Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu

poruka: 20
|
čitano: 2.593
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu".
15 godina
odjavljen
offline
Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu

Facebook je najgori u drustvu, psihopat, na Androidu cak ni Greenify ne pomaze.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu
Ja na androidu imam grenify koji kolko vidim ubija messenger
12 godina
offline
Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu

Isključi se podatkovni promet i nema potrošnje baterije, u čemu je problem? Tko ima non-stop uključen podatkovni promet neka se i ne čudi kaj mu baterija kratko traje. Moja Z3 Compact izdrži u prosjeku 3 dana uz normalno korištenje. Kad trebam na Internet onda si uključim mobilne podatke i bok. Isto tako ako koristite WhatApp, Face i ostalo za chat i stavljanje komentara, onda si prebacite na EDGE(2G), a ne na HSDPA+,4G, 3G; dotična tri cijede bateriju doslovice!

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2016 11:58 (Master11).
Moj PC  
7 4 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu
Ma najbolje kupit iPhone i onda ga ostavit praznog 😂😂
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu

Na Androidu samo isključim auto startup i problem riješen.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Wifi Router + Mi Band - MIUI Moderator
Moj PC  
1 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu
Wtf ?? Sta ce mi onda smartphone ako cu ga koristit samo za poruke i pozive
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu

moj susjed je poslije godinu i pol u panici jer je negdje zametnuo punjač za nokiu 3310. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu

Ovo za FB nije ništa novo, većina prijatelja koji ga imaju pristupaju browserom, a dio nema ni messenger

Nulla dies sine linea
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu
Master11 kaže...

Isključi se podatkovni promet i nema potrošnje baterije, u čemu je problem? Tko ima non-stop uključen podatkovni promet neka se i ne čudi kaj mu baterija kratko traje. Moja Z3 Compact izdrži u prosjeku 3 dana uz normalno korištenje. Kad trebam na Internet onda si uključim mobilne podatke i bok. Isto tako ako koristite WhatApp, Face i ostalo za chat i stavljanje komentara, onda si prebacite na EDGE(2G), a ne na HSDPA+,4G, 3G; dotična tri cijede bateriju doslovice!

 U čemu je problem? U Androidu koji ima bug da stalno provjerava je li podatkovni promet (mobile radio) uključen: https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=190396

 

Ako isključim 3G i 4G, onda se uredno mogu vratiti na svoj "glupi" mobitel od prije 10 godina. EDGE je prespor za današnje vrijeme, plus što će 2G polako odlaziti u povijest u sljedećih nekoliko godina. Ali još nismo došli do toga.

 

 

16 godina
offline
Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu

"Slažemo se da brisanje ovih aplikacija ograničava uporabu vašeg pametnog telefona" 

IMHO Bug portal postaje poligon za studentska lamentiranja

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu

Kakve veze to ima s Androidom, ja navodim činjenice općenite prirode. Znači isključi podatkovni promet ako ti je mobitel u džepu ili kad ne koristiš Internet. Za chat i postanje komentara je 2G dovoljan. Mislim radi ti kaj te volja sa svojim mobitelom, ja sam naveo istinite činjenice. Nisam ti rekao nemoj koristiti 3G i 4G, koristi ih, ali kad se to zahtjeva, chat i komentiranje i lajkanje to nisu.

16 godina
offline
Re: Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu
Master11 kaže...

Kakve veze to ima s Androidom, ja navodim činjenice općenite prirode. Znači isključi podatkovni promet ako ti je mobitel u džepu ili kad ne koristiš Internet. Za chat i postanje komentara je 2G dovoljan. Mislim radi ti kaj te volja sa svojim mobitelom, ja sam naveo istinite činjenice. Nisam ti rekao nemoj koristiti 3G i 4G, koristi ih, ali kad se to zahtjeva, chat i komentiranje i lajkanje to nisu.

 To mozda vrijedi za Android, ali na iPhonu nije tako. Mozes ti imati sve ukljuceno i ako mob ne koristis puno opet ti moze trajati danima. Koristenje ubija bateriju, a ne hardware niti mreza.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2016 21:25 (SupremeCommander).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu
Master11 kaže...

Kakve veze to ima s Androidom, ja navodim činjenice općenite prirode. Znači isključi podatkovni promet ako ti je mobitel u džepu ili kad ne koristiš Internet. Za chat i postanje komentara je 2G dovoljan. Mislim radi ti kaj te volja sa svojim mobitelom, ja sam naveo istinite činjenice. Nisam ti rekao nemoj koristiti 3G i 4G, koristi ih, ali kad se to zahtjeva, chat i komentiranje i lajkanje to nisu.

 

 

Za štošta je 2G dovoljan pod uvjetom da su sadržaji koji se učitavaju tako napravljeni da se mogu učitati na tako sporoj vezi. Običan txt chat može proći, ali nešto što je prepuno sličica i video zapisa (npr. Facebook), ne može. Ili može sve teže, poput npr. e-maila. Internet se već odavno promijenio. I svi sadržaji na njemu su sve "teži".

 

Ti radi kako hoćeš. Ako te veseli neprestano uključivati i isključivati podatkovni promet i prešaltavati se između 2G, 3G i 4G, samo izvoli. Ali dopusti da postoje ljudi koji ne robuju mobitelu i koji ga žele koristiti, a da se pritom što manje bave mobitelom, a što više sadržajima kojima mogu pristupiti putem tog mobitela.

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu
SupremeCommander kaže...

 To mozda vrijedi za Android, ali na iPhonu nije tako. Mozes ti imati sve ukljuceno i ako mob ne koristis puno opet ti moze trajati danima. Koristenje ubija bateriju, a ne hardware niti mreza.

 

 

Kako to misliš da hardver i mreža ne utječu na trošenje baterije?

 

Veći ekran ne troši više bateriju?

Ako si udaljeniji od bazne stanice, mobitel ne troši više bateriju nego kada si blizu?

16 godina
offline
Re: Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu
BudalastoStvorenje kaže...
SupremeCommander kaže...

 To mozda vrijedi za Android, ali na iPhonu nije tako. Mozes ti imati sve ukljuceno i ako mob ne koristis puno opet ti moze trajati danima. Koristenje ubija bateriju, a ne hardware niti mreza.

Kako to misliš da hardver i mreža ne utječu na trošenje baterije?

Veći ekran ne troši više bateriju?

Trosi ako je upaljen i ako ga koristis. Ako mi je mobitel u dzepu i ne koristim ga svejedno je koliki mu je ekran jer ne radi i ne trosi nista. Isto tako i mreza, ako ne skidas podatke ne trosi gotovo nista. Tu i tamo se javi baznoj stanici i skupi notifikacije ili pokoji mail. Ali to je na iPhonu zanemarivo osim ako te ne spamaju sa stotinama mailova i notifikacija.

Tako da nema nikakvog smisla gasiti podatkovni promet. Jer dok ti je u dzepu ne trosi nista, a kad ga koristis, ionako ne mozes nista bez neta.

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 16:19 (SupremeCommander).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu
SupremeCommander kaže...

Trosi ako je upaljen i ako ga koristis. Ako mi je mobitel u dzepu i ne koristim ga svejedno je koliki mu je ekran jer ne radi i ne trosi nista. Isto tako i mreza, ako ne skidas podatke ne trosi gotovo nista. Tu i tamo se javi baznoj stanici i skupi notifikacije ili pokoji mail. Ali to je na iPhonu zanemarivo osim ako te ne spamaju sa stotinama mailova i notifikacija.

Tako da nema nikakvog smisla gasiti podatkovni promet. Jer dok ti je u dzepu ne trosi nista, a kad ga koristis, ionako ne mozes nista bez neta.

 

 

Tvoj iphone i tvoj način njegovog korištenja očito jako odudaraju od ponašanja drugih korisnika tog mobitela jer se svi žale na kratko trajanje baterije, a to je ujedno bio i povod za nastanak članka kojeg komentiramo.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu
A kako bi to netko trebao koristiti iphone?

Ja dosta koristim svoju 6icu i traje cijeli dan, ako ne i duze.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu
filippey kaže...
A kako bi to netko trebao koristiti iphone?

Ja dosta koristim svoju 6icu i traje cijeli dan, ako ne i duze.

 Pitaj SupremeCommandera.

13 godina
offline
Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu

"Skype također stalno provjerava dolazne VoIP pozive kada je uređaj spojen na Wi-Fi."

 

Ne može provjeravati ništa ako se odjaviš.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Produžite trajanje baterije na svom iPhoneu
Ajfon majka.

Upravo prešao na Android (Z3 Compact sa Marshmallow) i totalno sam razočaran trajanjem baterije.

Jedan dan naspram 2 dana na 5 godina starom iP4 :(

Zar ću stvarno morati raditi downgrade na Kitkat da ovo proradi normalno?
K
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice