Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

poruka: 146
|
čitano: 24.392
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge".
12 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Kad gledas sa 5cm onda ne mozes uociti razliku izmedju 640x480 i 16K. Zdravo ljudsko oko ne moze fokusirati ispod cca 7 cm. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Po meni AMOLED treba QHD za ultimativno iskustvo gledanja posto ima manjak subpixela.

 

Full HD IPS recimo je isto taman za top iskustvo, ali AMOLED je druga prica s tom pentile matricom podpixela.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Franjo15 kaže...

Istina, nema smisla teoretski imati qhd. Ali baš sam uspoređivao ekrane s4 full hd i moj note4, 

 

pa baš se vidi razlika u oštrini ekrana. Je da s4 ima lošiji ekran. Niti na jednom se ne vide pixeli, ali na note se očito vidi kako je sve oštrije.  Eto moje subjektivno mišljenje. 

 

 Vidi razliku izmedju qhd i fhd?

Heroj, a ne zlocinac!

Svaka cast! Svaka cast!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 13:21 (Hann).
14 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge
tnakir kaže...
Franjo15 kaže...

Istina, nema smisla teoretski imati qhd. Ali baš sam uspoređivao ekrane s4 full hd i moj note4, 

 

pa baš se vidi razlika u oštrini ekrana. Je da s4 ima lošiji ekran. Niti na jednom se ne vide pixeli, ali na note se očito vidi kako je sve oštrije.  Eto moje subjektivno mišljenje. 

 

 Kad gledas sa udaljenosti od 5 cm? Ili kad gledas sa udaljenosti od 30cm koja je normalna pri koristenju mobitela?

 

 

Kad gledaš s normalne udaljenost s koje gledaš u mobitel. 

 

Ne od 5cm. Tko još gleda s takve udaljenosti u ekran :D

 

Znam da teoretski se ne može vidjeti pixel pa tako niti razlika. Ali vidljivo okom je da note ima bolji ekran. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 20:33 (Franjo15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Franjo15 kaže...
tnakir kaže...
Franjo15 kaže...

Istina, nema smisla teoretski imati qhd. Ali baš sam uspoređivao ekrane s4 full hd i moj note4, 

 

pa baš se vidi razlika u oštrini ekrana. Je da s4 ima lošiji ekran. Niti na jednom se ne vide pixeli, ali na note se očito vidi kako je sve oštrije.  Eto moje subjektivno mišljenje. 

 

 Kad gledas sa udaljenosti od 5 cm? Ili kad gledas sa udaljenosti od 30cm koja je normalna pri koristenju mobitela?

 

 

Kad gledaš s normalne udaljenost s koje gledaš u mobitel. 

 

Ne od 5cm. Tko još gleda s takve udaljenosti u ekran :D

 

Znam da teoretski se ne može vidjeti pixel pa tako niti razlika. Ali vidljivo okom je da note ima bolji ekran

 što nema veze sa brojem piksela 

16 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
BlueMax kaže...

 Pa nisi. Ja samo glazbe imam vise od tvog kapaciteta.

Kužim sve tvoje prigovore sad. Glazba je specifična - jednom unutra i više nikad ne ide van. Pa ti sad kopiraj okolo 20-30 gigabajta. ali moraš priznati da tolika količina glazbe na mobitelu nije uobičajena potreba korisnika. pa to je tri tisuće stvari, 200 sati muzike. Kog vraga radiš da imaš TOLIKO vremena slušati glazbu na mobitelu? Nisam bezobrazan, stvarno me zanima

14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Egregični kaže...
BlueMax kaže...

 Pa nisi. Ja samo glazbe imam vise od tvog kapaciteta.

Kužim sve tvoje prigovore sad. Glazba je specifična - jednom unutra i više nikad ne ide van. Pa ti sad kopiraj okolo 20-30 gigabajta. ali moraš priznati da tolika količina glazbe na mobitelu nije uobičajena potreba korisnika. pa to je tri tisuće stvari, 200 sati muzike. Kog vraga radiš da imaš TOLIKO vremena slušati glazbu na mobitelu? Nisam bezobrazan, stvarno me zanima

 Stvar je u tome da želi/želim imat izbor što ću slušat, ne želim imat jedan album kojeg slušam 24/7. Vozim se busom i pukne me da slušam Pink Floyd, upalim i slušam, izađem iz busa i želim slušati B-stranu od Iron Maidena iz 1981 - nema problema sve je tu.

Swedish latin super funk.
14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Od kad je Deezera, nemam niti jedan mp3 na telefonu osim custom ringtonova. Za auto dušu dao.
ptspclan.com | visit us ^^
9 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
sardax kaže...
Od kad je Deezera, nemam niti jedan mp3 na telefonu osim custom ringtonova. Za auto dušu dao.

 da bas je super nepotrebno trositi bateriju, internet promet da bi slusao glazbu negdje.. pogotovo kad odes na odmor u brda ili negdje gdje jedva imas 2g signal..

ovo su sad vec izvlacenja ejpl korisnika koji uvijek imaju neko rjesenje za sve mane njihovog uredaja.. a ta rjesenja su tipa; moras koristiti to kako je netko drugi zamislio, ne onako kako ti zelis..

14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Jeli ti u opce znas kako Deezer funkcionira? Očito ne, ali i dalje daješ ovakve komentare.
ptspclan.com | visit us ^^
9 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

jok nikad cuo kako to funkcionira.. https://www.hrvatskitelekom.hr/deezer

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Pa o kakvom onda internet prometu pricas?
9 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed

o onome pomocu kojeg si skines pjesme da ti budu offline ili onome preko kojeg online slusas!

a neces si sigurno skinit 100gb jer nemas sd na koji ces to stavit, i neznas sto ce ti se slusat kad odes negdje gdje nemas internet ili u roaming i sl.

treba nacrtati?

 

13 godina
odjavljen
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Najjači su mi ovi što govore da vide razliku između G3 (ekrana) i nekog moba sa FHD, a ne kuže da LG koristi oversharpening skriptu da istakne 'oštrinu', uzmite npr Oppo Find 7 pa usporedite njegov ekran sa nekim koji ima FHD, razlike nema

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Potpunosti si u krivu vezano za Deezer. Dakle, imam SD od 64 GB i trenutno oko 17 GB deezerove glaxbe syncane u HDu. Internet mi ne treba, ali ako baš poželim nešto lako skinem i syncam preko bilo kojeg wifia u inozemstvu i super. Čak i prije puta lako nakrcam glazbe koju god hoću i maknem je kad hoću. Signala imaš svugdi ako ti hitno treba neka pisma. Pa neću na vrh brda syncat 5 GB glazbe??
ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Ma HD/FHD/QHD ima razlike, ali važna je površina na koj se to primjenjuje. Ako na monitoru od 30" imaš FHD i QHD, dobivaš na detaljima i vidiš što je moguće sitniji text, e sad, na 5" staviti QHD je besmislica. Usporedjivali smo iP6, M7 i G3. HD ne može oštro prikazati recimo phonearena site, pa najmanji text na istom, ali da se pročitati. M7 i G3 to prikazuju kristalno i razlika je očita, ali čak i 5.5" na G3 ne prikazuje ništa bolje još sitniji text, odnosno, toliko je sitno da ne možeš čitat bez povećala ili pokušat izoštrit vid na 5 cm, što je nemoguće :) Dakle, nema nikakvog smisla, praktičnog, za stavljat QHD na 5". Oversharpening na G3 je neugodan čak po meni. Za igre, slike, i dnevni rad na telefonu, nikakve primjene nema po meni, a ima više negativnosti od prednosti, grije se više i ima značajan utjecaj na bateriju. Da je S6 ostavio FHD, po meni bi mu to bio veliki plus.
ptspclan.com | visit us ^^
9 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Od kuda ti da nemam SD, i jesi cuo kad za WiFi?
14 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Isto jedna od mana meni kod S6 je kao i kod iPhona, a to je zvucnik, koji je na dnu telefona. Cak da kvalitetu zvuka i zanemarimo, bolje bi bilo da je zada nego dolje. Screen2body ratio je zanemarivo bolji od M9, a nema prednje zvuvnike. 68.8% naspram 70.7%. On screen tipke su isto jedan od razloga zasto mi je M8/9 bolje rješenje od iP6/S6. Još su moguće customizacije i izmjena rasporeda, što je super. Sve više aplikacija podržava immersive mod, tako ne vidim kako to smetaju? HTCov Internet app to ima, dok Chrome nema, što mi je za podivljat :)
ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
sardax kaže...
Da je S6 ostavio FHD, po meni bi mu to bio veliki plus.

  E i to da je još RGB matrica imao bi jednaku oštrinu kao sa ovim QHD PenTileom.

15 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Franjo15 kaže...
* * *

 

 

Kad gledaš s normalne udaljenost s koje gledaš u mobitel. 

Ne od 5cm. Tko još gleda s takve udaljenosti u ekran :D

Znam da teoretski se ne može vidjeti pixel pa tako niti razlika. Ali vidljivo okom je da note ima bolji ekran. 

Ti vidiš razliku u samom ekranu na koji može uticati sto i jedan faktor, a ne razliku u oštrini uzrokovanu povećanjem broja pxela. 

Egregični kaže...
BlueMax kaže...

 Pa nisi. Ja samo glazbe imam vise od tvog kapaciteta.

Kužim sve tvoje prigovore sad. Glazba je specifična - jednom unutra i više nikad ne ide van. Pa ti sad kopiraj okolo 20-30 gigabajta. ali moraš priznati da tolika količina glazbe na mobitelu nije uobičajena potreba korisnika. pa to je tri tisuće stvari, 200 sati muzike. Kog vraga radiš da imaš TOLIKO vremena slušati glazbu na mobitelu? Nisam bezobrazan, stvarno me zanima

Ja imam preko 1 TB glazbe, nije u stvar u tome da ideš redom i slušaš sve nego da imaš izbor. Kada nešto poželiš - tu je. Mada ovako zahtjevni korisnici kao što je BlueMax ili ja lično, za sada ne vidimo način gdje (barem ne ja) strpati sve to osim prženja na klsične DVD-DL diskove i naravno terabajtne HDD-ove.

 

Ali generalno, prostora nikada nije dosta, govorim to još od doba kada je izašao prvi 160 GB HDD (netko je u školi rekao "to se ne može popuniti"). Neki dan sam lično skinuo kompletnu marco Polo seriju u 720p formatu (10 epizoda negdje preko 10-tak GB) i naravno obrisao, sada je opet u zelenoj ikoni jer starci su je vidjeli da se prikazuje na nekoj lokalnoj televiziji a ja im kažem da sam neki dan sve izgledao i pobrisao. Da ne govoriš o kvaliteti 576i lošeg SD kanala i 1080p čistog ripa.

 

Bilo kako bilo nedostatak SD kartice (ako ima utor sa SIM mogoa je biti i za SD, nema opravdanja od strane Samsunga) je veliki minus.

 

16 godina
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

bas to ja na LG-u imam 128GB mjuze sve u  FLACU ispod toga neidem ! i na cloud-u skorom pola terbajata samo mjuza nista drugo 

slusam elektronsku glazbu 90% i u tom datom trenutku zelim to i to a za 5minuta nesto drugo , ljudi o tome se radi ! 

debeli mius za prenapuhani sammy ! 

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
digitall kaže...

 da bas je super nepotrebno trositi bateriju, internet promet da bi slusao glazbu negdje.. pogotovo kad odes na odmor u brda ili negdje gdje jedva imas 2g signal..

ovo su sad vec izvlacenja ejpl korisnika koji uvijek imaju neko rjesenje za sve mane njihovog uredaja.. a ta rjesenja su tipa; moras koristiti to kako je netko drugi zamislio, ne onako kako ti zelis..

 Nije to nikakvo izvlačenje već odgovor na krajnje specifične, ekstremne slučajeve koje ne zadovoljava uglavnom nitko od proizvođača. I sad je iphone s.ranje kao pametni telefon zato što ne može spremiti jedan terabajt MUZIKE. I to vjerojatno piratske, bez uvrede. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
Egregični kaže...
digitall kaže...

 da bas je super nepotrebno trositi bateriju, internet promet da bi slusao glazbu negdje.. pogotovo kad odes na odmor u brda ili negdje gdje jedva imas 2g signal..

ovo su sad vec izvlacenja ejpl korisnika koji uvijek imaju neko rjesenje za sve mane njihovog uredaja.. a ta rjesenja su tipa; moras koristiti to kako je netko drugi zamislio, ne onako kako ti zelis..

 Nije to nikakvo izvlačenje već odgovor na krajnje specifične, ekstremne slučajeve koje ne zadovoljava uglavnom nitko od proizvođača. I sad je iphone s.ranje kao pametni telefon zato što ne može spremiti jedan terabajt MUZIKE. I to vjerojatno piratske, bez uvrede. 

 Ako makar jedan konkurent to ostvaruje znači da je to baš Appleov nedostatak.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
13 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Koliko vam traje baterija na S6 edge, meni jedva izdrži dan i to uz slabu upotrebu zanima me isključivo dali da idem kupit novu bateriju ili če mi i  nova toliko malo trajat.

 

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Predstavljeni Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 ed
rappy kaže...

Koliko vam traje baterija na S6 edge, meni jedva izdrži dan i to uz slabu upotrebu zanima me isključivo dali da idem kupit novu bateriju ili če mi i  nova toliko malo trajat.

 

Probaj ovo:

https://www.androidpit.com/how-to-clear-the-cache-on-the-galaxy-s6

 

Imam S6, pred 2 tjedna baterija se praznila 10-15% na sat po danu, cca 25% preko noci a wifi izgasen...

Nakon brisanja cachea se vratilo u normalu, punim preko noci, izdrzi do iduceg dana navecer bez problema.

Novac ne kupuje srecu. Ali ljepse je plakati u Porscheu nego u Yugu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice