Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

poruka: 437
|
čitano: 63.543
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu, ".
13 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
passat kaže...
 A gledaj, realno se on ne može stavit na istu stranicu, a kamoli u istu rečenicu s Aventadorom. To je jednostavno tako. Svasta ce oni rec za lovu. Tako je jedno vrijeme Ferrari davao svoje automobile samo ako ce zauzvrat dobit pozitivnu recenziju.

Moje misljenje sigurno ne nosi nikakvu tezinu jer nisam vozio ni jednog, al vjeruj mi, nije ni slican, a kamoli bolji :)

Pa vidiš da ga je stavio u istu rečenicu. Ne tvrdim da Rimac proizvodi bolje automobile od Lamborghinia (trba on još dosta žganaca pojesti za to i ponoviti više od jednog automobila na vrhunskom nivou) ali uzmi u obzir činjenicu osobnog iskustva s jednim i drugim a upravo je to Clarkson naglasio. Sumnjam da Rimac ima takvu lovu da bi mogao privoliti Clarcksona da tako nešto izjavi posebice kad uzmeš njegov skepticizam (blago rečeno) prema električnim automobilima.

 

Da se razumijemo nije Rimac napravio najbolji automobil na svijetu. Takav ne postoji ili bolje rečeno postoji veliki broj najboljih automobile ovisno o tome tko ih rangira. Suhe specifikacije i tehnički podaci nisu sve što je bitno, osobni osjećaj svakog od nas, tijekom vožnje, za mene je bitniji. Zato nikad ne kupuj novi automobil bez probne vožnje (barem po poligonu).

BlueMax kaže...

Moram upozoriti sve Schumachere i Senne koji pišu u ovoj temi da je podatak koliko zavoj ima stupnjeva potpuno nebitan. Možeš imati zavoj od 360°,ako mu je radijus 10km nećeš ga ni osjetiti. Dakle: radijus (unutarnji i vanjski), dužina, Δh (poprečni nagib, kod hill climbinga i uzdužni), te koeficijent podloge.

 

Kakav krvavi kut?

Nemoj sad ti zahebavati s tehničkim i stručnim detaljima. Kao da je bitno tvoje profesionalno iskustvo i sve što znaš o navedenoj tematici. Ima hrpetina onih koji nemaju pojma o čemu pišeš a veći su stručnjaci od tebe. Jednostavno argumenti prestaju biti bitni kao i znanje.

 

 

 

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 23:05 (mario.L_hr).
14 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
mario.L_hr kaže...
passat kaže...
 A gledaj, realno se on ne može stavit na istu stranicu, a kamoli u istu rečenicu s Aventadorom. To je jednostavno tako. Svasta ce oni rec za lovu. Tako je jedno vrijeme Ferrari davao svoje automobile samo ako ce zauzvrat dobit pozitivnu recenziju.

Moje misljenje sigurno ne nosi nikakvu tezinu jer nisam vozio ni jednog, al vjeruj mi, nije ni slican, a kamoli bolji :)

Pa vidiš da ga je stavio u istu rečenicu. Ne tvrdim da Rimac proizvodi bolje automobile od Lamborghinia (trba on još dosta žganaca pojesti za to i ponoviti više od jednog automobila na vrhunskom nivou) ali uzmi u obzir činjenicu osobnog iskustva s jednim i drugim a upravo je to Clarkson naglasio. Sumnjam da Rimac ima takvu lovu da bi mogao privoliti Clarcksona da tako nešto izjavi posebice kad uzmeš njegov skepticizam (blago rečeno) prema električnim automobilima.

 

Da se razumijemo nije Rimac napravio najbolji automobil na svijetu. Takav ne postoji ili bolje rečeno postoji veliki broj najboljih automobile ovisno o tome tko ih rangira. Suhe specifikacije i tehnički podaci nisu sve što je bitno, osobni osjećaj svakog od nas, tijekom vožnje, za mene je bitniji. Zato nikad ne kupuj novi automobil bez probne vožnje (barem po poligonu).

 

 Da, s tim se mogu složit.

Samo treba biti jasno da njegovo mišljenje ne bi trebalo imati utjecaja na raspravu, tko je pogrijesio, concept_one ili Richard.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Kod nas je razmak između stupića 12 m ako je okuka. Ne vjerujem da smo mi izmislili neki svoj standard, tako da možemo s relativnom sigurnošću pretpostaviti da je i tamo tako.

Ja sam isto mjerio, ali mi je ispalo da je 2 stupića prošao u 1 sekundi, što je daleko sporije od ovih 0,16. Moguće da je video koji sam ja gledao usporen, ali lakše je mjeriti udaljenost na 1 sekundu nego tako kratki vremenski period.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
passat kaže...

 Da, s tim se mogu složit.

Samo treba biti jasno da njegovo mišljenje ne bi trebalo imati utjecaja na raspravu, tko je pogrijesio, concept_one ili Richard.

Kakva rasprava o tom pitanju uopće može biti. Izletio je s ceste i to je jedina činjenica koju mi poznajemo. Sve ostalo je natezanje kožice i razvlačenje vlastitog ega. Ako sam ja dobro shvatio, taj dio će biti prikazan u show-u, pričekajmo do tada pa ćemo vidjeti kako je to izgledalo i s Hammondovog mjesta. 

 

Moje iskustvo (vozač 30 godina) je takvo da je kod izlijetanja najčešće kriv sam vozač (precjeniš se, krivo procijeniš situaciju i automobil i imaš to što imaš). Naravno da je utjecaj automobila izuzetno bitan ali da je automobil smeće zar ne bi izletio odmah u prvom pokušaju te kako je uopće s njim uspio odvoziti cijeli uspon?

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Clarkson nigdje nije rekao da je C1 bolji od Aventadora. Rekao je da je brži(daleko bolje ubrzanje). 

I had only a brief time behind the wheel and simply could not believe how fast it accelerated. We are not talking here about car that's as fast as a Lamborghini Aventador. It's massively faster than that. It's faster than anything else I've drive, by huge, huge margin. 

No to smo i znali prije, nije Clarkson otkrio toplu vodu. Jedan je auto sa V12 benzinskim motorom i 750 konja, a drugi je električni auto s četiri elektro motora i 1200 konja. Bilo kakav drugačiji rezultat bio bi sramotan. 

Naravno, dan nakon što je auto skršen, prije nego je Clarkson nešto rekao, i prije ovih videa s Hammondom, svi Rimčevi zagovornici se okomili na njih. To su sve idioti, engleske nesposobne budale, šta oni znaju vozit auto. Sad su nešto napiskarali, gle čuda, rekli su da snažniji električni auto bolje ubrzava od slabijeg NA auta, i sad su odmah relevantne osobe koje znaju apsolutno sve.

 

Pitao je gore netko, što je poanta svega ovog(rasprave). Poanta je da ne pušim priču o nekakvom najbržem električnom superautu iz šupe iz Hrvatske. Da bi nešto nazvao najbrži, onda definitivno osim super vremena ubrzanja, trebaš i dobra/odlična vremena na nekakvim stazama protiv konkurentskih vozila. Da bi nešto nazvao "supercarom/hypercarom", to nešto ne može ić samo ravno. Treba se dokazati kao odličan auto u različitim segmentima. E vidiš, C1 ovo drugo nikako da dokaže. 5 ili koliko godina postoji C1, isti taj period imamo priče o najbržem vozilu, superautu, hvaljenju u medijima i po fejsu od raznih "poznatih" ličnosti, ali nemamo nijedno vrijeme s nijedne staze. Nema čak službenog vremena s naše domaće staze, Grobnika.

A pazi sad. NextEV, kinezi, imaju tim u Formuli E. Malo ozbiljnija ekipa od ovih hrvata. Napravili oni svoj električni superauto. Jedna od stvari  koju su napravili prije predstavljanja u javnosti i mlaćenja po medijima kako imaju najbrži električni auto jest da su odvozili Ring. Naravno, imali su najbrže vrijeme za električni auto tada. Ove godine su, odlučili to još malo popraviti, pa su onako, usput, srušili rekord za production car. Malo priče, puno posla i rezultata. Rimac je puno priče, malo posla i još manje rezultata.

Onda se uvijek vrti priča kako jalni, nesposobni, luzeri, pljuju po tom geniju čim se usude postaviti koje pitanje umjesto da štuju i sv*šavaju na svaku njegovu izjavu.

 

 

@passat

Onboard slike iz videa si fulao zavoj. Na slikama koje si stavio je zavoj prije cilja, Hammond je izletio u zavoju poslije cilja. Na 1:30/1:31 ulazi u taj zavoj, vide se i vreće postavljene z desne strane i tragovi guma na asfaltu.

 

 

Moj PC  
6 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
mario.L_hr kaže...

Nemoj sad ti zahebavati s tehničkim i stručnim detaljima. Kao da je bitno tvoje profesionalno iskustvo i sve što znaš o navedenoj tematici. Ima hrpetina onih koji nemaju pojma o čemu pišeš a veći su stručnjaci od tebe. Jednostavno argumenti prestaju biti bitni kao i znanje.

 

 

 

 Biti će zanimljivo pogledati epizodu, a onda se vratiti u ovu temu. Dio forumaša pojesti će veliko go*no a njihovi komentari i vađenja biti će neprocjenljivi. Za sata hejteri i fanboyi imaju otprilike jednaku šansu ispasti glupi jer do sada niti jedan objavljeni podatak ne otkriva zašto je do izlijetanja došlo.

 

15 godina
odjavljen
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

To što spominješ jednostavno nije isti zavoj:

 Dakle, ove dvije pozicije nisu iste. Lijevo je lik već prošao cilj i ima podosta još voziti do pozicije Hammondovog izlijetanja. Inače, one crte i izračun nisu moji, nego od nekog online, a razmak stupića se zna - 10m.

Nope.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
BlueMax kaže...

 Biti će zanimljivo pogledati epizodu, a onda se vratiti u ovu temu. Dio forumaša pojesti će veliko go*no a njihovi komentari i vađenja biti će neprocjenljivi. Za sata hejteri i fanboyi imaju otprilike jednaku šansu ispasti glupi jer do sada niti jedan objavljeni podatak ne otkriva zašto je do izlijetanja došlo.

 

Pa to nitko ne može znati iz očajne snimke, bez da ode na lokaciju i provoza se. Ne vidimo puno, nemamo točne informacije, nemamo ništa... a za izlijetanje ti ne treba ni velika brzina. Izletio je u kojem? Četvrtom ili petom prolasku? - Malo je čudno da je izletio na usponu, gdje bi zapravo mogao i ubrzavati bez gubitka kontrole, u odnosu na spuštanje... ali jebiga, očito jest. Malo je šupački da info skrivaju, ali moraju prodati emisiju. :)

Nope.
13 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Pa evo sada će ih biti i to ne jedno već 4. Za smeće koje vozi samo pravocrtno prilično dobar rezultat.

 

Poanta svega je u tome da se dosta ljudi obrušilo na Rimca zbog njegovog oca, korijena i ... (nastavi dalje). Ti kažeš da se automobil nije dokazao. Zašto su ga onda uzeli na testiranje u Grand Tour emisiju? Opet nekakva zavjera ili poguranac od oca?

 

@BlueMax : Možda se stječe dojam da sam fanboy Mate Rimca ali to nije točno. Jednostavno me živcira to omalovažavanje na temelju nekih drugih stvari a ne onoga što je napravio (da se razumijemo nije to samo on napravio niti je to isključivo plod njegova rada). Automobil nije uobičajeni, da je svi bi ih štancali po "garažama". Zar je to tako teško priznati. Već sam pisao da je jedina poznata činjenica da je čovjek izletio sa staze, sve drugo su naklapanja. I ja jedva čekam tu epizodu.

 

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 0:09 (mario.L_hr).
14 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
mystik kaže...

@passat

Onboard slike iz videa si fulao zavoj. Na slikama koje si stavio je zavoj prije cilja, Hammond je izletio u zavoju poslije cilja. Na 1:30/1:31 ulazi u taj zavoj, vide se i vreće postavljene z desne strane i tragovi guma na asfaltu.

 

 

 Da, znam.. Uzeo sam random video i random zavoj.

Nisam nista drugo ni htio, osim pokazati na nekom skroz desetom slucaju kako kamera "zavara".

12 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Vidim otvorila se nova tema i to dosta aktivna. Ali nisam upratio o čemu se radi. Neka nova racing sim igra ili??

Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
mario.L_hr kaže...
... Automobil nije uobičajeni, da je svi bi ih štancali po "garažama". Zar je to tako teško priznati...

 

  vidiš, većina ljudi koje druga strana voli ad hominem nazivati hejterima i jalnicima samo traži potvrdu rimčevih riječi. a nje nema otkad je počeo priča o najbržem, najboljem i najjeb...kijem autu ikad. pa onda sam rimac po intervjuima sam sebi skače u usta s kontradiktornim izjavama. auto koji je proizveo diplomirani ekonomist u zemlji bez ikakve spomena vrijedne autoindustrije u garaži, koji navodno mete pod s ferarijima, porscheima i sličnim igračkama čiji su razvoji koštali cifre u eurima s 10 znamenki. postavljeni videi su rejsanje po parkinzima i tri i pol drag utrke po ravnom. pa sad ti meni reci, jesam li ja hejter i jalnik što ne vjerujem njegovim pričama, nego me zanimaju testovi prije nego donesem bilokakav pozitivan ili negativan sud o dotičnom autu?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

To ti je zato jer je većina onih koji kenjuckaju po Rimcu zapravo ekipa koja nikad u životu nije vidjela ništa bolje od Golfa, a ne može ni sanjati bolje. I inače su ljudi (ovdje) takvi, takav je mentalni sklop.

Nope.
13 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
bruno1026 kaže...

  vidiš, većina ljudi koje druga strana voli ad hominem nazivati hejterima i jalnicima samo traži potvrdu rimčevih riječi. a nje nema otkad je počeo priča o najbržem, najboljem i najjeb...kijem autu ikad. pa onda sam rimac po intervjuima sam sebi skače u usta s kontradiktornim izjavama. auto koji je proizveo diplomirani ekonomist u zemlji bez ikakve spomena vrijedne autoindustrije u garaži, koji navodno mete pod s ferarijima, porscheima i sličnim igračkama čiji su razvoji koštali cifre u eurima s 10 znamenki. postavljeni videi su rejsanje po parkinzima i tri i pol drag utrke po ravnom. pa sad ti meni reci, jesam li ja hejter i jalnik što ne vjerujem njegovim pričama, nego me zanimaju testovi prije nego donesem bilokakav pozitivan ili negativan sud o dotičnom autu?

OK. Što je po tebi onda testiranje od strane ekipe Grand Toura? Namještena priča Rimčevog PR-a?

 

Automobil je tu, proizveden je i očito ga se može voziti. Dapače izgleda da ga se može voziti i na cesti sa zavojima (nije samo automobil za pravocrtnu vožnju) i to više od jedan put. Da li automobil ima dječjih bolesti i problema? Pa naravno da ima, to je prvi uradak. Ozbiljni proizvođač će biti nakon 3-4 generacije istoga. To je svakome jasno. Pa ne možeš njega smjestiti u isti nivo sa nekim tadicijskim kućama koje proizvode godinama. Ali reći da jedan proizvod, proizveden na takav način, ne može biti kvalitetan je krivo. Zašto ne bi mogao biti odličan? Povijest tehnike se temelji na pojedincima (ili skupinama) koji su radili revolucionarne stvari (ne mislim da Rimac radi revolucionarnu stvar, prije bi to nazvao evolucijom) koje su rezultirale ogromnim pomacima u granama industrije a u nekim slučajevim i otvaranje potpuno novih grana industrije.

 

Tko je u pravu, kao i uvijek, pokazati će vrijeme. Mene samo čudi ostrašćenost u raspravi vezano za jedan proizvod.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
overhaul kaže...

Hajd da ponovim: da, zavoj je moguće proći velikom brzinom, i svi, uključujući i hammonda barem 4 puta su ga prošli. Čovjek je bio umoran, spremao se na odmor, nije bio psihički pripremljen za taj lauf, i na cilju se izgubio. Pogledajte opet kojom brzinom je proletio ciljem i nastavio JEDNAKO BRZO, a kojom brzinom se inače prolazi nakon cilja. 
I to se događa i najboljima, gdje neće izmorenom tv voditelju. Ajmo naguglati; tko je najbolji brdski vozač svih vremena? Sébastien Loeb. 


Što ćemo sad? Nevaljaju mu auti? Nije dobar vozač? Vi bi ove udese sa daciom prešli? Em vam keyboard warriora.

Ovo i samo ovo. Ako su svi ovi "PRO" vozaci ovo vidjeli trebaju prestat srat o Rimcevom autu..

Samo pogledati video i vidjeti kako se LOEB krsi i na ravnici.

 

Frajer koji je vozio auto je pogrijesio, podcijenio i izletio. Amen.

8 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
mario.L_hr kaže...
OK. Što je po tebi onda testiranje od strane ekipe Grand Toura? Namještena priča Rimčevog PR-a?

 

Automobil je tu, proizveden je i očito ga se može voziti. Dapače izgleda da ga se može voziti i na cesti sa zavojima (nije samo automobil za pravocrtnu vožnju) i to više od jedan put. Da li automobil ima dječjih bolesti i problema? Pa naravno da ima, to je prvi uradak.

upravo o boldanome i govorim. umjesto nekog testiranja, dokaza, biločega, ti svaljuješ priču natrag na mene. onaj tko tvrdi nešto, taj dokazuje, tako to inače ide. rimac nema dokazano ništa od onoga šta tvrdi godinama, ali je zato auto najbolji, a on, po svojim riječima, predvodnik industrije el. automobila. ekipa ovdje neće kupit komponentu za kompjuter koji vrijedi "bijednih" parsto eura bez da bjesomučno izgugla testove i komentare drugih, dok tako nešto za auto od milijun eura nije potrebno, nego se naslijepo vjeruje. ono, koji k...?!

dječje bolesti na jurilici? stvarno? stvar koja ide, navodno, 315km/h nema pravo na dječje bolesti ako se smije voziti po cesti. uostalom, koje su to dječje bolesti, ako nije tajna?

 

mario.L_hr kaže...
Ali reći da jedan proizvod, proizveden na takav način, ne može biti kvalitetan je krivo. Zašto ne bi mogao biti odličan? Povijest tehnike se temelji na pojedincima (ili skupinama) koji su radili revolucionarne stvari (ne mislim da Rimac radi revolucionarnu stvar, prije bi to nazvao evolucijom) koje su rezultirale ogromnim pomacima u granama industrije a u nekim slučajevim i otvaranje potpuno novih grana industrije.

 

Tko je u pravu, kao i uvijek, pokazati će vrijeme. Mene samo čudi ostrašćenost u raspravi vezano za jedan proizvod.

gdje sam ja to napisao da auto ne bi mogao biti kvalitetan i odličan? moja insinuacija da je mate ekonomist, a RH bez ozbiljnije auto industrije je dovoljna da imam sumnju u njegove tvrdnje. za proizvesti špenadlu ti treba netko tko ima "know how" za to, a kamoli za auto. u međuvremenu on tvrdi da 90% svega proizvode sami.

drage ću volje prihvatiti činjenicu da se kod nas proizvodi revolucionarni auto, ali ne prije nego ta tvrdnja bude dokazana.

 

12 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Volan mu je na krivoj strani bia 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Luka123 kaže...

Volan mu je na krivoj strani bia 

 https://www.pinterest.com/pin/484066659919302024/

 

i  nakon par dana sve 5, samo Renault 4

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Meni se neda nadmudrivati. Vidjet ćemo što će vrijeme donijeti.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

ma sve stoji. Možda je automobil zaista dobar (iako se po do sad viđenom ne čini tako). Svaka čast njemu što je organizirao svoju firmu i proizvodnju takvog vozila. Nije to razlog za hejtanje. Razlog za hejt je što je lik takav da ti jednostavno mora ić na jetru svojim lažima i izmišljotinama. Kronološki otprilike ovako:

- počeo sam u garaži, sve sam napravio sam i bez početnog kapitala (za to se vrijeme na EV forumima raspituje kakve kontrolere, motore i baterije može dobit za $100-200k jer novac nije problem)
- prodao sam 8 automobila, proizvest ću 88.

- automobil u potpunosti radim sam (uz fotku kit car šasije)

- prodajem prvi automobil

- prodao sam svih 8 automobila

- prodajem prvi automobil (istom čovjeku, i tako još nekoliko puta)

- prodajem baterije Aston Martinu (navodno se samo javio na tender gdje posao nije dobio)

- moj automobil se vozi po NY (uz fotografije/photoshop? automobila koji ima reg pločicu kakva ne postoji i NY DMV ne izdaje jer nije u skladu sa zakonom?!)

 

Čovjek ima potrebu biti u centru pažnje i pri tome mu nije dovoljno što je napravio automobil već to mora začiniti hrpom laži kako bi ga razina divljenja zadovoljila. Neki psihoanalitičar, a možda i psihijatar bi više mogli reći o tome (narcizam, patološko laganje, psihopatija...?) pa na kraju možda ga ne treba hejtat već jednostavno žaliti. Nije tajna da novinari medija koji ga najviše veličaju vole pijančevat u njegovom društvu i da mu hrane ego. Čovjek se drži one: "fake it till you make it", ali i u tome treba imati mjeru. Nakon svega logično je razmišljati o tome da je platio kako bi mu se automobil našao u GT showu i dobio pozitivnu kritiku, čak i ako to nije učinio. Takav si je "ugled" među onima koji prate njegov rad sam stvorio.

Moj PC  
10 2 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Ajde Rimac barem nije krenuo s traktorima kao neki..😆
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
bruno1026 kaže...
mario.L_hr kaže...
... Automobil nije uobičajeni, da je svi bi ih štancali po "garažama". Zar je to tako teško priznati...

 

  vidiš, većina ljudi koje druga strana voli ad hominem nazivati hejterima i jalnicima samo traži potvrdu rimčevih riječi. a nje nema otkad je počeo priča o najbržem, najboljem i najjeb...kijem autu ikad. pa onda sam rimac po intervjuima sam sebi skače u usta s kontradiktornim izjavama. auto koji je proizveo diplomirani ekonomist u zemlji bez ikakve spomena vrijedne autoindustrije u garaži, koji navodno mete pod s ferarijima, porscheima i sličnim igračkama čiji su razvoji koštali cifre u eurima s 10 znamenki. postavljeni videi su rejsanje po parkinzima i tri i pol drag utrke po ravnom. pa sad ti meni reci, jesam li ja hejter i jalnik što ne vjerujem njegovim pričama, nego me zanimaju testovi prije nego donesem bilokakav pozitivan ili negativan sud o dotičnom autu?

 Ne slažem se s ovom tvrdnjom, ali nisam hejter ni jadnik ni fanboj ni slično. Da pojasnim.
Prije svega, da - Rimac je sad već dosta umišljen egotriper, to stoji. Imao je debeli poguranac kao nečiji sin, i to stoji. Ali automobil nije u garaži napravio vernov ekonomist, nego je on pokrenuo projekt i uposlio ljude koji stvari ipak znaju projektirati, organizirati, složiti, pa i uvesti prave dijelove za ono što se planira. Ja znam da se on pretjerano hvali, i s obzirom da je "skromno" i firmu nazvao po sebi, redovito se poistovjećuje i on i potom svi ostali forumaši sa proizvodima. Znate li kakvih krkana ima na direktorskim pozicijama tvrtki u kojima vrhunski stručnjaci odrađuju najbolje proizvode u industriji? I previše. Zar stvarno mislite da razni unuci Enza Ferrarija ili Ferruccija Lamborghinija su išta pametniji i sposobniji od Rimca? Ne, samo su imali sličnu lutriju da su se rodili tu gdje jesu, a radnici u pogonima odrađuju pravi posao dok se oni slikaju po domjencima i jahtama. 
Što se auta i pogona tiče, vjerojatno to još nije savršeno, ali konkretnih insiderskih infoa ovdje nitko nema. Jedan Salomondrin ili Clarkson je meni ipak veći autortet od forumaša isključivo iz razloga jer su oni isprobali konkurenciju u praksi. Evo je dao neke konkretne kritike: http://www.evo.co.uk/reviews/18278/rimac-automobili-concept-one-review-electric-hypercar-driven
Omalovažavanje i ignoriranje jednog Tajime na planinskoj utrci na Pikes Peak mi također ne zvuči kao objektivna procjena "Navodnog rejsanja po parkinzima".


Dakle, ako vam je Mate Rimac antipatičan, apsolutno razumijem. Ali ipak valjda pokušati odvojiti ad hominem od proizvoda koji proizvode ljudi u pogonima.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
overhaul kaže...
bruno1026 kaže...
mario.L_hr kaže...
... Automobil nije uobičajeni, da je svi bi ih štancali po "garažama". Zar je to tako teško priznati...

 

  vidiš, većina ljudi koje druga strana voli ad hominem nazivati hejterima i jalnicima samo traži potvrdu rimčevih riječi. a nje nema otkad je počeo priča o najbržem, najboljem i najjeb...kijem autu ikad. pa onda sam rimac po intervjuima sam sebi skače u usta s kontradiktornim izjavama. auto koji je proizveo diplomirani ekonomist u zemlji bez ikakve spomena vrijedne autoindustrije u garaži, koji navodno mete pod s ferarijima, porscheima i sličnim igračkama čiji su razvoji koštali cifre u eurima s 10 znamenki. postavljeni videi su rejsanje po parkinzima i tri i pol drag utrke po ravnom. pa sad ti meni reci, jesam li ja hejter i jalnik što ne vjerujem njegovim pričama, nego me zanimaju testovi prije nego donesem bilokakav pozitivan ili negativan sud o dotičnom autu?

 Ne slažem se s ovom tvrdnjom, ali nisam hejter ni jadnik ni fanboj ni slično. Da pojasnim.
Prije svega, da - Rimac je sad već dosta umišljen egotriper, to stoji. Imao je debeli poguranac kao nečiji sin, i to stoji. Ali automobil nije u garaži napravio vernov ekonomist, nego je on pokrenuo projekt i uposlio ljude koji stvari ipak znaju projektirati, organizirati, složiti, pa i uvesti prave dijelove za ono što se planira. Ja znam da se on pretjerano hvali, i s obzirom da je "skromno" i firmu nazvao po sebi, redovito se poistovjećuje i on i potom svi ostali forumaši sa proizvodima. Znate li kakvih krkana ima na direktorskim pozicijama tvrtki u kojima vrhunski stručnjaci odrađuju najbolje proizvode u industriji? I previše. Zar stvarno mislite da razni unuci Enza Ferrarija ili Ferruccija Lamborghinija su išta pametniji i sposobniji od Rimca? Ne, samo su imali sličnu lutriju da su se rodili tu gdje jesu, a radnici u pogonima odrađuju pravi posao dok se oni slikaju po domjencima i jahtama. 
Što se auta i pogona tiče, vjerojatno to još nije savršeno, ali konkretnih insiderskih infoa ovdje nitko nema. Jedan Salomondrin ili Clarkson je meni ipak veći autortet od forumaša isključivo iz razloga jer su oni isprobali konkurenciju u praksi. Evo je dao neke konkretne kritike: http://www.evo.co.uk/reviews/18278/rimac-automobili-concept-one-review-electric-hypercar-driven
Omalovažavanje i ignoriranje jednog Tajime na planinskoj utrci na Pikes Peak mi također ne zvuči kao objektivna procjena "Navodnog rejsanja po parkinzima".


Dakle, ako vam je Mate Rimac antipatičan, apsolutno razumijem. Ali ipak valjda pokušati odvojiti ad hominem od proizvoda koji proizvode ljudi u pogonima.

Hvali se lik to stoji,  ali zasto ne bi trebao nazvati firmu po sebi? A po cemu su isti taj Ferrari ili Lamborghini dobili ime? Porsche? Mercedes-Benz?....

HAKOSUKA
15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Bacelj kaže...

Hvali se lik to stoji,  ali zasto ne bi trebao nazvati firmu po sebi? A po cemu su isti taj Ferrari ili Lamborghini dobili ime? Porsche? Mercedes-Benz?....

 Oni nikad ne bi nazvali firmu po sebi 

Nope.
13 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Tonči kaže...
Bacelj kaže...

Hvali se lik to stoji,  ali zasto ne bi trebao nazvati firmu po sebi? A po cemu su isti taj Ferrari ili Lamborghini dobili ime? Porsche? Mercedes-Benz?....

 Oni nikad ne bi nazvali firmu po sebi 

Mercedes NIJE ime po jednom čovjeku, ili njegovo prezime, već je to BILO IME njegove kćeri Mercedes 

ATJ Lučko
15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ATJLučko kaže...
Tonči kaže...
Bacelj kaže...

Hvali se lik to stoji,  ali zasto ne bi trebao nazvati firmu po sebi? A po cemu su isti taj Ferrari ili Lamborghini dobili ime? Porsche? Mercedes-Benz?....

 Oni nikad ne bi nazvali firmu po sebi 

Mercedes NIJE ime po jednom čovjeku, ili njegovo prezime, već je to BILO IME njegove kćeri Mercedes 

 Ne znam kome i na što ti odgovaraš, ali ja te uvjeravam da ja nigdje ne spominjem nikakve Mercedese, kćeri... ali, za slučaj da si se jače zbunio, Bacelj je dobro naveo Ferrarija, Lamborghinija, Porsche... i Benz - Daimler i Benz su oboje osobe koje su nazvale tvrtke po sebi, a Benz uopće nije imao kćer, nego je to imao Jellinek čije je ime za brend.

Nope.
16 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Naravno da nije zlo prozvati firmu po sebi, od forda i aston martina do koniggsega ih je puno, ali ja samo kažem da rimcu nije pomoglo što je nazvao firmu po sebi i što uglavnom priča jajajajaja, pa ljudi 
proizvode koje objektivno ipak razvijaju projektiraju, montiraju i testiraju drugi ljudi dok Rimac radi PR, pripisuju njemu i pljuckaju po njima zajedno. Da je nazvao firmu drugačije, možd abi bilo manje
hejta i po proizvodima. Iako, za to bi trebao promijeniti i pristup "ja genije", ali bez tog pristupa nema moderne promocije, pa smo opet na kvaki 22.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Moj zaključak.

Užasno arogantan samoprozvani inovator s kojim vjerojatno ne bih mogao popit dvije kave je na gotovo dokazano lopovski način digao firmu koja je stabilna, inovativna i dovoljno zanimljiva da svjetski mediji pišu o njoj.

No opet mi je pun kufer PR članaka jer svaki drugi članak je danas ili Rimac ili Plenky.

Nek radi što mu je volja, ako je bio griješan karma će ga stić kad tad, ako nije šta sad, ima previše publiciteta, ali ne čitam više nikakve članke o njemu, niti želim čuti usporedbe s Elonom Muskom, Koenigseggom ili bilo kojim pravim inžinjerom ili vidjeti da ga plasiraju dalje od bilo kojeg nagrađenog "small-budget" inovatora kod nas.
16 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Neznam jel bilo, gdje clarkson sarkastično nabraja gdje se sve spičio Hammond. Samo na tim stazama imao je sreće što nemaju provalije na zavojima :)
http://www.carbuzz.com/news/2017/6/29/Jeremy-Clarkson-Ridicules-Hammond-s-Rimac-Crash-7739883/
He went on to say that he couldn’t think of any race track Hammond hasn’t crashed on, recalling incidents involving a Noble M600 at Imola, a Porsche 911 GT3 RS at Virginia International Raceway and a Jaguar F-Type at Mugello. And not forgetting the time he trashed a BMW in the middle of the night during the trio’s first 24-hour race on Top Gear. "Maybe it’s because he can’t see over the steering wheel. Who knows? "

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

@Mitch: Nije li ovaj tvoj post pomalo egotriperski. Zašto misliš da bi on htio popiti kavu s tobom? 

 

Uglavnom svatko tko nešto radi vapi za reklamom. Možeš imati vrhunski proizvod ali bez reklame i PR teško ćeš ga prodati. To je vrlo čest slučaj upravo za naše tvrtke koje kaskaju u tom segmentu. Lik je shvatio što mu donosi reklama i PR te jače na tom segmentu maksimalno. Može li ga se kriviti zbog toga? Nadam se da ne misliš da su vlasnici/direktori/CEO-i tvrtki moralne ili bilo kakve druge vertikalnog? Živimo u doba kapitalizma i njihov cilj je izvući čim više. Sredstva se ne biraju, bitan je samo cilj. Što smo htjeli to smo i dobili. 

Stručnjak za odmaganje...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice