Pojačanja u Canonovoj ponudi videokamera

poruka: 9
|
čitano: 1.146
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pojačanja u Canonovoj ponudi videokamera".
15 godina
offline
Pojačanja u Canonovoj ponudi videokamera

budući da je koeficijent korelacije između canonove ponude i mojih prihoda čvrsta nula, niš od kupnje. usput, subjekt je snimatelj. predikat je snima a ono što snima je objekt. paziti pri prevođenju s engleskog: subject = predmet = objekt. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 14:19 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Pojačanja u Canonovoj ponudi videokamera

Naravno da nist od kupnje kad nema 4k

Da slucajno nebi ugrozili svoju Cinema seriju kamera.

 

Dok drugi stavljaju 4k u kompakte, mirrorless pa cak i mobitele.

 

Ne, hvala canon.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pojačanja u Canonovoj ponudi videokamera
Santana kaže...

Naravno da nist od kupnje kad nema 4k

Da slucajno nebi ugrozili svoju Cinema seriju kamera.

 

Dok drugi stavljaju 4k u kompakte, mirrorless pa cak i mobitele.

 

Ne, hvala canon.

Sad bi ti 4k. Što tek kažeš na Nikon D5, full frame koji za 6500 dolara nudi 4k, ali snima samo po 3 minute? Ili D500 s APS-C senzorom, koji za 4k video ima crop faktor od 1.5, čime ispada da koristi praktički istu površinu za snimanje 4k videa kao recimo GH4.

 

Canon i Nikon ko da ljudima ne žele prodati aparate, ko da ne žele imati posla s 4k, pa nek se ljudi obrate Panasonicu i Sonyju.

8 godina
offline
Re: Pojačanja u Canonovoj ponudi videokamera
mbaksa kaže...
Santana kaže...

Naravno da nist od kupnje kad nema 4k

Da slucajno nebi ugrozili svoju Cinema seriju kamera.

 

Dok drugi stavljaju 4k u kompakte, mirrorless pa cak i mobitele.

 

Ne, hvala canon.

Sad bi ti 4k. Što tek kažeš na Nikon D5, full frame koji za 6500 dolara nudi 4k, ali snima samo po 3 minute? Ili D500 s APS-C senzorom, koji za 4k video ima crop faktor od 1.5, čime ispada da koristi praktički istu površinu za snimanje 4k videa kao recimo GH4.

 

Canon i Nikon ko da ljudima ne žele prodati aparate, ko da ne žele imati posla s 4k, pa nek se ljudi obrate Panasonicu i Sonyju.

 Stvar je u tome da su D5 i D500 fotoaparati za sport i wildlife,a ovo je video kamera

16 godina
moderator
offline
Re: Pojačanja u Canonovoj ponudi videokamera
Santana kaže...
mbaksa kaže...
Sad bi ti 4k. Što tek kažeš na Nikon D5, full frame koji za 6500 dolara nudi 4k, ali snima samo po 3 minute? Ili D500 s APS-C senzorom, koji za 4k video ima crop faktor od 1.5, čime ispada da koristi praktički istu površinu za snimanje 4k videa kao recimo GH4.

 

Canon i Nikon ko da ljudima ne žele prodati aparate, ko da ne žele imati posla s 4k, pa nek se ljudi obrate Panasonicu i Sonyju.

 Stvar je u tome da su D5 i D500 fotoaparati za sport i wildlife,a ovo je video kamera

Ma ovo moje je općeniti rant, jer nisam vidio da se itko na forumu osvrnuo na te Nikone predstavljene jučer. Ono, kad je stigla najava čovjek pomisli da je i Nikon konačno uskočio u 4k vlak i da će konkurirati Panasonicu i Sonyju, a onda slijedi hladan tuš. Mogao bi reći da su to aparati za sport i wildlife, no Nikon je isticao 4k, pa čak i napravio posebni filmić gdje demonstriraju moćnost D5 kod snimanja 4k. A prešute da snima samo 3 minute u komadu.

 

Uglavnom, i ti Nikoni se uklapaju u priču u kojoj CaNikon izbjegava 4k svugdje osim u Cinema seriji i skupljim klasičnim videokamerama, što je žalosno, ali obit će im se to o glavu (tj. već im se obija).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 15:15 (mbaksa).
8 godina
offline
Pojačanja u Canonovoj ponudi videokamera

Da to je istina. Izgleda da su to stavili tek tak da bude.Da nekog zaintrigira dok cita specifikacije. 

 

No osim toga D500 izgleda odlicno. Na papiru se cini ko najbolji fotoaparat za wildlife.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pojačanja u Canonovoj ponudi videokamera
Santana kaže...

No osim toga D500 izgleda odlicno. Na papiru se cini ko najbolji fotoaparat za wildlife.

Istina. Stvar je samo u što su na njega računali i oni koji snimaju video, a onda se razočarali. Nikonu i Canonu kao da je 4k nesavladiva prepreka. Pa bar Nikon nema 4k kamere koje bi morao štititi...

8 godina
offline
Pojačanja u Canonovoj ponudi videokamera

Da to me cudi. Imaju priliku u tom segmentu potpuno nadmasit canon,a oni cekaju.

 

A i taj crop faktor na kraju ispada 2.2x na GH4 barem mozes stavit speedbooster pa smanjit taj crop na 1.6x. Popularna je kombinacija sa sigmom 18-35. Dok na D500 nemres stavit nist takvo. 

 

Ima tu sigurno jako puno nedostataka u usporedbi sa GH4

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pojačanja u Canonovoj ponudi videokamera

Koliko sam ja pohvatao juce po netu to rade da dobiju na procesiranju jer ide pixel na pixel. Da nema cropa kod snimanja morali bi procesirati 4 pixela na 1. Mada ako moze sony zasto ne moze nikon. Sony je u velikom naletu a Canon i nikone cekaju samo ne zna sta. D5 je za vrlo usku nisu profesionalaca ali oni uglavnom imaju d4(s) ili 1dx i ne vidim razlog za prelazak na d5... Kome ce to prodati? Za 6200 USD (300 USD manje) kupis A7SII i A7RII...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice