Provjera sigurnosti lozinki

poruka: 12
|
čitano: 4.976
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Provjera sigurnosti lozinki".
14 godina
neaktivan
offline
Provjera sigurnosti lozinki
Hm, a sto ako mi je mail na popisu, ali aktualni pass nije?

Trebam li ga mijenjati ili ne?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Provjera sigurnosti lozinki

Jako zanimljivo, provjeriš svoju lozinku i več si u bazi hekera

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2017 9:04 (xtimex).
 
12 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Provjera sigurnosti lozinki

Odličan način za popunavanje baze za dictionary attack.

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Provjera sigurnosti lozinki
Tom69 kaže...

Odličan način za popunavanje baze za dictionary attack.

 Hehe, bilo bi fora da su stavili odvojena polja kao:

email: ______

password: _____

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2017 9:27 (morrisoN).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Provjera sigurnosti lozinki

I ako nisam u bazi

 

ja sam sada upisao mail, oni su spremili. 

kasnije sam upisao barem 10 lozinki, i oni su to spremili.

 

Ja ne promjenim lozinku a oni su u mogučnosti te podatke prodati ili iskoristiti da provale u moj mail i iskoriste lozinke koje sam ja isprobavao. 

 

Znate li što je najgore što ljudi rade, Sto koriste istu lozinku za više stvari, naprimjer Istu lozinku koristite za mail i reicmo online kladionicu. I onda su oni iz kladionice upoznati koji pass koristite i koji mail i ići probati dali mogu uči u vas mail. 

 

Ovako se jedan poznanik opekao. svugdje je koristio istu lozinku i tako su mu provalili u paypal. 

 

15 godina
online
Provjera sigurnosti lozinki

Okej mail, IBAN i sl. ali da upisujem lozinku, eh pa to je vec previse. Tko zna hoce li se i kada njihovom site-u dogoditi "data breach".......

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2017 11:14 (lovac82).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Provjera sigurnosti lozinki

ma mamu im provjerim u bazi 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
8 godina
offline
Provjera sigurnosti lozinki
Meni ovo zvuči kao bazični test inteligencije.
Ako negdje daješ svoju lozinku, da bi provjerio da je nitko nema... U just failed.
Već I samo provjeravanje e-mail adrese jel` hakirana je problematično.
Naprosto, daješ povoda za fishing: većina koja će to probati uradit će to zato jer nije sigurna nije li nešto glupo uradila, što znači da su podoban materijal za pokušaj "obrade".
S druge pak strane, zakon velikih brojeva nalaže da su šanse da netko baš tebe od 4 MILIJARDE nafitilji manje vjerojatne nego li da te pogodi cigla iz vedrog neba (da, i to se dešava, češće nego li bi vjerovali). A za mission critical projekte ne koristiš ofrlje mail. Dobro, ako nisi Hillary Clinton.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Provjera sigurnosti lozinki

Zanimljivoi korisno

Ovdje se zapravo radi o tome je li mail koristen u nekim od hakiranih servisa.

Npr. ako je ovaj forum bio hakiran, email koristen za prijavu bi bio pwned.

Također detaljno objasnjeno kada se desio napad, koliko je korisnickih racuna i koji podatci kompromitirani.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Provjera sigurnosti lozinki
marko_27 kaže...
Hm, a sto ako mi je mail na popisu, ali aktualni pass nije?

Trebam li ga mijenjati ili ne?

 

xtimex kaže...

Jako zanimljivo, provjeriš svoju lozinku i več si u bazi hekera

 

Hahhaha.. i ja sam slično pomislio. Koji LOL i koja budala trebaš biti da upišeš bilo šta svoje na toj stranici.

Username: Cisco. Password: Class

15 godina
online
Re: Provjera sigurnosti lozinki
Zechina kaže...
Meni ovo zvuči kao bazični test inteligencije.
Ako negdje daješ svoju lozinku, da bi provjerio da je nitko nema... U just failed.
Već I samo provjeravanje e-mail adrese jel` hakirana je problematično.
Naprosto, daješ povoda za fishing: većina koja će to probati uradit će to zato jer nije sigurna nije li nešto glupo uradila, što znači da su podoban materijal za pokušaj "obrade".
S druge pak strane, zakon velikih brojeva nalaže da su šanse da netko baš tebe od 4 MILIJARDE nafitilji manje vjerojatne nego li da te pogodi cigla iz vedrog neba (da, i to se dešava, češće nego li bi vjerovali). A za mission critical projekte ne koristiš ofrlje mail. Dobro, ako nisi Hillary Clinton.

 Kolegu od mojeg oca je ubila obicna elektroda koja je pala s oko 30m visine, probila mu je sljem.... mrtav na mjestu, tako da, cigla je definitivno veca vjerojatnost.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
12 godina
offline
Provjera sigurnosti lozinki

da ne otvaram novu temu evo o čemu se radi

danas sam otvorio jedan email račun koji se na nalazi na net.hr

račun ne koristim često ,poruka je stigla 1.11.2018 i evo sadržaja:

 

Od: <........@net.hr>

Za: "753a3b85517e48dcc46b4e65a08b7156" <............@net.hr>

Naslov: Change your password 753a3b85517e48dcc46b4e65a08b7156 immediately. Your account has been

hacked.

Datum: 01. 11. 2018 19:26

Veličina: 4,1 kB

I greet you!

I have bad news for you.

11/28/2018 - on this day I hacked your operating system and got full access to your account

............@net.hr

On that day you r account (............@net.hr) password was: 753a3b85517e48dcc46b4e65a08b7156

It is useless to change the password, my malware intercepts it every time.

How it was:

In the softwa re of the router to which you were connected that day, there was a vulnerability.

I first hacked this router and placed my malicious code on it.

When you entered in the Internet, my trojan was installed on the operating system of your device.

After that, I made a full dump of your disk (I have all your address book, history of viewing sites, all files,

phone numbers and addresses of all your contacts).

A month ago, I wanted to lock your device and ask for a small amount of money to unlock.

But I looked at the sites that you regularly visit, and came to the big delight of your favorite resources.

I'm talking about sites for adults.

I want to say - you are a big pervert. You have unbridled fantasy!

After that, an idea came to my mind.

I made a screenshot of the intimate w ebsite where you have fun (you know what it is about, right?).

After that, I took off your joys (using the camera of your device). It turned out beautifully, do not he sitate.

I am strongly belive that you would not like to show these pictures to your relatives, friends or colleagues.

I think $935 is a very small amount for my silence.

Besides, I spent a lot of time on you!

I accept money only in Bitcoins.

My BTC wallet: 1FF2wjexfHHii uWwaA6dSEeA4WzAb4ezjU

You do not know how to replenish a Bitcoin wallet?

In any search engine write "how to send money to bt c wallet".

It's easier than send money to a credit card!

For payment you have a little more than two days (exactly 50 hours).

Do not worry, the timer will start at the moment when you open this l etter. Yes, yes .. it has already

started!

After payment, my virus and dirty photos with you self-destruct automatically.

Narrative, if I do not receive the specified amount from you, then your device w ill be blocked, and all

your contacts will receive a photos with your "joys".

I want you to be prudent.

- Do not try to find and de stroy my virus! (All your data is already uploaded to a remote server)

- Do not try to contact me (this is not feasible, I sent you an email from your account)

- Various security services will not help you; formatting a disk or destroying a device will not help either,

since your data is already on a remote server.

P.S. I guarantee you that I will not disturb you again after payment, as you are not my single victim.

This is a hacker code of honor.

From now on, I advise you to use good antiviruses and update them regularly (several times a day)!

Don't be mad at me, everyone has their own work.

Farewell.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 17:02 (valisaurea).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice