Pad prihoda i dobiti u Microsoftu

poruka: 37
|
čitano: 3.082
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pad prihoda i dobiti u Microsoftu".
15 godina
offline
Pad prihoda i dobiti u Microsoftu

moram reći da mi se, kao velikom štovatelju lika i djela njegove svetosti bramamicroswamisofta, srce slomilo na ovu vijest. mourning in progress. please, wait ...  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 7 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pad prihoda i dobiti u Microsoftu

Microsoft: Prihodi od poslovanja koje uključuje Windowse pali 5%. Prihodi od poslovanja koje uključuje Linux (Azure) porasli 5%.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
Baš žalosna vjest...
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pad prihoda i dobiti u Microsoftu

Glavnu vijest niste prenjeli. Microsoft je u zadnjem kvartalu 2015. prodao samo 4,5 milijuna mobitela u odnosu na zadnji kvartal 2014. kad ih je prodao 10,5 milijuna. Ovo je vjerojatno kraj za Windows phone.

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Pad prihoda i dobiti u Microsoftu

Microsoft je previše velika kompanija da bi propala.

 

Ali mi ova logika ne ide.. ojača Jen, japanske kompanije bore se sa gubitcima, ojača dolar američke kompanije bore se sa gubitcima. Logika mi kaže da izvoze pa onda radi jake domestic valute njma proizvod izađe skuplje. Ali vjerujem da ovdje ima ekonomista koje će mi dati bolje objašnjenje.

 

A netko je spomenuo i Linux zajedno sa Azureom. Ne vidim zašto ne. Nije Microsoft = Windows.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
Envy kaže...

..bolje objašnjenje.

 

..

- pas koji laje, nije dovoljno kuhan.

- gazda koji ne kuka, platit će porez.

- ne traži objašnjenje ekonomista/statističara (po ISKu).

 

ne izađe im ništa skuplje/jeftinije, jer je cijena konstantna, tj mijenja se u kunama, ne u dollarima (za wintel, oduvijek).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
Envy kaže...

Microsoft je previše velika kompanija da bi propala.

 

Ali mi ova logika ne ide.. ojača Jen, japanske kompanije bore se sa gubitcima, ojača dolar američke kompanije bore se sa gubitcima. Logika mi kaže da izvoze pa onda radi jake domestic valute njma proizvod izađe skuplje. Ali vjerujem da ovdje ima ekonomista koje će mi dati bolje objašnjenje.

 

A netko je spomenuo i Linux zajedno sa Azureom. Ne vidim zašto ne. Nije Microsoft = Windows.

 Nisam ekonomist, samo sam ja to sebi ovako shvatio, mozda sam u krivu, mozda i ne.

 

Recimo da je MS, 2014. i 2015. godine u Hr ostvario dobit 100 000 000 kuna. Nekad (2014.) je tih 100M kn iznosilo 30M$ a 2015. je to radi jačanja dolara 20M$. Brojeve i konverzije sam lupio. Znači po toj logici ne mora značiti da je firma manje zaradila, već se samo takve ispadaju brojke kad se svi prihodi preracunaju u dolar, dobije se manji broj.

15 godina
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
ihush kaže...
Envy kaže...

..bolje objašnjenje.

 

..

* * *

- ne traži objašnjenje ekonomista/statističara (po ISKu).

 

ne izađe im ništa skuplje/jeftinije, jer je cijena konstantna, tj mijenja se u kunama, ne u dollarima (za wintel, oduvijek).

Ne kontam ovo po ISK-u?  

 

A nisam mislio da amerikancima proizvod dođe skuplje, nego radi jakog dolara proizvod hrvatima (jer pada kuna u odnosu na dolar) izađe skuplje. Primjer: CCNA ispit je svugdje isti $295,00 u cijelom svijetu, eh tko ga je polagao u BiH prošle godine izašao ga je $295,00 * 1,4, pretvorene u domaću (BAM) valutu. A sada tko ga polaže, plaća ga $295 * 1.8 (koliki je tečaj BAM naspram USD).

 

Tako to ja gledam jer pratim od kada je japanska ekonomija sa 2. mjesta u svijetu (40 godina za redom) smjenjena od kineske ekonomije. Pa sada radi jakog jena neke kompanije kao što je Panasonic prijavile su gubitak od 5,5 MLRD USD (bilo je to davno), a onda se japanci uhvatili u kružni tok tako što su izjavili da: "jačanjem kineske ekonomije daje više prostora za bogtije kineze da kupuju kvalitetne japanske proizvode"?! Začaran krug rekao bih... ali. zabij mu..

 

Nego da ne offtopičarimo.. rekli smo Microsoft =/= Windows, i ako naprave Linux ja ne vidim razlog zašto ne. Tko voli neka izvoli.

Što se tiče Azure poslovanje, vidim ide im dobro i koliko ja znam trenutno su drugi u svijetu sa velikom tendecijom rasta tako da ne ponavljam po treći put šta MS nije, meni lično kada optika stigne u Travnju ja mjesečno plaćam Office 365 radi Unlimitet storagea u OneDriveu

Malo iskustva koga zanima zanimljivo je: Neki dan sam opet gnjavio ženu na supportu u Microsoft Storeu i uhvatilo smo se što ja mogu podizati u oblake da li moju kolekciju od 100 TB filmova? Ona se kao pijan plota uhvatila da bla bla legalno skidanje nije zakonski bla bla.. Ja njoj fino.. Halo ženo, crna, NE ZANIMA ME.. dobio sam sam na poklon hrpetinu DVD-ova i HDD-ova i hoću da to podignem u OneDrive mogu li? Ona odgovri pozitivno. Ja na upit "smije li netko roviti po mojim podatcima i prijavljiati me EUCD / DMCA i sličnim organizacijama. Ona odgovori - ne ukoliko to ja ne bih dalje djelio. Meni dosta

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 18:13 (Envy).
15 godina
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
Envy kaže...
..

Ne kontam ovo po ISK-u?  

 

..Primjer: CCNA ispit je svugdje isti $295,00 u cijelom svijetu,..

..

- ISK ... mlad si, naučit ćeš :) osnovna podjela na 1. 2. 2a i 2b .. da razumiju i ekonomisti.

- da, cijene su globalne.. jedino prijava poreza nije, EMEA-1-2-3-Ireland.. pa i poneka kazna ovisi koja država kad zatreba kasicu. EU-euro pa može biti razlika tečaja, ali inače je bezvezarija za ekonomiste (kad naučiš što je ISK, tad ti ta 'pljuj' psovka postane jasna)...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
ihush kaže...
Envy kaže...
..

Ne kontam ovo po ISK-u?  

 

..Primjer: CCNA ispit je svugdje isti $295,00 u cijelom svijetu,..

..

- ISK ... mlad si, naučit ćeš :) osnovna podjela na 1. 2. 2a i 2b .. da razumiju i ekonomisti.

- da, cijene su globalne.. jedino prijava poreza nije, EMEA-1-2-3-Ireland.. pa i poneka kazna ovisi koja država kad zatreba kasicu. EU-euro pa može biti razlika tečaja, ali inače je bezvezarija za ekonomiste (kad naučiš što je ISK, tad ti ta 'pljuj' psovka postane jasna)...

E baš nisam mlad pa mi se ne da, ali moram reći da sam zainteresovan za ovaj blog koji si naveo. Počet ću čitati. Ljudi hvale.

Lupio sam "u cijelom svijetu" da za EMEA-u je $295.. ali zar se nismo dogovorili da nećemo sjepidlačiti. Gotovo radno vrijeme, evo piva: 

 

Uređivano: Hvala na ovom ISK-u, našao sam se i mogu slobodon reć dasam i ja jedan od njih.. pa došao sam do 10-tog poglavlja i suze mi već liju od smijeha. Imaš ćevape za ovo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 19:01 (Envy).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
MdN kaže...

Microsoft: Prihodi od poslovanja koje uključuje Windowse pali 5%. Prihodi od poslovanja koje uključuje Linux (Azure) porasli 5%.

Sigurno nije narastao jer se radi o linuxu nego o nečem puno važnijem - cloud usluge.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu

+ mobile/devices, + android.. (a na jednom mjestu rečenica koja bode oko, mikrosoft napraviti linuxe.. joj, MS zarađuje na linux licencama više nego npr ubuntu koji to zapravo plaća MSu..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 18:55 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
Sum_of_all_fears kaže...
MdN kaže...

Microsoft: Prihodi od poslovanja koje uključuje Windowse pali 5%. Prihodi od poslovanja koje uključuje Linux (Azure) porasli 5%.

Sigurno nije narastao jer se radi o linuxu nego o nečem puno važnijem - cloud usluge.

 A 70% cloud usluga se vrti na...?

http://linux.softpedia.com/blog/containers-become-a-first-class-citizen-in-ubuntu-16-04-says-mark-shuttleworth-499585.shtml

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu

ihush  http://news.softpedia.com/news/at-t-chooses-ubuntu-and-canonical-for-its-network-and-cloud-operations-498869.shtml

Neka plaćaju. Zato od sada AT&T plaća Ubuntu a ne Microsoft. Navodno je to "vrh ledenog brijega" (kaže izvor iz Ubuntua).

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 20:15 (MdN).
16 godina
neaktivan
offline
Pad prihoda i dobiti u Microsoftu

@Envy

Ne znaš za ISK, a čovjek bio nominiran za djelo godine?  

Vjeruješ što ti govori neki support  student preko slušalice, ne budi naivan ;) 

 

MS više zarađuje od patenata na Androidu,  nego od WP. 3 milijarde od Androida ako se ne varam, WP još ne radi s pozitivom. 

 

Kod nas ccna 9.000 kn. Ok,  za studente etf-a 50% manje 

 

@ihush 

MS zarađuje od patenata a ne OS-a. Canonical i Google nisu iznimke, kao niti Apple, Samsung, HTC itd. To mogu biti patenti tipa klikni 'open' pa 'save as..' 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 20:38 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
Envy kaže...

Microsoft je previše velika kompanija da bi propala.

 

Ali mi ova logika ne ide.. ojača Jen, japanske kompanije bore se sa gubitcima, ojača dolar američke kompanije bore se sa gubitcima. Logika mi kaže da izvoze pa onda radi jake domestic valute njma proizvod izađe skuplje. Ali vjerujem da ovdje ima ekonomista koje će mi dati bolje objašnjenje.

 

 

 

 

Lijepo objašnjeno negdje na sredini.

 

 

Uvijek su mi zanimljivi članci ovakve vrste, tipa neko financijsko izvješće za mase, koji uvijek završi nekim katastrofalnim predviđanjem, jer eto kompanija nije pobrala profit koliki je zacrtala u nekim kvartalima koji postoje u glavama nekih white collar dronova i odbora, eto panic mode ON, MS je profitirao samo XY milijardi dobiti, umjesto XXY milijardi.

 

Ovakve *loše* financijske rezultate i dobit bi poželio nekoj omanjoj državici poput naše bilo koji dan u fakin godini.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
Ne možeš dovoditi rast Azurea u ikakvu vezu sa linuxom. Pa taman da je CP/M iza, rastao bi jer je dobro zamisljen, ok cijena, siroka ponuda usluga i iza njega stoji MS.
A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
hrvooje kaže...

@Envy

Ne znaš za ISK, a čovjek bio nominiran za djelo godine?  

Vjeruješ što ti govori neki support  student preko slušalice, ne budi naivan ;) 

 

MS više zarađuje od patenata na Androidu,  nego od WP. 3 milijarde od Androida ako se ne varam, WP još ne radi s pozitivom. 

 

Kod nas ccna 9.000 kn. Ok,  za studente etf-a 50% manje 

 

@ihush 

MS zarađuje od patenata a ne OS-a. Canonical i Google nisu iznimke, kao niti Apple, Samsung, HTC itd. To mogu biti patenti tipa klikni 'open' pa 'save as..' 

Nisam čuo, iskren sam, za ISK-a ali iHushu dugujem ćevape za ovo jer ja čitam i plačem od smijeha. Ne znam za koje je djelo nominovan.

 

Što se tiče supporta iskreno me zaboli, jedino kada odem sa Fridayom u Irsku onda će biti malo problematično ali što god da je support rekao ostalo je zapisano.. uostalom u ovih 30 GB OneDrive imam more toga ilegalnog i to fino piše šta je šta tipa The Dark Knight Triology, muzike more jedno, privatnih dokumenta (dobro to je samo moje, slika isto tako) i evo ne dira me nitko par gopdina. Probat ću sa 7€ Office 365 treba mi radi Landline poziv koji ima valjda 60 minuta mjesečno plus evo UnlimitetStorage. I siguran sam da nije ona fina žena na slici nego da je to neki muški operater. Kao kada gledaš reklame za čarape ženske - nikada ne kupuješ čarape nego kupuješ noge... žene naravno - da inpresioniraju dečka/muža... posebno dečka, pogotovo ako primjeti da bi dečko mogao da nađe drugu.

 

Patenti neki imaju rok trajanja a neki ne. Recimo Fraunhofer Institute iz Njemačke koji je izmislio mp3 imao je patent na 10 godina (zato podrška i nije bila u WIndowsu XP ili 98 zaboravio sam) čim je patent istekao onda je mislim XP dobio podršku i svaki kineski uređaj. Lupam to može biit za save as ili opet koje si naveo ali moguće da postoj pateti koji ne zastarjevaju recimo x86 licence ili patenti što god da je ne možeš koristiti.

 

Ne znam ni šta sam pitao ili zaključio? AH da.. da kompanije oslabe jer na domestic tržištu ojača domestic valuta iz prostog razloga da stvari koje prodaju vani "ispadaju" skuplje. Men je to čista logika. Nisam vidio klip od kolege, izvinjavam se ili ispričavam, kako vam lakše, pogledam kasnije.

 

Uglavnom netko mi je rekao (mislim Firday) da je MS tako velika firma a i pisali su to i mediji da sada kada bi sve zatvorili ona bi skoro decenijama mogla plivati dok se ne uguši. A to inje slučaj vidili smo kao kod Nokie, počela za toalet papirom (ako se ne varam) a završila tako. Slično kao i Philips koji je počeo sa gnojivom a imam osjeaćaj da tako i završava, sa tim da je izgradio netko ime pa može brati vrhnje jer je ime prodao kineskoj kompaniji, kao što  IBM bere vrhnje od Lenova siguran sam jer je 60% svog poslovanja prodao upravo dotičnoj kompaniji.

 

Hoće li MS uspjeti sa WP-om? Dobro pitanje... ja prognoziram gledajći sada kako verglaju pa upale iz 4-tog puta (MS Surface) da hoće, ali sa tržišnim udiom - hm.. nitko ne može znati koliki će biti. 

Hoće li svijetu do*izditi da kupuje iPhone? Dobro pitanje. Hoće li postojati neka zamjena za svemoćni Samsung koji od čipova pradi najviše zgrade na sivjetu. Dobro pitanje.

 

Ali jedno sam siguran: Kompanije kao što su Intel i Microsoft, ne tonu olako.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
Sum_of_all_fears kaže...
Ne možeš dovoditi rast Azurea u ikakvu vezu sa linuxom. Pa taman da je CP/M iza, rastao bi jer je dobro zamisljen, ok cijena, siroka ponuda usluga i iza njega stoji MS.

 A zašto je Docker i Ubuntu postao maltene default u oblaku, a iza Dockera ne stoji MS?  Nedavno ugrabili At&T IBM-u, RedHatu i MS-u ispred nosa. Uzimaju tržište kao ludi, a nisu Microsoft, nego privatna kompanija s 500 uposlenih. 

 

http://m.theinquirer.net/inquirer/news/2442220/ubuntu-linux-beats-ibm-and-microsoft-azure-to-lucrative-at-t-contract

 

http://www.theinquirer.net/inquirer/news/2443557/canonical-and-oracle-partner-to-make-cloud-adoption-via-ubuntu-even-easier

 

Dakle, govorimo o poslu s najvećim USA operaterom, kompaniji s 280 000 uposlenih,  firmi koja ima prihode kao MS. Canonical i Linux nisu ni postojali kad je MS imao milijarde na računu, pa opet MS ima monopol samo na desktopu. Sa serverima su na 30%, sa telefonima na 1,8%. Microsoft odlično radi Windowse i Microsoft odlično radi Office, u svemu ostalom imaju manji dio kolača od konkurencije. 

 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 23:20 (hrvooje).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu

Opet, nebitan je OS, bitno je kakva je usluga i što nudi.

 

Linux neće ništa "sam od sebe" bolje obaviti nego bilo koji drugi OS. Uvijek je do aplikacija, drivera i supporta.

 

A kako su ovi pokupili posao, ne znam. Znam samo da je Azure jako dobra kombinacija usluga i cijene.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
Sum_of_all_fears kaže....

 

A kako su ovi pokupili posao, ne znam. Znam samo da je Azure jako dobra kombinacija usluga i cijene.

 Pa klikni na link i pročitaj. Valjda onda i oni imaju jako dobru kombinaciju uslugu i cijene, ako ih je odabrao AT&T. Uostalom, udio na tržištu sve govori

 

 

   Use of Ubuntu on Azure is growing rapidly and, more than one in four VMs running on Azure are Linux."

   So, it's no surprise that "Ubuntu will form an integral part of the Azure Stack offering, given 70 percent of the most popular cloud workloads run on Ubuntu.

http://www.zdnet.com/article/microsoft-buys-into-ubuntu-linux-on-azure-hybrid-cloud/

 

Znači, Ubuntu je na Azureu narastao na 25% i raste rapidly. Nije li to onda jedan od razloga zatšo raste Azure?

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2016 0:24 (hrvooje).
12 godina
neaktivan
offline
 
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
Envy kaže...

 

Uređivano: Hvala na ovom ISK-u, našao sam se i mogu slobodon reć dasam i ja jedan od njih.. pa došao sam do 10-tog poglavlja i suze mi već liju od smijeha. Imaš ćevape za ovo.

 

Kao da citam vlastitu biografiju! :)

Ne mogu prestati citati i smijati se...

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu

 Najbolji telefon u 2015.,  S6 Edge i Lumia 950 koštaju jednako, to ti dovoljno govori 

There is no job like cron job!
13 godina
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
Zato oni i tjeraju korisnike starijih verzija Windowsa na Windows 10. Što veći broj korisnika to više para.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pad prihoda i dobiti u Microsoftu

gluposti svi tekstovi do jednoga... Blackbery u cijeloj godini ne proda mobitela koliko Microsoft proda u jednom mjesecu i nitko ne pljuje po Blackberriju kako je mrtav i gotov.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
dadn kaže...

gluposti svi tekstovi do jednoga... Blackbery u cijeloj godini ne proda mobitela koliko Microsoft proda u jednom mjesecu i nitko ne pljuje po Blackberriju kako je mrtav i gotov.... 

 Šta se tu ima pljuvat, to je činjenica. 

There is no job like cron job!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu

A što ti govori činjenica da su i Bugovci stavili Lumiu 950 na 3. mjesto kao mobitel godine. Veće pogreške u procjeni nečega od strane BUG-a još nisam vidio. Nevjerojatno mi je da su stavili na 3. mjesto nešto što nisu uopće testirali. Izgleda da je utjecaj Microsofta Hrvatska napravio svoje. Zamisli samo kolike su ljude takvim odabirom nasanjkali na to smeće. Sljedeći put bi bilo lijepo da stave barem "sponzorirani članak" u svoje "Najbolji uređaji godine" izbore. Jel moguće da su doslovno na bazi 10-minutnog držanja uređaja u ruci na nekakvom showu odlučili staviti taj uređaj (Lumiu 950) u TOP 3 godine. Obje Lumije su zapravo najveći promašaji godine za što je kriv Microsoft i nitko drugi. Sa time se slaže 99% profesionalnih sajtova za recenzije smartphona, ali bitno da su ih naši genijalci proglasili jednim od najboljih. Eto što se dogodi kad se netko tko se razumije u jedno odjednom želi biti i autoritet za nešto drugo. Ovako se samo brukaju. Nek se ljuti koga smeta....SORRY NOT SORRY

16 godina
neaktivan
offline
Pad prihoda i dobiti u Microsoftu

Forbes :  Windows Phone is dead, Microsoft has moved on. 

Bitan je oblak i prodaja servisa, na bilo kojoj platformi 

 

http://www.forbes.com/sites/ewanspence/2016/01/30/microsoft-windows-phone-lumia-sales-crash/

 

 @svizac69

Mogu i ja napraviti anketu gdje će se izglasati da sam bolji od Messija. Kao da je to neki pokazatelj 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2016 20:40 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pad prihoda i dobiti u Microsoftu
hrvooje kaže...

Forbes :  Windows Phone is dead, Microsoft has moved on. 

Bitan je oblak i prodaja servisa, na bilo kojoj platformi 

 

http://www.forbes.com/sites/ewanspence/2016/01/30/microsoft-windows-phone-lumia-sales-crash/

Bitno da su pomogli shebati Nokiu...

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice