Prvi svjetski LED kino zaslon

poruka: 16
|
čitano: 2.169
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi svjetski LED kino zaslon".
16 godina
offline
Prvi svjetski LED kino zaslon

Ima smisla. Vjerujem da je daleko lakše održavati, tj da ima veću trajnost takav led ekran nego kino projektori. Pri tome vjerujem da mu je lakše postići dovoljnu količinu svjetla, a i upgrade play hardvera - jer 
to je naposlijetku samo monitor. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prvi svjetski LED kino zaslon
samsung je uzas od marke,furaju se na profi audio video a nemaju high end uredjaje,pa kinezi su za njih majstori
 
0 2 hvala 0
16 godina
online
Prvi svjetski LED kino zaslon

Bilo bi zanimljivo vidjeti 10 metarski Philips sa Ambilightom..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prvi svjetski LED kino zaslon

Kud 10 m... Taman mi malo preveliko za prekriti zid u dnevnoj...

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 9:20 (Mirko935).
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prvi svjetski LED kino zaslon
overhaul kaže...

Ima smisla. Vjerujem da je daleko lakše održavati, tj da ima veću trajnost takav led ekran nego kino projektori. Pri tome vjerujem da mu je lakše postići dovoljnu količinu svjetla, a i upgrade play hardvera - jer 
to je naposlijetku samo monitor. 

Koja je razlika u održavanju i zašto bi ima veću trajnost? Razlika je u par leća i udaljenosti izvora svijetla od displaya i to je naposljetku samo monitor samo puno manji. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi svjetski LED kino zaslon
om-prat kaže...

Koja je razlika u održavanju i zašto bi ima veću trajnost? Razlika je u par leća i udaljenosti izvora svijetla od displaya i to je naposljetku samo monitor samo puno manji. 


Razlika je velika. Za kino projektor lampe moraš naručivati iz VB ili SAD-a, po cijenama od kojih zastaje dah;-) Sama cijena digitalnih kino projektora sa custom Linuxom je tolika da su digitalizaciju europskih kina morali pomagati EU fondovi, jer to kino prikazivači nisu mogli financirati. Čak i naizgled obično kino platno se plaća u stotinama eura po m2.
Održavanje projektora nije upali/ugasi, jer se lampe toliko griju da se neki modeli sa jačim lampama hlade vodom! Tu su i razne kalibracije fokusa, geometrije, pa čišćenje leća...

Iskreno se nadam da će veliki paneli zaživjeti i poslati kino projektore u muzeje.

15 godina
neaktivan
offline
Prvi svjetski LED kino zaslon

Pitanje je vremena kad će ovi paneli toliko pojeftiniti, da ćemo moći "oblačiti" zidove kučnih prostorija s njima.

scientia est potentia
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi svjetski LED kino zaslon
alien kaže...

Pitanje je vremena kad će ovi paneli toliko pojeftiniti, da ćemo moći "oblačiti" zidove kučnih prostorija s njima.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi svjetski LED kino zaslon
Luciano kaže...
om-prat kaže...

Koja je razlika u održavanju i zašto bi ima veću trajnost? Razlika je u par leća i udaljenosti izvora svijetla od displaya i to je naposljetku samo monitor samo puno manji. 


Razlika je velika. Za kino projektor lampe moraš naručivati iz VB ili SAD-a, po cijenama od kojih zastaje dah;-) Sama cijena digitalnih kino projektora sa custom Linuxom je tolika da su digitalizaciju europskih kina morali pomagati EU fondovi, jer to kino prikazivači nisu mogli financirati. Čak i naizgled obično kino platno se plaća u stotinama eura po m2.
Održavanje projektora nije upali/ugasi, jer se lampe toliko griju da se neki modeli sa jačim lampama hlade vodom! Tu su i razne kalibracije fokusa, geometrije, pa čišćenje leća...

Iskreno se nadam da će veliki paneli zaživjeti i poslati kino projektore u muzeje.

 Možda malo dumb pitanje a što ne stave LED lampe. Osim toga što ne postoje već led projektori.

16 godina
offline
Re: Prvi svjetski LED kino zaslon
zeroname kaže...
Luciano kaže...
om-prat kaže...

Koja je razlika u održavanju i zašto bi ima veću trajnost? Razlika je u par leća i udaljenosti izvora svijetla od displaya i to je naposljetku samo monitor samo puno manji. 


Razlika je velika. Za kino projektor lampe moraš naručivati iz VB ili SAD-a, po cijenama od kojih zastaje dah;-) Sama cijena digitalnih kino projektora sa custom Linuxom je tolika da su digitalizaciju europskih kina morali pomagati EU fondovi, jer to kino prikazivači nisu mogli financirati. Čak i naizgled obično kino platno se plaća u stotinama eura po m2.
Održavanje projektora nije upali/ugasi, jer se lampe toliko griju da se neki modeli sa jačim lampama hlade vodom! Tu su i razne kalibracije fokusa, geometrije, pa čišćenje leća...

Iskreno se nadam da će veliki paneli zaživjeti i poslati kino projektore u muzeje.

 Možda malo dumb pitanje a što ne stave LED lampe. Osim toga što ne postoje već led projektori.

 Čitaj u tekstu. "LED tehnologija izravnog osvjetljenja novog Cinema Screen zaslona donosi High Dynamic Range (HDR) tehnologiju u kino dvorane, prikazujući sadržaj na zaslonu uz najveće osvjetljenje koje je gotovo 10 puta veće nego što to nude standardni kino projektori (146fL prema 14fL), s poboljšanom ujednačenosti i bez optičkih iskrivljenja i smetnji."
Već sad, Luciano je objasnio, snaga reflektorskih lampi je na limitu pa ih se mora hladiti i vodom. Ne postoji LED tolike snage kao što je UHP (ultra high performance lampe) ili metal halide, tzv Xenon lampe. Postoji laserska projekcija, ali to koliko znam zasad titra i opet imaš problem sa deformacijom prema rubovima platna i sjene zbog prašine, dima ili nekog tko se prešetava s kokicama bliže projektoru, i koliko vidiš to je mrcina od ormara koji košta kao kuća.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Prvi svjetski LED kino zaslon

Ljudi rijetko imaju pristup kabini kino operatera, pa ne mogu dokučiti kompleksnost tog stroja.
Kolika je to skalamerija, i koliko je komplicirano rukovanje kino projektorom najbolje govori priložena fotka.
Zanimljivost: cijev koja ide iz vrha projektora služi za odvod topline!
Izvor: iz arhiva firme, prije nego li smo digitalizirali jedno kino u RH.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 23:06 (Luciano).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prvi svjetski LED kino zaslon
Luciano kaže...
om-prat kaže...

Koja je razlika u održavanju i zašto bi ima veću trajnost? Razlika je u par leća i udaljenosti izvora svijetla od displaya i to je naposljetku samo monitor samo puno manji. 


Razlika je velika. Za kino projektor lampe moraš naručivati iz VB ili SAD-a, po cijenama od kojih zastaje dah;-) Sama cijena digitalnih kino projektora sa custom Linuxom je tolika da su digitalizaciju europskih kina morali pomagati EU fondovi, jer to kino prikazivači nisu mogli financirati. Čak i naizgled obično kino platno se plaća u stotinama eura po m2.
Održavanje projektora nije upali/ugasi, jer se lampe toliko griju da se neki modeli sa jačim lampama hlade vodom! Tu su i razne kalibracije fokusa, geometrije, pa čišćenje leća...

Iskreno se nadam da će veliki paneli zaživjeti i poslati kino projektore u muzeje.

 Jasni su meni ti troškovi i prednosti displaya u prikazu, moje pitanje je zašto bi ima veću trajnost i zašto bi bilo lakše servisirat ogromni led panel od projektora? Ti me demantiraš tako da postaš Zenita starog par desetljeća(toliko o trajnosti). Btw 10m i nije puno, to pokriju projektori s lampama 350-450W(npr. SRX-R515P), takve HPS-ove (dok sam još mota) ladija sam sa pc ventom liti(+2 push/pull) i u ormaru nikad nije 30 bilo...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 8:32 (om-prat).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi svjetski LED kino zaslon
om-prat kaže...

 Jasni su meni ti troškovi i prednosti displaya u prikazu, moje pitanje je zašto bi ima veću trajnost i zašto bi bilo lakše servisirat ogromni led panel od projektora? Ti me demantiraš tako da postaš Zenita starog par desetljeća(toliko o trajnosti). Btw 10m i nije puno, to pokriju projektori s lampama 350-450W(npr. SRX-R515P), takve HPS-ove (dok sam još mota) ladija sam sa pc ventom liti(+2 push/pull) i u ormaru nikad nije 30 bilo...

 

 

Održavanje / servisiranje? LED panel će u nabavci biti toliko jeftiniji od kino projektora, da će sebe isplatiti puno brže i nikakvi veliki popravci se neće isplatiti. 
Trajnost? U današnje vrijeme tehnologija ide tolikom brzinom da je trajnost nekog uređaja suvišna:-/ Sada su tu 4k paneli, kad on crkne, Samsung će već izdati 8k model. Održava li itko od nas LCD TV kao nekoć CRT (štimanje špule npr.) ?

Stavi se u ulogu vlasnika multiplexa:-) Hoćeš li kupiti 12 skupih kino projektora, plaćati servisera da bi održavao digitalni projektor koji je za 10 godina već zastarjela stvar, ili bi kupio 12 jeftinijih panela i za 5 godina ih zamjenio novijim modelima? 

14 godina
online
Prvi svjetski LED kino zaslon

Projektorsku sobu možemo smatrati otežavajućom okolnosti kod projektiranja kino dvorane, treba ti neka određena geometrija, treba ti ventilacijski sustav, treba ti dodatni prostor koji si mogao iskoristiti za više dvorana/sjedala.

Pitanje za znalce: kako to da ovo već ranije nije netko napravio? Radi se o dosta velikim elementima pa ne bi trebalo biti superskupo ili neizvedivo. 

P.S. koliko sam shvatio radi se o sustavu od više panela, dakle niti servisiranje ne bi trebalo biti problem, imaš određeni broj rezervnih panela koje po potrebi izmjenjuješ dok su drugi na servisu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 10:20 (jozef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prvi svjetski LED kino zaslon
Luciano kaže...
om-prat kaže...

 Jasni su meni ti troškovi i prednosti displaya u prikazu, moje pitanje je zašto bi ima veću trajnost i zašto bi bilo lakše servisirat ogromni led panel od projektora? Ti me demantiraš tako da postaš Zenita starog par desetljeća(toliko o trajnosti). Btw 10m i nije puno, to pokriju projektori s lampama 350-450W(npr. SRX-R515P), takve HPS-ove (dok sam još mota) ladija sam sa pc ventom liti(+2 push/pull) i u ormaru nikad nije 30 bilo...

 

 

Održavanje / servisiranje? LED panel će u nabavci biti toliko jeftiniji od kino projektora, da će sebe isplatiti puno brže i nikakvi veliki popravci se neće isplatiti. 
Trajnost? U današnje vrijeme tehnologija ide tolikom brzinom da je trajnost nekog uređaja suvišna:-/ Sada su tu 4k paneli, kad on crkne, Samsung će već izdati 8k model. Održava li itko od nas LCD TV kao nekoć CRT (štimanje špule npr.) ?

Stavi se u ulogu vlasnika multiplexa:-) Hoćeš li kupiti 12 skupih kino projektora, plaćati servisera da bi održavao digitalni projektor koji je za 10 godina već zastarjela stvar, ili bi kupio 12 jeftinijih panela i za 5 godina ih zamjenio novijim modelima? 

 Ne vidim nigdi informacije o cijeni, ali nekako sumnjam da će bit toliko drastično jeftiniji(ako uopće) od 4k projektora + ovo ti teoretski može neko skršit drugi dan. Ali po slikama pari modularan, tako da mi ne drži vodu ni ova teorija o izmjeni cilog displaya(zamisli imaš 2 mrtva pixela na ovolikoj dijagonali). A i opet postoje neki problemi s ovim konceptom kao smještaj prednjih audia kanala. Nemam ništa protiv, ali ovo opet nije ništa novo i revolucinarno. CRT nisam nikad održava ka ni ovaj LCD, a špula ti je meni ono na šta se mota konac(stara radila u trikotaži).

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi svjetski LED kino zaslon
om-prat kaže...

 Ne vidim nigdi informacije o cijeni, ali nekako sumnjam da će bit toliko drastično jeftiniji(ako uopće) od 4k projektora + ovo ti teoretski može neko skršit drugi dan. Ali po slikama pari modularan, tako da mi ne drži vodu ni ova teorija o izmjeni cilog displaya(zamisli imaš 2 mrtva pixela na ovolikoj dijagonali). A i opet postoje neki problemi s ovim konceptom kao smještaj prednjih audia kanala. Nemam ništa protiv, ali ovo opet nije ništa novo i revolucinarno. CRT nisam nikad održava ka ni ovaj LCD, a špula ti je meni ono na šta se mota konac(stara radila u trikotaži).


Jedan kvalitetniji 4K kino projektor npr. Christie sa opremom košta do 160,000USD, zamjenska lampa po 1,500USD. Za digitalizaciju malih kino dvorana, tipa u Glini, utrošeno je 600,000kn, bez 3D tehnologije?!
Vjerujem da će LED panel biti osjetno jeftiniji od toga te kako će biti povoljni posebno za male i multiplex dvorane. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice