Raste prodaja Ultra HD Blu-ray diskova

poruka: 9
|
čitano: 1.605
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Raste prodaja Ultra HD Blu-ray diskova".
12 godina
offline
Raste prodaja Ultra HD Blu-ray diskova

To je i za ocekivati jer jos uvijek nema kvalitetnog izvora 4K sadrzaja. Netflix i slicni mu klonovi jos nisu na zadovoljavajucoj razini, a kako su stvari krenule, izgleda da nikada nece niti biti. Razlog je segmentacija ponude - ne postoji jedan servis na koji mozes imati pretplatu, a da ti pokriva sve potrebe, a imati vise pretplata nema smisla. To je razlog zasto ce Kodi sa svojim dodacima uvijek imati prednost kod nas s "balkanskim" mindsetom. Cudim se koliko ljudi oko mene (DE) trose (imho bacaju) novaca na masu LP, CD, DVD i BlueRay medija koje ce pogledati jednom ili dva puta te ce im nakon toga samo skupljati prasinu na polici. Po tom pitanju sam za agresivni minimalizam...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Raste prodaja Ultra HD Blu-ray diskova

Videoteke, welcome back.

 

Kad se sjetim ako nisi premota kazetu na početak 2 KN skuplje iznajmljivanje ...

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Raste prodaja Ultra HD Blu-ray diskova

pa dobro sa balkanskim mindsetom, bas spremam kolekciju PC igara na CD ima i DVDima... koje sam kupovao.... sad ih preslagujem i etuie i male folije da ne uzimaju puno mjesta...

mislim tebi jasno da netko pravi film da zaradi, ne da ga ti piratiziras i tako gledas..... isto se zato prave i auta.... ne da ih mi bas vozimo ved da proizvodac zaradi.... samo sto je auto neophodan u usporedbi sa filmom ili igrom....

kod nas niti Nintendo 64 nije imao izgleda pored PS1 jer se doticni odmah mogao piratizirat....

ja volim imat nesto, i te stvari skupljam. dok neki od nas vole otic u kladionicu i spiskat lovu bez razmisljanja na nista.... isto tako i sa cigaretama.... no o tome ne vrijedi...

to je imho bacanje novca..... usput na raznim servisima mozes iznajmit film za par eura ili kupit isti za 10tak..... pa ti pretplate nisu bitne....

a konkretno se u njemackoj torrent u svrhu distribucije filmova i serija kaznjava..... to govorim iz iskustva jer sam sa kolegom isao na sud radi toga.... lik se zalio pa kazna od 400 eura narasla na 1800... 

 

no kao sto je u srbiji glazbena industrija bazirana na piratluku tako su i kod nas u glavi neke stvari jos na razini platezne moci, a mozda se ni kasniej nece izmjenit

Alienware m17x R4
10 godina
offline
Re: Raste prodaja Ultra HD Blu-ray diskova
Piratluk je win win situacijau tom slucaju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Raste prodaja Ultra HD Blu-ray diskova
Normalno da raste kad su tek ove godine ljudi poceli masovno kupovat 4K televizore. Mogu ga kupit uz internet pretplatu s popustom od 150 eura ili 300 ako uzmem skuplji model sa 0% kamate do 36 rata. Ono ne da budem uzel pretplatu nego budem imal 150 megabita za razliku od 40 megabita kojih sad imam za 5 eura vise mjesecno!

Pajdo s posla ide skoro svaki tjedan u kino i svaki mjesec kupi jedan ili dva filma. Na zapadu nema torrenta jer ti automatizmom za mjesec dojde doma racun od neke odvjetnicke kancelarije ili ovrha.
15 godina
offline
Re: Raste prodaja Ultra HD Blu-ray diskova
nani kaže...

Videoteke, welcome back.

 

Kad se sjetim ako nisi premota kazetu na početak 2 KN skuplje iznajmljivanje ...

Nisam to nikada vidio niti u jednoj videoteci a znao sam ih jako puno...

16 godina
offline
Raste prodaja Ultra HD Blu-ray diskova

Kak ne pauk ti je imao to pravilo 

I bila je fora da u oetak uzmes 3 i 2 su gratis do pon 

A na taj navin se i posudjivao snes,ps1

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Raste prodaja Ultra HD Blu-ray diskova

Ja sam cak i razmisljao o uzimanju pretplate na neki on-demand servis (jer si ga konacno mogu priustiti), ali radi ogranicenja sadrzaja sam odustao. Muzicke bandove podrzavam odlaskom na koncerte, a slusam ih preko youtubea. U kino ne idem jer mi je iskustvo puno losije no u toplini vlastite sobe te ne zelim imati kutije koje skupljaju prasinu u stanu.

 

Takoder ne razumijem zasto svi smatraju da su jedino torrenti alternativna opcija on-demand servisima ili kupovanju fizickog medija!? U ocima zakona to je DISTRUIBUCIJA koja je kaznjiva te se ne treba niti najmanje cuditi sto se redom pisu kazne. S druge strane skidanje s file sharea ili streaming je za konzumenta potpuno legalan. Je li to moralno/eticko svatko treba odgovoriti za sebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Raste prodaja Ultra HD Blu-ray diskova

ovo mi ima smisla samo u uređenim i bogatim državama, a nalikuje situaciji s igrama: koji će ti q sve razlučivosti, framerate, herci, pikovi, trefovi, kare, omjeri stranica i kajtigajaznam ako igra/film nema sadržaj, a toga je "tržište" krcato. sve se manje "supstance" prodaje za sve više love. filmovi (99,99999843%) su potrošni trash koji nitko neće pamtiti vjerojatno već dan nakon gledanja a s igrama je slično - nabrijavaju specifikacije i hardverske/softverske zahtjeve a u od igranja ni "i". sve mlaćenje prazne slame/bugovi/rani pristupi/vječne bete/bla. nije da izravno pravdam pirateriju ali to činim posredno, uz prije navedeno opravdanje. probaš > ne valja > izbrišeš > zaboraviš. kupnja? kaj god. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 19:01 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice