SAD polako ukida internetsku neutralnost

poruka: 29
|
čitano: 8.877
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD polako ukida internetsku neutralnost".
15 godina
offline
SAD polako ukida internetsku neutralnost

"Bravo" SAD. Očekujem uskoro nešto takvo i u našim krajevima...

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
SAD polako ukida internetsku neutralnost

jednoga dana čitav svijet će biti turska. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 1 hvala 4
8 godina
odjavljen
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
Hrco kaže...

"Bravo" SAD. Očekujem uskoro nešto takvo i u našim krajevima...

 Kod nas tek treba uvesti internet.

Cijenite više pitku vodu.
15 godina
neaktivan
offline
SAD polako ukida internetsku neutralnost

Samo tri komentara? Čovjek bi očekivao puno više rasprave oko jedne ovako važne teme. Ako ovo prođe čekaju nas tamna internetska vremena.

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
SAD polako ukida internetsku neutralnost

Da neka druga zemlja donse ovakav zakon to bi se nazvalo "udarom na demokraciju" a ovako je to "zakon slobodnog tržišta"

 
18 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
NecroKnight kaže...

Samo tri komentara? Čovjek bi očekivao puno više rasprave oko jedne ovako važne teme. Ako ovo prođe čekaju nas tamna internetska vremena.

 meni se čini da nije sve tako crno bijelo. svi ti telekomi u americi su izgradili to. ponudili sve svoje usluge, i uglavnom investirali jako puno love. i sad ti dođe jedan netflix i pojede ti 50% profita i zaguši 50% prometa (recimo karikiram) i ti tu nemožeš apsolutno ništa, a ovi u netflixu neznaju šta će s parama.

 

po meni bi netflix i svi takvi gutači prometa trebali počet ulagat u svoju mrežu ili na neki drugi način pomagati. ne samo sisat.

13 godina
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
Da, treba imati samo korisnike koji marginalno koriste bandwidth ali uredno placaju sve. Kako bi inace prodali duplo vise prikljucaka na istoj infrastrukturi...
12 godina
neaktivan
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost

Problem i jeste što kod nas i jesu tamna vremena.Nažalost živim u takvoj sredini pa viđam monopolsko ponašanje našeg dragog Tcom-a.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
16 godina
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
ranko091 kaže...
NecroKnight kaže...

Samo tri komentara? Čovjek bi očekivao puno više rasprave oko jedne ovako važne teme. Ako ovo prođe čekaju nas tamna internetska vremena.

 meni se čini da nije sve tako crno bijelo. svi ti telekomi u americi su izgradili to. ponudili sve svoje usluge, i uglavnom investirali jako puno love. i sad ti dođe jedan netflix i pojede ti 50% profita i zaguši 50% prometa (recimo karikiram) i ti tu nemožeš apsolutno ništa, a ovi u netflixu neznaju šta će s parama.

 

po meni bi netflix i svi takvi gutači prometa trebali počet ulagat u svoju mrežu ili na neki drugi način pomagati. ne samo sisat.

 Pojede im 50% kojeg profita? Data capovi koje imaju na svojim mrezama su cisto business odluka, s network strane nemaju razloga za to, tj. bandwitha imaju dovoljno i nije skup. Mogu mislit koliko placaju telekomi za 1TB prometa, kad je meni na serveru 1TB = ~1€

15 godina
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
Sasoon kaže...

po meni bi netflix i svi takvi gutači prometa trebali počet ulagat u svoju mrežu ili na neki drugi način pomagati. ne samo sisat.

 Pojede im 50% kojeg profita? Data capovi koje imaju na svojim mrezama su cisto business odluka, s network strane nemaju razloga za to, tj. bandwitha imaju dovoljno i nije skup. Mogu mislit koliko placaju telekomi za 1TB prometa, kad je meni na serveru 1TB = ~1€

 ma to sam karikirao. vjerovatno da vidimo cijelu sliku a ne samo dijeliće zašto oni to forsiraju, vjerovatno ne bi bilo ovakvih rasprava.

15 godina
neaktivan
offline
SAD polako ukida internetsku neutralnost

Republikanci, uvijek za krupni kapital, a protiv naroda.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 2 hvala 0
16 godina
online
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
ranko091 kaže...

 meni se čini da nije sve tako crno bijelo. svi ti telekomi u americi su izgradili to. ponudili sve svoje usluge, i uglavnom investirali jako puno love. i sad ti dođe jedan netflix i pojede ti 50% profita i zaguši 50% prometa (recimo karikiram) i ti tu nemožeš apsolutno ništa, a ovi u netflixu neznaju šta će s parama.

 

po meni bi netflix i svi takvi gutači prometa trebali počet ulagat u svoju mrežu ili na neki drugi način pomagati. ne samo sisat.

  Kako to Netflix krade profit i promet jednom ISP-u?

Sve ovisi o tome što rade korisnici tog ISP-a. ISP po pravilu pruža ograničenu brzinu/bandwidth korisnicima pa ako im se ne sviđa što korisnici streamanjem i downloadom iskoriste 90% toga što im prodaju a ne 30% kako bi njima odgovaralo onda neka smanje pakete i stave REALNU ponuđenu brzinu i bandwidth ili neka dignu cijene ako im je ovako neisplativo, iako čisto sumnjam da je, prije da se radi o pohlepi.

 

Netflix isto tako kao i korisnici kupuje i plaća bandwidth tako da ne vidim o kakvoj krađi profita i prometa se tu radi..

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 11:50 (PaleRider).
15 godina
neaktivan
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
Visak kaže...

Republikanci, uvijek za krupni kapital, a protiv naroda.

Slažem se, ali demokrati nisu baš nešto bolji.

14 godina
neaktivan
offline
SAD polako ukida internetsku neutralnost

E vidis korisnici to vec placaju za to tvoje 50% mreze, jer to 50% "tece" ide prema krajnjim korisnicima koji su za to platili verizonu i ostalima. Medjutim ovi su gready, znas kapitalisti mrtvi i hoce da naplate i od korisnika i od netflixa ono americki ala double-dip. I to tvoje kao ulozili su u mrezu, jesu kuratz, u americi je bio veliki boom expanzija broadband infrastrukture 90-tih i svi su oni dobili subvencije do -80% poreza da bi izgradili mrezu. Sto znaci da su to americki gradjani ustvari platili. Zato je prije par godina bila prpa kad je google "Google Fibre" poceo da uvodi opticke kablove medjutim i tu su se digli monopolisti, da sad ne duzim nije to tema guglaj ako te interesuje.

香港 - 47
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
El Manifico_Buster kaže...

E vidis korisnici to vec placaju za to tvoje 50% mreze, jer to 50% "tece" ide prema krajnjim korisnicima koji su za to platili verizonu i ostalima. ... da sad ne duzim nije to tema guglaj ako te interesuje.

 ja sam napisao da karikiram. mada su se svi uhvatili posta kao da je to neki stav.

 

ja to promatram sa mog osobnog stava u internetu u vlastitoj kući. koristim QOS i znam princip te neutralnosti. kad se mreža zagušuje nebitnim podacima koje ne možeš kontrolirat. ja ne odobravam extra naplatu prometa ili išta takvo. ali odobravam nekakvu klasifikaciju prometa. igranje, pozivi zvučni, i sa videom prva klasa, video na zahtjeve (recimo netflix) druga klasa, surfanje, mesenđeri, treća klasa, te sirovo skidanje podataka zadnja klasa.

 

i vjerujem kad bi se toga i netko pridržavao to bi radilo perfektno, mada bi naravno se našao netko tko bi to u jednom trenutku zlouporabio, pa se neutralnost i dalje forsira.

 

po meni bi se ovakav sistem treba testirati na nekom manjem projektu, ne na cijelom kontinentu. naravno da će ljudi poludit zbog takvog nečeg.

14 godina
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
NecroKnight kaže...

Slažem se, ali demokrati nisu baš nešto bolji.

 puno su gori

15 godina
neaktivan
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
NecroKnight kaže...
Visak kaže...

Republikanci, uvijek za krupni kapital, a protiv naroda.

Slažem se, ali demokrati nisu baš nešto bolji.

 Kako nisu, pa Obama je donio zakon za Net neutrality i sada se bore protiv ovoga.

https://www.recode.net/2017/5/18/15655012/congress-democrats-stop-trump-fcc-eliminating-net-neutrality-rules

 

Demokrati nisu cvijeće i imaju svojih mana, ali u svakoj temi kapital vs obični ljudi veća je šansa da ćeš njih naći na strani običnih ljudi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
neaktivan
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
Sasoon kaže...
 s network strane nemaju razloga za to, tj. bandwitha imaju dovoljno i nije skup.

 

Da? što je "dovoljno bandwitha" koliki je to broj, a da se latencija veze ne dovede u pitanje?

14 godina
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
Visak kaže...

 

Demokrati nisu cvijeće i imaju svojih mana, ali u svakoj temi kapital vs obični ljudi veća je šansa da ćeš njih naći na strani običnih ljudi.

 na strani obicnih ljudi kao hdz i sdp kod nas , problemi se rjesavaju sa dizanjem poreza itd. ,bas su dragi ti demokrati 

15 godina
neaktivan
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
loky4i4 kaže...
Visak kaže...

 

Demokrati nisu cvijeće i imaju svojih mana, ali u svakoj temi kapital vs obični ljudi veća je šansa da ćeš njih naći na strani običnih ljudi.

 na strani obicnih ljudi kao hdz i sdp kod nas , problemi se rjesavaju sa dizanjem poreza itd. ,bas su dragi ti demokrati 

 Pa ako prikupljeni porez ne usmjeriš u firmu poput Fimi medije (što je napravio samo HDZ), nego ga iskoristiš za zdravstveno osiguranje, što su napravili Demokrati, onda to jest na korist običnih ljudi. Ukidanje tog osiguranja i smanjenje poreza će biti u korist bogatih, a na štetu običnih ljudi.

 

Najveća laž je da su svi isti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
protjeran
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
Visak kaže...

 Pa ako prikupljeni porez ne usmjeriš u firmu poput Fimi medije (što je napravio samo HDZ), nego ga iskoristiš za zdravstveno osiguranje, što su napravili Demokrati, onda to jest na korist običnih ljudi. Ukidanje tog osiguranja i smanjenje poreza će biti u korist bogatih, a na štetu običnih ljudi.

 

Najveća laž je da su svi isti.

 

"Obični ljudi."  Tipa njegov rođo?!

 

8 godina
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
Visak kaže...

Republikanci, uvijek za krupni kapital, a protiv naroda.

 S vjerom u boga i rukom na srcu dok svira himna. Zašto me to podsjeća na nešto...

8 godina
odjavljen
offline
SAD polako ukida internetsku neutralnost

DEMOKRATI=REPUBLIKANCI

Cijenite više pitku vodu.
 
5 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SAD polako ukida internetsku neutralnost

Obamini zakoni socijalne pravednosti su već počeli padati kao kruške!

Nije samo net neutralnost.

Još više zabrinjava što su u ožujku republikanci (desničari) izglasali izmjenu zakona koji telekom operaterima dopušta prodavanje povijesti surfanja svojih korisnika bilo kome bez da se mora tražiti suglasnost korisnika. Postoji popis onih koji su glasali ZA i iznos "donacije" koju su primili od telekom lobija. FCC više neće imati ovlasti da zaštiti privatnost korisnika. Ovo je Trumpovo maslo kao i postavljanje naftaša na čelo agencije za zaštitu okoliša.

 

Amerikanci su male poslušne kujice i Trump će ih sve naguziti! $$$$$$

Najbahatijem milijarderu su dali najveće ovlasti da proširi svoje carstvo ali sami će to morati platiti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2017 22:36 (DragonShit).
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
NecroKnight kaže...

Samo tri komentara? Čovjek bi očekivao puno više rasprave oko jedne ovako važne teme. Ako ovo prođe čekaju nas tamna internetska vremena.

 o ovoj temi "bruje" svi americki tech portali unazad 2-3 godine, ne znam dal sam vidio dvije vijesti u tom perioud na bugu..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
neaktivan
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
Predstvanici tih stranaka u zadtuoničkim tijelima postavljaju korporacije, a ne birači. Pogledajte malo House of Cards, čisto da dobijete predodžbu kako funkcionira politički sustav na globalnoj razini.
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
I do sad je krupni kapital bio iza predsjednika USA, al' ovo sad je presmijesno čitaj prestrasno. Kao lutka na koncu. 😐
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
SAD polako ukida internetsku neutralnost

A koliko će to imati utjecaja na nas? Mislim ako/ kada ukinu neutralnost da li ćemo onda i mi iz Hrvatske osjetiti da se neke stranice u Americi usnimavaju puno sporije?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: SAD polako ukida internetsku neutralnost
ranko091 kaže...

 meni se čini da nije sve tako crno bijelo. svi ti telekomi u americi su izgradili to. ponudili sve svoje usluge, i uglavnom investirali jako puno love. i sad ti dođe jedan netflix i pojede ti 50% profita i zaguši 50% prometa (recimo karikiram) i ti tu nemožeš apsolutno ništa, a ovi u netflixu neznaju šta će s parama.

 

po meni bi netflix i svi takvi gutači prometa trebali počet ulagat u svoju mrežu ili na neki drugi način pomagati. ne samo sisat.

Imaš pravo, tako bi i vlasnici autobusnih pokaza trebali plaćati naknadu gradu jer autobusi koriste ceste, pa manje ljudi ima aute i plaća cestarinu. To što autobusi plaćaju cestarinu, odnosno netflix plaća izlaz na net, to ćemo zanemariti. Zašto naplatiti jednom kad možeš naplatiti dva puta.

 

S druge strane, da nema internet servisa, tko bi uopće uzimao konekciju od tih istih operatera?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice