Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

poruka: 34
|
čitano: 4.548
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike".
6 godina
neaktivan
offline
Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

"Razlog je povećana potražnja za takvim baterijama na tržištu pametnih telefona, kao i na tržištu električnih vozila."

 

Ono, pa i ne baš. Mobiteli i laptopi koriste LiIon dok električna vozila LiFePo4. Da, jedne i druge koriste litij, ali nisu isti tip baterija, niti im je ista cijena.

 
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

ajde, napokon realna vijest o baterijama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

Razlog je "jer nam se može i boli nas qrac šta ćete vi mislit o svemu tome."

Know your world.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

Pa ti ulaži u altcoin......sirovina, sirovina i sirovina

U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

volim ove kontra logike, već potražnja u logici znači smanjenje cijena. ali ne! isto kao i sa ddr čipovima, cijene iz samo pitaj boga kojeg retardiranog razloga rastu.

 

možda se ne razumijem u globalnu ekonomiju, ali principi kapitalizma su svugdje isti.

Moj PC  
0 11 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

Meni nije jasna tvoja logika. Kako je veca potraznja manja cijena? Otkad to?

15 godina
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
Torent kaže...

Meni nije jasna tvoja logika. Kako je veca potraznja manja cijena? Otkad to?

 pa oduvijek. ako je potražnja danas 100%, a za mjesec dana 200% to znači da će se ili prvi proizvođač morat 100% raširit u poslovanju da pokrije novo nastalu potražnju ili će ući igrač broj dva koji će da bi bio konkurentan imat iste ili niže cijene.

 

i tu uvijek dolazi do pada cijene. ne nužno neke drastične.

 

ali kad mi netko napiše da potražnja raste, i cijene rastu. to mi znači samo neke malverzacije, tj naštimavanje cijena. drugim riječim pljačka.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

Pa ako potraznja raste znaci da ima vise kupaca na isti broj proizvoda i da je vrijednost proizvoda porasla DOK se prvi proizvodjac ne rasiri ili ne uleti drugi... Tvojom logikom ako imas 2 kupca za 1 komada koji prodajes cijena bi trebala rasti? Iako se oni otimaju za to i takmice se ko ce dobiti? Zasto su unikatni komadi skupi? Trebali bi biti dzabe dok robe koje imas imas na bacanje bi trebala biti skupa? Logika ti je naopaka..... Upravo ponuda i potraznja diktira cijenu. Veca potraznja i/ili manja ponuda cijena ide gore. Roba vrijedi koliko je neko spreman platiti za nju a ako je manje ima ili ju vise ljudi zeli vise su spremni i platiti za nju....

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 8:37 (Torent).
15 godina
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
Torent kaže...

Pa ako potraznja raste znaci da ima vise kupaca na isti broj proizvoda i da je vrijednost proizvoda porasla DOK se prvi proizvodjac ne rasiri ili ne uleti drugi... Tvojom logikom ako imas 2 kupca za 1 komada koji prodajes cijena bi trebala rasti? Iako se oni otimaju za to i takmice se ko ce dobiti? Zasto su unikatni komadi skupi? Trebali bi biti dzabe dok robe koje imas imas na bacanje bi trebala biti skupa? Logika ti je naopaka..... Upravo ponuda i potraznja diktira cijenu. Veca potraznja i/ili manja ponuda cijena ide gore. Roba vrijedi koliko je neko spreman platiti za nju a ako je manje ima ili ju vise ljudi zeli vise su spremni i platiti za nju....

 znači ti hoćeš reći da su  svi proizvođači baterija na svijetu napravili isti poslovni potez, samo tek tako u isto vrijeme?!

 

to bi tvoje stajalo da postoji samo jedna jedina firma koja radi baterije. ali tih tvornica ima po svukuda. i kad bi jedna jača firma digla cijene, male bi se preporodile jer bi si povećale tržište koje ova ne želi. ali da odjednom na globalnoj razini svi dignu cijene, dođe ti da se zapitaš kako...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

"Cijene litija također su u porastu, za 60% u odnosu na 2016. godinu, a u iduće tri godine ne očekuje se njihov pad, poglavito zbog rasta isporuka električnih vozila koje bi do 2020. godine trebale doseći brojku između 9 do 20 milijuna primjeraka."

 

Evo zasto....

16 godina
neaktivan
offline
Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

i tako cemo dogurat do toga da su baterije sve skuplje, da su mobiteli sve skuplji, da su elektricni auti sve skuplji, a zbog potraznje ce svima nama i struja poskupit. 

o neopravdanim poskupljenjima ssd-a, rama, grafickih i ostatka skalamerije ne triba ni pricat. prakticki je sve poduplano u odnosu na 12.mj. 2016. 

 

umisto da cijene tehnike prolaskom vremena padaju, one idu gore... 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

Pa sto je telefon skuplji i marza proizvodjaca veca bolje se prodaju ;)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

pa ocito... izgleda da je postalo normalno da jedan mobitel kosta vise od sasvim solidnog laptopa. da tragedija bude veca, 2 godine posli, nakon sto ga zaseru sa svim mogucim azuriranjima, taj mobitel je unatoc svim specifikacijama jos jedna kilava cigla. 

16 godina
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
ranko091 kaže...

 pa oduvijek. ako je potražnja danas 100%, a za mjesec dana 200% to znači da će se ili prvi proizvođač morat 100% raširit u poslovanju da pokrije novo nastalu potražnju ili će ući igrač broj dva koji će da bi bio konkurentan imat iste ili niže cijene.

 

i tu uvijek dolazi do pada cijene. ne nužno neke drastične.

 

ali kad mi netko napiše da potražnja raste, i cijene rastu. to mi znači samo neke malverzacije, tj naštimavanje cijena. drugim riječim pljačka.

rast potraznje = rast cijene

rast ponude = pad cijene

 

mijesas ponudu i potraznju, jedno ne vuce drugo

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
Torent kaže...

"Cijene litija također su u porastu, za 60% u odnosu na 2016. godinu, a u iduće tri godine ne očekuje se njihov pad, poglavito zbog rasta isporuka električnih vozila koje bi do 2020. godine trebale doseći brojku između 9 do 20 milijuna primjeraka."

 

Evo zasto....

 dobro. cijena litija je 9000 dolara za tonu, znači 0,009$ za gram. u bateriju od 100 grama ide 2-3 posto litija plus 60% povećanja cijena. to ti je 0,009$ puta 3 grama i plus 60% ((0,009x3)x1.6). i eto toliko dolara je skuplja baterija na 100 grama količine.

 

a sad da vidimo što će stvarno bit. kad lupi tržište.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

A cuj ako cjena bude previsoka nece se prodavati i onda ce biti prinudjeni spustiti cijenu a dok god se prodaje cijena je realna... Trzisna ekonomija.....

Kao sto rekoh cijena je onolika koliko je neko spreman platiti...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
Ako cijena bude previsoka za vecinu ljudi onda se nece prodavati. A kako ima dovoljno budala koji bacaju ogromne kolicine novaca u virtualne predmete(skinovi i sl), sigurno postoji jos veci broj ljudi koji su spremni iskeširati koliko je potrebno za bateriju.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

O tome i pricam...... Dok god prodaja ide i cijene ce ici gore i to su trzisne cijene.....Mi jos imamo iluzije da trgovacke marze ne smiju biti vece od 10% a sa druge strane imas i na ovom forumu likove koji se hvale kako proizvodjac njihovog gadgeta ima marzu 60% i to je extra za njih kao kupce. Inace se ne bi hvalili.... Dok je takvih cijena ce ici gore.... I treba ici gore...

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 9:54 (Torent).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
ranko091 kaže...
Torent kaže...

Meni nije jasna tvoja logika. Kako je veca potraznja manja cijena? Otkad to?

 pa oduvijek. ako je potražnja danas 100%, a za mjesec dana 200% to znači da će se ili prvi proizvođač morat 100% raširit u poslovanju da pokrije novo nastalu potražnju ili će ući igrač broj dva koji će da bi bio konkurentan imat iste ili niže cijene.

 

i tu uvijek dolazi do pada cijene. ne nužno neke drastične.

 

ali kad mi netko napiše da potražnja raste, i cijene rastu. to mi znači samo neke malverzacije, tj naštimavanje cijena. drugim riječim pljačka.

 Slozimo se da nemas pojma. Po tvojoj procjeni, cijena kave u Dubrovniku bi trebala biti 5 kuna, ili da je djele besplatno? 

potpis :D
16 godina
neaktivan
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
wifi kaže...

i tako cemo dogurat do toga da su baterije sve skuplje, da su mobiteli sve skuplji, da su elektricni auti sve skuplji, a zbog potraznje ce svima nama i struja poskupit. 

o neopravdanim poskupljenjima ssd-a, rama, grafickih i ostatka skalamerije ne triba ni pricat. prakticki je sve poduplano u odnosu na 12.mj. 2016. 

 

umisto da cijene tehnike prolaskom vremena padaju, one idu gore... 

Kad se svi hoce vozit uberom, cijena ne pada, nego se dize...

 

 

wifi kaže...

pa ocito... izgleda da je postalo normalno da jedan mobitel kosta vise od sasvim solidnog laptopa. da tragedija bude veca, 2 godine posli, nakon sto ga zaseru sa svim mogucim azuriranjima, taj mobitel je unatoc svim specifikacijama jos jedna kilava cigla. 

 Ne znam, koristim iphone pa nemam tih problema.

potpis :D
7 godina
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
Cogent kaže...

 

Ono, pa i ne baš. Mobiteli koriste LiPO i laptopi koriste LiIon (da) dok električna vozila LiFePo4 (sve rijeđe, skoro svi noviji modeli neku od LiIon baterija)

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

A Tesla u Australiji gradi 129 MWh stacionarni baterijski sustav, jasno od litijevih baterija. I kad sam upozoravo da to nije pametno jer litij nije baš najrašireniji metal na zemlji, neki su govorili da to nema veze - one su najbolje.

 

Eto kad nema veze. Sad u mobitele, laptope i aute stavljajte olovne ili NiCd baterije - one su jeftinije od litijevih.  

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 13:41 (markoBT).
 
0 5 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
Cogent kaže...

 

 Mobiteli i laptopi koriste LiIon dok električna vozila LiFePo4.

 

 

Netočno, lifepo4 ne koristi nitko normalan. Bile su u prvoj verziji chevy sparka E, i u fiskar karmi, i to je to. Danas ih nema nigdje.

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
Baš sam se pitao gdje pronađu toliki litij?
Slab sam u kemiji, ali nije li taj litij nekako rijedak, teško ga iskopat ili šta već? Bilo je samo pitanje kad će ga usfalit?
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
Rezerve s trenutnom tehnologijom su par desetaka milijuna tona. U morskoj vodi ima oko 230 milijardi tona.
13 godina
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
Pise u novom Economistu da su baterijama pale cijene, i to s 1000$ po kWh u 2011 na 120-150$ za kWh.
 
0 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike

Špekulira se da je s početkom rada Gigafactorya i ispod 100, jer je i Daimler objavio da im je ukupna cijena u packu 143$ (još prošle godine), a Tesla i Panasonic su u značajnoj prednosti, pogotovo sad od kad radi Gigafactory i od kad su uveli 2170 baterije.

Kruha i igala...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
Hacker-ri kaže...

Kad se svi hoce vozit uberom, cijena ne pada, nego se dize...

 

 

 Ne znam, koristim iphone pa nemam tih problema.

 govoris o cijenama usluga, a koje su takodjer neregulirane i prenapuvane. ali ajmo ovako, zasto se primjerice ne oslobodi trziste autoskola pa nek se opet medjusobno tuku cijenom (jer kvalitetom su ionako odreda nula). umjesto toga, regulira ih drzava. 

s druge pak strane, u pekari kraj jedne skole za vrime ultre cola od 0.5l je skocila s cjelogodisnjih 6kn na 20kn! i ne samo to, nego je pekara iskljucivo otvorena tih dan-dva, i sad opet zatvorena do pocetka skole. 

 

s tehnoloske strane, nije normalno da proizvod, pogotovo racunalni, stari i dobiva na cijeni poput vina umjesto da protekom vrimena njemu cijena nepovratno pada. svasta se moze dogodit s tvornicama, pa i potraznjom, ali dizat cijenu po principu "zato jer mozemo" je govnarski i kad tad ce se im se to odbit od glavu. proguglaj samo multimilijunske tuzbe i nagodbe zbog namjestanja cijena memorija. ne mozes mi rec da je normalno da ssd i memorija koji su kupljeni u 12.mj. 2016. nakon 8 mjeseci (3 kvartala) umjesto da izgube 20% na cijeni, otidju prakticki 100% gore. sve je to umjetno napumpano, i ide samo do trenutka dok ljudi ne shvate da ih vuku za nos. 

 

koliko je vidljivo po komentarima zadovoljnih korisnika iphona u svitu, ni on nije imun na umjetno zastarjevanje, s tim da si ga u startu preplatia... 

15 godina
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
wifi kaže...
Hacker-ri kaže...

Kad se svi hoce vozit uberom, cijena ne pada, nego se dize...

 

 

 Ne znam, koristim iphone pa nemam tih problema.

 govoris o cijenama usluga, a koje su takodjer neregulirane i prenapuvane. ali ajmo ovako, zasto se primjerice ne oslobodi trziste autoskola pa nek se opet medjusobno tuku cijenom (jer kvalitetom su ionako odreda nula). umjesto toga, regulira ih drzava. 

s druge pak strane, u pekari kraj jedne skole za vrime ultre cola od 0.5l je skocila s cjelogodisnjih 6kn na 20kn! i ne samo to, nego je pekara iskljucivo otvorena tih dan-dva, i sad opet zatvorena do pocetka skole. 

 

s tehnoloske strane, nije normalno da proizvod, pogotovo racunalni, stari i dobiva na cijeni poput vina umjesto da protekom vrimena njemu cijena nepovratno pada. svasta se moze dogodit s tvornicama, pa i potraznjom, ali dizat cijenu po principu "zato jer mozemo" je govnarski i kad tad ce se im se to odbit od glavu. proguglaj samo multimilijunske tuzbe i nagodbe zbog namjestanja cijena memorija. ne mozes mi rec da je normalno da ssd i memorija koji su kupljeni u 12.mj. 2016. nakon 8 mjeseci (3 kvartala) umjesto da izgube 20% na cijeni, otidju prakticki 100% gore. sve je to umjetno napumpano, i ide samo do trenutka dok ljudi ne shvate da ih vuku za nos. 

 

koliko je vidljivo po komentarima zadovoljnih korisnika iphona u svitu, ni on nije imun na umjetno zastarjevanje, s tim da si ga u startu preplatia... 

 Nikad socijalistički mentalitet neće iz balkanaca...
Ako misliš da znaš bolje, što se ne baviš trgovinom?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Poskupljuju litijeve baterije za prijenosnike
Nekako sumnjam da bi ovako razmisljao da ima svoju firmu... Barem ne bi dugo tako razmišljao....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice