Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređaje

poruka: 22
|
čitano: 2.981
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređaje".
9 godina
protjeran
offline
Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređaje

Citajuci bug imam konstano deja vu osjecaj, kad da sam sve vec vidio negdje prije par dana.

Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređaje

mnijenja sam da svi koji svoje "proizvode" prodaju po ovako visokim cijenama imaju obvezu njihova apsolutna savršenstva i trajnosti (pogreška = 0, bez iznimke). za sve ostalo tu je seppuku. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 12:11 (Ajar).
Moj PC  
4 2 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa
Magnolia_fan kaže...

Citajuci bug imam konstano deja vu osjecaj, kad da sam sve vec vidio negdje prije par dana.

 Ja kad god citam nesto o appleu a pogotovo ako to dodje iz Applea imam osjecaj deja vu ;) Pogotovo kad predstavljaju nesto "novo" ;)

9 godina
protjeran
offline
Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređaje

kad ljudi svate da je apple jako smješna firma koja ništa ne radi dobro nego marketing onda ce vec bit kasno...
a ako nekoga i strefi struja s ovih smješnih ispravljaća ,sami su krivi.

kad san jednoga sta ima iphon pita kako je 4puta manji apple punjać od svih ostalih switched ispravljaća na tržištu a isto 1amper ,ćovik kaže da je bolji ...hahaha neka ih trese svih možda in dođe do mozga

Moj PC  
1 8 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa

Kad ga pitas u cemu je bolji pocne recitovati apple reklamu... Jednom ovdje na forumu kazu iphone bolji moze izdrzati udar kamiona.... Pa kome je to bitno...

11 godina
neaktivan
offline
Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređaje

Ovo je već treći put da povlače različite adaptere. Zato kada nisam u stanu ništa ne ostavljam na punjenju od Appla.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređaje

Dobra je stvar kod Apple-a da žele besplatno zamjeniti falš proizvode.

No to je i očekivano uz tako visoku cijenu. 

 

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa

Ti mislis da je to njihova dobrota na djelu? hehehehhehe Ne bih racunao na njihovu dobrotu ;) Zato sto moraju. Nedaj boze nekome kuca izgori. Pa platitli bi ogromnu odstetu...

14 godina
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa

I da i ne...

Računaj da njihovi proizvodi imaju premium cijenu.

Kada bi si dopustili neispravljanje grešaka vrlo brzo bi im pao standard a samim time i prodaja uređaja.

No ima nešto i u tvom postu. Pretpostavljam da je to kombinacija navedenog ;)

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
15 godina
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa
dabar_solta kaže...

kad ljudi svate da je apple jako smješna firma koja ništa ne radi dobro nego marketing onda ce vec bit kasno...
a ako nekoga i strefi struja s ovih smješnih ispravljaća ,sami su krivi.

kad san jednoga sta ima iphon pita kako je 4puta manji apple punjać od svih ostalih switched ispravljaća na tržištu a isto 1amper ,ćovik kaže da je bolji ...hahaha neka ih trese svih možda in dođe do mozga

 

Još kad se zna da je Apple jedna od najlošije stojećih firmi na tržištu, da 'nemaju za kruha' i stalno dižu hipoteke da bi opstali na tržištu, sa mizernim udjelom na istom, onda je razvidno da nije smješan Apple, nego tvoja logika.

 

Ne znam s kojim punjačima si uspoređivao iPhone-ov, ali mogu ti reći da znam barem dva koja su znatno manje od njega.

 

@sbcreation

 

Apple baš i nije tako poznat po brzom, učinkovitom i besplatnom uklanjaju problema na svojom proizvodima, sjeti se samo 'you are holding it wrong way' problema sa iPhone-ima, i još uvijek aktualnog 'Staingate' problema sa antirefleksnim premaznom na MacBook-ovima. (Prvo je očito greška u konstrukciji, a drugo manjkavost proizvodnog procesa, a ni jedno ni drugo nisu riješavali tako efikasno kao ovaj problem sa punjačima.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 18:37 (maxym).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa
sbcreation kaže...

I da i ne...

Računaj da njihovi proizvodi imaju premium cijenu.

Kada bi si dopustili neispravljanje grešaka vrlo brzo bi im pao standard a samim time i prodaja uređaja.

No ima nešto i u tvom postu. Pretpostavljam da je to kombinacija navedenog ;)

 Uoravo o tome i govorimo. Zbog premium cijene vakve stvari se ne bi trebale dogadjati na ovako banalnim proizvodima.

9 godina
protjeran
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa
maxym kaže...

 smješan je apple šta prodaje i kome. baza je šta 4-5 razlićitih firmi radi iste punjaće za aple,pa kako koji uleti.ima jedan tip koji je rastavia onaj mali apple punjać link onu kockicu i tvrdi da je revolucionarna tehnologija unutra (ćitaj smps isti ko i u svakome drugome) i navodi kako su smd komponente tu ko plus,moš mislit; a kad je odlemia oni kineski kondenzator povuka je cili trag na ploći koliki je meštar. da je ful briđ smps revolucionarna tehnologija ,a smps su izmišljeni 1959 godine e  .da se razumimo ni ovaj novi samsung mali punjać sa brzin punjenjen nije ništa bolji od ovoga ,neće izać misec dana kvarit će se i samsungovi(iako su iphone duplo skuplji ali nebitno to sad)ko šta su imali cilu seriju s lošom regulacijom davno kad su preklopni mobiteli bili u pogonu. najjaća stvar je šta se ovi aple punjaci pokažu kvalitetni na osciloskopu , a onda nakon 10 minuti se zapali ili probije 350v na konektor jer su morali koristit smd i nabit sve u šta manje mista. samo vi kupujte da možete se pokazivat a kad vas strefi struja s vašeg turbo mini ultra mega punjaća onda se još dobro glavon u zid udrite za svaki slućaj da nije ostalo šta pameti.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa

Pa kvare se svi i sve zato postoji garancija ali naplatiti duplo skuplje i onda tvrditi kako je to nesto turbo extra super duper jedinsteveno je smijesno... To je fucking punjac kakvih po ladicama ima barem 20... Doduse niti jedan mi nije do sada crkao ali crknice samo je pitanje vremena...Mada meni svaki punajc od svakog mobitela ili tableta pase na svaki mobitel ili tablet pa mi je to prednost u odnosu na appleov ...

9 godina
protjeran
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa
nije poanta u garanciji ,poanta je da kad se ovo malo ćudo pokvari postoji mogućnost da te stvarno ubije, a zašto ??? zbog toga šta je napravljeno samo da stane u šta manje mista i da lipo izgleda?!(ovima šta su mi lupili td da može stat u torbicu više šminke).


a 5V 1A je u cilome svemiru svima isto, a ako appleu nije onda lol stvarno,tribala bi regulacija na bateriji(u mobitelu,nemora bit baš na bateriji) radit svoj posal pa je nebitno jeli punjać 100A kad vuće baterija 700mA koliko jon triba.vjerovatno su i tu priskoćili koji dio bitan.
8 godina
odjavljen
offline
Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređaje

Pa mora lijepo izgledati akomislis naplatiti duplo ;) Jbg meni je bitno da puni a kako izgleda libo neka stvar ;) Ionako mi stoji kod kuce naproduznoj letni ispos stola pa ga i ne vidim ;) Jedino gledam da uzmem odgovarajuci radi brzog punjenja a za sve ostalo me bas briga ;)

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa

Slažem se da minijaturizacija i ušteda ne pridonose sigurnosti, i da u Apple-ovim punjačima nije neka turbo-ultra-svemirska tehnologija, ali ta tvoja priča bi držala vodu kada bi samo Apple koristio SMD, i proizvodio ultra malene punjače, međutim, kao što znaš, i ostali proizvođači koriste istu tehnologiju i rade jednako male, pa čak i manje punjače, tako da... ako su SMD i male dimenzije mana Apple-u, mana su i svim ostalim proizvođačlima mobitela.

 

Eventualna mana Apple-ovog punjača je znatno veća cijena od punjača drugih firmi, ali to vjerojatno nije toliki problem kupcima premium uređaja (izuzetak su, naravno, medijske posvuduše i pokondirene tikve koje će kupiti Apple uređaj pod cijenu toga da moraju prodati lijevi bubreg kako bi skucali dovoljno novaca).

 

A što se tiče nesigurnosti i kvarljivosti, pa nisam baš primjetio da ima tako puno vjesti o ljudima koje je stresla struja zbog kvara iPhone punjača.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa

Iskreno receno ja ne znam nikoga ome je crkao punjac od bilo kog proizvodjaca. Posto je u njemu 220V mislim da bi sigurnost trebala biti na ubjedljivo prvom mjestu kod punjaca a sve ostalo koliko se moze. A sto se tice cijene to je Appe. Ne ocekuje se nista jeftino. Kad sam vidio koliko adaptera prodaju doslo mi da placem ;)

 

http://www.apple.com/shop/accessories/all-accessories/power-cables?page=1

12 godina
offline
Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređaje

Kd ono vijest na 24sata.hr

 

Ubio ga strujni udar na punjacu njegovog iphonea.....

Molimo vas da minutom sutnje odamo pocast palome bratu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa

Pod brat mislis na punjac ili pokojnika ;)

14 godina
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa
dabar_solta kaže...
maxym kaže...

 smješan je apple šta prodaje i kome. baza je šta 4-5 razlićitih firmi radi iste punjaće za aple,pa kako koji uleti.ima jedan tip koji je rastavia onaj mali apple punjać link onu kockicu i tvrdi da je revolucionarna tehnologija unutra (ćitaj smps isti ko i u svakome drugome) i navodi kako su smd komponente tu ko plus,moš mislit; a kad je odlemia oni kineski kondenzator povuka je cili trag na ploći koliki je meštar. da je ful briđ smps revolucionarna tehnologija ,a smps su izmišljeni 1959 godine e  .da se razumimo ni ovaj novi samsung mali punjać sa brzin punjenjen nije ništa bolji od ovoga ,neće izać misec dana kvarit će se i samsungovi(iako su iphone duplo skuplji ali nebitno to sad)ko šta su imali cilu seriju s lošom regulacijom davno kad su preklopni mobiteli bili u pogonu. najjaća stvar je šta se ovi aple punjaci pokažu kvalitetni na osciloskopu , a onda nakon 10 minuti se zapali ili probije 350v na konektor jer su morali koristit smd i nabit sve u šta manje mista. samo vi kupujte da možete se pokazivat a kad vas strefi struja s vašeg turbo mini ultra mega punjaća onda se još dobro glavon u zid udrite za svaki slućaj da nije ostalo šta pameti.

 bravo! a sad priznaj da generalizraš.

po tebi ja najbolji punjač od "kockice" 10X10cm. ništa više, ništa mane.

nisam na strani apple-a... no moram priznati da sam vidio i tanjih punjača gadgeta.

dakle... lupaš gluposti i dokaži mi da griješim.

u suprotnom... lupi TD

ovo je generalna greška apple-a koju pokušavaju ispraviti. daj mi neki drugi primjer a da je vezan za punjače.

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
12 godina
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa
Ocekivo bi ovak nes na nkom znj kineakom telefonu, al ni kod applea me vise nista ne cudi.
P. S.
Stara narodna od dreleta:
"Cavel v glavi si imamo kj smo zagorci"😂
9 godina
protjeran
offline
Re: Povlačenje strujnih adaptera za Appleove uređa
sbcreation kaže...

 bravo! a sad priznaj da generalizraš.

po tebi ja najbolji punjač od "kockice" 10X10cm. ništa više, ništa mane.

nisam na strani apple-a... no moram priznati da sam vidio i tanjih punjača gadgeta.

dakle... lupaš gluposti i dokaži mi da griješim.

u suprotnom... lupi TD

ovo je generalna greška apple-a koju pokušavaju ispraviti. daj mi neki drugi primjer a da je vezan za punjače.

bravo! drago mi je da je neko svatia ,evo TU .generalno linearni trafo je bolji od smps na malim snagama!!
dokaži mi da sam u krivu za ovo.. ustvari nađi mi jedan primjer di je na 5w snage(ovo je kljućna informacija) smps bolja opcija od klasićnog transformatora s linearnim regulatorom.
kod punjaća snage 5w mislim da nema smisla ić dalje klasićnog transformatora na 5-6v ac 7-8VA i 7805 regulatora bez hladnjaka ,trafo može bit s 2*120v  primarom tako da se može koristit bilo di u svitu isti, 7805 na 1000 komada košta ispod jednog dolara, jedan grec i 2 kondenzatora , 1 1000uf 10v drugi 100uf 10v. i imaš punjać koji u proizvodnji košta 5 dolara maksimalno da se sve skupe komponente koriste (nepotrebno) i opet zaradit na tom punjaću 20 dolara a imaš 100puta dugotrajnij i 100puta bolji šta se tiće šuma punjać od svih ovih modernih a koji zauzima prostor toćno ko dva ova mini, i imaš pošteno odvajanje primar-sekundar i nikakvu mogućnost strujnog udara.
s druge strane imaš punjać ovaj aple koji košta u proizvodnji 2.5 dolara ako i toliko,nema šuma dok je novi ali poddimenzionirani kondenzator se degradira jako brzo pa imaš nered na izlazu ,napuhane baterije,i još milijardu drugih problema samo zato da bi proizvođać uštedia 2.5 dolara i onda ekipa misli da je apple svet ili tako nešto. problem je šta kad ovo prođe appleu onda i druge firme poćmu radit isto,zašto ne ko je kriv potrošaćima kad vole više platit ono šta će kraće radit.
a ako baš baš iz nekog razloga triba bit smps, zašto ne kvalitetni duplo veći koji ima mista za koliko-toliko pošteno filtriranje i koji će nadživit 5 takvih mobitela (nokia ac-3e)
link imaš na ovom linku ćovik je sve lipo objasnija kako i zašto.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice