Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

poruka: 146
|
čitano: 24.407
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge".
13 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Ajd' konačno neki odmak* (ne odmah)  od prethodnika.
Dizajn mi se konačno sviđa!

I dalje je to, onaj unificirani Samsung dizajn, prepoznatljiv na prvu.
No kad će više taj Home button maknuti ili napraviti kako spada.
Ovo je tako old skul.

Što se hardvera tiče, 14-nm čip će sigurno biti dobar štediša baterije.
Budući da je ista samo 2.550 mAh.
Jedva čekam vidjeti prve rezultate daily use baterije.
A i performance ovog novog čipa.
Također mi se sviđa zadržavanje na veličini ekrana ~5" uz povećanje rezolucije.

Sve sa svime, predstavlja konačno neku promjenu!
Bez glupih featuresa. I nadam se da će s Lollijem izbaciti KNOX i sav svoj 239103 GB bloatware.


Naravno, komentar se odnosi na S6, ne na ove Eđove.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
6 4 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed

Vidiš meni je baš drago što su zadržali home button, vrlo ga često koristim i baš mi odgovara klasična izvedba, a ne neko touch rješenje.

...
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed

Mrvu brzi G3 sa slabijom baterijom i vjerojatno nevjernim ekranom, nesto losiji dizajn i losije iskoristen prostor.

Pass...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 20:36 (Mitch).
13 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Miro kaže...

Vidiš meni je baš drago što su zadržali home button, vrlo ga često koristim i baš mi odgovara klasična izvedba, a ne neko touch rješenje.

Ok, djelomično se slažem. Ne volim ni softkey rješenje na samom ekranu jer uzme dragocjeni prostor samog ekrana, ali da su mogli biti malo inovativniji - jesu.
Ali opet, bez ovakvog - teško da bi mogli izvesti "touch ID".

Mitch kaže...

Mrvu brzi G3 sa slabijom baterijom i vjerojatno nevjernim ekranom, nesto losiji dizajn i losije iskoristen prostor.

Pass...

Vidjet ćemo službene testove korisnika, ne one genereirane od samih "tvornica".
Zašto misliš nevjerni ekran.
Meni se sviđa 5.1" i QHD.
A također je tu i Corning GG4

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
16 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Treba bit realan pa reči, ovaj dole "budalasti telefonček" je itekako vrjedan čekanja, a kaj se tiče Galaxy S6 jok ništa od toga fučkaj ga.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/dodatni-soc-evi-asusov-zenfone-2/222006.aspx?page=0&jumpto=4547034&sort=asc&view=flat

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Moj PC  
2 8 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Uređaji će biti dostupni u verzijama s 32, 64 i 128 GB prostora za pohranu podataka koji neće biti moguće proširiti.

 

Pa ti nasnimaj 4k video s njim.  

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 20:45 (Franjo15).
Moj PC  
16 1 hvala 0
14 godina
online
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Godinama se hvale s proširivom memorijom putem SD kartica i sada odluče izbaciti to iz mobitela.
Po meni veliki minus.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
29 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Ma daj molim te ovaj SuperAMOLED nešto najgore za fotke.

Misliš si lijepi highlightsi, prebaciš na pošten IPS monitor ono totalno treća fotka.

A da ne pričam kako bijela u Chromeu ubija za oči u zatvorenom prostoru. Na suncu je super, ali IPS bi uzeo bilo koji dan, pogotovo od kad na Lollipopu više nema crnih elemenata.

QHD je ubojstvo ovog mobitela, a G3 je to pokazao. Preoštro, preteško za hardver, a ponajviše za bateriju.

2550 mAh je samo kolateralna posljedica.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
16 godina
online
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

edge je odlican sto je savinut sa obje strane i neide do kraja ruba 

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Na prvu, meni smeta nonremovable battery. Imao sam situacija sa samsungovim telefonima kad se blokiraju (stock rom) pa je jedini nacin za ugasiti i ponovno ga staviti u funkciju bio vadjenje baterije.

 

Nedostatak sd kartice i nije neki minus.

 

morrisoN
 
4 2 hvala 0
14 godina
online
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
morrisoN kaže...

Na prvu, meni smeta nonremovable battery. Imao sam situacija sa samsungovim telefonima kad se blokiraju (stock rom) pa je jedini nacin za ugasiti i ponovno ga staviti u funkciju bio vadjenje baterije.

 

Nedostatak sd kartice i nije neki minus.

 

 Svaki mobitel se može ugasiti bez da se vadi baterija, to je vrlo dobro riješeno na sve tri vodeće platforme.

Swedish latin super funk.
9 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed

Sjecam se ne tako davno kad su se korisnici mobitela bez sd kartice i zamjenjive baterije nazivali ovcama...jel to jos uvijek vrijedi ili su sad neka nova pravila?

16 godina
online
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

tako je radi se o hard resetu pritiskom odredjenih konbinacija tipaka... ja se ne sjecam kad sam morao vadit bat. radi navedenog razloga...

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 20:55 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Nadam se samo da ovo izostavljanje sd slota i promjenjive baterije

nece prenijeti i na Note seriju....

vidjet cemo za par mjeseci...

 

marroncevic
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Isto sranje nista novo

Moj PC  
4 3 hvala 0
9 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

po meni nista vrijedno paznje.. pametnije bi im bilo da su ostavili fullhd, ovako samo rastosnost bezveze.. tj. radi brojeva i marketinga

da lg to nije ubacio u g3 nebi ni oni.. isto je sa citacem prsta..

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
4mal kaže...

tako je radi se o hard resetu pritiskom odredjenih konbinacija tipaka... ja se ne sjecam kad sam morao vadit bat. radi navedenog razloga...

 Govorim o situacijama kad ni hard reset ne radi

morrisoN
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
morrisoN kaže...
4mal kaže...

tako je radi se o hard resetu pritiskom odredjenih konbinacija tipaka... ja se ne sjecam kad sam morao vadit bat. radi navedenog razloga...

 Govorim o situacijama kad ni hard reset ne radi

 Onda se kombinacijom tipki odlazi u recovery u download mode i flasha se OS. Ako ni to ne pomaže ima načina (spajanje pinova na mbo i slične cake). Dok HW nije fizički uništen ima načina.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
14 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Ljudi će uvijek biti nezadovoljni, gledam da su najavili 64 i 128 GB verzije, pa šta vi radite na mobitelima da vam je 128 GB malo?! Kako vam to sada smeta na Samsungu a ne smeta vam na iPhoneu, mislim boli me briga ne patim oko mobitela ali se pitam da li je moguće ljudima udovoljit? Rekao bih da su šanse za to ispod 1%. A što se tiče baterije nije jedini takav.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 21:17 (PlayMaker10).
 
4 1 hvala 1
15 godina
online
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

nisam fanboy odma cu napomenut al vidi se da samsung kopira iphone. nedavno ste se rugali iphonu sto nema sd i nemoze se izvadit baterija, sad je to samsung uveo. ima citac otiska prsta jer ima i iphone, pogledajte samo donji rub edge modela, isti ko na iphonu. debljina mobitela se isto ravnala prema iphonu. sve je ovo meni oke, neka su kopirali, nije mi los ovaj s6, al nebi mjenjao svoj ip6 za to.

Moj PC  
8 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
mar123 kaže...

nisam fanboy odma cu napomenut al vidi se da samsung kopira iphone. nedavno ste se rugali iphonu sto nema sd i nemoze se izvadit baterija, sad je to samsung uveo. ima citac otiska prsta jer ima i iphone, pogledajte samo donji rub edge modela, isti ko na iphonu. debljina mobitela se isto ravnala prema iphonu. sve je ovo meni oke, neka su kopirali, nije mi los ovaj s6, al nebi mjenjao svoj ip6 za to.

Prije bih rekao da je to s nekim ciljem, ljudi više neće moći mijenjat sami bateriju nego će morati po servisima nosit, službeni dijelovi tj. zarada a da ne govorim da se više neće moći ugrađivat one baterije drugih proizvođača, sve to ima svoje razloge.

13 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Mitch kaže...
Ma daj molim te ovaj SuperAMOLED nešto najgore za fo

Misliš si lijepi highlightsi, prebaciš na pošten IPS monitor ono totalno treća fotka.

A da ne pričam kako bijela u Chromeu ubija za oči u zatvorenom prostoru. Na suncu je super, ali IPS bi uzeo bilo koji dan, pogotovo od kad na Lollipopu više nema crnih elemenata.

QHD je ubojstvo ovog mobitela, a G3 je to pokazao. Preoštro, preteško za hardver, a ponajviše za bateriju.

2550 mAh je samo kolateralna posljedica.

 Ima nekoliko modova za podesit boje na amoledu, medu njima i za "vjerniji" prikaz. S5 i note 4 imaju najbolje ekrane na tržištu i sa najvjernijim prikazom, što je i testirano. MKBHD je rekao da je QHD na S6 fenomenalan, a SoC je sigurno snažniji i opfimiziraniji za takvu rezoluciju. 2550mah zvuči malo, ali treba vidjetj prva testiranja.

13 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
zuper kaže...
Mitch kaže...
Ma daj molim te ovaj SuperAMOLED nešto najgore za fo

Misliš si lijepi highlightsi, prebaciš na pošten IPS monitor ono totalno treća fotka.

A da ne pričam kako bijela u Chromeu ubija za oči u zatvorenom prostoru. Na suncu je super, ali IPS bi uzeo bilo koji dan, pogotovo od kad na Lollipopu više nema crnih elemenata.

QHD je ubojstvo ovog mobitela, a G3 je to pokazao. Preoštro, preteško za hardver, a ponajviše za bateriju.

2550 mAh je samo kolateralna posljedica.

 Ima nekoliko modova za podesit boje na amoledu, medu njima i za "vjerniji" prikaz. S5 i note 4 imaju najbolje ekrane na tržištu i sa najvjernijim prikazom, što je i testirano. MKBHD je rekao da je QHD na S6 fenomenalan, a SoC je sigurno snažniji i opfimiziraniji za takvu rezoluciju. 2550mah zvuči malo, ali treba vidjetj prva testiranja.

 Svi prigovaraju na AMOLED a kolko znam pokriva puno veći spektar adobe rgb-a, a isto tako samsung iz godine u godinu dobiva nagrade za najbolji display na mobilnim uređajima, neznam zašto ljudima smeta punnoća boja.

15 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Nema sd iz jednoga jednostavnog razloga. Ljudi placu da je lag kad se ulazi u galeriju. A lag nastaje zbog sporog pristupa sd kartici i citanja s nje. Sad ce lag biti u potpunosti eliminiran i to je sigurno glavni razlog uklanjanja podrske za sd kartice.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
koza.nostra kaže...

Sjecam se ne tako davno kad su se korisnici mobitela bez sd kartice i zamjenjive baterije nazivali ovcama...jel to jos uvijek vrijedi ili su sad neka nova pravila?

 

očito su svi evoluirali u ovce.

što se s6 tiče, konačno samsungov flagship počinje ličiti na nešto dostojno "flagshipa"

s druge strane, možda je to zato što po n-ti put kopiraju iphone.

Potpis!
14 godina
online
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
PlayMaker10 kaže...

Ljudi će uvijek biti nezadovoljni, gledam da su najavili 64 i 128 GB verzije, pa šta vi radite na mobitelima da vam je 128 GB malo?! Kako vam to sada smeta na Samsungu a ne smeta vam na iPhoneu, mislim boli me briga ne patim oko mobitela ali se pitam da li je moguće ljudima udovoljit? Rekao bih da su šanse za to ispod 1%. A što se tiče baterije nije jedini takav.

 Nije malo 128GB, čak štoviše to je dovoljno, većini i previše. Ali do prije nekih godinu dana je 128GB na iPhoneu bilo malo zato jer se u S5 mogla staviti micro SD od 256gb (karikiram)... Također ne sumnjam da će razlika u cijeni kod modela sa različitim kapacitetom biti poprilična. Zašto ne uzeti model od 32GB, kupiti karticu od 64 i imati cca 100gb za praktički samu cijenu mobitela, karticu izvadiš kad želiš i imaš USB.

Swedish latin super funk.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
sirka666 kaže...
PlayMaker10 kaže...

Ljudi će uvijek biti nezadovoljni, gledam da su najavili 64 i 128 GB verzije, pa šta vi radite na mobitelima da vam je 128 GB malo?! Kako vam to sada smeta na Samsungu a ne smeta vam na iPhoneu, mislim boli me briga ne patim oko mobitela ali se pitam da li je moguće ljudima udovoljit? Rekao bih da su šanse za to ispod 1%. A što se tiče baterije nije jedini takav.

 Nije malo 128GB, čak štoviše to je dovoljno, većini i previše. Ali do prije nekih godinu dana je 128GB na iPhoneu bilo malo zato jer se u S5 mogla staviti micro SD od 256gb (karikiram)... Također ne sumnjam da će razlika u cijeni kod modela sa različitim kapacitetom biti poprilična. Zašto ne uzeti model od 32GB, kupiti karticu od 64 i imati cca 100gb za praktički samu cijenu mobitela, karticu izvadiš kad želiš i imaš USB.

 Vjerujem da je razlog eliminiranja gore navedeni razlog, i dosta ljudi se počelo žalit na SD kartice od dolaska Kit-Kat gdje je došlo do promjene rada sa SD karticama.

16 godina
moderator
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
mar123 kaže...

nisam fanboy odma cu napomenut al vidi se da samsung kopira iphone. nedavno ste se rugali iphonu sto nema sd i nemoze se izvadit baterija, sad je to samsung uveo. ima citac otiska prsta jer ima i iphone, pogledajte samo donji rub edge modela, isti ko na iphonu. debljina mobitela se isto ravnala prema iphonu. sve je ovo meni oke, neka su kopirali, nije mi los ovaj s6, al nebi mjenjao svoj ip6 za to.

 Pa nije Samsungu cilj da netko tko već ima iPhone 6 sad ga mijenja za S6, već žele da mi koji imamo S3 ili S4 poželimo kupiti S6, a ne ip6! Na tebe više ni ne računaju! 

...
14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
PlayMaker10 kaže...

 Vjerujem da je razlog eliminiranja gore navedeni razlog, i dosta ljudi se počelo žalit na SD kartice od dolaska Kit-Kat gdje je došlo do promjene rada sa SD karticama.

 to će se sa 5.0 promijeniti. stvarno ne vidim razlog za micanje sd kartice.

Potpis!
16 godina
moderator
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
acarnoje kaže...

Nema sd iz jednoga jednostavnog razloga. Ljudi placu da je lag kad se ulazi u galeriju. A lag nastaje zbog sporog pristupa sd kartici i citanja s nje. Sad ce lag biti u potpunosti eliminiran i to je sigurno glavni razlog uklanjanja podrske za sd kartice.

 Manje dijelova = jeftinija proizvodnja. :)

...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice