Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

poruka: 89
|
čitano: 15.397
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment".
12 godina
protjeran
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

I5 je mrtav a i7 debelo načet... kako vele "Vulkanci": AMD live long and prosperlp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 18:17 (Stjepanj).
Moj PC  
28 2 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

taj r5 1600x je moj i bozji..  ljepa vremena su pred nama!

 

 

svoj i5 cu na lomaci zapalit!

xfact
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 18:18 (=xfact=).
Moj PC  
18 2 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Ovi jeftiniji Ryzeni će pomesti Intelovu ponudu. 6/12 Ryzen za cijenu Intela 4/4...koja komedija od Intela 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 18:21 (XXX).
Moj PC  
24 1 hvala 0
9 godina
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Super vijesti.... zanimljiv ce bit travanj :-)

Battlenet - TheProdigy#2234
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

pasko je reko da će odma 2 uzet i stavit umjesto pierca na bradavicama...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
Moj PC  
20 1 hvala 3
12 godina
online
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
=xfact= kaže...

taj r5 1600x je moj i bozji..  ljepa vremena su pred nama!

 

 

svoj i5 cu na lomaci zapalit!

 Imam humaniju ideju - pokloni ga meni...

Nisam ja ništa prčko.
12 godina
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Opet se ponavljam,i5 nije mrtav,Intel može malo korigirat cijenu ili u budučnosti nadodat koju jezgru ili HT,ako se R5 OCa kao i R7 onda se Intel nema čega bojat!!Ne rendamo svi i koristimo multithred aplikacije,dok dosta nas igra igre koje su trenutno max 4 jezgre!!

Tako da,pomalo...

AUDIOFIL
Moj PC  
5 18 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Sa trenutnim cijenama je mrtav, fanboyeve ne računamo 

Moj PC  
24 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
volegradele kaže...

Opet se ponavljam,i5 nije mrtav,Intel može malo korigirat cijenu ili u budučnosti nadodat koju jezgru ili HT,ako se R5 OCa kao i R7 onda se Intel nema čega bojat!!Ne rendamo svi i koristimo multithred aplikacije,dok dosta nas igra igre koje su trenutno max 4 jezgre!!

Tako da,pomalo...

 naravno da nije mrtav no evo u gta5 s nekom jacom grafom tipa gtx980/1060+ nemres se igrati na 1080p koliko trza, cpu lupa na 100%...znam da nije on jadnicak kriv sto grafe napreduju 50% svake godine za razliku od procesora di je to od 0-5% pa nema snagelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
Stjepanj kaže...
volegradele kaže...

Opet se ponavljam,i5 nije mrtav,Intel može malo korigirat cijenu ili u budučnosti nadodat koju jezgru ili HT,ako se R5 OCa kao i R7 onda se Intel nema čega bojat!!Ne rendamo svi i koristimo multithred aplikacije,dok dosta nas igra igre koje su trenutno max 4 jezgre!!

Tako da,pomalo...

 naravno da nije mrtav no evo u gta5 s nekom jacom grafom tipa gtx980/1060+ nemres se igrati na 1080p koliko trza, cpu lupa na 100%...znam da nije on jadnicak kriv sto grafe napreduju 50% svake godine za razliku od procesora di je to od 0-5% pa nema snagelp

 Meni ne trza ništa,naravno nisam roknija ULTRA ali da imam jaču grafu još bi bolje bilo!!

AUDIOFIL
11 godina
odjavljen
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Stjepanj Ti češ ga sigurno prvi uzeti da ga možeš kloknuti na visokih 4.05-4.105Ghz

 

Ali ja ne razumijem, čemu se stalno forsira ta usporedba sa Intelom?

SkorvY
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
skorvy kaže...

 

Ali ja ne razumijem, čemu se stalno forsira ta usporedba sa Intelom?

....treba to uspoređivati s vešmašinom

16 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Pa evo još jedne usporedbe sa Intelom, na toms guide sam gledao test u igrama, Core i7 7700K je bolji od Ryzen 1800X u svim igrama koje su testirali. Dakle 2000 kn jeftiniji procesor je bolji u igrama, s tim da su podaci samo za 1080p, baš sumnjam da bi na višim rezolucijama bilo obrnuto, prije bi se razlika povećala.

 
3 11 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
volegradele kaže...

Opet se ponavljam,i5 nije mrtav,Intel može malo korigirat cijenu ili u budučnosti nadodat koju jezgru ili HT,ako se R5 OCa kao i R7 onda se Intel nema čega bojat!!Ne rendamo svi i koristimo multithred aplikacije,dok dosta nas igra igre koje su trenutno max 4 jezgre!!

Tako da,pomalo...

A da instaliras neku igru izaslu nakon 2010.-e?

11 godina
odjavljen
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
picajzla0707 kaže...
skorvy kaže...

 

Ali ja ne razumijem, čemu se stalno forsira ta usporedba sa Intelom?

....treba to uspoređivati s vešmašinom

 Ne, ne treba uspoređivati s vešmašinom..nego od zadnjeg modela otprije nekoliko godina kako je izašao se fokusirati da naprave nešto što radi i pri tome da nebude cilj samo "samo da smo bolji od Intela".

SkorvY
14 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
skorvy kaže...
picajzla0707 kaže...
skorvy kaže...

 

Ali ja ne razumijem, čemu se stalno forsira ta usporedba sa Intelom?

....treba to uspoređivati s vešmašinom

 Ne, ne treba uspoređivati s vešmašinom..nego od zadnjeg modela otprije nekoliko godina kako je izašao se fokusirati da naprave nešto što radi i pri tome da nebude cilj samo "samo da smo bolji od Intela".

Vise puta sam ti procitao post ali ne pomaze...

12 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

ja neznam tko je tolko lud da kupuje 1800x za igranje.. zna se za sto je ovaj proc.  rjetko koja igra koristi vise od 4 jezgre a brzi je samo zbog viseg takta. ipc je podjednak. sweet spot za gaming je ryzen 5serija definitivno.. 

xfact
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
ansha kaže...
skorvy kaže...
picajzla0707 kaže...
skorvy kaže...

 

Ali ja ne razumijem, čemu se stalno forsira ta usporedba sa Intelom?

....treba to uspoređivati s vešmašinom

 Ne, ne treba uspoređivati s vešmašinom..nego od zadnjeg modela otprije nekoliko godina kako je izašao se fokusirati da naprave nešto što radi i pri tome da nebude cilj samo "samo da smo bolji od Intela".

Vise puta sam ti procitao post ali ne pomaze...

 Znam.. i ja ga još uvijek čitam i čitam i čit...

SkorvY
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
=xfact= kaže...

ja neznam tko je tolko lud da kupuje 1800x za igranje.. zna se za sto je ovaj proc.  rjetko koja igra koristi vise od 4 jezgre a brzi je samo zbog viseg takta. ipc je podjednak. sweet spot za gaming je ryzen 5serija definitivno.. 

 E pa sačekat ćemo test i sa serijom 5, pa ćemo vidjeti, mada ovako na prvu, kaby lake pulen ima viši takt od svih iz ryzen 5 serije.

12 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
ansha kaže...
volegradele kaže...

Opet se ponavljam,i5 nije mrtav,Intel može malo korigirat cijenu ili u budučnosti nadodat koju jezgru ili HT,ako se R5 OCa kao i R7 onda se Intel nema čega bojat!!Ne rendamo svi i koristimo multithred aplikacije,dok dosta nas igra igre koje su trenutno max 4 jezgre!!

Tako da,pomalo...

A da instaliras neku igru izaslu nakon 2010.-e?

 Igram BF1 na ULTRA,jel to dovoljno novo??Što misliš tko ima bolji fps ti ili ja sa i5 6600K??(naravno govorim kad bih imali iste grafe)

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
XXX kaže...

Ovi jeftiniji Ryzeni će pomesti Intelovu ponudu. 6/12 Ryzen za cijenu Intela 4/4...koja komedija od Intela 

Recimo novi R5 1600X model, on je zapravo izvorno i namjenjen za propisno tamburanje i7 7700K.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=126&jumpto=5317868&sort=asc&view=flat

volegradele kaže...

Opet se ponavljam,i5 nije mrtav,Intel može malo korigirat cijenuili u budučnosti nadodat koju jezgru ili HT,ako se R5 OCa kao i R7 onda se Intel nema čega bojat!!Ne rendamo svi i koristimo multithred aplikacije,dok dosta nas igra igre koje su trenutno max 4 jezgre!!

Tako da,pomalo...

Današnji i5 je uloženo-dobiveno mrtav ko mlinski kamen, u budučnosti eh ko živ ko mrtav tak se to gleda.

 

Dakle mi pričamo o trenutnoj situaciji, a ne 2018 godini kad Intel misli izbacit nekaj novo, ali onda stiže i Ryzen+ ili Ryzen 2.

 

Intel mora žestoko spustit cijene, s obzirom da smo vidjeli Ryzen 4/8 testove Powered by Zolkorn ekipa to je to.As ti gospe pa 3ghz stock i5 7400 košta 180dolara, dakle zaključani 4/4 proc vs najeftiniji buduči otključani 4/4 Ryzen za 130dolara=stiže u H2 ove godine.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=176&jumpto=5329022&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=160&jumpto=5324873&sort=asc&view=flat

 

Di je tebi logika ti bokca, vjerojatno zakopana u vrtu razmisli malo pa zbroji i oduzmi, pa ti na kraju bude sve jasno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 21:07 (rambox).
16 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Teško da će ti ryzen 5 1600x natamburati intelovog kaby lake pulena u igrama, taj film ćeš teško gledati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 21:14 (Floki).
 
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
Floki kaže...

Teško da će ti ryzen 5 1600x natamburati intelovog kaby lake pulena u igrama, taj film ćeš teško gledati.

 Žac pa zar nije logično,uloženo dobiveno jel, to se samo gleda kod procesora i tu če itekako zgazit i7 7700K.Igrice ostavimo za dječiji vrtič, hm kolko sam ja čul navodno postoji još nekaj osim tih prokletih performansi u gejmanju.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
ansha kaže...
volegradele kaže...

Opet se ponavljam,i5 nije mrtav,Intel može malo korigirat cijenu ili u budučnosti nadodat koju jezgru ili HT,ako se R5 OCa kao i R7 onda se Intel nema čega bojat!!Ne rendamo svi i koristimo multithred aplikacije,dok dosta nas igra igre koje su trenutno max 4 jezgre!!

Tako da,pomalo...

A da instaliras neku igru izaslu nakon 2010.-e?

Evo, neke od testiranih igara na mogu biti novije (GR wildlands).

 

Članak sa testom je od jučer: http://www.pcgamer.com/gaming-performance-of-ryzen-7-vs-core-i7-with-geforce-gtx-1080-ti/

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
rambox kaže...
Floki kaže...

Teško da će ti ryzen 5 1600x natamburati intelovog kaby lake pulena u igrama, taj film ćeš teško gledati.

 Žac pa zar nije logično,uloženo dobiveno jel, to se samo gleda kod procesora i tu če itekako zgazit i7 7700K.Igrice ostavimo za dječiji vrtič, hm kolko sam ja čul navodno postoji još nekaj osim tih prokletih performansi u gejmanju.

Kako kome, meni osobno je gaming daleko najzahtjevnija stvar koju radim na PC-u i najbitnija stavka kada radim upgrade.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
rambox kaže...
Floki kaže...

Teško da će ti ryzen 5 1600x natamburati intelovog kaby lake pulena u igrama, taj film ćeš teško gledati.

 Žac pa zar nije logično,uloženo dobiveno jel, to se samo gleda kod procesora i tu če itekako zgazit i7 7700K.Igrice ostavimo za dječiji vrtič, hm kolko sam ja čul navodno postoji još nekaj osim tih prokletih performansi u gejmanju.

 Hm, odjednom nitko ništa ne igra, ajd ok, ako je tako, razlika je 800 kn, zar ne, ako ovom ryzenu ne nabace i koji porez, što Arunović sad možda nije izračunao.

16 godina
moderator
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
Porezi su uračunati.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment
Denis kaže...
Porezi su uračunati.

 Ajd ok, pretpostavljam i marže jer sam cijenu kaby lake pulena vidio na it trgovini, da ne reklamiram sad.

12 godina
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

Razlika između i5 7600K i i7 7700K nije velika (u par fps),i jedan i drugi proc su večinom namjenjeni gamingu,tako da R5 1600X treba uspoređivat s i5 7600K!!Ja još ne vidim kako će R5 ugrozit i5 a da ne govorim i7!!Ponavljam ponovno,jedino velik clock spašava stvar a tu nisam optimističan!!

Cijena od 2200 kn je ista kao i za i5 7600K,R5 ima 2 jezgre više,2 više nego što prosiječnom gameru treba!

Uglavnom da se ne prepucavamo,pričekajmo još malo da vidimo rezultate!Naravno ja samo o gamingu pričam,multihred aplikacije naravno da imaju prednost s Ryzenom!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 21:46 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Ryzen 5 - AMD-ova navala na srednji segment

razlika izmedu i5 i i7 u bf mp je cak 30%...ako deres preko 140+fps-a i7 je must have!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice