Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Instant

poruka: 20
|
čitano: 1.574
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Instant".
14 godina
offline
Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Instant

Ne kužim kome ovo treba, ograničavajuće, a nema baš nikakvu prednost naspram "normalnih" prijenosnika.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Instant

ChromeOS - 8 GB RAMa i 512 GB NvME SSDa je žali bože na to trošiti...

 

ali bez brige, ići će gore i Win i Mac

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
loky4i4 kaže...

Ne kužim kome ovo treba, ograničavajuće, a nema baš nikakvu prednost naspram "normalnih" prijenosnika.

  • Osim 3+ milijuna Android aplikacija koje sad možeš vrtiti a ne možeš na "normalnom" prijenosniku.
  • Osim milijuna Linux/Unix aplikacija koje možeš nativno koristiti a ne možeš na "normalnom" prijenosniku.
    (Preko Croutona, s čime paralelno vrtiš npr Ubuntu aplikacije u Chrome/OS)
  • Osim boota od 3 sekunde, baterije koja stvarno radi 8-10 sati, uvijek čistog sistema... što uglavnom nemaš na "normalnom" prijenosniku.
  • Osim nativnog ChromeOS radnog okruženja kojeg ne možeš imati na "normalnom" prijenosniku.
    (ili su stotine tisuća studenata i poslovnjaka u US budale kad trenutno zapisuju ili diktiraju na Chromebook)

 

Osim još dodatnih x tisuća Win32 aplikacija koje možeš pokrenuti preko Chrome Remote Desktop ili VirtualBox (Crouton).

Ovo je odlična stvar ali preeskupa, u biti skoro pa samo navlakuša za Acer Chromebook 15 (novi model) ili Samsung Chromebook Pro.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 14:12 (Zechina).
14 godina
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
Zechina kaže...
  • Osim 3+ milijuna Android aplikacija koje sad možeš vrtiti a ne možeš na "normalnom" prijenosniku.
  • Osim milijuna Linux/Unix aplikacija koje možeš nativno koristiti a ne možeš na "normalnom" prijenosniku.
    (Preko Croutona, s čime paralelno vrtiš npr Ubuntu aplikacije u Chrome/OS)

 dobro i šta od toga treba normalnom korisniku koji vec ima android tablet,mob ili poslovnom korisniku ? ak zelim ubuntu aplikacije na prijenosniku imat cu u dual boot ubuntu i windowse ?

8 godina
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
loky4i4 kaže...
Zechina kaže...
  • Osim 3+ milijuna Android aplikacija koje sad možeš vrtiti a ne možeš na "normalnom" prijenosniku.
  • Osim milijuna Linux/Unix aplikacija koje možeš nativno koristiti a ne možeš na "normalnom" prijenosniku.
    (Preko Croutona, s čime paralelno vrtiš npr Ubuntu aplikacije u Chrome/OS)

 dobro i šta od toga treba normalnom korisniku koji vec ima android tablet,mob ili poslovnom korisniku ? ak zelim ubuntu aplikacije na prijenosniku imat cu u dual boot ubuntu i windowse ?

 Sorry ali uopće ne razumiješ. Ovo je PRAVI notebook, a ne tablet. Chrome OS, a ne Android (za mobitele, tablete itd)
Crouton nije dual boot (što je tlaka), već u običnom prozoru na Chromebooku / ChromeOS vrtiš punokrvnu Linux aplikaciju bez dodatnog opterećenja sustava (dijele isti kernel, nije emulacija).

Fućkaš najbolji hardver ako nemaš softvera za njega. Vrijedi i obrnuto: što više softvera, uređaj više vrijedi.
Ovdje imaš odjednom Chrome aplikacije, Android, Linux, Unix, Win32. Pa biraš što god poželiš.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 14:19 (Zechina).
13 godina
offline
Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Instant

Da je ovo bilo predstavljanje Apple uređaja, već bi čuli sve o Budsu, Clipsu, Homeu i Daydreamu. Ovak smo dobili jedan članak o Pixelima i ajde nek se nađe i jedan o Pixelbooku nakon još 14 sati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 14:27 (Chronosus).
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
Chronosus kaže...

Da je ovo bilo predstavljanje Apple uređaja, već bi čuli sve o Budsu, Clipsu, Homeu i Daydreamu. Ovak smo dobili jedan članak o Pixelima i ajde nek se nađe i jedan o Pixelbooku nakon još 14 sati.

 Nije ni spomenuta "sitnica" o tih 3 milje Androida aplikacija koje su bešumno prebačene u ChromeOS ekosustav.

A ovo je u stvari tipping point, prekretnica kojom su zakucali Microsoft za njihove velike planove sa Win UWP aplikacijama i UWP only konvertibilnim notebooksima.

Jer su si u MS zamislili da će na istima Win32 aplikacije raditi samo preko remote desktopa - znači onako kako već rade na Chromebooksima.

(Ili preko emulacije, kako već rade na Chromebooksima).

Chromebooks/ChromeOS je najprodavanija platforma u USA, s tendencijom daljeg rasta i širenja na Europu. MS tek treba natjerati tržište na svoj novi UWP standard. S čijom su "univerzalnošću" već failali za mobitele, dok ovdje preko Androida Google već dominira.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 14:55 (Zechina).
8 godina
offline
Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Instant

Hehehe, nema više ni AutoCADa džabe za Android/Chromebook. Jedno je drljati na mobitelu ili 7" tabletu, a drugo koristiti AutoCAD na Pixelbooku (ili Chromebook Pro) sa stilusom na 12,3" i 2400x1600.
Doduše, za studente je i dalje free, za ostale samo A360 verzija.

 

@Pixelbook Pen stylus
Zašto pljunuti još 100 baksa za stilus ako nisi bogom dani umjetnik/inženjer?
Zato jer uz ChromeOS/Android Google gura Keep, koji osim "standardnog" OCRa pruža i - prepoznavanje rukopisa.
Studošima za fotkanje skripti pa strojno auto-pretipkavanje, ili za direktno pisanje zabilješki na predavanjima - idealno. Meni to korisnije zvuči od "Google Siri".

Samo da još ima jednu nulu manje u cijeni...


 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
Zechina kaže...
loky4i4 kaže...
Zechina kaže...
  • Osim 3+ milijuna Android aplikacija koje sad možeš vrtiti a ne možeš na "normalnom" prijenosniku.
  • Osim milijuna Linux/Unix aplikacija koje možeš nativno koristiti a ne možeš na "normalnom" prijenosniku.
    (Preko Croutona, s čime paralelno vrtiš npr Ubuntu aplikacije u Chrome/OS)

 dobro i šta od toga treba normalnom korisniku koji vec ima android tablet,mob ili poslovnom korisniku ? ak zelim ubuntu aplikacije na prijenosniku imat cu u dual boot ubuntu i windowse ?

 Sorry ali uopće ne razumiješ. Ovo je PRAVI notebook, a ne tablet. Chrome OS, a ne Android (za mobitele, tablete itd)
Crouton nije dual boot (što je tlaka), već u običnom prozoru na Chromebooku / ChromeOS vrtiš punokrvnu Linux aplikaciju bez dodatnog opterećenja sustava (dijele isti kernel, nije emulacija).

Fućkaš najbolji hardver ako nemaš softvera za njega. Vrijedi i obrnuto: što više softvera, uređaj više vrijedi.
Ovdje imaš odjednom Chrome aplikacije, Android, Linux, Unix, Win32. Pa biraš što god poželiš.

Zvuci zanimljivo, no sto je s dependancy situacijom koja te na Linuxu tjera da kosu cupas - mislim da je ovdje situacija jos gora? Ili se nadaju snapu i flatpacku?

8 godina
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
kerum kaže...
Zechina kaže...
loky4i4 kaže...
Zechina kaže...
  • Osim 3+ milijuna Android aplikacija koje sad možeš vrtiti a ne možeš na "normalnom" prijenosniku.
  • Osim milijuna Linux/Unix aplikacija koje možeš nativno koristiti a ne možeš na "normalnom" prijenosniku.
    (Preko Croutona, s čime paralelno vrtiš npr Ubuntu aplikacije u Chrome/OS)

 dobro i šta od toga treba normalnom korisniku koji vec ima android tablet,mob ili poslovnom korisniku ? ak zelim ubuntu aplikacije na prijenosniku imat cu u dual boot ubuntu i windowse ?

 Sorry ali uopće ne razumiješ. Ovo je PRAVI notebook, a ne tablet. Chrome OS, a ne Android (za mobitele, tablete itd)
Crouton nije dual boot (što je tlaka), već u običnom prozoru na Chromebooku / ChromeOS vrtiš punokrvnu Linux aplikaciju bez dodatnog opterećenja sustava (dijele isti kernel, nije emulacija).

Fućkaš najbolji hardver ako nemaš softvera za njega. Vrijedi i obrnuto: što više softvera, uređaj više vrijedi.
Ovdje imaš odjednom Chrome aplikacije, Android, Linux, Unix, Win32. Pa biraš što god poželiš.

Zvuci zanimljivo, no sto je s dependancy situacijom koja te na Linuxu tjera da kosu cupas - mislim da je ovdje situacija jos gora? Ili se nadaju snapu i flatpacku?

 Ima ona fora, mislim da se zove appimage, gdje ti je svaka app portable verzija. Krita recimo npr. Svaki dependancy je embedded interno.

edit: da, to je a la flatpak. A ionako je za krombuk standard da sve ide preko oblaka (ili remote desktop), tako da će se samo neke heavy apps vrtiti sa Linuxa. 
Dok se to ne desi kao standard, kao i npr Android apps pisane baš za ChromeOS, dotle će Google biti skroman i šutljiv po pitanju podrške za isto.
U svakom slučaju, korak su ispred MS. Dok ovi tek trebaju napisati UWP apps, ovdje dolazi 3 milje samo preko Androida, a maznuli su MS-u hardverski dio "next big thing" - konvertibilne laptope (Surfacebook vs Pixelbook).

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 17:31 (Zechina).
9 godina
protjeran
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
Zechina kaže...
kerum kaže...
 Ima ona fora, mislim da se zove appimage, gdje ti je svaka app portable verzija. Krita recimo npr. Svaki dependancy je embedded interno.

edit: da, to je a la flatpak. A ionako je za krombuk standard da sve ide preko oblaka (ili remote desktop), tako da će se samo neke heavy apps vrtiti sa Linuxa. 
Dok se to ne desi kao standard, kao i npr Android apps pisane baš za ChromeOS, dotle će Google biti skroman i šutljiv po pitanju podrške za isto.
U svakom slučaju, korak su ispred MS. Dok ovi tek trebaju napisati UWP apps, ovdje dolazi 3 milje samo preko Androida, a maznuli su MS-u hardverski dio "next big thing" - konvertibilne laptope (Surfacebook vs Pixelbook).

 Mislim da je ovo vise za internu uporabu zaposlenika. Jer realno gledajuci za tu cijenu mozes kupiti slican/bolji hardware bez Chrome OS ogranicenja. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 17:49 (Magnolia_fan).
8 godina
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
Magnolia_fan kaže...

 Mislim da je ovo vise za internu uporabu zaposlenika. Jer realno gledajuci za tu cijenu mozes kupiti slican/bolji hardware bez Chrome OS ogranicenja. 

 A koja bi to bila ograničenja? 

9 godina
protjeran
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
Zechina kaže...
Magnolia_fan kaže...

 Mislim da je ovo vise za internu uporabu zaposlenika. Jer realno gledajuci za tu cijenu mozes kupiti slican/bolji hardware bez Chrome OS ogranicenja. 

 A koja bi to bila ograničenja? 

 Mozes sve zivo koristiti, ali moras se dobro oznojiti. Kupis Windows masinu pa instaliras linux i Chrome OS, jednostavnije je. 

8 godina
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
kerum kaže...

Zvuci zanimljivo, no sto je s dependancy situacijom koja te na Linuxu tjera da kosu cupas 

 Btw, bez prepucavanja "moj tata je jači, moj p... veći", iz Ubuntu ili Mint software managera je lakše instalirati neku aplikaciju nego li iz Windowsa. Ne kažem da će to tako i biti, kad jednom konačno zaživi Windows store, ali sada je to tako. I nema nikakvih dependency problema. Jedino što nemaš bleeding edge verzije programa, već provjerene i stabilne. I izbor je time sužen na tisuće a ne desetke tisuća, ali je trenutno veći od Windows storea (a pogotovo ako pričamo o UWP only).

8 godina
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
Magnolia_fan kaže...
Zechina kaže...
Magnolia_fan kaže...

 Mislim da je ovo vise za internu uporabu zaposlenika. Jer realno gledajuci za tu cijenu mozes kupiti slican/bolji hardware bez Chrome OS ogranicenja. 

 A koja bi to bila ograničenja? 

 Mozes sve zivo koristiti, ali moras se dobro oznojiti. Kupis Windows masinu pa instaliras linux i Chrome OS, jednostavnije je. 

 Pa podrška za Android dolazi preinstalirana na svakom novom Chromebooku (standard). Remote Desktop također (za Win32 npr). Za Chrome apps da ni ne spominjemo.

Crouton može osnovac instalirati (u stvari to i rade u US). Ubuntu instalacija je automatizirana i sigurno brža od npr Win10: bar trećina ih na Chromebooku vrti Ubuntu Steam.

 

Jedina tlaka je VirtualBox, ako ti baš treba. Ali danas je i to banalnost, pitanje je samo kako će ti raditi - nekako sumnjam u glatki Photoshop pod VB (doduše meni CS5 radi i pod Wineom).

FileOptimizer npr, koji je samo Windows verzija, identično mi se instalirao (i identično dobro radi) i na Win i na Lin (bez virtualke).

7 godina
neaktivan
offline
Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Instant

interesantno kako sada samo usb c više ne predstavlja problem

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
hakintosrh kaže...

interesantno kako sada samo usb c više ne predstavlja problem

 Ali bar ima 3.5 audio jack 
Ma ovo je "concept" model, samo za fanatike - sljedbenike kao i za Apple. Isto kao i Pixel mob, koji nema ni 3.5 jack - ali ima npr dual sim.

Nije Google kanibal pa da vlastite hardveraše ždere: stavi preskupi zatvoreni model, pa tko ima para i to voli - neka mu. Za ostale, tu su Samsung, Acer...

Sad će se takav Acer pojaviti, pa ostali... za manje para i otvoreniji.

8 godina
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
Magnolia_fan kaže...

 Mozes sve zivo koristiti, ali moras se dobro oznojiti. 

 

Išao sam baš provjeriti ovdje - ja nisam neki Linux power user, niti znam niti mi se da pisati skripte po Linuxu.

A znam da si klinci u Americi sami stavljaju Steam pod Ubuntuom na Chromebooku.

Pa evo ga sad, još jednom. Dakle, Krom i Android aplikacije ti rade po uključenju. Za Windows aplikacije ti treba Remote desktop (klik mišem) i isto na nekom Windows računalu. Ali ne buš igral Guild Wars tako ;-)

 

Kako instalirati crouton?

Da bi instalirao crouton, moraš upisati "crouton".
Može li jednostavnije?

Sad, pošto crouton ne može znati koji ti točno linux ili window manager želiš koristiti, onda mu i to pored moraš napisati.
Znači npr "xfce" i "trusty" (od Trusty Tahr, zadnje Ubuntu Long Term Support verzije).
I konačno, ako želiš koristiti "chrome tab" opciju (ne moraš, ali ako želiš), moraš mu i to upisati, a ta ekstenzija se zove "kiwi".
xfce, trusty, kiwi - tako teško za c&p ako ne i za upamtiti?

Znači, upišeš: crouton -r trusty -t xfce,xiwi

i to je to.

Gdje to upisati?
U Crosh (Chrome Shell Terminal). Kako pozvati taj terminal? Ctrl+Alt+T. Kao i na svakom sistemu uopće, valjda.

A da nakon instalacije xfce windows managera isti i koristiš, moraš ga startati. I to kao Super User ("admin").
Znači, startaš xfce (verzija 4) sa:

sudo startxfce4

 

ChromeOS ti ne da nikakvo prčkanje po sistemu (pa ni Crosh), pa ga moraš restartati u "developer" mod.
Znači, prvo restartaš Chromebook (ali u dev mod), prije svega ostalog.

 

I na kraju, ne treba ali je preporučljivo - klikneš na Crouton integraciju u Chrome web trgovini.
To zato da ne moraš neki shift-alt-tab stiskati, već mišom prebacivati iz Ubuntu <> ChromeOS aplikacija/prozora.
I da ti radi c&p između oba.

 

Najbitnija stvar je da ništa ne možeš zahebati, jer ti se po restartu komp uvijek vraća u čisto stanje.
Zato kod restarta sistema (restart/gašenje kod Chromebooka nije nužno), moraš uvijek stisnuti Ctrl+D (ili pričekati) da bi se vratio u dev-mode.
Ako stisneš razmaknicu (i enter), vraćaš se u ono čisto stanje (i brišeš Crouton + Linux).

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 20:11 (Zechina).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
Zechina kaže...
hakintosrh kaže...

interesantno kako sada samo usb c više ne predstavlja problem

 Ali bar ima 3.5 audio jack 
Ma ovo je "concept" model, samo za fanatike - sljedbenike kao i za Apple. Isto kao i Pixel mob, koji nema ni 3.5 jack - ali ima npr dual sim.

Nije Google kanibal pa da vlastite hardveraše ždere: stavi preskupi zatvoreni model, pa tko ima para i to voli - neka mu. Za ostale, tu su Samsung, Acer...

Sad će se takav Acer pojaviti, pa ostali... za manje para i otvoreniji.

 ima i novi macbook

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
8 godina
offline
Re: Pixelbook - podrška za Google Assistanta i Ins
hakintosrh kaže...
Zechina kaže...
hakintosrh kaže...

interesantno kako sada samo usb c više ne predstavlja problem

 Ali bar ima 3.5 audio jack 
Ma ovo je "concept" model, samo za fanatike - sljedbenike kao i za Apple. Isto kao i Pixel mob, koji nema ni 3.5 jack - ali ima npr dual sim.

Nije Google kanibal pa da vlastite hardveraše ždere: stavi preskupi zatvoreni model, pa tko ima para i to voli - neka mu. Za ostale, tu su Samsung, Acer...

Sad će se takav Acer pojaviti, pa ostali... za manje para i otvoreniji.

 ima i novi macbook

 onda vrijedi tih para.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice