Raste i cijena RAM-a za grafičke kartice

poruka: 11
|
čitano: 2.011
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Raste i cijena RAM-a za grafičke kartice".
15 godina
offline
Raste i cijena RAM-a za grafičke kartice

Dao Bog da ne prodali ni jednu karticu. Samo neka oni dižu cijene, bude im se i to jednom odbilo u glavu.

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Raste i cijena RAM-a za grafičke kartice

Ode PC gaming u tuki. Ova ludnica sa minerima i luđačkim cijenama grafa traje predugo a koliko vidim nece tako skoro ni zavrsiti

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Raste i cijena RAM-a za grafičke kartice

To su sve rudari krivi.

 
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Raste i cijena RAM-a za grafičke kartice

Ako se mining ne može izbjeći, onda bi proizvođači trebali napraviti arhitekturu kartica posebno za mining i njima nabiti cijenu, a nas gamere ostaviti na miru.

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Raste i cijena RAM-a za grafičke kartice

Udio RAM-a u ukupnim troškovima vezanima za grafičke kartice iznosio je 8,50 američkih dolara.

 

Što ne volim polovične informacije..

Što znači ovo? $8,50 je trošak bez obzira koliko ima RAM-a na grafičkoj?

Trošak po čipu? ili?

 

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Raste i cijena RAM-a za grafičke kartice

Neka raste, ja cu kupovat racunalo tek kad budu cijene normalne i prihvatljive.. prije 10 godina najskuplja graficka je dosla 500$ sad je narasla na 800$. 

Ali nisu mi jasni ljudi sto rudare sa grafickama, kakve koristi imaju od toga? Rađe kupim bitcon pa kasnije prodam nego da kupujem nesto sto se na kraju nece niti isplatit

Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Raste i cijena RAM-a za grafičke kartice

Što je uopće potrebno da se dođe do jednog bitcoina "prirodnim" putem? Koliki je profit?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Raste i cijena RAM-a za grafičke kartice
Gremlin144 kaže...

prije 10 godina najskuplja graficka je dosla 500$ sad je narasla na 800$. 

 narasla je na 800$ dolaskom tzv. enthusiast klase, kad se proizvodni proces smanjio i da se povećala efikasnost toliko da mogu utrpati veću količinu tranzistora u jedan čip, a da isti ne rastopi cijelu grafu i kućište oko sebe

 

zamisli jednu fermicu tipa gtx 580 sa 3 milijarde tranzistora, koja je i ovako grijala sve oko sebe, sa nekih 7 milijardi tranzistora koliko je imala 780ti - em koliki bi to bio čip, em kolika bi bila potrošnja, a o zagrijavanju da ne govorimo

itekako bi oni izbacili grafu od soma dolara i prije 10 godina, samo da su je mogli napraviti

 

14 godina
offline
Re: Raste i cijena RAM-a za grafičke kartice
chutac kaže...

Što je uopće potrebno da se dođe do jednog bitcoina "prirodnim" putem? Koliki je profit?

 Prije 2 godine kad sam ja i frend rudarili sa ovom mojom 7870 dnevno sam zaradio oko 2 lipe s tim da je radila cijeli dan i nista ne mozes raditi na kompu, sad kakva je situacija ne znam ali uvjeren sam da za nas smrtnike to nije nimalo isplativo

11 godina
offline
Re: Raste i cijena RAM-a za grafičke kartice

S jednom grafom nikada nije

13 godina
offline
Re: Raste i cijena RAM-a za grafičke kartice
Gremlin144 kaže...
chutac kaže...

Što je uopće potrebno da se dođe do jednog bitcoina "prirodnim" putem? Koliki je profit?

 Prije 2 godine kad sam ja i frend rudarili sa ovom mojom 7870 dnevno sam zaradio oko 2 lipe s tim da je radila cijeli dan i nista ne mozes raditi na kompu, sad kakva je situacija ne znam ali uvjeren sam da za nas smrtnike to nije nimalo isplativo

 Zacudio bi se....

Burek s mesom
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice