Probijena WPA2 zaštita

poruka: 21
|
čitano: 5.717
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Probijena WPA2 zaštita".
16 godina
neaktivan
offline
Probijena WPA2 zaštita
:)
Let go of any expectations and look to generate curiosity in the process, rather than expectation in the result. ~Andy Puddicombe
 
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Probijena WPA2 zaštita

Bilo je pitanje vremena. I Nijemci su mislili da je Enigma neprobojna.

Danas mislimo za komunikaciju utemeljenu na kvantnom računalstvu da je apsolutno sigurna.

 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Probijena WPA2 zaštita
BarbaVeli kaže...

Bilo je pitanje vremena...

 :) zato sam i reagirao s ovim ciničnim i sarkastičnim Bilijem :) uvijek je samo pitanje vremena

Let go of any expectations and look to generate curiosity in the process, rather than expectation in the result. ~Andy Puddicombe
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 11:47 (Zeljko B).
8 godina
protjeran
offline
Re: Probijena WPA2 zaštita

Hvala qurcu vise :)

14 godina
offline
Probijena WPA2 zaštita

zar se nije moglo probiti od prije ? samo je ovisilo kakve je jačine šifra https://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=cracking_wpa

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 11:58 (loky4i4).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Probijena WPA2 zaštita

Iskopat će tebe Laki....

 
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Probijena WPA2 zaštita
loky4i4 kaže...

zar se nije moglo probiti od prije ? samo je ovisilo kakve je jačine šifra https://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=cracking_wpa

Koliko se ja sjecam s novijim ruterima to ne radi jer imas 3 pokusaja ili je to bio za pin ne sjecam se...

16 godina
offline
Re: Probijena WPA2 zaštita

to je za WPS pin.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Probijena WPA2 zaštita
loky4i4 kaže...

zar se nije moglo probiti od prije ? samo je ovisilo kakve je jačine šifra https://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=cracking_wpa

 Bruteforce, odnosno pogađanje šifre nije isto sto i probiti šifru

12 godina
offline
Probijena WPA2 zaštita

Koga zanima ne pre detaljni opis - https://www.anandtech.com/show/11936/multiple-wifi-encryption-vulnerabilities-disclosed-affecting-almost-everything

Ukratko, simulira se interupcija u slanju/primanju paketa prilikom handshakea te se za re-send paketa koristi ista inicijalna lozinka koja bi se po definiciji trebala koristiti same jednom. Android OS je isao rijesiti potencijalni problem tako da izbrise lozinku iz memorije, ali to rezultira jos jednostavnijim probijanjem jer se lozinka resetira u sve nule =)

 

Tragikomicno kada vidis kakve su to rupe u implementaciji najrasirenijeg (i do sada smatranog najsigurnijeg) protokola. A sve se boje brute force proboja enkripcije od strane raznih vladinih organizacija jer one u svojoj artiljeriji imaju superracunala... 

Moj PC  
8 0 hvala 9
16 godina
offline
Re: Probijena WPA2 zaštita
Bit ce patch pa se nemamo cega bojati ;)
Realno, ovakav scenarij probijanja WPA2 ne veseli nikoga tko ima WiFi, a to smo skoro svi.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Probijena WPA2 zaštita

Mislim, kakva je ovo poluinformacija od članka. Di je link na tutorijal? Sad se treba gombati s Googlanjem.

Stručnjak za odmaganje...
 
8 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Probijena WPA2 zaštita

Moze se vraga probiti. Sve zavisi koliko je duga. Moj pasword je recimo:

volimburekalinevolimsarmeod01032012

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Probijena WPA2 zaštita

Ozbiljne firme će valjda promptno reagirati i riješiti problem bez odgode, kao moj omiljeni Mikrotik, naprimjer.

sig
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Probijena WPA2 zaštita
Ja na svojoj mreži kad kreiram wifi točku, obavezno isključim sve zaštite. Nervira me ukucavanje šifre i davat šifru svakome tko dođe mi u kuću s mobitelom. Tako da mene uopće ne sekira jel probijeno.. :)
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Probijena WPA2 zaštita

...pa ti poslije objašnjavaj policiji da nisi ti skidao CP :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
6 godina
offline
Re: Probijena WPA2 zaštita
mario.L_hr kaže...

Mislim, kakva je ovo poluinformacija od članka. Di je link na tutorijal? Sad se treba gombati s Googlanjem.

 Ne treba ti baš detaljan tutorial, kolega povise je napisao sve sto je potrebno, a uvjeren sam da nisi neki script kiddie (copy-paste)

 

EDIT: Da se nadovežem na temu, nevezano za ovaj citat, Neznam zašto ljudi misle da je nešto 100% sigurno, nema tog programana na svijetu koji je 100% siguran, uvijek ce se naci neki propust, neka rupa, potencijalan backdoor

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 21:19 (Mr.ddevil).
15 godina
offline
Re: Probijena WPA2 zaštita
Inovator kaže...
Bit ce patch pa se nemamo cega bojati ;) 
..

- neam patcha..(ne gore spomenut pin/pass) to je snifanje paketa, hendšejk.. možda se isčeprka neka tema iz davnina gdje to navodim, nema sigurne mreže, dio paketa je uvijek izložen i ako ga se analizira može se sve.. stvar je samo vremena-resursa.

- naravno, juzeri su mirni dok ih netko ciljano s adekvatnom opremom i znanjem ne želi probiti. Službeno se ne moraju ni mučiti (ISP ima sve može i mora omogućiti, ovo je za 'prave' hackere). WPA2 je i dalje dovoljno siguran za ostale.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Probijena WPA2 zaštita

Fear not! Microsoft kaže kako je problem riješen ažuriranjem koje su korisnici dobili 10.10.

 

https://www.theverge.com/2017/10/16/16481818/wi-fi-attack-response-security-patches

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 22:05 (Marko :D).
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Probijena WPA2 zaštita
Matty kaže...

Ozbiljne firme će valjda promptno reagirati i riješiti problem bez odgode, kao moj omiljeni Mikrotik, naprimjer.

 Već stigli updati za sve uređaje ! RouterOS! 

Nemam potpis osim na licnoj
15 godina
offline
Re: Probijena WPA2 zaštita
RimSo kaže...
Matty kaže...

Ozbiljne firme će valjda promptno reagirati i riješiti problem bez odgode, kao moj omiljeni Mikrotik, naprimjer.

 Već stigli updati za sve uređaje ! RouterOS! 

 -već? Znaš od kad je otrkiven propust (ja bi rekao fičer)..? 6ti mj. Držano u tajnosti (dok veliki nisu odradili svoj dio.. upravo zato sad svi imaju 'trenutno' fix-patch).. no i dalje beskorisno, jer wifi je i dalje šupalj (patch nema veze s wifi standardom), dok za sigurnost mora bit zakrpana čitava mreža. Korinsik nema kontrolu nad čitavom mrežom, nad svim standardima-uređajima koji su mu potrebni za sigurnu komunikaciju od A-do-B.. mreža nije sigurna. Enkripcija i https pomažu, no kad je lako ući u mrežu, tad je samo pitanje resursa kako vidjeti promet (kriptiran).

Ovo uopće nije rupa nekog softa, OSa, nego standarda i nema fixa odnosno, ne koristiti (kao bluetooth..) je jedini fix.

 

+ koliko rupa je otkriveno unazad par godina, važnih, osnovnih protokola-standarda? Znate li npr da je 900.000 tcomovih uređaja imalo rupu u firmwareu koja omogućava DDoS, neovisno o računalu, na nivou mreže.. SSL koji služi upravo sigurnosti je nesiguran, jeste li npr vidjeli kad je posljednja rupa u npr flashu i zakpre, istovremeno kad i ovo.. sve, svaka od tih mrežnih stvari ima rupe. Komunikacija ne može biti sigurna, jednako kao što ne postoji brava/vrata koja se ne može otvoriti-provaliti. Pitanje je samo potrebnih resursa i vremena.

 

običan juzer je miran samo zato jer nije ciljani target.. inače je bespomoćan. .. i naravno, čitat ćete o nekoj novoj zakrpi za mjesec-godinu, u međuvemenu? Običan placebo, smirenje vs panika. Evo i banke su imale objavu (uobičajeno laprdanje, čuvajte pin itd.).. mbanking, bit će strava kad krene nestanak novca, češkanje i bezbrojne upute kako korisnik treba skrivati/mijenjati pin, kako se ne treba spajati u kafiću itd.. ignorirajući pri tome da su banke odgovorne za novac/mbanking, da je sustav šupalj, da fixa nema, jer je sve postalo nezamjenjivo-potrebno..

 

edit: ispravak od 5tog mj.. samo 5 mjeseci. stavio bi smajlić..

.. CERT konferencija + nacionalni certovi su od 1.10. objavili. Tu je konkretniji text..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 10:23 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice