Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

poruka: 146
|
čitano: 24.393
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge".
9 godina
protjeran
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Razočaran sam jer sam očekivao (kolika se prašina podigla) da će Samsung konačno izraditi pravi premium uređaj, a za to im treba:

 

- premium dizajn...teško je presuditi po slikama jesu li uspjeli u tome - do sad nisu imali takav uređaj (možda note4 s onom "kožom" iza)

- odlična autonomija - sumnjam da su uspjeli s 2550 mAh i QHD

- dobro (tj. odlično) projektiran uređaj - QHD u odnosu na FHD ne donosi skoro nikakvu prednost, a ima veliki minus za autonomiju, fluidnost...

- premium podrška - imam S5 i podrška je koma, nadogradnja na android 5.0 se čekala mjesecima, kad je stigla rasturila je uređaj, a sad ćemo opet čekati mjesecima da nadograde na neku višu inačicu da se poprave ti bugovi - apple je po izlasku IP6 nešto s nadogradnjom IOS-a pokvario, kad su skužili da imaju bug, zaustavili su nadogradnju i u roku 24h je bio ispravljen (požarno rješenje), a u narednih 24h je stigla još jedna nadogradnja (valjda finalna)

- čist sustav od bloatwearea - što manje svojih aplikacija, ako već stavljaju neku aplikaciju, onda ona mora biti takva (kvalitetom) da će većina korisnika kojima treba takva vrsta aplikacije odabrati njihovu čak i ako ima drugog izbora, ako to ne mogu postići, onda bolje ne stavljati ništa

 

EDIT:

Sad sam pogledao ovaj video s tizen OS-om. Pa kako, pobogu, ista firma može napraviti toliko fluidan OS i tako trzavo sučelje za android?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 7:28 (Mazga).
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge
Ja mislim da neće biti toliko problema oko QHD ekrana i autonomije. Taj SoC je dizajniran da radi na takvoj rezoluciji te troši manje nego prošla generacija. Očekujem autonomiju barem kao i na s5. I ono brzo punjenje, ako će biti potrebno malo više od sat vremena da se uređaj napuni, to je po meni super stvar. A za TW, na temelju nekoliko hands on videa koje sam pogledao, kažu da je puno brži i nema nikakvih štucanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
sirka666 kaže...

Godinama se hvale s proširivom memorijom putem SD kartica i sada odluče izbaciti to iz mobitela.
Po meni veliki minus.

 

Pa kopiraju znaš već koga,

uostalom ja ni ne vidim razlog držanja velike količine videa, slika i glazbe na mobitelu, jednostavno kad snimiš arhiviraš na cloudu ili kompu i ostaviš samo neke detalje i to u manjoj rezoluciji

9 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
zuper kaže...
Ja mislim da neće biti toliko problema oko QHD ekrana i autonomije. Taj SoC je dizajniran da radi na takvoj rezoluciji te troši manje nego prošla generacija. Očekujem autonomiju barem kao i na s5. I ono brzo punjenje, ako će biti potrebno malo više od sat vremena da se uređaj napuni, to je po meni super stvar. A za TW, na temelju nekoliko hands on videa koje sam pogledao, kažu da je puno brži i nema nikakvih štucanja

 i opet nista novo ni specijalno.. samo hvataju korak.. g3 vec ima bezicno punjenje, napuni se za manje od sat vremena, i ima qhd

i da ne povjerujes, nakon zadnjeg updatea radi kako treba.. 

14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Kill Frenzy kaže...
koza.nostra kaže...

Sjecam se ne tako davno kad su se korisnici mobitela bez sd kartice i zamjenjive baterije nazivali ovcama...jel to jos uvijek vrijedi ili su sad neka nova pravila?

 

 

Gdje je sad zagrižena android ekipa :D

btw posjedujem s3 da me ne proglašavate odma fanboyem applea.

 

 

rub telefona mi liči na ip6

 

 

Sad mogu svi blejati, jer su valjda svi ofce :)

15 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Čekate korisnike androida da komentiraju? 

 

Pa evo:

 

1. Izbacivanje podrške za SD karticu je zbog laga u galeriji?

to je glupost. Imam 64gb class 10 karticu i nema nikakvog laga nigdje.

 

2. Mogu oni ponudit 128 gb model, ali SD kartica ja za sad potrebna na pametnim telefonima. Kad kupim drugi, samo premjestim karticu i podaci su tu.

 

3. Oblak? Imam 150 gb free na Driveu, i 25 gb na dropboxu koje ne koristim zbog brzine uploada. Za sad oblak nema smisla osim za pohranu nekih sitnica. 

 

4. Ako hoću negdje vani pogledati slike ili video s oblaka, to je nemoguća misija. 3g rijetko gdje, 4g još rijeđe.

 

Tako da, ili kopiranje s memorije telefona na novi, ili korištenje SD kartice.

Ali meni se neda kopirat prvo desetak giga na komp pa onda na mobitel

hobi:moj-android.net
 
6 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Što god mi mislili ili pričali opet će se S6 prodavati kao "vruće kifle", ista priča je bila i sa S4 i S5, svi su imali neke većinom objektivne primjedbe ali Samsungova propaganda je učinila svoje. Ako netko od "Jabučara" ima primjedbe za pokradeni dizajn neka slobodno pogleda sliku u prilogu, činjenica je da su baterija i razolucija malo u raskoraku kao i izostanak podrške za SD kartice, međutim po mom mišljenju najveći nedostatak će se uskoro pokazti a to je nedostatak specifikacija za platformu, iako je Exynos što se tiče sirove snage i potrošnje super stvar i vjerovatno trenuto TOP čip, bez otvorene platforme nema ni custom ROM-ova, a bez odgovarajuće softverske podrške Samsung može računati jedino za korporativne korisnike.

http://www.tufting.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 9:55 (Tufting).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
nsoul kaže...

3. Oblak? Imam 150 gb free na Driveu, i 25 gb na dropboxu koje ne koristim zbog brzine uploada. Za sad oblak nema smisla osim za pohranu nekih sitnica. 

 

4. Ako hoću negdje vani pogledati slike ili video s oblaka, to je nemoguća misija. 3g rijetko gdje, 4g još rijeđe.

 Dodaj tome još uvijek visoke cijene mobilnog interneta ovdje u Hrvatskoj.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
sirka666 kaže...
nsoul kaže...

3. Oblak? Imam 150 gb free na Driveu, i 25 gb na dropboxu koje ne koristim zbog brzine uploada. Za sad oblak nema smisla osim za pohranu nekih sitnica. 

 

4. Ako hoću negdje vani pogledati slike ili video s oblaka, to je nemoguća misija. 3g rijetko gdje, 4g još rijeđe.

 Dodaj tome još uvijek visoke cijene mobilnog interneta ovdje u Hrvatskoj.

 A gledaj, ako uzmeš u obzir neku tarifu i nisu. Imam tarifu za 150kn, sve flat. 

 

Ali ako uzmeš u obzir da je prvih 1gb puna brzina, a kasnije se smanji onda , da, visoke su cijene, pogotovo za backup na cloud.

hobi:moj-android.net
16 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Qudek kaže...

 Svi prigovaraju na AMOLED a kolko znam pokriva puno veći spektar adobe rgb-a, a isto tako samsung iz godine u godinu dobiva nagrade za najbolji display na mobilnim uređajima, neznam zašto ljudima smeta punnoća boja.

 Nije stvar u tome što on teoretski može već što praktično treba prikazati. A u praksi je sav sadržaj, doslovce sav sadržaj koji se konzumira na telefonu - sRGB, osim sučelja i vlastitih fotki. Fotki koje onda loše izgledaju na drugim uređajima jer su oni, pogodi, sRGB.

 

 

12 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
bus kaže...
sirka666 kaže...

Godinama se hvale s proširivom memorijom putem SD kartica i sada odluče izbaciti to iz mobitela.
Po meni veliki minus.

 

Pa kopiraju znaš već koga,

uostalom ja ni ne vidim razlog držanja velike količine videa, slika i glazbe na mobitelu, jednostavno kad snimiš arhiviraš na cloudu ili kompu i ostaviš samo neke detalje i to u manjoj rezoluciji

 Ma da, ajmo se vratiti u 1995 pa gledati video u 240p, imati fotografije od 2 mpix i cekati minutu da ih otvori sa clouda. Cemu uopce smartphone ako ga ne mogu koristiti kao multimedijalni centar?

Vidis, ja zelim sa sobom imati snimku rodjendana dvoje djece, fotografije sa nekoliko putovanja, par GB glazbe...

Za to, OS i aplikacije 16GB mi je premalo a radije bi za dodatnih 64 ili 128 dao 200kn nego 1500.

16 godina
protjeran
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Android nema više podršku za SD kartice, Samsung vam tu nije ništa kriv. Razlog je sigurnost, i donekle kompatibilnost. Korisnici se vrlo često žale na probleme s karticama.

 

Netko je rekao  da će se prodavati kao vruće kifle? Ako je suditi prema prethodnim modelima, prodavat će se još manje jer im je to trend od trojke. 

 

Poslovni korisnici su zadnji koji će uzeti S bilo koji jer će ti svaki informatičar reći bježi od te noćne more za održavanje.

 

bljhahh

 
3 3 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
BlueMax kaže...

 Ma da, ajmo se vratiti u 1995 pa gledati video u 240p, imati fotografije od 2 mpix i cekati minutu da ih otvori sa clouda. Cemu uopce smartphone ako ga ne mogu koristiti kao multimedijalni centar?

Vidis, ja zelim sa sobom imati snimku rodjendana dvoje djece, fotografije sa nekoliko putovanja, par GB glazbe...

Za to, OS i aplikacije 16GB mi je premalo a radije bi za dodatnih 64 ili 128 dao 200kn nego 1500.

 To na običnom 3G-u funkcionira baš kako treba, uopće nije potrebno imati ništa na mobitelu. Da ne pričamo da ti je to onda dostupno s bilo kojeg uređaja iz bilo kojeg dijela svijeta. I nema problema s gubitkom/krađom uređaja. Probaj pa komentiraj

13 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Osobno sam jako zadovoljan sa svime sto je Samsung napravio na novm S6 osim dizajna, ajde konacno su se potrudili da na flagship stave nesto bolje od one jefitne plastike po rubovima, ali mi se osobno nikako ne svida zadnji dio uredaja. Ostalo sve super, pogotovo mi se svidaju poboljsanja u touchwizu i bez sumnje ce se mobitel prodavat kao vruce kifle.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Egregični kaže...

Android nema više podršku za SD kartice, Samsung vam tu nije ništa kriv. Razlog je sigurnost, i donekle kompatibilnost. Korisnici se vrlo često žale na probleme s karticama.

 

Netko je rekao  da će se prodavati kao vruće kifle? Ako je suditi prema prethodnim modelima, prodavat će se još manje jer im je to trend od trojke. 

 

Poslovni korisnici su zadnji koji će uzeti S bilo koji jer će ti svaki informatičar reći bježi od te noćne more za održavanje.

 

bljhahh

 Nema podrske za SD kartice? Pa G3 na 5.0 ima sd kartice? M9 takodjer?

Valjda oni ne koriste Android?

14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Egregični kaže...

Android nema više podršku za SD kartice, Samsung vam tu nije ništa kriv. Razlog je sigurnost, i donekle kompatibilnost. Korisnici se vrlo često žale na probleme s karticama.

 Naravno da android još uvijek ima podršku za memorijske kartice, odakle ti uopće informacija da nema.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Meni je nedostatak SD kartice u pravilu eliminacija uredaja iz izbora. Kada moram odabrati preko 100 uredaja SD kartica je skoro najbitnija opcija. A zasto? Zato jer kucni useri nemaju preko 500 kontakata u uredaju, dok poslovni imaju i preko te brojke. Istina, ima nacina na koji se to moze rijesiti, ali preko SD kartice je najlakse useru iz starog u novi mob prebaciti kontakte.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Egregični kaže...
BlueMax kaže...

 Ma da, ajmo se vratiti u 1995 pa gledati video u 240p, imati fotografije od 2 mpix i cekati minutu da ih otvori sa clouda. Cemu uopce smartphone ako ga ne mogu koristiti kao multimedijalni centar?

Vidis, ja zelim sa sobom imati snimku rodjendana dvoje djece, fotografije sa nekoliko putovanja, par GB glazbe...

Za to, OS i aplikacije 16GB mi je premalo a radije bi za dodatnih 64 ili 128 dao 200kn nego 1500.

 To na običnom 3G-u funkcionira baš kako treba, uopće nije potrebno imati ništa na mobitelu. Da ne pričamo da ti je to onda dostupno s bilo kojeg uređaja iz bilo kojeg dijela svijeta. I nema problema s gubitkom/krađom uređaja. Probaj pa komentiraj

 Ma stvarno? Sinkronizaciju sa cloudom imam vec godinama no da li mi ti upravo pokusavas reci kako je to ista stvar kao imati sadrzaj na SD kartici?

Kad me prijatelj u kaficu pita kako je bilo u Kini da mu kazem da priceka malo da se skine stotinjak fotografija i pola sata videa. Ili da priceka malo vise posto sam potrosio 1GB pa mi je operater spustio brzinu?

Eto, probaj ti pa komentiraj.

15 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
kilkenny kaže...

Meni je nedostatak SD kartice u pravilu eliminacija uredaja iz izbora. Kada moram odabrati preko 100 uredaja SD kartica je skoro najbitnija opcija. A zasto? Zato jer kucni useri nemaju preko 500 kontakata u uredaju, dok poslovni imaju i preko te brojke. Istina, ima nacina na koji se to moze rijesiti, ali preko SD kartice je najlakse useru iz starog u novi mob prebaciti kontakte.

 

- slazem se, SD kartica je za obicnog korisnika postala skoro pa standard.Najjednostavnije rjesenje.

- Baterija je cista pleska korisniku. Bojim se da sa ovim mobitelom mozes odmah traziti dodatnu vanjsku bateriju.

 

 

usminkan je, ali samo to.

 

 

13 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

I onda su nas koji su imali M7 prozivali, kako mozemo bez zamjenjive batt i sd kartice, i gle cuda sad isti trce ko sljepi miševi za S6 prave se tupavi... Žalosno je da vecina korisnika kupuje samsung samo zato što je to samsung, kao i iph.  A npr HTC, LG, Xiaomi, OnePlus im nije fora jer ebiga, nema ga puno ljudi. Mislim da je HTC još jednom u win poziciji, za razliku od samsunga koji nikako nezeli radikalno promjeniti, taj njihov vec zatupljujuci look. Žalosno je što rjetki danas kupuju uređaje zbog funkcionalnosti, više da bi se mogli hvalit okolo..

sup bro?
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

mene baterija ne brine puno. nisam nikada nosao 2 baterije pa necu ni sad. uvijek je bolje imati mogucnost nego je ne imati no danasnje baterije solidno zadrzavaju kapacitet 3-4 godine a tesko da ce mi smartphone duze trajati.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
699 Eura je S6 u Mediamarktu, a Edge model 849!

0 eura na pretplatu od 58 eura T-mobile.at, edge je 0 eura na pretplatu 62 eura.

Svake godine prodaja pada i pada a oni cijene dizu i dizu.
10 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Meni su ružni. Pa ovi no name kinezi su mi ljepši. Znam da rade kao i apple i drže dizajn, ali sori ekipa meni nisu nimalo privlačni mobiteli.

 

Software je drugo.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Abomb kaže... 

- Baterija je cista pleska korisniku. Bojim se da sa ovim mobitelom mozes odmah traziti dodatnu vanjsku bateriju.

 Reci mi koja je razlika, kupiti vanjsku bateriju sa USB izlazom ili kupiti još jednu bateriju za svoj mobitel i mijenjati ih kada se jedna isprazni?

 

Po meni se vanjska baterija nameće kao naprednije rješenje -> ne moraš gasiti mobitel da ga napuniš, možeš ju koristiti za napuniti bilo koji mobitel, odnosno gadget.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Da, ali ovom telefonu se ne da vaditi straznja batka :D

Malo su pretjerali kopiranjem Applea
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
sirka666 kaže...
Abomb kaže... 

- Baterija je cista pleska korisniku. Bojim se da sa ovim mobitelom mozes odmah traziti dodatnu vanjsku bateriju.

 Reci mi koja je razlika, kupiti vanjsku bateriju sa USB izlazom ili kupiti još jednu bateriju za svoj mobitel i mijenjati ih kada se jedna isprazni?

 

Po meni se vanjska baterija nameće kao naprednije rješenje -> ne moraš gasiti mobitel da ga napuniš, možeš ju koristiti za napuniti bilo koji mobitel, odnosno gadget.

 

problem je sta sa ovakvom baterijom kakvi ovaj uredjaj ima te uz AMOLED ekran baterija moze trajati 2 dana samo ako ga ne koristis dva dana.

 

 

Sta se vanjeske baterije tice, slazem se da je bolje uzeti dodatnu vanjsku nego mjenjati internu. Samo vadjenje ili ne vadjenje baterije nije neki problem.To je vise praksa starijih nestabilnijih OS-ova kad bi zaglibili. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
sirka666 kaže...
Abomb kaže... 

- Baterija je cista pleska korisniku. Bojim se da sa ovim mobitelom mozes odmah traziti dodatnu vanjsku bateriju.

 Reci mi koja je razlika, kupiti vanjsku bateriju sa USB izlazom ili kupiti još jednu bateriju za svoj mobitel i mijenjati ih kada se jedna isprazni?

 

Po meni se vanjska baterija nameće kao naprednije rješenje -> ne moraš gasiti mobitel da ga napuniš, možeš ju koristiti za napuniti bilo koji mobitel, odnosno gadget.

 Problem je kada ugrađena baterija rikne.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Abomb kaže...
kilkenny kaže...

Meni je nedostatak SD kartice u pravilu eliminacija uredaja iz izbora. Kada moram odabrati preko 100 uredaja SD kartica je skoro najbitnija opcija. A zasto? Zato jer kucni useri nemaju preko 500 kontakata u uredaju, dok poslovni imaju i preko te brojke. Istina, ima nacina na koji se to moze rijesiti, ali preko SD kartice je najlakse useru iz starog u novi mob prebaciti kontakte.

 

- slazem se, SD kartica je za obicnog korisnika postala skoro pa standard.Najjednostavnije rjesenje.

- Baterija je cista pleska korisniku. Bojim se da sa ovim mobitelom mozes odmah traziti dodatnu vanjsku bateriju.

 

 

usminkan je, ali samo to.

 

 

 Baterija se moze jos kako tako istrpiti, struje ima svugdje, a punjaci u autima rjesavaju putne probleme....

16 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Tufting kaže...

Što god mi mislili ili pričali opet će se S6 prodavati kao "vruće kifle", ista priča je bila i sa S4 i S5, svi su imali neke većinom objektivne primjedbe ali Samsungova propaganda je učinila svoje. Ako netko od "Jabučara" ima primjedbe za pokradeni dizajn neka slobodno pogleda sliku u prilogu, činjenica je da su baterija i razolucija malo u raskoraku kao i izostanak podrške za SD kartice, međutim po mom mišljenju najveći nedostatak će se uskoro pokazti a to je nedostatak specifikacija za platformu, iako je Exynos što se tiče sirove snage i potrošnje super stvar i vjerovatno trenuto TOP čip, bez otvorene platforme nema ni custom ROM-ova, a bez odgovarajuće softverske podrške Samsung može računati jedino za korporativne korisnike.

 Exynos je sasvim sigurno u vrhu po performansama, a da li je i potrošnja baterije to tek treba vidjeti. S grafikom nisu otišli daleko što uz pretjeranu rezoluciju ne jamči najbolje rezultate.

 

Malo je deplasirano govoriti o ROM-ovima, to radi 0,05% korisnika, ali kad već spominješ.... Sva ta halabuka koju Samsung radi usmjerena je na obične ljude koje se impresionira mega ovim mega onim. Korporacije trebaju nešto što mogu uklopiti u svoje sustave, što je sigurno, radi odmah i bez puno mogućnosti zaheba od strane korisnika i najvažnije - da ima podršku. Samsung, za razliku od većine ostalih androidaša, radi i na tome, ali iOS je nebo i zemlja čak i u odnosu na Windows.

13 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Kada razmislim čini mi se da Samsung ima petu kolonu u svojim redovima.  Cijelo vrijeme do sada vukli su poteze na način da su i mala djeca bila uvjerena kako kopiraju sve ono što Apple izbaci na tržište. Takva im praksa nije donijela ništa dobro, usudio bih se reći. Zašto pominjem petu kolonu? Pa Samsung je ovim potezom ubio dvije značajke po kojima je bio prepoznatljiv u moru Andoroid proizvođača: izmjenljiva baterija i sd utor. Po čemu će se sada isticati Samsung u odnosu na ostale proizvođače poput HTC, Huawei, LG.......?? Ni počemu zapravo. I umjesto da poslušaju "glas naroda" i da naprave vanila android za svoju S klasu ili bar opciju da to mogu potpuno transparentno napraviti oni učine ovu stvar sa ukidanjem dvije stvari koje su percipirane od strane korisnika kao ključne odlike Samsung branda. Ne treba zaboraviti da ovaj potez dolazi u najgore vrijeme, kada Androidi različitih proizvođača liče kao jaje jajetu i da skinete oznake brenda dobar dio korisnika ne bi ni znao čiji telefon koristi. Dodatan problem za Android zajednicu je to da mi se čini da je proizvodnja istih skuplja nego što je to slučaj sa iPhonom pa je i zarada manja, a da ne pominjemo činjenicu da svaki proizvođač proda zanemariv broj primjeraka u odnosu na firmu Apple. Iphone koristi još uvijek dvojezgreni procesor i 8MP kamaru pa mi se čini sasvim opravdanim ova tvrdnja da je proizvodnja istog jeftinija u odnosu na hardwerski napucane Androide. Neko je pomenuo da nije neka steta sto je ukinuta podrska za sd kartice jer nisu vise podrzane pa za to ima fix ako se ne varam: https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix&hl=en

Po mom sudu, kojem ne dajem nikakav značaj, ovo je najlošiji potez Samsunga od kako su krenuli sa S klasom. Ne bih se iznenadio da ovaj novi galaxy ostvari još bljeđi utisak nego sto je to napravio prethodni model S5. No, mozda je već došlo vrijeme da dobijemo drugog lidera u Android svijetu, jer Samsung više očiglno to ne želi biti. Potez kojom su odlučili da pređu na QHD rezoluciju samo pojačava i onako lošu ukupnu sliku da nemaju dovoljno samopouzdanja da ostanu samostalni i da zanemare trendove suparnika, koji su u ovom slučaju čisti promašaj.

No, počinjem se pitati zašto bi Samsung morao prodavati rekordni broj uređaja? Meni kao korisniku, koji nema nikakvog udjela u Samsungu, to ne znači ništa čak i ako bi prodavali svoj flagship u manjem broju primjeraka nego npr.  HTC.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 11:32 (1student).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice