Panasonic radi na kvalitetnijim IPS panelima

poruka: 12
|
čitano: 1.979
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Panasonic radi na kvalitetnijim IPS panelima".
16 godina
offline
Panasonic radi na kvalitetnijim IPS panelima

Hm Panasonic puca malo previsoko, pa kakve su to sulude brojke njihovog Turbo-kontrast IPS panela od 1,000,000:1.Jačina pozadinskog osvjetljenja od 1000nits, ajd ok to je još i logično i razumljivo dakle vrlo svjetli zaslon itd.Previše marketinških gluposti, jer realno kontrastom nikako ne mogu doč na OLED razinu to sigurno.

 

Na papiru sve fino izgleda, ali u praksi jok dakle hm Panasonic Turbo-kontrast IPS vs OLED bez pozadinskog osvjetljenja.

 

Panasonic spominje da klasičan IPS panel može dogurat do 2000:1 statičkog kontrasta.A koji to IPS panel ima takav kontrast, ja još nisam videl takav IPS LCD panel kontrast na nekom PC Monitoru/TV-u za široko multimedijalno tržište.Današnji IPS LCD panel, dakle LG/AUO/Inoolux pa i Sharp IPS LCD panel proizvodi to je sve isprani ili mršavi IPS kontrast oko 1000:1.

 

Realno kad bi IPS dogurao do 3000:1+VA/AMVA kontrasta, to bi več bio vrlo veliki skok u IPS kontrast pozitivu bez greške.Dakle tu mislimo na okvirno jeftin IPS LCD panel namjenjen širokom multimedijalnom tržištu.

 

Baš me zanima ovo Panasonic IPS kemijanje, od Plazme su odustali pa eto sad su se bacili na vrlo ozbiljno friziranje standardnog IPS LCD panela.

 

http://www.anandtech.com/show/10874/panasonic-develops-ips-panel-with-10000001-contrast-ratio-1000-nits-brightness

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Moj PC  
1 5 hvala 0
16 godina
offline
Panasonic radi na kvalitetnijim IPS panelima

Panasonic bio i ostao vrh TV panela...

 

Nadam se da će se tehnologija, ako je stvarno tako dobra, implementirati i u monitore u dogledno vrijeme...

 

@rambox Ajmo pričekat prvo CES, pa ćemo vidjet o čem se radi...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2016 16:51 (lllnuclearlll).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panasonic radi na kvalitetnijim IPS panelima
rambox kaže...

 

Panasonic spominje da klasičan IPS panel može dogurat do 2000:1 statičkog kontrasta.A koji to IPS panel ima takav kontrast, ja još nisam videl takav IPS LCD panel kontrast na nekom PC Monitoru/TV-u za široko multimedijalno tržište.Današnji IPS LCD panel, dakle LG/AUO/Inoolux pa i Sharp IPS LCD panel proizvodi to je sve isprani ili mršavi IPS kontrast oko 1000:1.

 


 

 

 naravno da nisi vidio kad jos ne postoji, a panasonic kaze da radi na tome.

zapravo si promasio poantu i to zesce

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Panasonic radi na kvalitetnijim IPS panelima

Da valjda ekipa iz Japana zna što radi,treba pričekat pa onda popovat!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panasonic radi na kvalitetnijim IPS panelima
nixass kaže...
rambox kaže...

 

Panasonic spominje da klasičan IPS panel može dogurat do2000:1 statičkog kontrasta.A koji to IPS panel ima takav kontrast, ja još nisam videl takav IPS LCD panel kontrast na nekom PC Monitoru/TV-u za široko multimedijalno tržište.Današnji IPS LCD panel, dakle LG/AUO/Inoolux pa i Sharp IPS LCD panel proizvodi to je sve isprani ili mršavi IPS kontrast oko 1000:1.

 


 

 

 naravno da nisi vidio kad jos ne postoji, a panasonic kaze da radi na tome.

zapravo si promasio poantu i to zesce

Izgleda da ti ne ne čitaš kak treba, opet ponavljam "Panasonic navodi ili iz neke bačve čupa da trenutno dostupne IPS tehnikalije mogu potegnut do 2000:1 statičkog kontrasta".Ponavljam pa gdje je barem jedan model, ko to proizvodi i za koje tržište dakle PC monitor, ili TV sa IPS LCD panelom kontrasta oko 2000:1.

 

Pa čitaj opet linkani Anandtech članak na tu temu, osim ak ne razumiješ engleski onda je to druga priča.

 

Eto prvog usputnog primjera, Eizo 27/1440p multimedijalni+recimo gejmerski IPS monitor za 1300dolara, kontrast 1000:1.

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_foris_fs2735.htm

 

Klasičan Eizo Profi monitor, IPS LCD panel recimo 4K rezolucija+cijena 5000dolara, kontrast 1500:1.

 

https://www.amazon.com/Eizo-CG-318-4K-Calibration-4096x2160-CG318-4K-BK/dp/B00THQQ3E0

 

Dakle opet ista priča, gdje je taj IPS sa kontrastom od oko 2000:1 negdje u šumi ili na Marsu?Kud češ skuplje od tog Eizo profi modela, dakle kolko treba platit za IPS LCD panel+2000:1 statički kontrast? Pa jel dosta 7000dolara za neki 32 model, i gdje ga moš kupit samo recite ja odma dajem čak i 8000dolara.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2016 23:58 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
Panasonic radi na kvalitetnijim IPS panelima

sere mi se vise od te preskupe plastike, prodaju istu tehnologiju vec 15g...da benq nije dosao s tim VA panelom svijet bi i dalje kupovao 20" ips-ove po 2000+kn...a ne 28" VA panele za 1499kn!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panasonic radi na kvalitetnijim IPS panelima
Stjepanj kaže...

sere mi se vise od te preskupe plastike, prodaju istu tehnologiju vec 15g...da benq nije dosao s tim VA panelom svijet bi i dalje kupovao 20" ips-ove po 2000+kn...a ne 28" VA panele za 1499kn!

jel ima koji VA 2560x1440 na 27 ili 28"?

 

Znam da ima 32, al to mi je premalo PPI i prevelika dijagonala...

 

 

12 godina
protjeran
offline
Panasonic radi na kvalitetnijim IPS panelima

bio je nedavno 1440' benq 27" za 2800kn pa je cijena skocila prek 3000,

ali vidm u fururi je sad pak ovaj ips za 2700?

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/27plus/acr-1171/

no trebalo bi malo proguglati o njemu!

LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 10:05 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panasonic radi na kvalitetnijim IPS panelima
Stjepanj kaže...

bio je nedavno 1440' benq 27" za 2800kn pa je cijena skocila prek 3000,

ali vidm u fururi je sad pak ovaj ips za 2700?

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/27plus/acr-1171/

no trebalo bi malo proguglati o njemu!

LP

ma taj benq mi i je izbor, ali nije VA, nego IPS... a baš bi htio VA monitor...

 

koja je uopće mana VA monitora naspram IPSa recimo?

 

monitor mi treba za rad, i tu i tamo pogledam koji film/seriju...

 

ne igram se na njemu, a ako se hoću igrati imam TFT koji to odrađuje kak treba...

 

Nije mi hitno, i mislim da ću se strpiti još malo... iduća godina bi mogla biti zanimljiva što se tiče monitora...

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 11:46 (lllnuclearlll).
12 godina
protjeran
offline
Re: Panasonic radi na kvalitetnijim IPS panelima
lllnuclearlll kaže...

ma taj benq mi i je izbor, ali nije VA, nego IPS... a baš bi htio VA monitor...

 

koja je uopće mana VA monitora naspram IPSa recimo?

 

monitor mi treba za rad, i tu i tamo pogledam koji film/seriju...

 

ne igram se na njemu, a ako se hoću igrati imam TFT koji to odrađuje kak treba...

 

Nije mi hitno, i mislim da ću se strpiti još malo... iduća godina bi mogla biti zanimljiva što se tiče monitora...

 pa i nema nekih znacajnih mana ako mene pitas, contrast i crna mu je za 30% bolja nego na ips-u(bijela pak mrvu losija), ako oces ips vece dijagonale i rezolucije dobit ces s 6+ms odazivom pa u konacnici 4ms na VA panelu koji ipak varira dodes prakticki na isto, vece dijagonale VA panela nemaju problema s ghostingom kao sto neki manji modeli imaju!

s obzirom na cijenu doticnog panela trenutno je van konkurencije dok ne dode nesto bolje!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Panasonic radi na kvalitetnijim IPS panelima
Stjepanj kaže...

sere mi se vise od te preskupe plastike, prodaju istu tehnologiju vec 15g...da benq nije dosao s tim VA panelom svijet bi i dalje kupovao 20" ips-ove po 2000+kn...a ne 28" VA panele za 1499kn!

Pa nije i ovo Benq tema, uostalom malo promučurne taktike ne bi škodilo.Mogel si samo nastavit Eizo niz, pa usput spomenut ovaj njihov gejming VA monitor koji ima Sharp MVA panel sa "sitnim 5000:1 kontrastom."

 

Ipak Panasonic lomi nokte i prste, da poboljšaju taj ofucani i Rubel isprani IPS 1000:1 kontrast. Pa eto vidit čemo kak bude to na kraju ispalo, po mojoj procjeni vjerojatno puno preskupi poboljšani kontrastni IPS ali ipak niti do koljena OLED-u.

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_fg2421.htm

lllnuclearlll kaže...

ma taj benq mi i je izbor, ali nije VA, nego IPS... a baš bi htio VA monitor...

 

koja je uopće mana VA monitora naspram IPSa recimo?

 

monitor mi treba za rad, i tu i tamo pogledam koji film/seriju...

 

ne igram se na njemu, a ako se hoću igrati imam TFT koji to odrađuje kak treba...

 

Nije mi hitno, i mislim da ću se strpiti još malo... iduća godina bi mogla biti zanimljiva što se tiče monitora...

 Pa to sam ti več negdje spomenul, dakle za sad još uvijek na tržištu nema niti jednog jedinog 27/1440p VA monitora.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
offline
Re: Panasonic radi na kvalitetnijim IPS panelima
rambox kaže...

 Pa to sam ti več negdje spomenul, dakle za sad još uvijek na tržištu nema niti jednog jedinog 27/1440p VA monitora.

 ma mislio sam da se možda u međuvremenu pojavio koji... 32" je izabacio BenQ VA 1440p... Ne znam što se čeka s 27 ili 28"...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice