Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

poruka: 146
|
čitano: 24.403
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed

Što se tiče rezolucije i baterije jednako mislimo, nego reci mi od kuda ti podatak za 0,05% korisnika?

btw. tko to radi nije ni bitno za ovu priču, bitna je priča, znaš ono kada klinac u školi bubne kako je promjenio kernel da bi owerclokao i undervoltao čip, ta priča prodaje mobitele i curama i dečkima. Slažem se da je IOS u poslovnom svijetu dobro prihvaćen, međutim od pojeve Knox-a na Samsunzima, Samsung stiže i to je dobro i za Samsung i za korisnike, o administriranu ne bih, to se ionako uređuje policyem, a ne telefonom.

http://www.tufting.hr
16 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Hann kaže...

 Nema podrske za SD kartice? Pa G3 na 5.0 ima sd kartice? M9 takodjer?

Valjda oni ne koriste Android?

 Kao da je nema. Od kitkata aplikacija može imati svoj folder i bok, kao na iphoneu. Sad vraćaju nešto od toga tako da aplikacija dobiva pravo pisanja po CIJELOM datotečnom sustavu. To je noćna mora svima koji drže do svojih podataka... 

10 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni su Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edg

Po meni su odlični, e sad pošto je Samsung inače pao što se tiče njihove prodaje, možda ih ovo izvuče iz krize 

Steam GameShop by ivanoman PM mene za vise informacija
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Egregični kaže...
Hann kaže...

 Nema podrske za SD kartice? Pa G3 na 5.0 ima sd kartice? M9 takodjer?

Valjda oni ne koriste Android?

 Kao da je nema. Od kitkata aplikacija može imati svoj folder i bok, kao na iphoneu. Sad vraćaju nešto od toga tako da aplikacija dobiva pravo pisanja po CIJELOM datotečnom sustavu. To je noćna mora svima koji drže do svojih podataka... 

 SD mi nikada ne sluzi za aplikacije. Aplikacije ionako nisu velike, osim igara. A igre ne igram.

Meni vecinu storagea zauzimaju slike i videi, kao i glazba. A sve to ide na SD bez problema.

 

Dakle, kako ne podrzava?

16 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
BlueMax kaže...

 Ma stvarno? Sinkronizaciju sa cloudom imam vec godinama no da li mi ti upravo pokusavas reci kako je to ista stvar kao imati sadrzaj na SD kartici?

Kad me prijatelj u kaficu pita kako je bilo u Kini da mu kazem da priceka malo da se skine stotinjak fotografija i pola sata videa. Ili da priceka malo vise posto sam potrosio 1GB pa mi je operater spustio brzinu?

Eto, probaj ti pa komentiraj.

 Pričamo o 4000 fotki ili 40 tisuća fotki koliko ih stane u 120 GB. Po meni imati to sve na SD kartici ili memoriji prenosivog uređaja totalni overkil.

Zadržati par stotina ili tisuću aktuelnih/najzanimljivijih fotki za pres...e po kafićima mi je sasvim ok, a to zadovolji i uređaj sa 8 giga dostupne memorije.

13 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Egregični kaže...
BlueMax kaže...

 Ma stvarno? Sinkronizaciju sa cloudom imam vec godinama no da li mi ti upravo pokusavas reci kako je to ista stvar kao imati sadrzaj na SD kartici?

Kad me prijatelj u kaficu pita kako je bilo u Kini da mu kazem da priceka malo da se skine stotinjak fotografija i pola sata videa. Ili da priceka malo vise posto sam potrosio 1GB pa mi je operater spustio brzinu?

Eto, probaj ti pa komentiraj.

 Pričamo o 4000 fotki ili 40 tisuća fotki koliko ih stane u 120 GB. Po meni imati to sve na SD kartici ili memoriji prenosivog uređaja totalni overkil.

Zadržati par stotina ili tisuću aktuelnih/najzanimljivijih fotki za pres...e po kafićima mi je sasvim ok, a to zadovolji i uređaj sa 8 giga dostupne memorije.

 Imam M7 s 16GB interne, evo puna mi je nakon 1mj. Nema igrica, bloatwera, programa velikih...  samo puno fotki i glazbe. Smatram da je 32GB minimum za prosjecnog korisnika današnjice

sup bro?
16 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
1student kaže...

 Pa Samsung je ovim potezom ubio dvije značajke po kojima je bio prepoznatljiv u moru Andoroid proizvođača: izmjenljiva baterija i sd utor. Po čemu će se sada isticati Samsung u odnosu na ostale proizvođače poput HTC, Huawei, LG.......?? Ni počemu zapravo. I umjesto da poslušaju "glas naroda" i da naprave vanila android za svoju S klasu ili bar opciju da to mogu potpuno transparentno napraviti oni učine ovu stvar sa ukidanjem dvije stvari koje su percipirane od strane korisnika kao ključne odlike Samsung branda. Ne treba zaboraviti da ovaj potez dolazi u najgore vrijeme, kada Androidi različitih proizvođača liče kao jaje jajetu i da skinete oznake brenda dobar dio korisnika ne bi ni znao čiji telefon koristi.

 

 

 Ovo je odlično pitanje; pitanje koje si postavljaju svih proizvođači mobitela koje pogoni Android. Svi su, naime isti. Dizajnerske opcije su minimalne jer su svi uređaji pravokutnog oblika gdje ekran zauzima cijelu prvu stranu. Done! Ostaje tvornički android na koji svi mogu staviti nekakve vlastite skinove. Done! Aha, možemo pričati o megapikselima kamere, ekrana, megaherzima procesora ali su mogućnosti diferencijacije male obzirom da svi komponente kupuju na istom mjestu(ima). Done!

 

Na kraju im ostane da se takmiče cijenom, što i rade, tako da su skoro svi proizvođači na gubitku.  I Samsung je jako blizu stvaranja gubitaka. iPhoneov hardver je skuplji, ali su niša za sebe, ciljaju samo na premium segment gdje su marže veće pa si mogu priuštiti safirne poklopce, najbolje i najskuplje komponente, custom dizajn procesora i u tome biti brži i uspješniji čak i od Samsunga koji ima vlastitu tvornicu čipova u dvorištu. Apple ima SVOJ store, svoju trgovinu videom i glazbom, svoj ugovor s bankama za mobilno plaćanje. Sve to donosi novac za dioničare i za ulaganje u razvoj. Zbog androida i googlea Samsung prodaje relativno malo skupih uređaja, od trgovine aplikacijama i medijima kao i od reklama nema ništa jer to ide preko googla što znači da mu mobiteli ne donose novac za razvoj custom stvari s kojima bi se diferencirao i tako su u spirali prema dolje. Oni su, zapravo, vozilo koje googletu besplatno donosi korisničke klikove!

 

Uvjeti poslovanja su cementirani i uskoro će biti drastičnih preslagivanja u smislu tržišnih pozicija proizvođača; vjerujem da će kinezi i korejci proizvoditi jeftine, generičke mobitele za većinu, bit će nekoliko manjih ekstravagantnih firmi i Apple koji će nastaviti uzimati još veći postotak zarade. Kao Nokia prije 20 godina. 

 

Ili MS na wintel areni. MS zarađuje preko svake mjere, proizvođači komponenti solidno, dok proizvođači PC-a životare od šrafcigera što je i logično jer svaka štefica može sastaviti funkcionalan PC. Apple je tu zamku izbjegao i tamo pa iako nemaju neki značajan tržišni udio u PC areni, zarađuju jako dobro, bolje od većine

11 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Evo i mojih par misli.

 

Po reakcijama što sam vidio po raznim stranim portalima, novinari su oduševljni dizajnom, posebice egde verzije. Uređaj je stvarno izazvao WOW efekt. Moram priznati da ću se iznendaditi ako S6/S6 edge ne sruši rekord GS3 po prodaji. Osobno očekujem da će se ovaj tandem prodati u minimalno 50 miliona+ komada. Edge verzija mi je trenutno bez konkurencije naljepši uređaj koji sam ikad vidio. 

 

Objektivno gledano dizajn je bio jedini nedostatak na dosadašnjim Samsung flagshipovima. S5 je bio otporan na vodu, imao je proširivu memoriju, imao je zamjenjivu bateriju, odličnu kameru i općenito hardware na razini ili bolji od konkurencije, pa je svejedno prodaja bili loša u odnosu na očekivanja. Sad kad su uređaj učinili poželjnim samo im je nebo granica.

 

Unatoč smanjenju baterije i njenoj neizmjenjivosti za očekivati je kao i svaki put do sada (što su i na predstavljanju potvrdili) da će battery life novog modela biti duži nego na S5. A s obzirom i na ultra brzo punjenje (10 minuta punjenja za 4 sata prosječnog korištenja) za bateriju očekujem da će biti snaga a ne slabost ovog uređaja. (14 nm proizvodni proces + amoled ekran = mala potrošnja). Mislim da će ovo biti prvi pravi "dizelaš" među smartphoneima što se potrošnje tiče. 

Što se tiče proširive memorije, nekima će zaista ovo biti minus. Dio kupaca voli i cijeni mogućnost proširenja memorije. Osobno meni je svejedno jer i dosadašnji note2 s 16 GB se meni pokazao više nego dovoljnim. Imam namjeru kupiti S6 edge verziju s 32 GB. Opet, meni više nego dovoljno. Za one koje nije uvijek postoje, doduše skuplje 64/128 GB verzije (pošto uređaj vjerovatno podržava USB OTG ni to nije presudno). 

 

Za kraj, očekujem veliki polet samsunga u 2015. pa nadalje. Note 4 im se dobro prodaje, S6 će se vjerujem prodavati ko vruće kifle, alfa izgleda lijepo, A serija izgleda lijepo. iPhone će i dalje ostati neprikosnoven al bojim se da će marke poput HTC-a, Sony-a, LG-a doživjeti brutalan udarac ove godine. A note 5 još nije ni stigao. Kinezi su priča za sebe i u rangu do 400 dolara su nedodirljivi. 

 

A sada idem skupljat novce. S6 edge, your ass is mine. 

 

 

 

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Pričate o izmjeni baterije kao nekoj radnji koju obavljate najmanje jednom mjesečno. 

Od 2008. godine koristim mobitele sa neizmjenjivom baterijom i nikad nisam ni pomislio: k vragu, da bar mogu izvaditi bateriju!

Potpis!
Moj PC  
13 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Egregični kaže...
BlueMax kaže...

 Ma stvarno? Sinkronizaciju sa cloudom imam vec godinama no da li mi ti upravo pokusavas reci kako je to ista stvar kao imati sadrzaj na SD kartici?

Kad me prijatelj u kaficu pita kako je bilo u Kini da mu kazem da priceka malo da se skine stotinjak fotografija i pola sata videa. Ili da priceka malo vise posto sam potrosio 1GB pa mi je operater spustio brzinu?

Eto, probaj ti pa komentiraj.

 Pričamo o 4000 fotki ili 40 tisuća fotki koliko ih stane u 120 GB. Po meni imati to sve na SD kartici ili memoriji prenosivog uređaja totalni overkil.

Zadržati par stotina ili tisuću aktuelnih/najzanimljivijih fotki za pres...e po kafićima mi je sasvim ok, a to zadovolji i uređaj sa 8 giga dostupne memorije.

Ne, pricamo o kolicini fotki i ostalog koji stanu u 16 ili 32 GB. Imam uredjaj sa 32GB interne i bez SD i nekako se krpim. Da ima 16 GB odavno bi ga zamijenio.

 

A di je glazba, navigacija s mapama, video, dokumenti, BIMx, aplikacije... strah me pomisliti sta bi bilo da igram igrice na mobitelu.

12 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Strm kaže...

 Imam M7 s 16GB interne, evo puna mi je nakon 1mj. Nema igrica, bloatwera, programa velikih...  samo puno fotki i glazbe. Smatram da je 32GB minimum za prosjecnog korisnika današnjice

 ako mislis na HTC M7, ne znam da postoji verzija sa 16GB. Ja imam sa 32GB i malo mi.

 

Sad vidio da je kasnije izasla dual sim i 16GB verzija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 13:48 (BlueMax).
11 godina
offline
Re: Predstavljeni su Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6
ivanoman kaže...

Po meni su odlični, e sad pošto je Samsung inače pao što se tiče njihove prodaje, možda ih ovo izvuče iz krize 

 

Ne vjerujem. Oni koji su sa Samsunga prešli na druge modele, istih karakteristika, ali mnogo jeftinije teško da će se vratiti Samsungu. A upravo zbog ulaska tih novih igrača (prvenstveno kineza) na tržište Samsung i bilježi pad prodaje. Osim toga, ovaj S6 edge mi je jedan od ružnijih mobitela koje sam ikad vidio, ali to je već subjektivna stvar...

14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
koza.nostra kaže...
acarnoje kaže...

Nema sd iz jednoga jednostavnog razloga. Ljudi placu da je lag kad se ulazi u galeriju. A lag nastaje zbog sporog pristupa sd kartici i citanja s nje. Sad ce lag biti u potpunosti eliminiran i to je sigurno glavni razlog uklanjanja podrske za sd kartice.

 Zasto onda ja na Xperia Z3 i Z3c nemam lag kad ulazim u galeriju?

  Ili još bolje, zasto je na Samsungu prisutan lag kad se ulazi u imenik? Pa nije i on valjda smjesten na sd kartici?

14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
sirka666 kaže...
nsoul kaže...

3. Oblak? Imam 150 gb free na Driveu, i 25 gb na dropboxu koje ne koristim zbog brzine uploada. Za sad oblak nema smisla osim za pohranu nekih sitnica. 

 

4. Ako hoću negdje vani pogledati slike ili video s oblaka, to je nemoguća misija. 3g rijetko gdje, 4g još rijeđe.

 Dodaj tome još uvijek visoke cijene mobilnog interneta ovdje u Hrvatskoj.

je, a dodaj tome i niske plaće...zapravo su ovi u samsungu zasrali stvar već samom cijenom, nisu mislili na prosječna primanja u hrvatskoj kad su osmišljavali s6. ;-)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Miro kaže...
mar123 kaže...

nisam fanboy odma cu napomenut al vidi se da samsung kopira iphone. nedavno ste se rugali iphonu sto nema sd i nemoze se izvadit baterija, sad je to samsung uveo. ima citac otiska prsta jer ima i iphone, pogledajte samo donji rub edge modela, isti ko na iphonu. debljina mobitela se isto ravnala prema iphonu. sve je ovo meni oke, neka su kopirali, nije mi los ovaj s6, al nebi mjenjao svoj ip6 za to.

 Pa nije Samsungu cilj da netko tko već ima iPhone 6 sad ga mijenja za S6, već žele da mi koji imamo S3 ili S4 poželimo kupiti S6, a ne ip6! Na tebe više ni ne računaju! 

 Zato u reklamama stalno usporedjuju Galaxy sa iPhoneom.

Kad ne spavam budan sam
15 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Najbolji bi bio uređaj s 16gb internom + SD kartica.

Jer uzalud platit skuplju 32gb verziju , a od tih 32 gb neću ni pola iskoristiti budući da je sve na kartici.

 

Ali da smo u Švedskoj ili Japanu gdje su brzine i pokrivenost abnormalne, onda opet ne bi koristio internu memoriju nego bi sve šibao u oblak.

hobi:moj-android.net
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Tufting kaže...

Što god mi mislili ili pričali opet će se S6 prodavati kao "vruće kifle" * * *

Ne bavimo se mi ovdje na forumu o prodajnim rezultatima, jer ni ti ni ja ne radimo u ovim firmama pa da imamo korist. Ovdje se tehnički razglava čisto jer nas to zanima, a i kasnije smo u prednosti kada se za sedmicu ili dvije po gradu i kavama počnu pričati gluposti, a mi to ovdje sve znamo. 

 

nsoul kaže...
* * *

 

Ali ako uzmeš u obzir da je prvih 1gb puna brzina, a kasnije se smanji onda , da, visoke su cijene, pogotovo za backup na cloud.

Da je 1TB (ili makar 100 GB) puna brzian, onda ok, 1 GB nije ni za što. 

 

BlueMax kaže...
* * *

Vidis, ja zelim sa sobom imati snimku rodjendana dvoje djece, fotografije sa nekoliko putovanja, par GB glazbe...

Za to, OS i aplikacije 16GB mi je premalo a radije bi za dodatnih 64 ili 128 dao 200kn nego 1500.

Jest jest sve živo, i jedno 50 GB YIFY torrenata i kompletnu seriju BrBa, sve nam treba pa ćemo preko Smart TV-a puštati preko mobitela filmove i serije.

 

Entry Point kaže...

Meni su ružni. Pa ovi no name kinezi su mi ljepši. Znam da rade kao i apple i drže dizajn, ali sori ekipa meni nisu nimalo privlačni mobiteli.

 

* * *

Ma evo sa nekoliko dizajnera (školovani dizajneri) sam pričao, nikome se ne sviđa, jest to neki blagi odmak od dosadašnjeg Samsung dizajna, ali bašđ gledam kineze Leagoo 1 i 2 seriju, rubovi ono top. Xiaomi, Oppo svi barem imaju na neki način "zatvorenu priču", ali ova kamera koja strši na Samsungu je strašna, sa druge strane bahato kopiranje mi nikako ne ide u glavu.

 

Mitch kaže...
Da, ali ovom telefonu se ne da vaditi straznja batka :D

Malo su pretjerali kopiranjem Applea

Malo više, ali to više nitko ne mari osim samih advokata u Appleu. A iskreno za bateriju ja ne znam da ju je itko ikada niti na jednom mobitelu promjenio. (Jest brat na 8 godina čuvenom K750i) i kupio preko eBay neka kineska, ne da se ni napuniti :D

 

g12356 kaže...
* * *

 Problem je kada ugrađena baterija rikne.

I ovo ne znam da je ikome riknula, mada vidim po bratu da na nekom od Samsunga (mislim Core II) da ga puni i do 4 puta dnevno, pa sada do koliko će hm.. ne znam (telefon je 1000 kn cjenovnog ranga).

 

1student kaže...

* * * Ne bih se iznenadio da ovaj novi galaxy ostvari još bljeđi utisak nego sto je to napravio prethodni model S5. No, mozda je već došlo vrijeme da dobijemo drugog lidera u Android svijetu, jer Samsung više očiglno to ne želi biti. * * *

 

Sa mnogo toga se slažem zapravo sa većinom (ovaj dio koji sam ti izrezao) ali za mene i za mnoge ovdje Samsung nije nikada bio android lider, barem ne u tehnološkom/tehničkom/dizajnerskom smislu. Po prodajnim rezultatima to nije u mom domenu.

15 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Ne znam otkud svima da je Samsung kopirao Apple?Kolko znam Ativ je predstavljen prije dvije godine, sa sličnim dizajnom

hobi:moj-android.net
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
nsoul kaže...

Ne znam otkud svima da je Samsung kopirao Apple?Kolko znam Ativ je predstavljen prije dvije godine, sa sličnim dizajnom

 Kako otkud? Kad Apple nesto kopira onda svi koji kasnije to isto naprave ne kopiraju od originala nego od Applea.

U clanku "testirali smo S6" lijepo pise kako se vidi da je Samsung kopirao Apple po tome sto se power tipka nalazi sa desne strane u visini palca. To sto sam ja vec imao dva mobitela, jednog prije 4 godine, s tako postavljenom power tipkom nista ne znaci.

16 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
BlueMax kaže...

Ne, pricamo o kolicini fotki i ostalog koji stanu u 16 ili 32 GB. Imam uredjaj sa 32GB interne i bez SD i nekako se krpim. Da ima 16 GB odavno bi ga zamijenio.

 

A di je glazba, navigacija s mapama, video, dokumenti, BIMx, aplikacije... strah me pomisliti sta bi bilo da igram igrice na mobitelu.

 Više je bolje, sve štima. Ne bih imao ništa protiv da mi ajfoun ima 2TB tako da sav svoj digitalni imetak nosim sa sobom.

U praksi, 16GB mi je preveć - 500 fotki, 30 filmova, navigon s više od pola EU unutra, 80 aplikacija (samo office zauzima skoro gigu) i još je fraj oko 2 gige. Je, rade oblaci u pozadini, tu i tamo galeriju počistim reda radi da se lakše i brže snađem u albumu. Pa sad, možda ja nisam dovoljno zahtjevan ;)

9 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Sino, u kojem formatu drzis filmove? 3gp?
14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
koza.nostra kaže...
Sino, u kojem formatu drzis filmove? 3gp?

 u gif     

napokon dočekao DNF i Diablo 3
14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
vrx kaže...
koza.nostra kaže...
Sino, u kojem formatu drzis filmove? 3gp?

 u gif     

i to samo probrane dijelove

Potpis!
15 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Moze jedno (mozda glupo) pitanje?

 

Koja je poanta imati QHD na mobitelu kad ni u FullHD-u ne vidis piksele? Znaci, nes imat bolju i detaljniju sliku, samo ce ti trebat vise GPU snage za prikazat tu istu sliku, a ekran ce vise trosit baterije?

 

Jasan mi je QHD na monitorima, ali na mobitelima bas i ne.

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Egregični kaže...
. Pa sad, možda ja nisam dovoljno zahtjevan ;)

 Pa nisi. Ja samo glazbe imam vise od tvog kapaciteta.

15 godina
online
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

To i ja njima tupim vec par dana u temi, ali nade se neko uvijek ovdje tko tvrdi da je slika ostrija od FHD 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Mitch kaže...

To i ja njima tupim vec par dana u temi, ali nade se neko uvijek ovdje tko tvrdi da je slika ostrija od FHD 

 Mozda sam za zbilja corav, ali ja ne vidim piksele otkad je iPhone izbacio retinu. Dakle iP4, SG4, HTC M7, Sony Xperia Z i svi koji imaju dpi>300 su vise nego ok po pitanju ekrana (osim sto je Xperia Z imala, koliko se sjecam, neke usrane ekrane bez boja, ali to je druga prica).

Rvat katolik!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Mitch kaže...

To i ja njima tupim vec par dana u temi, ali nade se neko uvijek ovdje tko tvrdi da je slika ostrija od FHD 

  I to još Samsung ima nesretni PenTile.

14 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Istina, nema smisla teoretski imati qhd. Ali baš sam uspoređivao ekrane s4 full hd i moj note4, 

 

pa baš se vidi razlika u oštrini ekrana. Je da s4 ima lošiji ekran. Niti na jednom se ne vide pixeli, ali na note se očito vidi kako je sve oštrije.  Eto moje subjektivno mišljenje. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Franjo15 kaže...

Istina, nema smisla teoretski imati qhd. Ali baš sam uspoređivao ekrane s4 full hd i moj note4, 

 

pa baš se vidi razlika u oštrini ekrana. Je da s4 ima lošiji ekran. Niti na jednom se ne vide pixeli, ali na note se očito vidi kako je sve oštrije.  Eto moje subjektivno mišljenje. 

 

 Kad gledas sa udaljenosti od 5 cm? Ili kad gledas sa udaljenosti od 30cm koja je normalna pri koristenju mobitela?

Rvat katolik!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice