Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškarcima

poruka: 63
|
čitano: 9.425
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškarcima".
13 godina
offline
Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškarcima

Pernar na aparatima 

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 19:19 (Top Bugovac).
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
Sprdanje s jednom ovako ozbiljnom temom odraz je nezrelosti i primitivizma. Proguglajte malo hpv, papa test, karcinom vrata maternice, rak grla, pa se onda javite. Valjda i informatičari stupaju u seksualne odnose!?
 
11 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
Ako si odrastao onda se ne ponašaj kao balavac. Mladi trebaju biti svjesni da rizik od nekih vrsta raka postoji i da jednim običnim cijepljenjem možeš zaštititi ne samo sebe, nego i druge.
 
6 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
A propos lasera, ja bio u Svjetlosti, kompletno osoblje odradilo lasersku korekciju, tako da, ukratko, nemaš pojma.
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
Punti kaže...
Sprdanje s jednom ovako ozbiljnom temom odraz je nezrelosti i primitivizma. Proguglajte malo hpv, papa test, karcinom vrata maternice, rak grla, pa se onda javite. Valjda i informatičari stupaju u seksualne odnose!?

 

Sto si ocekivao?

Sprdanje je jedino sto se moze ocekivati na ovakav clanak na informatickom portalu, jer clanku u ovakvom obliku nije ovdje mjesto. Da su napisali da kako uz pomoc nekog hardvera/softvera napravljena penetracija (pun intended) na tom polju, onda bi bilo OK.

 

U ovom obliku neka pise Glorija ili 24sata, a ne omiljeni BOL.

 

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
9 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
syncmaster245b kaže...
Punti kaže...

 

Sto si ocekivao?

Sprdanje je jedino sto se moze ocekivati na ovakav clanak na informatickom portalu, jer clanku u ovakvom obliku nije ovdje mjesto. Da su napisali da kako uz pomoc nekog hardvera/softvera napravljena penetracija (pun intended) na tom polju, onda bi bilo OK.

 

U ovom obliku neka pise Glorija ili 24sata, a ne omiljeni BOL.

 

 

 

 Mislim da je to najčešći način prijenosa HPV-a. Onda je OK, kaj ne?

16 godina
odjavljen
offline
Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškarcima
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškarcima

A kaj smijes? Nemoj ebat jer ces dobit sidu, hpv, sifilis, gonoreju, herpes, sakom u glavu, ostat bez kuce, psa, auta, pa ne pusi, rak ovaj onaj, ne suncaj se vise od 6.74 minuta, ne jedi meso, zelenjavu (ima pesticide), voce (deblja), ne gledaj tv, ekran, oslepit ces, udebljat ces se, izbjegavaj alkohol, droge, sjevernu koreju, arapske zemlje, vikat alahu akbar, gledat susjedu...

 

 

 

Moj PC  
28 0 hvala 9
9 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
ukay1000 kaže...

A kaj smijes? Nemoj ebat jer ces dobit sidu, hpv, sifilis, gonoreju, herpes, sakom u glavu, ostat bez kuce, psa, auta, pa ne pusi, rak ovaj onaj, ne suncaj se vise od 6.74 minuta, ne jedi meso, zelenjavu (ima pesticide), voce (deblja), ne gledaj tv, ekran, oslepit ces, udebljat ces se, izbjegavaj alkohol, droge, sjevernu koreju, arapske zemlje, vikat alahu akbar, gledat susjedu...

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
Opet farmaceuti hoće zarađivati šireći paniku. Veza Humanog Papilomavirusa i nekih karcinoma otkrivena je još davne 1842.

Od 15 visokorizičnih tipova HPV-a, danas cjepiva npr. Gardasil(tm) postoje samo za 4 tipa... Cijena? Sitnica, 1,100kn po dozi.

Jedina sigurna zaštita od HPV-a je ona barijerna, tj. kondomi.
 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar

Kondomi ne štite od HPV-a, HPV se može prenijeti i preko kondoma.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
Punti kaže...
A propos lasera, ja bio u Svjetlosti, kompletno osoblje odradilo lasersku korekciju, tako da, ukratko, nemaš pojma.

 A propos lasera, i osobito Svjetlosti, ako me pamćenje dobro služi, Dr. Gabrić je skoro 20-ak godina obavljao lasersku korekciju vida, i uredno nosio naočale.

 

Za operaciju korekcije vida odlučio se tek prije par godina, prilikom kupnje tada najsuvremenijeg uređaja za lasersku korekciju vida.

 

Danas je i ta tehnika uvelike uznapredovala i ne sumnjam da je izuzetno dobra, ali ako je sad dobra, bolja, ili čak i odlična, to automatski znači da prije nije bila takva. Sjećam se da sam prije nekih 20-ak godina pitao jednog lokalnog oftalmologa (koji je kasnije usko surađivao sa prethodno spomenutim doktorom), što on misli o laserskoj korekciji vida, a on se samo nasmješio i rekao mi: 'Pogledaj mene!' (Čovjek je nosio naočale). Odmah mi je sve bilo jasno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
Da, HPV i HIV prolaze teleporterom kroz latex;-)
9 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
ukay1000 kaže...

A kaj smijes? Nemoj ebat jer ces dobit sidu, hpv, sifilis, gonoreju, herpes, sakom u glavu, ostat bez kuce, psa, auta, pa ne pusi, rak ovaj onaj, ne suncaj se vise od 6.74 minuta, ne jedi meso, zelenjavu (ima pesticide), voce (deblja), ne gledaj tv, ekran, oslepit ces, udebljat ces se, izbjegavaj alkohol, droge, sjevernu koreju, arapske zemlje, vikat alahu akbar, gledat susjedu...

 

 

 

 Popi jednu kamilicu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
miller1985 kaže...
jel vas to bill gates placa da pisete o virusa i bolestima.

malo procitajte koja je njegova uloga u sirenju lijekova za spolne bolesti, sve u sluzbi eugenike i eugenicara.

 

Gates je reinkarnirani dr. Mengele

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškarcima

BIt ce da je HPV dobio upgrade pa nas obavjestavaju na bugu.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
Luciano kaže...
Da, HPV i HIV prolaze teleporterom kroz latex;-)

 HPV za razliku od HIV-a ne pronosi se isključivo tjelesnim tekućinama, već se on širi i dodirom na cjelokupnom području genitalija. Kondom pruža djelomičnu zaštitu od HPV-a, no daleko manju od one koju pruža za HIV. Jedina zaštita od HPV-a je ili cjepivo ili apstinencija.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
syncmaster245b kaže...

Sto si ocekivao?

Sprdanje je jedino sto se moze ocekivati na ovakav clanak na informatickom portalu, jer clanku u ovakvom obliku nije ovdje mjesto. Da su napisali da kako uz pomoc nekog hardvera/softvera napravljena penetracija (pun intended) na tom polju, onda bi bilo OK.

 

U ovom obliku neka pise Glorija ili 24sata, a ne omiljeni BOL.

 Bug i Ars Technica koja se navodi kao izvor vijesti osim informatike objavljuju i članke iz područja znanosti. Ovo znanstveno istraživanje može nekom neinformiranom forumašu spasiti život.

Luciano kaže...
Jedina sigurna zaštita od HPV-a je ona barijerna, tj. kondomi.

Uloga kondoma u prevenciji HPV-infekcije još nije poznata, budući da do HPV-infekcije može doći kako na dijelovima koje kondom pokriva kao i u ostalim, nepokrivenim dijelovima. Prevalencija zaraze HPV-om u mlađim dobnim skupinama (18-25 g.) iznosi oko 60%. Većina ljudi koji su nosioci HPV-a ne znaju da su inficirani. Virus živi u stanicama kože ili sluznice i obično ne izaziva simptome.

http://www.plivazdravlje.hr/bolest-clanak/bolest/516/HPV-humani-papilomavirus.html

http://www.plivazdravlje.hr/aktualno/clanak/10129/HPV-infekcija-pitanja-i-odgovori.html

Luciano kaže...
Da, HPV i HIV prolaze teleporterom kroz latex;-)

Prakticiranje sigurnog seksa može značajno sniziti rizik od dobivanja HIV infekcije. Ipak, čak i uz korištenje kondoma postoji izvjestan rizik od zaraze virusom.

http://www.plivazdravlje.hr/bolest-clanak/bolest/513/AIDS.html

8 godina
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
DragonShit kaže...

Prakticiranje sigurnog seksa može značajno sniziti rizik od dobivanja HIV infekcije. Ipak, čak i uz korištenje kondoma postoji izvjestan rizik od zaraze virusom.

http://www.plivazdravlje.hr/bolest-clanak/bolest/513/AIDS.html

 Po pitanju HIV-a, siguran seks je onaj koji nije homoseksualni. Budimo realni.

Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
Feudalac kaže...
DragonShit kaže...

Prakticiranje sigurnog seksa može značajno sniziti rizik od dobivanja HIV infekcije. Ipak, čak i uz korištenje kondoma postoji izvjestan rizik od zaraze virusom.

http://www.plivazdravlje.hr/bolest-clanak/bolest/513/AIDS.html

 Po pitanju HIV-a, siguran seks je onaj koji nije homoseksualni. Budimo realni.

 Wow...zar i danas postoji netko tko može ovako nešto napisati na ovako ozbiljnu tematiku.

Nadam se da svi koji su je pročitali znaju da ta gore boldana izjava nema veze s stvarnošću.

15 godina
neaktivan
offline
Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškarcima

Iskreno, uopće nije čudno zašto je ovaj članak na Bugu...ipak ovaj portal većinom posjećuju muškarci (i oni koji misle da to jesu) pa je logično da će obavijestiti svoju najbrojniju publiku uz nešto što utječe direktno na njih...iaaaako, to su mogli i napisati čisto da se izbjegne rasprava dal je ovom članku tu mjesto..

origin: mrxa
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
Luciano kaže...
Da, HPV i HIV prolaze teleporterom kroz latex;-)

 

Zbog takvih poput tebe je i tako visoka statistika hpv-a.

 

Ako auto ima 5 zvijezdica na ncap-u ne znači da nećeš poginut kad se kamion zaleti u tebe.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
Koliko mi je poznato ta cjepiva djeluju par godina i onda je potebno ponoviti, a nisu baš jeftina. Akcije besplatnog cijepljenja se provode obično na ženskoj tinejdžerskoj populaciji, koja se smatra najugroženijom, možda sada uzmu i muškarce u obzir.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
mrxa1 kaže...

Iskreno, uopće nije čudno zašto je ovaj članak na Bugu...ipak ovaj portal većinom posjećuju muškarci (i oni koji misle da to jesu) pa je logično da će obavijestiti svoju najbrojniju publiku uz nešto što utječe direktno na njih...iaaaako, to su mogli i napisati čisto da se izbjegne rasprava dal je ovom članku tu mjesto..

 Ne razumijem zasto ne bi ovom clanku bilo mjesto ovdje (znanost), barem su poceli prepisivati od Arstechnice. 

16 godina
neaktivan
offline
Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškarcima

ahaha, vidim da mi je su bugovci izbrisali post, živjela sloboda govora :D

 

 

miller1985 kaže...
jel vas to bill gates placa da pisete o virusa i bolestima.

malo procitajte koja je njegova uloga u sirenju lijekova za spolne bolesti, sve u sluzbi eugenike i eugenicara.

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar

Što je loše u tome da ljudi imaju po 2-3 djece koja su cijepljena, pa sva prežive, umjesto da izrode 7-8 kako bi ih preživjelo 3-4?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 14:29 (Visak).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
Blue_Fatal1ty kaže...

 

Zbog takvih poput tebe je i tako visoka statistika hpv-a.

 

Ako auto ima 5 zvijezdica na ncap-u ne znači da nećeš poginut kad se kamion zaleti u tebe.


Vidiš, ja nikad nisam imao HPV (iako za muškarce ne postoji 100% pouzdan test!), jer sam u mladosti bio odgovoran, i prema sebi i prema partnericama. Supruga  i ja smo zajedno 24 godine i po Papanicolaou testu, HPV supruzi nikad nije izoliran, uzorak redovito čist.
A teoriju dobro poznajem, jer sam pisao jedan znanstveni rad o HPV-u.
Evo nekoliko podataka:

U studiji objavljenoj u časopisu "The New England Journal of Medicine", godinu dana su pratili žene čiji partneri su bili zaraženi HPV-om. Kod parova koji su prakticirali nezaštićeni odnos, žene su u 89,3% bivale zaražene virusom. Kod zaštićenih odnosa, broj zaraženih žena je bio 37,8%. Znači, kao što kondom NIJE apsolutna zaštita od neželjene trudnoće i ni jedne spolno prenosive bolesti, u svakom slučaju smanjuje rizik (koncentracija virusa!).

Isto tako, i cjepiva protiv HPV-a ne treba doživljavati kao 100% zaštitu. Cjepivo je efektivno za visokorizične tipove 16 i 18, a koji su odgovorni za 7 od 10 karcinoma uzrokovanih HPV-om. Za preostala 3 visokorizična soja virusa cjepivo NE POSTOJI!

Isto tako, Hrvatska ne prati "standarde" ostalih zapadnih zemalja, i po najpesimističnijim procjenama, broj zaraženih u spolno aktivnoj populaciji NE PRELAZI 40%, a službena statistika kaže 15-30%.

Što svaka žena i svaki muškarac mogu napraviti po pitanju sprječavanja HPV infekcije:

- Podizanje imuniteta
- Prestanak uživanja nikotina
- Odgovorno ponašanje
- Cijepiti se 


13 godina
neaktivan
offline
Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškarcima

Hi tech wc školjke su primjerenija tema od ove (dok ne ismisle liječenje nanitima ili tako nešto). Nadam se jednom takvom članku.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškarcima

Dobro je da se govori o zdravlju. Puno ljudi ne pazi općenito na svoje zdravlje, te ih uvijek treba podsjećati na to.

Ovo tema itekako spada pod BOL tematiku, jer je ona sama po sebi je znanstvena.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Preporuka za cijepljenje protiv HPV-a i muškar
ukay1000 kaže...

A kaj smijes? Nemoj ebat jer ces dobit sidu, hpv, sifilis, gonoreju, herpes, sakom u glavu, ostat bez kuce, psa, auta, pa ne pusi, rak ovaj onaj, ne suncaj se vise od 6.74 minuta, ne jedi meso, zelenjavu (ima pesticide), voce (deblja), ne gledaj tv, ekran, oslepit ces, udebljat ces se, izbjegavaj alkohol, droge, sjevernu koreju, arapske zemlje, vikat alahu akbar, gledat susjedu...

 

 

 

 Kao sto je Filthy Frank rekao u jednom od videa "Living gives you cancer" mislilac naseg vremena

MadeInCroatia
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice