Programiranje uskoro dostupno svim učenicima 6. ra

poruka: 12
|
čitano: 1.478
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Programiranje uskoro dostupno svim učenicima 6. ra".
15 godina
offline
Programiranje uskoro dostupno svim učenicima 6. ra

Sve je to divno i krasno na papiru i u teoriji. STEM ovo, STEM ono, kurikulum ovo, reforma ono, informatika u škole, pojmovi iskaču iz paštete ovih dana, svi pričaju kako nešto treba poduzeti. Mene više zanima koliko stvarno imamo profesora/učitelja koji će učiti djecu informatici/programiranju/robotici a da imaju o tim stvarima stvarnih praktičnih znanja a ne samo pustih teorija iz davnih vremena, usudio bih se reći više znanja od klinaca koje će učiti? S obzirom na obzir i način zapošljavanja u državnim službama, pa tako i školama, volio bih vidjeti kako će to izgledati u praksi i što će klinci na kraju krajeva imati od svega toga? Da li će stvar polučiti konkretna znanja i vještine ili će se po milijuniti put stvar završiti s gomilom nabubanog nefleksibilnog smeća u glavama "ionako preopterećene kako uglavnom govore roditelji" djece po planu i programu koji će se iz godine u godinu ponavljati? "Edukacije učitelja prijavljenih škola održat će se početkom listopada na različitim lokacijama, a za sudjelovanje nije potrebno predznanje o programiranju mikroračunala.". Dakle pretpostavljam da će im preko noći preliti znanje i praksu u glavu i učitelji će odjednom progovoriti programerski u duhu STEM-a jer nemamo vremena s tim odugovlačiti. Do jučer smo studente učili kako radi disketna jedinica i bušena kartica, a od sutra će čak i učitelji u osnovnim školama postati programeri koji će vješto broditi dinamičnim STEM morem. Ovo mi izgleda kao vozački. Tjedan-dva-tri, malo slušaš, malo pišeš ispit, malo voziš i voila. Odjednom voziš auto sve u 116. S tim da na vozačkom onaj koji te uči voziti barem zna voziti i ima prakse. E pa narode, sretno nam bilo, želim iskreno mnogo uspjeha inicijativi iako osobno sumnjam da će iz toga izaći nešto pametno poznavajući preko nekoliko učitelja i potencijalnih učitelja te razinu njihova znanja i poimanja računalstva i informatike općenito. Pravi meštri koji bi prenosili znanje na žalost nisu u obrazovanju već mlate pare preko bare, ili barem u susjedstvu radeći u realnom sektoru. Volio bih da sam u krivu, no vidjet ćemo (vjerojatno).

Deckard
Moj PC  
12 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Programiranje uskoro dostupno svim učenicima 6
Di je Arduino?
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Programiranje uskoro dostupno svim učenicima 6. ra

Djeca koju zanima programiranje ce naci nacina da programiraju. Ja sam u osnovnoj kucao na orlovima, spectrumu i komodorcu. Ako se moglo onda - moze se i sada.

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Programiranje uskoro dostupno svim učenicima 6. ra

Meni je glupo forsiranje Informatike svima, nije svatko za programiranje.

Treba informatika u 6-tom, 7-mom da bude redovma da djeca uce neke osnove i mrvicu programiranja, cisto ono da se iskristaliziraju ona koja i jesu za programiranje, koje to zanima.

 

E onda ostatak skolovanja sa sa tom nadarenom djecom raditi programiranje.

 

Bolje 5-tero djece od 100 koja ce stvarno shvatii logiku programiranja, i da do srednje vec super znaju neke osnove..., nego 100 djece kojoj je nuklearna fizika for petlja.

 

Treba biti posten i reci da nisu sva dijeca za sve stvari, netko je nadaren za programiranje, netko za umjetnost, netko za sport.

 

 

 

 
17 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje uskoro dostupno svim učenicima 6
kingofthenight kaže...

 

Treba biti posten i reci da nisu sva dijeca za sve stvari, netko je nadaren za programiranje, netko za umjetnost, netko za sport.

 

 

 

 Ovo je odlično napisano i  realno stanje stvari. Zato nam sad i fali konobara kuhara zidara koji jesu krvavi poslovi ali odlično su plaćeni (dobar konobar i kuhar je odlično zanimanje ali nitko to ne želi radi)... Ali danas svi tiraju dicu da uče i da idu na faks pa onda imamo ekonomista više od švicarske i više pravnika nego amerika a di su jos privatni fakulteti i ostale diplome koje po završetku ne vrijede ni 5 kn pa stoje na burzi po 10 godina...

16 godina
odjavljen
offline
Programiranje uskoro dostupno svim učenicima 6. ra

Ja npr imam 5 zvjezdica na forumu - znaci da sam nadaren za sranja... Starci mi pucaju od ponosa!

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Programiranje uskoro dostupno svim učenicima 6
Friday kaže...

Ja npr imam 5 zvjezdica na forumu - znaci da sam nadaren za sranja... Starci mi pucaju od ponosa!

Tragedija te "hvale vrijedne" inicijative je u tome što kad bi se sad ti prijavio za profesora/učitelja informatike, mogao bi si tih 5 zvjezdica zakačiti za šešir ukoliko nemaš stranačku iskaznicu vladajućih u svojem bunjištu, odn. ukoliko se ne ušvercaš među prosvjetare preko politike. A klince ko šiša. Nažalost je to tako u ovoj našoj čudesnoj šumi od države (odn. društvu prije svega), zato sam ja skeptik po pitanju informatizacije djece kroz škole.

Deckard
16 godina
offline
Re: Programiranje uskoro dostupno svim učenicima 6
kingofthenight kaže...

Meni je glupo forsiranje Informatike svima, nije svatko za programiranje.

 

(...)

 

Treba biti posten i reci da nisu sva dijeca za sve stvari, netko je nadaren za programiranje, netko za umjetnost, netko za sport. 

 A kako onda toleriraš da se svima forsira glazbeni, likovni i tjelesni? Ne znači da će uvođenje informatike od svakog stvoriti programera, kao što ni glazbeni neće stvoriti kompozitora, likovni slikara a tjelesni reprezentativca... ali će djeca biti izložena informatici i steći barem osnovnu informatičku pismenost - što je u 21. stoljeću i normalno.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Programiranje uskoro dostupno svim učenicima 6
kingofthenight kaže...

Meni je glupo forsiranje Informatike svima, nije svatko za programiranje.

Treba informatika u 6-tom, 7-mom da bude redovma da djeca uce neke osnove i mrvicu programiranja, cisto ono da se iskristaliziraju ona koja i jesu za programiranje, koje to zanima.

 

E onda ostatak skolovanja sa sa tom nadarenom djecom raditi programiranje.

 

Bolje 5-tero djece od 100 koja ce stvarno shvatii logiku programiranja, i da do srednje vec super znaju neke osnove..., nego 100 djece kojoj je nuklearna fizika for petlja.

 

Treba biti posten i reci da nisu sva dijeca za sve stvari, netko je nadaren za programiranje, netko za umjetnost, netko za sport.

 

 

 

 

Nije svatko ni za matematiku pa ju radiš kroz cijelo školovanje.

Nije ni svatko za jezike, pa opet moraš učit il njemački il engleski(i to još ne možeš birat)...

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2017 14:43 (Dex.pwn).
15 godina
offline
Programiranje uskoro dostupno svim učenicima 6. ra

Već vidim kad djeci nastavnici krenu objašnjavati da to tako mora biti jer piše u knjizi tako i da se program ne može napisati na drugačiji način nego kako je i napisano.

 
4 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje uskoro dostupno svim učenicima 6
Pa zato sam i rekao da bide redovna u 6. i 7. razredu gdje bi se ucile osnove informatike, tipa word, power point, o internetu..., a 8 i 9 razred samo nadarena djeca sa kojom bi se radilo programiranje punim i koja bi sa odusevljenjem to radila.

Pogresno ste me svatili.
15 godina
neaktivan
offline
Programiranje uskoro dostupno svim učenicima 6. ra

Djecu treba temeljito naučit Word excel tj cijeli office paket i snalaženje u windowsima a ne programiranje. To je najbitnije za kasnije zaposlenje. Većina se uhljebi u državnu instituciju i onda nemože napisat tri stranice teksta i isprintat. Tko hoće programirat ide u srednju tehičku i kasnije na fakultet.

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice