Procurio slide o Coffee Lake procesorima

poruka: 24
|
čitano: 3.759
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Procurio slide o Coffee Lake procesorima".
14 godina
offline
Procurio slide o Coffee Lake procesorima

A da AMD nije izbacio Ryzen, Coffee Lake bi i dalje bio 2/2, 4/4 i 4/8 (i3, i5 i i7), kao i prošle iteracije.

 

Živjela konkurencija...

sig
 
28 0 hvala 7
9 godina
offline
Re: Procurio slide o Coffee Lake procesorima
Jos da prestanu sa zvakacama ljepiti ihs
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Procurio slide o Coffee Lake procesorima
Onda bi se desilo kao i s sandy bridgem, bijesnim overklokom bi i vremenski nadoknadivo zaostatak, dakle nebi imao "potrebe" za kupovanjem novijeg cpu-a! A i to lemljenje intela kosta milijune dolara pa se u konacnici njima neisplati!LP
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
online
Procurio slide o Coffee Lake procesorima

Zna li se kako nešto o Pentium i Celeron liniji? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Procurio slide o Coffee Lake procesorima

plus je 6c/12t u mainstreamu....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Procurio slide o Coffee Lake procesorima
Stjepanj kaže...
Onda bi se desilo kao i s sandy bridgem, bijesnim overklokom bi i vremenski nadoknadivo zaostatak, dakle nebi imao "potrebe" za kupovanjem novijeg cpu-a! A i to lemljenje intela kosta milijune dolara pa se u konacnici njima neisplati!LP

 Ne bih rekao da im se ne isplati (barem ne više), jer je kupcu sad alternativa uzeti AMD 

16 godina
offline
Re: Procurio slide o Coffee Lake procesorima
Hrvoje.RH kaže...
Jos da prestanu sa zvakacama ljepiti ihs

 Nije to nikakva žvakača, nego licencirana vrlo kvalitetna Zvjezda Premium majoneza.

4mal kaže...

plus je 6c/12t u mainstreamu....

Kad vidiš cijene najeftinijih Intel 6/6 Kavovina Jezera, bit če ti "tri minusa plus obavezan Apaurin".

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=294&jumpto=5428992&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Procurio slide o Coffee Lake procesorima

Ovi poceli izbacivati serije procesora cesce nego sto je svojednobno Fiat izbacivao Punta....:S

 

HAKOSUKA
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Procurio slide o Coffee Lake procesorima

vama stalno nekaj curi. dajte si više pokrpat taj vaserlajtung. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Procurio slide o Coffee Lake procesorima

Več imam intela 6/12. i7 3930K. Stariji proc, ali ne osjeti aposolutno ni jednu igru. I to na default clocku. :)

Twitch-Duxcro
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Procurio slide o Coffee Lake procesorima
lllnuclearlll kaže...
Stjepanj kaže...
Onda bi se desilo kao i s sandy bridgem, bijesnim overklokom bi i vremenski nadoknadivo zaostatak, dakle nebi imao "potrebe" za kupovanjem novijeg cpu-a! A i to lemljenje intela kosta milijune dolara pa se u konacnici njima neisplati!LP

 Ne bih rekao da im se ne isplati (barem ne više), jer je kupcu sad alternativa uzeti AMD 

 Ljudi su se oduvjek palili na visoke mhz, da intel opet to omoguci lemljenjem nekih cpua povijest bi se ponovila, jebe se ljudima sto neku cpu ima 300 jezgri na 2ghz..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
odjavljen
offline
Re: Procurio slide o Coffee Lake procesorima
Stjepanj kaže...
lllnuclearlll kaže...
Stjepanj kaže...
Onda bi se desilo kao i s sandy bridgem, bijesnim overklokom bi i vremenski nadoknadivo zaostatak, dakle nebi imao "potrebe" za kupovanjem novijeg cpu-a! A i to lemljenje intela kosta milijune dolara pa se u konacnici njima neisplati!LP

 Ne bih rekao da im se ne isplati (barem ne više), jer je kupcu sad alternativa uzeti AMD 

 Ljudi su se oduvjek palili na visoke mhz, da intel opet to omoguci lemljenjem nekih cpua povijest bi se ponovila, jebe se ljudima sto neku cpu ima 300 jezgri na 2ghz..lp

 Da je tako svi bi kupovali 7350k, a nitko ga ne kupuje.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Procurio slide o Coffee Lake procesorima
rambox kaže...
Hrvoje.RH kaže...
Jos da prestanu sa zvakacama ljepiti ihs

 Nije to nikakva žvakača, nego licencirana vrlo kvalitetna Zvjezda Premium majoneza.

4mal kaže...

plus je 6c/12t u mainstreamu....

Kad vidiš cijene najeftinijih Intel 6/6 Kavovina Jezera, bit če ti "tri minusa plus obavezan Apaurin".

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=294&jumpto=5428992&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

 Nema sanse da ce takve cijene biti. Iskopati ce si grob trenutno sa tim cijenama. 15% naspram sadasnjih serija gore vec su problematicne (i5 unlocked $60 skuplji od r5 1600?)

Burek s mesom
16 godina
online
Re: Procurio slide o Coffee Lake procesorima

naravno kad je zvjercina od proca ! 

12 godina
protjeran
offline
Re: Procurio slide o Coffee Lake procesorima
Jakovp kaže...

 Da je tako svi bi kupovali 7350k, a nitko ga ne kupuje.

od kud sad preskupi i totalno nebitan i3 u cijeloj prici?, 7+g su svi odreda i7 K modeli najprodavaniji procesori na svijetu zamisli koliko bi lemljenje intela to kostalo, covjece "tata" intel u jednom kvartalu proda skoro 100 milijona komada(sve skupa) pa si racunaj, a pasta koliko god na nekim modelima bila "losa" i dalje je vise nego dovoljna! zamisli kupis sad novi i7 kao onda i7 2600k i dignes ga za 1+ghz vise, pa nebi ti 5g. palo na pamet kupiti ista drugo, valjda ti je sad jasna politika poslovanja!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
odjavljen
offline
Re: Procurio slide o Coffee Lake procesorima

Nisam pričao o pasti nego o tvog drugom dijelu posta, da je ljudima bitna frekvencija a ne jezgre.

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Procurio slide o Coffee Lake procesorima
Jakovp kaže...

Nisam pričao o pasti nego o tvog drugom dijelu posta, da je ljudima bitna frekvencija a ne jezgre.

 

 

 pa dokaz i drugom djelu su takoder ti nabrijani megahercima i7 K modeli..nisu xeoni s 300 jezgara! danas je tona jezgara na desktop racunalima beskorisna 4c/8t je i dalje najjaci desktop cpu za gaming, pogledaj si malo prodajne statistike od intela! ljudi vole velike brojke pogotovo neupuceni!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 13:12 (Stjepanj).
14 godina
odjavljen
offline
Procurio slide o Coffee Lake procesorima

Intel je možda prodavao tako puno i7-ca jer su bile top model, a ne jer je 4 jezgre sweet spot. Da je top model bio sa 6 jezgri isto bi se prodavalo, makar ne trebalo. Ljudi vole prestiž, pogledaj koliko ih samo ima te nabrijane i7-ce na 60 hz monitorima a služe im samo za gaming.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Procurio slide o Coffee Lake procesorima

pa kad taj "nabrijani" i7 u pravilu dolazi s najvecim taktom i taj 4c/8t i je sweet spot za sve(valjda ne mjesas Hrvatski standard s ostatkom svijeta), i kakve veze s icim ima sad monitor od 60hz?.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Procurio slide o Coffee Lake procesorima

Ima jer 60 fps-ova mogu pumpati i slabiji i jeftiniji procesori. A sada će ljudi kupovati skupi 6c/12t iako im ne treba, i davati više nego što su davali za 4/8 i7-ce, jer tko je vidio kupovati i3... (sadašnji 4/8), iako će on biti ajmo reći sweet spot.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Procurio slide o Coffee Lake procesorima

Stjepanj, evo ti jedan video, educiraj se malo, pa se vrati i reci jesi li malo pretjera s fanboyismom? :)

 

 

Intel nije dominantan zbog kvalitetnih, inovativnih proizvoda niti revolucionarnih ideja, dominantan je jer su rano u 80ima postigli takav polozaj kroz shady poslovnu doktrinu, AMD su skoro unitistili u ranim 2000ima bez obzira sto je konkurencija (AMD) imala jacu/kvalitetniju postavu procesora.

Kada je AMD pokleknia radi takve politike na zivotu ih je odrzava console market a Intel je mlatia praznu slamu zadnjih 10 godina od prve linije "i3/5/7"procesora, minimalna inovacija samo reiteracija na isti princip s ambnormalnim cijenama hardvera.

 

Nazalost imam Intelov procesor, zna sam da je Intel zlo, ali nisan bia svjesan koliko.

Ne kupujem vise Intelove proizvode, sljedeci upgrade ce bit Ryzen 7, i ako za 5-6 godina AMD bude losiji od Intela kupovat cu ih i dalje, 'cause f*ck Intel i sve za sta stoji.

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Procurio slide o Coffee Lake procesorima
Ashelor kaže...

...i ako za 5-6 godina AMD bude losiji od Intela kupovat cu ih i dalje, 'cause f*ck Intel i sve za sta stoji.

 kakvog smisla ima skakat sam sebi u želudac radi natjecanja dviju američkih tvrtki?

 

trenutno bi osobno i ja radije kupio rajzen, nego intel

ali ako za 5-6 godina bude intel opet jači, uopće me ne zanima tko je "zločesti" vuk u njihovim međusobnim obračunima, moje pare idu onome tko nudi više

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Procurio slide o Coffee Lake procesorima
Ashelor kaže...

Stjepanj, evo ti jedan video, educiraj se malo, pa se vrati i reci jesi li malo pretjera s fanboyismom? :)

 

 

Intel nije dominantan zbog kvalitetnih, inovativnih proizvoda niti revolucionarnih ideja, dominantan je jer su rano u 80ima postigli takav polozaj kroz shady poslovnu doktrinu, AMD su skoro unitistili u ranim 2000ima bez obzira sto je konkurencija (AMD) imala jacu/kvalitetniju postavu procesora.

Kada je AMD pokleknia radi takve politike na zivotu ih je odrzava console market a Intel je mlatia praznu slamu zadnjih 10 godina od prve linije "i3/5/7"procesora, minimalna inovacija samo reiteracija na isti princip s ambnormalnim cijenama hardvera.

 

Nazalost imam Intelov procesor, zna sam da je Intel zlo, ali nisan bia svjesan koliko.

Ne kupujem vise Intelove proizvode, sljedeci upgrade ce bit Ryzen 7, i ako za 5-6 godina AMD bude losiji od Intela kupovat cu ih i dalje, 'cause f*ck Intel i sve za sta stoji.

 znaci mene nazivas nekakvim fanboyem i da pretjerujem(neznam samo s cim u ovoj temi, pisem samo realne stvari) a sebi si utupio u tu glavu da ces kupovati AMD-a makar bio smece zbog necega sto se desilo 91";) zamisli sta bi bilo da je amd skoro unistio intel..!lol

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: Procurio slide o Coffee Lake procesorima

Neznam jesi li cua za ono "glasanje novcanikom"?

 

Znaci Intel je kao kompanija anti-consumer, anti-progress i anti-technology (koliko god to paradoksalno zvucalo jer primarno prodaju procesore)

Nije se "to nesto desilo 91.", da si pogleda video do kraja skuzia bi da se to desava i dan danas, i desavat ce se i dalje.

 

Da AMD nije izbacia Ryzen i Threadripper mislis da bi se ista maklo po pitanju Intelovih procesora narednih 5 godina?

Samo bi rebrandirali isto govno od proca, broj jezgri bi ostaja isti, a pomalo bi micali feature (broj PCI-E lane-ova comes to mind) s mid i entry level procesora i stavljali ih na "high end" procove, unatoc tome svi procesori bi kostali ka od svetog Petra kajgano.

 

Zivila konkurencija.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice