Programski jezici za godinu 2015.

poruka: 20
|
čitano: 4.834
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Programski jezici za godinu 2015.".
13 godina
neaktivan
offline
Programski jezici za godinu 2015.

Znao sam da je Java popularna, al da je C++ toliko nisko nisam znao. Isto me cudi koliko je C popularan, TIL.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Programski jezici za godinu 2015.
Jonja kaže...

Znao sam da je Java popularna, al da je C++ toliko nisko nisam znao. Isto me cudi koliko je C popularan, TIL.

 Ne da se C... Nego meni nije jasno "zvijezda 2012. godine T-SQL", je to neka zabuna?

12 godina
neaktivan
offline
Programski jezici za godinu 2015.

koliko vidim svi jezici koji su inace popularni dozivjeli su pad a ovi nepopularni rast

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.1.2015 0:45 (golatificon).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Programski jezici za godinu 2015.

Java je ni manje ni više nego tri puta popularnija od izravnog konkurenta, C#-a! Ovo je svakako iznenađenje.

Možda Mono uspije popraviti stanje, tko zna.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Programski jezici za godinu 2015.

Meni isto nije jasna tolika popularnost C-a.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Programski jezici za godinu 2015.

Na njihovom siteu pise da se njihova metoda sastoji od brojanja google hits za "+<language> programming". Ja sam takvo istrazivanje mogao provest za vrijeme pauze za rucak...

 

Nekakva opsezna anketa medju developerima ili nesto bi bilo puno smislenije. Ili ako zele sto se sad trazi, mozda pobrojat sto se trazi po oglasima za posao. Ja se ne sjecam da sam ikad googlao "C++ programming" ili "C# programming". Prije cu takvo nesto googlat ako sam potpuni pocetnik u tom jeziku.

15 godina
odjavljen
offline
Programski jezici za godinu 2015.

Meni isto nejasno kako taj C ima toliko aktivnih usera... Taj jezik nije za ništa drugo nego neke low-level stvari.

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programski jezici za godinu 2015.
C++ je ocito najbolji izbor jer kod nemora imati opis ili slozeno ispisivanje raw oblik( nesto kao u fotkama) i moze se pisati u cistom binarnom obliku
Ili tako nesto barem kako drugi opisuju pa sam tako shvatio, Neznam amater sam u ovome pa nemojte sad me odmah oprati zbog neznanja
TD people now you are on my Death Note
15 godina
odjavljen
offline
Re: Programski jezici za godinu 2015.

Ne.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
odjavljen
offline
Programski jezici za godinu 2015.

Pojednostavljeno, JavaScript je ono što je C. Vrlo jednostavan i vrlo "slobodan" jezik za platformu kojoj je namijenjen. Pretpostavljam da će tako i rasti. Zašto je C popularan? Pa zato što je dobar, koristan i brz te omogućava kontrolu kakvu ne nude drugi jezici. Postoji trend da se C i C++ (posve drugačiji jezici zapravo) napadaju na razne načine, ali to je u pravilu pogrešno, jer su oba namijenjena zadaćama koje imaju svoje mjesto na tržištu.

 

Ne iznenađuje me pad Rubyja i nekih drugi, ali ono što mene ne čudi, ali mi je žao, slab je status C#-a. Ne čudi me jer je Microsoft direktan krivac za to uobičajeno katastrofalnim menadžmentom, zatvorenošću u vrijeme kada Windowsi i njihov ekosustav gube značaj. Sam jezik je bitno bolji od Jave i daleko je bolje okruženje. Nadam se da će otvaranje koda .NET-a i svega ostaloga poboljšati status C#-a kroz iduće godine.

 

Ovo za T-SQL nije greška. Zaista je imao nevjerojatan rast u spomenuto vrijeme.

Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Programski jezici za godinu 2015.
Friday kaže...

Meni isto nije jasna tolika popularnost C-a.

 Što vas tako čudi rast popularnosti C-a? Zar nije logično da mu popularnost raste paralelno sa poplavom wearables-a, gadgeta, senzora (Internet of things / Internet of everything), arduina, raspberry Pi-a i sl. điđa-miđa?   

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Programski jezici za godinu 2015.
Tonči kaže...

Ne iznenađuje me pad Rubyja i nekih drugi,...

 Zašto te ne iznenađuje pad Rubyja?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Programski jezici za godinu 2015.
Fisco kaže...

 Zašto te ne iznenađuje pad Rubyja?

 

Teško ga je iznenaditi!

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Programski jezici za godinu 2015.
Naravno da je Java i razni skriptoidi popularni radi WEBa jer se nista drugo ne moze mjerit. C je prakticki jedini jezik za embedded, a C++ za ozbiljne stvari. COBOL je i dalje u bankarstvu, Fortran u znanosti, ...
Rezultat raznih Javoida vidite na mobitelima i PCima. Uzas.
15 godina
offline
Re: Programski jezici za godinu 2015.
Friday kaže...

Meni isto nije jasna tolika popularnost C-a.

 Opaska koja fali uz ovaj članak je da TIOBEE de facto gleda popularnost jezika na tražilicama i nekim web servisima. Kada ti svaki faks na svijetu pod obavezno stavi kolegij koji se temelji na C/C++-u, onda stvari postanu malo jasnije.

 

Po meni, puno bolji pokazatelj uporabe jezika bi bilo ovo

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
odjavljen
offline
Re: Programski jezici za godinu 2015.
Bukva kaže...
Friday kaže...

Meni isto nije jasna tolika popularnost C-a.

 Opaska koja fali uz ovaj članak je da TIOBEE de facto gleda popularnost jezika na tražilicama i nekim web servisima. Kada ti svaki faks na svijetu pod obavezno stavi kolegij koji se temelji na C/C++-u, onda stvari postanu malo jasnije.

 

Po meni, puno bolji pokazatelj uporabe jezika bi bilo ovo

 Zapravo, ni SO baš nije. SO koristiš kad imaš problem pa će ti SO rangiranje dati jezik s najviše problema, a ne nužno najpopularniji. 

16 godina
offline
Programski jezici za godinu 2015.

Objective-C je zapoceo padati dobro. Razlog je vjerujem dijelom i Swift iako ga jos nema na grafu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Programski jezici za godinu 2015.
ivoleko kaže...

Objective-C je zapoceo padati dobro. Razlog je vjerujem dijelom i Swift iako ga jos nema na grafu.

 ".. Objective-C (jezik Applea) naglo potonuo ove godine za čak 4,14% (dijelom zbog Swifta) .."

 

10 godina
offline
Re: Programski jezici za godinu 2015.
Drazen kaže...
Naravno da je Java i razni skriptoidi popularni radi WEBa jer se nista drugo ne moze mjerit. C je prakticki jedini jezik za embedded, a C++ za ozbiljne stvari. COBOL je i dalje u bankarstvu, Fortran u znanosti, ...
Rezultat raznih Javoida vidite na mobitelima i PCima. Uzas.

 

 Javascript je popularan zbog web-a, mobilnih aplikacija (razni frameworki i aplikacije), te desktop aplikacija od win-a do linuxa preko osx-a.

 

Hoćeš reći da je C neozbiljan? Mora da su kerneli jako neozbiljni po tome. 

 

Zašto je užas? Užas su loše napisane aplikacije. HTML5 + js (nodejs etc) desktop i mobilne aplikacije mogu biti iznimno dobre uz vrhunske performanse. Moderne js aplikacije i frameworki danas se daleko brže razvijaju nego u ostalim jezicima.

Samomrzeći hrvat
12 godina
offline
Re: Programski jezici za godinu 2015.
Tonči kaže...

 Zapravo, ni SO baš nije. SO koristiš kad imaš problem pa će ti SO rangiranje dati jezik s najviše problema, a ne nužno najpopularniji. 

Nikad nećemo imati 100 % točnu informaciju. Ne možeš naići na problem ako nešto nisi koristio ? Ako ima puno problema na SO, onda očito to ljudi koriste ? :)

 

Zanimljivo je onda vidjeti linux i windows tagove na SO :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice