grupu ljudi, kao i onaj kolega prije tebe, nazvao umno zakinutima (da ne koristim riječi "ne baš pretjerano pametni"), samo na osnovu njihovog uvjerenja i da se iščuđavaš kako i među "njima" ima inteligentnih i pametnih, jer je tebi to nespojivo

 

biti tolerantan znači poštivati tuđe različitosti, bila to boja kože, seksualna orjentacija ili uvjerenje, političko, vjersko i bilo kakvo drugo

nepoštivanje različitosti je kad ljude na osnovu tih ili drugih razlika smatraš umno zakinutima ili manje vrijednima, a to što kažeš "no takvi ljudi postoje" ne pokazuje da vjernike općenito ne smatraš debilima ili manje vrijednima kao što misliš, nego upravo obrnuto

 

isto kao da kažeš da su crnci/židovi niža rasa, "no postoje i oni nešto pametniji i inteligentniji, a znaš i sam dosta takvih" - to jest rasistička izjava, kao što je i ovo tvoje... reći ću - netolerantna izjava

 

 

 

12 godina
offline
Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest uz po

Izvini ali smatram umno zakinutim, da se tako izrazim svakoga ko tvrdi da su istina takve nebuloze koje religije diktiraju, a uz to sami nisu niti procitali cak ni sopstvene religijske materijale nego kao ptricice ponavljaju ono sto su im indoktrinacijom kao djeci usadili od porodice pa na dalje. 

Nista drugacije to nije kao da uzmes genraciju djece i pricas im od malane ai usadjujes da je Snjeguljica vrhovno bice, da su patuljci njeni andjeli a zla vjestica je demon i da je Snjezana pobijeldila zlo i tulis to djeci generarciju i generaciju i onda imas gomilu idiota koji se klanjaju knjizi Snjezana i sedam patuljaka.

Sve to je IDENTICNO sa bilo kojom religijom, i da je malo vise ljudi koji nekad upale mozak, pa shvate kakve GLUPOSTI i KRETENLUKE im religije pricjau, lupili bi se malo u glavu i konacno strpali sve te religijske knjige gdje im je mjestno.. u djeciji odjel biblioteke sa ostalim pricama za laku noc. 

To sto je popadija i sva ostala religijska banda kroz vijekove manipulisuci sa nekuim ljudima uspostavila preveliku moc i sad je taboo komentarisati ista je samo razlog vise da se ta gamad komnacno spusti na zemlju i da se raskine sa tim glupostima.

Ja ne mogu da razumijem da razimna odrasla osoba moze slusati svecenike popove hodze sta god ili citaiti bibliju i ti prihvatai kao zdravo za gotovo i onda otici zivjeti  u 21vom vijeku. 

Do sada koliko znam razumom i naukom je pregazeno stotine gluposti koje je biblija a i ostale knjige ucili, jos nema naucnog dostignuca koji je opovrgnut religijom...

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
picajzla0707 kaže...

biti tolerantan znači poštivati tuđe različitosti, bila to boja kože, seksualna orjentacija ili uvjerenje, političko, vjersko i bilo kakvo drugo

nepoštivanje različitosti je kad ljude na osnovu tih ili drugih razlika smatraš umno zakinutima ili manje vrijednima, a to što kažeš "no takvi ljudi postoje" ne pokazuje da vjernike općenito ne smatraš debilima ili manje vrijednima kao što misliš, nego upravo obrnuto

 

isto kao da kažeš da su crnci/židovi niža rasa, "no postoje i oni nešto pametniji i inteligentniji, a znaš i sam dosta takvih" - to jest rasistička izjava, kao što je i ovo tvoje... reći ću - netolerantna izjava

 

 

 

Biti tolerantan znači baš to tolerirati. Ništa više.

Stavljati u isti koš boju kože i vjeru je potpuna glupost koja nema veze s vezom. To ti je kao da usporediš desničare sa crncima... nema smisla. Jedno su stvari na koje čovjek ne može utjecati (gdje se je rodio, boja kože itd) a drugo je nešto što je čovjek sam odabrao i za to mu mogu suditi bez ikakve grižnje savjesti. Riječ pametan vijernik je čisti oksimoron.

Ja svoga sina nisam dao na vjeronauk a onome tko mu pokuša prigovoriti radi toga imati će posla samnom! Dovolnjo je šta su mene dali na to smeće od predmeta pa sam se čudio na neke njihove debilane tako da to ne namjeravam priuštiti svome sinu. 

BTW ja raspravu o vjeri neću nikada pokrenuti sam jer mi je to zadnja stvar o kojoj razmišljam ali svaki puta kada mi netko spomene recimo "ima boga" ja mu odmah odgovorim "nema boga" pa ako želi možemo nastaviti raspravu, obično krene od toga da ja pitam "o kojem bogu se točno radi, ima ih previše pa da preciziramo, buda, odin, zeus...? 

 

11 godina
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
Jbga, tesko je desnicaru objasnit nesto kad im bas nejde razumijevanje da ima razlicitih i da je to normalno
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
Hoggy kaže...
Zato jer bi da nije na vjeronauku bio sikaniran od djece ali i tiho sikaniran od nekih nastavnika.

 To je JADNO.

 

Išao sam na vjeronauk u crkvu jer u socijalizmu vjeronauk nije mogao prismrditi školi. I to je sve ionako bilo dobrovoljno.

 

Nikada, ali baš nikada nismo nikome NITI SPOMENULI to da ne ide na vjeronauk, a kamoli da smo ikoga šikanirali. Neki u toj mojoj ekipi su i danas hard core vjernici, dok je velika većina nas sve to usvojila i nastavili smo živjeti i razmišljati svojom glavom.

 

6 godina
offline
Re: Osnovnoškolci u Vugrovec-Kašini uče povijest u
Najbolji prijatelj mog djeteta je iz siromašne obitelji, ali ne i siromašne duhom. Dosao je u nekakvoj majci na kostursku glavu, metal grupe skolu iz donacije.Uciteljica vjeronauka mu je rekla da mu vise ne dolazi pre oči u toj sotonskoj majci, da njegovi nisu normalni kad mu to oblace.. itd... Ravnatelj je rekao sa on tu nažalost ne moze nista jer nema nikakvu ingerenciju nad vjerouciteljicom.. Ravnatelj? Luda kuća, ne škola.. E da prvo svojima nije nista rekao pa je proveo drugi sat zakopcan u jakni da mu ne vidi majcu... To je jadno... Društvo je totalno moralno propalo....
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice