Postajemo li suvišni?

poruka: 39
|
čitano: 6.134
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Postajemo li suvišni?".
8 godina
neaktivan
offline
Postajemo li suvišni?

Smatram da će se jednog dana i donošenje poslovnih odluka, znanost, briga za nemoćne a i umjetnost  automatizirati... i šta ćemo radit nakon toga? Naravno ako se ne raznesemo nuklearnim ratom.

Ako idemo dovoljno daleko u budućnost ponestati će nam  profesija u koje možemo prebjegavati od automatizacije.

Međutim mislim da ćemo onda ili uzaludno raditi uz robote koji budu brži i jefitiniji(iz nekakvog bezveznog ponosa) ili uvesti obavezni minimalni dohodak ili će bogati i moćni provesti genocid nad siromašnim, nemoćnim i nepotrebnima. Ne vjerujem da bi nešto četvrto se moglo desiti.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Postajemo li suvišni?

Hm, O.K., žikim neki poslovi koji se mogu automatizirati neka se to uradi sa njima.

Al' kad smo kod Gammachef, ipak neki kuhar(stara iskusnjara) treba njemu dati upute, kako da kuha.

Kaj, ne?

Nije robot pametan sam po sebi.

 

Koga zamijeni robot u poslu, bu radio nešto drugo. 

Kso i proizvodnja automobila.Ne treba za nju toliko ljudi kao prije 100 godina, a opet ta količina ljudi rade nešto drugo.

Tko bude našao htio raditi, bude našao posla.

 

Al' da zanimljivo je pitanje, dal' nas robot može zamijeniti, te da razmislimo o tome

Hm, pa mijenjati ćemo se i mi.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Postajemo li suvišni?
GNU+Linux kaže...

Smatram da će se jednog dana i donošenje poslovnih odluka, znanost, briga za nemoćne a i umjetnost  automatizirati... i šta ćemo radit nakon toga?

 sex droga alkohol igrice

13 godina
offline
Re: Postajemo li suvišni?

Donosenje poslovnih odluka pomocu "robota" tj. Oracle BI sa prediction opcijom vec postoji...

Gamachef je stvarno ispred vremena, zao mi je sto oni nisu pobijedili na Idea Nockoutu. Stvarno koristna inovacija koja bi trebala biti dostupna prosjecnom godisnjem budgetu za "home appliance".
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Postajemo li suvišni?
PzKpfw kaže...

Hm, O.K., žikim neki poslovi koji se mogu automatizirati neka se to uradi sa njima.

Al' kad smo kod Gammachef, ipak neki kuhar(stara iskusnjara) treba njemu dati upute, kako da kuha.

Kaj, ne?

Nije robot pametan sam po sebi.

 

Koga zamijeni robot u poslu, bu radio nešto drugo. 

Kso i proizvodnja automobila.Ne treba za nju toliko ljudi kao prije 100 godina, a opet ta količina ljudi rade nešto drugo.

Tko bude našao htio raditi, bude našao posla.

 

Al' da zanimljivo je pitanje, dal' nas robot može zamijeniti, te da razmislimo o tome

Hm, pa mijenjati ćemo se i mi.

 

 Da, ali što za 500 godina kada će robot moći ama baš sve zamijenit? Tj. šta kada više nebudemo mogli nove(smislene) profesije izmišljati?

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
9 godina
protjeran
offline
Re: Postajemo li suvišni?
GNU+Linux kaže...

Smatram da će se jednog dana i donošenje poslovnih odluka, znanost, briga za nemoćne a i umjetnost  automatizirati... i šta ćemo radit nakon toga? Naravno ako se ne raznesemo nuklearnim ratom.

Ako idemo dovoljno daleko u budućnost ponestati će nam  profesija u koje možemo prebjegavati od automatizacije.

Međutim mislim da ćemo onda ili uzaludno raditi uz robote koji budu brži i jefitiniji(iz nekakvog bezveznog ponosa) ili uvesti obavezni minimalni dohodak ili će bogati i moćni provesti genocid nad siromašnim, nemoćnim i nepotrebnima. Ne vjerujem da bi nešto četvrto se moglo desiti.

 Tipicno robovsko razmisljanje kao da je svrha zivota posao. Svrha zivota je igra i razvoj, a roboti nam mogu to omoguciti. Naravno posto ovo nije utopija trebat ce se prolit hektolitri krvi da bi mocnici dopustili takav razvoj dogadjaja.

10 godina
offline
Re: Postajemo li suvišni?

@GNU+Linux

 

He, he, ne znam, nisam prorok...

To je baš daleko futurističko vrijeme...možda, tada čovječanstvo bude na takvoj razini svijesti da neće ratovati unutar sebe, nego bude to radilo kontra robota...

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Postajemo li suvišni?
b00 kaže...
GNU+Linux kaže...

Smatram da će se jednog dana i donošenje poslovnih odluka, znanost, briga za nemoćne a i umjetnost  automatizirati... i šta ćemo radit nakon toga?

 sex droga alkohol igrice

 Sex, već postoje djeca iz epruvete. Preostaje jedino rekreativni sex, ali i za to postoje vibratori i razne ženske i muške igračke. Od droga i alkohola nema nikakve produktivnosti. Video igre, A.I u njima će nadmašiti i najbolje pro igrače, pa će biti zanimljivije gledati botove kako igraju jedni protiv drugih nego pro igrači protiv pro igrača.

hrc_smb kaže...

Donosenje poslovnih odluka pomocu "robota" tj. Oracle BI sa prediction opcijom vec postoji...

Gamachef je stvarno ispred vremena, zao mi je sto oni nisu pobijedili na Idea Nockoutu. Stvarno koristna inovacija koja bi trebala biti dostupna prosjecnom godisnjem budgetu za "home appliance".

 Postoji ali još uvijek nije dovoljno pouzdano pa ljudi moraju te odluke odobravati.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
8 godina
neaktivan
offline
Re: Postajemo li suvišni?
PzKpfw kaže...

@GNU+Linux

 

He, he, ne znam, nisam prorok...

To je baš daleko futurističko vrijeme...možda, tada čovječanstvo bude na takvoj razini svijesti da neće ratovati unutar sebe, nego bude to radilo kontra robota...

 

 

 To bi bilo lijepo.

Postoji jedna zgodna poslovica za to:
https://www.goodreads.com/quotes/79127-if-your-plan-is-for-one-year-plant-rice-if

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 21:39 (GNU+Linux).
13 godina
offline
Postajemo li suvišni?

Arone, postat ćemo suvišni kada se napravi robot za servisiranje robota koji servisira robota (dodaj još kojeg robota po želji).

 

Neka zanimanja su već odavno zamijenjena robotima (pogledaj autoindustriju i otkada su roboti tamo) i svako malo se pojavljuju ovakve prognoze ali nekako se prilagođavamo i guramo naprijed.

Stručnjak za odmaganje...
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Postajemo li suvišni?

Nije s gorega, potomka umjesto upisa na aktivnosti , judo, ritmika, odbojka, flauta...upisati na tečaj, ribolov, lov na divljač, streljaštvo, berba vrganja i sl aktivnosti koje bi im bile od koristi kada prigladne zbog nezaposlenosti. 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Postajemo li suvišni?
torrente kaže...

Nije s gorega, potomka umjesto upisa na aktivnosti , judo, ritmika, odbojka, flauta...upisati na tečaj, ribolov, lov na divljač, streljaštvo, berba vrganja i sl aktivnosti koje bi im bile od koristi kada prigladne zbog nezaposlenosti. 

Ili kad sve ode u 3pm.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
offline
Re: Postajemo li suvišni?
mario.L_hr kaže...

Arone, postat ćemo suvišni kada se napravi robot za servisiranje robota koji servisira robota (dodaj još kojeg robota po želji).

 

Neka zanimanja su već odavno zamijenjena robotima (pogledaj autoindustriju i otkada su roboti tamo) i svako malo se pojavljuju ovakve prognoze ali nekako se prilagođavamo i guramo naprijed.

 

Zanimanja su izumirala i prije, propadale su i pojedine industrije. A covjecanstvo se uvijek prilagodilo, da, prilagodit ce se i opet. No to ne znaci da u tim tranzicijama nisu postojale hrpetine ljudi koji su popu*ili ki*u. A obzirom bi ovdje u kratkom vremenu mogla nestati mozda i vecina zanimanja, proporcionalno ce vise biti i onih koji ce najezit.

A i za zamijenit dosta ljudi i ne treba neka inteligencija. Bas sam bio s jednom nedavno, *ebalo majku ak bi ona prosla Turingov test... A zena radi.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Postajemo li suvišni?
GNU+Linux kaže...
PzKpfw kaže...

Hm, O.K., žikim neki poslovi koji se mogu automatizirati neka se to uradi sa njima.

Al' kad smo kod Gammachef, ipak neki kuhar(stara iskusnjara) treba njemu dati upute, kako da kuha.

Kaj, ne?

Nije robot pametan sam po sebi.

 

Koga zamijeni robot u poslu, bu radio nešto drugo. 

Kso i proizvodnja automobila.Ne treba za nju toliko ljudi kao prije 100 godina, a opet ta količina ljudi rade nešto drugo.

Tko bude našao htio raditi, bude našao posla.

 

Al' da zanimljivo je pitanje, dal' nas robot može zamijeniti, te da razmislimo o tome

Hm, pa mijenjati ćemo se i mi.

 

 Da, ali što za 500 godina kada će robot moći ama baš sve zamijenit? Tj. šta kada više nebudemo mogli nove(smislene) profesije izmišljati?

 A zašto bi nove profesije morale biti smislene?! Smislenih će biti sve manje, a onih drugih sve više. 

11 godina
offline
Postajemo li suvišni?

Da bi robot (vrlo skupi Micubiši) punio CNC stroj potreban je angažman šefa,programera i još jednog čovjeka čisto fizikalca.

Isti posao će jedan prosječan CNC-operater obaviti kvalitetnije, bez potrebe za šefom,programerom i fizikalcem, a često puta i brže.

Moje iskustvo.

Eto, razmislio sam još jednom...nah... nećemo mi još "automatizaciju" u tom utopijskom smislu vidjeti ni za 1000 godina. Samo vi sanjajte. Dream on.

Robot koji kuha rižoto meni ne može pomoći ako ja želim jesti kajganu. Već za rižoto izgleda kao ormar.

Više funkcija, više instrumenata, kompliciraniji program, veća šansa da nešto pođe po zlu. Troši više struje. Zauzima više prostora. Skuplje održavanje.

Na kraju to sve još neki fizikalac mora oprati i očistiti, a neki majstor popraviti, za što? Za 1 jelo?

Univerzalni robot koji će popravljati sam sebe??? HA HA HA, ha ha ha...

Pa za popraviti jedan automobil  je potrebna HRPA alata, tona, . Jeste vi kad djeco bili kod majstora sa tatom.

Pa svaki šaraf ima svoj ključ.

A taj tobožnji robot popravljač  bi morao onda imati neke borgovske ključeve, deco. I replikator , ako što usfali.

 

Aj aj KAptan Kirk. Dream on.

Time waits for no man.
Moj PC  
1 8 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Postajemo li suvišni?
Marija1912 kaže...
GNU+Linux kaže...
PzKpfw kaže...

Hm, O.K., žikim neki poslovi koji se mogu automatizirati neka se to uradi sa njima.

Al' kad smo kod Gammachef, ipak neki kuhar(stara iskusnjara) treba njemu dati upute, kako da kuha.

Kaj, ne?

Nije robot pametan sam po sebi.

 

Koga zamijeni robot u poslu, bu radio nešto drugo. 

Kso i proizvodnja automobila.Ne treba za nju toliko ljudi kao prije 100 godina, a opet ta količina ljudi rade nešto drugo.

Tko bude našao htio raditi, bude našao posla.

 

Al' da zanimljivo je pitanje, dal' nas robot može zamijeniti, te da razmislimo o tome

Hm, pa mijenjati ćemo se i mi.

 

 Da, ali što za 500 godina kada će robot moći ama baš sve zamijenit? Tj. šta kada više nebudemo mogli nove(smislene) profesije izmišljati?

 A zašto bi nove profesije morale biti smislene?! Smislenih će biti sve manje, a onih drugih sve više. 

 Zato po mome bolje uvesti nekakav minimalni dohodak nego da se mučimo iz mazohizma.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
11 godina
odjavljen
offline
Postajemo li suvišni?

Ono za čim svaki čovjek teži je nadohvat ruke, gotovo i danas. Naime, čovjeku je potrebna hrana, krov, voda, energija i zrak. Osim zadnje stavke koja nije baš bajna u pokojem dalekoistočnom multimilijunskom gradu, ostatak zahtjeva je prilično lako ostvariti kroz tehnologiju i robotizaciju. Dakle preostaje nam ono istinsko ljudsko samoostvarenje kroz kreativnost, duhovni i tehnološki razvoj, i dakako - ples uz alkohol, a ponekima koji to žele - i drogu. Ipak volim rock n roll, zbog čega su zadnje društvene aktivnosti itekako poželjne. Iako nisam fan droga, rock bez njih ne bi postojao. Mislim, probaj zamisliti Baru koji ujutro džogira, hrani se zdravo, pije sokove, ima troje djece i sretno je oženjen... takav da mi pjeva "ja sam budućnost"? Nešto kao hrvatski Justin Biber?! ne hvala!

 

Međutim, takav razvoj događaja je malo vjerojatan, jer Pernarovi masoni 33. stupnja ne bi imali čime kontrolirati egzistencijalno okrijepljenu populaciju koja može napokon bezbrižno ispijati pive sa ekipom i slušati Majke... Too bad. Valja se probuditi i nastaviti plaćati kredite.

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Postajemo li suvišni?
Tanen kaže...

Da bi robot (vrlo skupi Micubiši) punio CNC stroj potreban je angažman šefa,programera i još jednog čovjeka čisto fizikalca.

Isti posao će jedan prosječan CNC-operater obaviti kvalitetnije, bez potrebe za šefom,programerom i fizikalcem, a često puta i brže.

Moje iskustvo.

Eto, razmislio sam još jednom...nah... nećemo mi još "automatizaciju" u tom utopijskom smislu vidjeti ni za 1000 godina. Samo vi sanjajte. Dream on.

Robot koji kuha rižoto meni ne može pomoći ako ja želim jesti kajganu. Već za rižoto izgleda kao ormar.

Više funkcija, više instrumenata, kompliciraniji program, veća šansa da nešto pođe po zlu. Troši više struje. Zauzima više prostora. Skuplje održavanje.

Na kraju to sve još neki fizikalac mora oprati i očistiti, a neki majstor popraviti, za što? Za 1 jelo?

Univerzalni robot koji će popravljati sam sebe??? HA HA HA, ha ha ha...

Pa za popraviti jedan automobil  je potrebna HRPA alata, tona, . Jeste vi kad djeco bili kod majstora sa tatom.

Pa svaki šaraf ima svoj ključ.

A taj tobožnji robot popravljač  bi morao onda imati neke borgovske ključeve, deco. I replikator , ako što usfali.

 

Aj aj KAptan Kirk. Dream on.

 

 

Jesi nekad bio u tvornici automobila?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Postajemo li suvišni?

opa! sprema li se to "restrukturiranje" u BUG-u? razmislite ponovo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Postajemo li suvišni?
Ajar kaže...

opa! sprema li se to "restrukturiranje" u BUG-u? razmislite ponovo. 

 Na krmi nekog broda, robot je otkantao digitalne influencere i za Star Tech radi intervju sa Elonom Muskom.

12 godina
neaktivan
offline
Postajemo li suvišni?

Evo dobar video u kojem je SVE objašnjeno. Roboti/botovi stižu i to brzo, već za deset godina stvari će biti puno drugačije.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 8:30 (drexcya).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Postajemo li suvišni?

Nema nikaj loše u tome da se "repetitivni" i dosadni poslovi automatiziraju/robotiziraju. Ko misli da nije tak, nek ide nekam u pogon u 4 smjene na traku pakirat robu pa da vidi kak je to "zabavno" dok nemaš pauze ako te nema ko zamjenit, pa dok još moraš sam kutije sastavljat, slagat na paletu, omatat sa strech-om i furat u skladište, pogotovo sad kad se radnici iskorištavaju do maximuma za minimalac. Tehnologija je tu da nam olakša život, pogotovo kod takvih "zatupljujućih" poslova. To je druga stvar kaj su poslodavci/ljudi pohlepni pa samo gledaju da čim više nagrabe za sebe, a radnike da iskoriste do ibera za crkavicu.

Najteže je za one koji nemaju nikakva znanja i kvalifikacije, niti su voljni učiti i steći neke kvalifikacije, njima su roboti za sve krivi.

Premda nemru svi bit inženjeri, doktori, fiškali, manageri i ini, uvijek treba imati fallback plan i ne stavljat "sva jaja u istu košaru" nego radit na sebi. 

A za one koji su fakat za ništ, za njih postoji politika, tam im ne treba mozak, znanje i kvalifikacije, samo trebaju klimat glavom dok im se veli, to je bar lako.

Pitajte konje jel im žal kaj su im auti i traktori "oteli" poslove.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Postajemo li suvišni?

Nije upitno da li će doći, već samo kada, a to "kada" je u rangu desetljeća a ne stoljeća. 

Naš problem, i tu mislim na konkretno naš hrvatski je što nemamo nikakav ozbiljniji način prekvalifikacije velikog broja stanovnika... kod nas se to rješava "prirodnim odljevom radne snage" (ili ti: ljudi istrunu i crknu prije nego se prekvalificiraju) :/

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 8:51 (pipboy).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Postajemo li suvišni?
Pedesetih godina prošlog stoljeća govorilo se kako će napretkom tehnologije čovjek u 2 mileniju raditi samo 5 sati tjedno. Za sve ostalo će se pobrinuti roboti :-D
Danas svi mi radimo sve više i više, a informatičkih zanimanja svake godine fali sve više.

Da povučem paralelu sa stvarnim životom: kad sam kretao u poduzetničke vode početkom 90-ih, za isplatu plaće išao sam na FINA-u sa hrpom virmana, čekao red... Pa odlazio na Poreznu upravu noseći ID obrazac i ljutio se kako gubim dva dana mjesečno na gluposti. Danas sve to riješimo sa par klikova mišem (net banking, ePorezna) i umjesto da imamo više vremena, nikad nisam radio više?!
 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Postajemo li suvišni?
Tanen kaže...

Da bi robot (vrlo skupi Micubiši) punio CNC stroj potreban je angažman šefa,programera i još jednog čovjeka čisto fizikalca.

Isti posao će jedan prosječan CNC-operater obaviti kvalitetnije, bez potrebe za šefom,programerom i fizikalcem, a često puta i brže.

Moje iskustvo.

Tvoje iskustvo kao CNC operatera?

 

CNC operatera i sve ove gluposti (šef, programer i fizikalac) zamijeni dobar PLC, dobar softver i idući stroj u lancu.

 

Dobro ti Friday kaže, pogledaj modernu tvornicu automobila. Ljudi uglavnom smetaju.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Postajemo li suvišni?
Sum_of_all_fears kaže...

Tvoje iskustvo kao CNC operatera?

 

CNC operatera i sve ove gluposti (šef, programer i fizikalac) zamijeni dobar PLC, dobar softver i idući stroj u lancu.

 

Dobro ti Friday kaže, pogledaj modernu tvornicu automobila. Ljudi uglavnom smetaju.


Ako gledaš striktno, da, ljudi više ne nose djelove karoserije po tvorničkim halama... to danas  rade roboti. Ali su se zato otvorile stotine zanimanja u autoindustriji o koji se prije nije moglo ni sanjati.
Moj klijent u Njemačkoj ima 300 visokoobrazovanih zaposlenika u firmi koja se bavi samo zaštitom od prenapajanja u autoindustriji?! Horde ljudi u laboratorijima testiraju najobičnije varistore da bi isti bili pouzdani u slučaju požara, sudara, EMI i sl.
Dok je prije 50 gopdina Fićo imao elektroniku samo u radio prijemniku, ajde danas zamisli auto bez sile elektronike i softwearea?

11 godina
offline
Postajemo li suvišni?

Sveopća robotizacija će ipak morati malo pričekati, jer je robovlasništvo još uvijek poprilično isplativo.

 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Postajemo li suvišni?
Luciano kaže...


Ako gledaš striktno, da, ljudi više ne nose djelove karoserije po tvorničkim halama... to danas  rade roboti. Ali su se zato otvorile stotine zanimanja u autoindustriji o koji se prije nije moglo ni sanjati.
Moj klijent u Njemačkoj ima 300 visokoobrazovanih zaposlenika u firmi koja se bavi samo zaštitom od prenapajanja u autoindustriji?! Horde ljudi u laboratorijima testiraju najobičnije varistore da bi isti bili pouzdani u slučaju požara, sudara, EMI i sl.
Dok je prije 50 gopdina Fićo imao elektroniku samo u radio prijemniku, ajde danas zamisli auto bez sile elektronike i softwearea?

 

To je 300 visokoobrazovanih čija će plaća doći u pitanje idući put kada koncern o kojem u tom trenutku ovise povuče upitan potez.

Prije par mjeseci su bavarski političari išli plakati kod Siemensa da ne otpušta 250 ljudi u Minhenu.

To nema veze s robotikom, nego s restrukturiranjem zbog prethodnih loših poteza.

 

A ovi varistorćani su tek lako zamjenjivi, jer to je tek korak iznad rada na pokretnoj traci.

Pa National Instruments je prije 15 godina prodavao opremu po relativno razumnoj cijeni, koja se mogla iskoristiti i za puno složenija testiranja.

 

Razlika u spavanju ispod mosta prije 15 godina i danas je u tome što danas tamo nosiš tablet sa sobom.

 

8 godina
offline
Postajemo li suvišni?

Free Energy je druga strana batine utopijskog vlažnog sna o raju na zemlji, u kojem nećemo morati delati već će se različiti Marvini i C3P0s mučiti umjesto nas. Otprilike smo jednako daleko i od jednog i od drugog (tako blizu, a tako daleko)...
Kad bi se doista uspjelo dobiti gotovo neograničenu količinu energije, tek to bi bio eventualni preduvjet za kibernetičko blagostanje u kojem bi ekonomija kakvu znamo postala atavizam, a roboti i neuronske mreže postali općedruštvena blagodat.
No nekako mi se čini da bi i u tim idealnim okolnostima uspjeli scenario prilagoditi klimaksu tipa Terminator ili Matrix. Čak i distopija poput one iz Blade Runnera djeluje optimistično spram liste onih koji bi šteli zasjesti u upravljačku fotelju i čitav svijet pretvoriti u privatno igralište neke Weyland-Yutani megakorporacije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 12:29 (Zechina).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Postajemo li suvišni?
Djuro von Prekoplotovich kaže...

 

To je 300 visokoobrazovanih čija će plaća doći u pitanje idući put kada koncern o kojem u tom trenutku ovise povuče upitan potez.

Prije par mjeseci su bavarski političari išli plakati kod Siemensa da ne otpušta 250 ljudi u Minhenu.

To nema veze s robotikom, nego s restrukturiranjem zbog prethodnih loših poteza.

 

A ovi varistorćani su tek lako zamjenjivi, jer to je tek korak iznad rada na pokretnoj traci.

Pa National Instruments je prije 15 godina prodavao opremu po relativno razumnoj cijeni, koja se mogla iskoristiti i za puno složenija testiranja.

 

Razlika u spavanju ispod mosta prije 15 godina i danas je u tome što danas tamo nosiš tablet sa sobom.

 


Pišeš besmislice :-/ Ti "varistoričari" su inženjeri kemije, fizike i elektrotehnike, i proći će još puuuno vremena dok kompjuteri/roboti budu mogli samostalno istraživati i konstruirati custom dizajn varistor za neku specifičnu namjenu.
Kako će se UI dosjetiti da dodavanjem nekoliko mikrona specifičnog oksida komponenta dobiva drugačije/potrebne karakteristike... skupina visokoobrazovanih ljudi mjesecima testira u labu sistemom pokušaja i pogreške, a UI bi to trebao isisati iz prsta?!   


Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice