SAD: Smartphonei zaustavili trend smanjivanja smrt

poruka: 11
|
čitano: 1.891
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD: Smartphonei zaustavili trend smanjivanja smrt".
14 godina
offline
SAD: Smartphonei zaustavili trend smanjivanja smrt

S obzirom koliko ljudi koristi mobitele, očekivalo bi se i više nesreća.  Medjutim, nije tome tako. Ja npr često koristim mobitel u vožnji, ali istovremeno to kompenziram sporijom vožnjom, a jedno oko uvijek bježi i skenira situaciju oko sebe. No ipak na brzim cestama nikad.

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
0 14 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: SAD: Smartphonei zaustavili trend smanjivanja
Bravo majstore, obožavam te koji se vuku po cesti i pričaju. Stani sa strane ako ti se već ne žuri ili kupi handsfree.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
SAD: Smartphonei zaustavili trend smanjivanja smrt

Čudno je da za studiju s ovolikim obuhvatom nisu objavili jedini relevantni podatak - kakva je korelacija između učestalosti korištenja mobitela i broja smrtnih ishoda po pređenom kilometru.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 10:19 (MrBlc).
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: SAD: Smartphonei zaustavili trend smanjivanja
Vozio se ti 10kmh i dalje je neodgovorno tipkat i vozit. Zasto to uopce radite, cemu smisao?! Nece poruka nikud pobjec dok s druge strane mozda neces stic odreagirat ako ti djete izleti...tada ti nis ne znaci kaj si se sporo vozio :/
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
SAD: Smartphonei zaustavili trend smanjivanja smrt

Općenito samo degenerici dopuštaju mobitelu da im dirigira životom. Znači išli smo u školu, studirali, gradili sebe kao osobu - da bi se morali poslušno javljat kao botine svaki put kad zazvoni. Nebi se ja javio na mobitel nikad! Ja ću uzvratit poziv za pola sata, sat, za par sati. A ako pošalje poruku/vocap ili mail - neću ga ni nazvat nego ću mu odgovorit na ono što je poslao. S tim sam im rekao da mi probaju poslati porukom to što trebaju ili ako moraju pričat da pričekaju u redu kao i svi - a ne zvat i preskakat red za zivkanjem i s tim naređivat da ostavim sve što radim, da prestanem mislit sve što mislim - i da počnem razmišaljet o njemu/njoj i njegovim/njezinim problemima. Nije moj mobitel tu za zloupotrebu! Ako ne možeš sastavit svoje misli u jednu poruku, ili j... mail - zamoli onda nekoga da ti pomogne, ili izdvoji pola sata ispred lista papira dok ne uspiješ sročit svoje misli. Meni je ton smanjen već godinama. Nema notifikacija, ničeg. I tako dobivate kontrolu... i normalan život.

 
20 0 hvala 4
15 godina
online
SAD: Smartphonei zaustavili trend smanjivanja smrt

u svaki auto ugraditi ometalo mikrovalova pa će telefoni biti neupotrebljivi. ili zabraniti vožnju tijekom telefoniranja (mora se razlučiti bitno od nebitnog). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
SAD: Smartphonei zaustavili trend smanjivanja smrt

"3,1 milijun vozača kroz ukupno 570 putovanja."  Valjda kroz 570 miliona putovanja

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAD: Smartphonei zaustavili trend smanjivanja
CalvinRi kaže...

S obzirom koliko ljudi koristi mobitele, očekivalo bi se i više nesreća.  Medjutim, nije tome tako. Ja npr često koristim mobitel u vožnji, ali istovremeno to kompenziram sporijom vožnjom, a jedno oko uvijek bježi i skenira situaciju oko sebe. No ipak na brzim cestama nikad.

 Svatko tko kaze da moze voziti i telefonirat ili nedaj genijalca, pisat poruke, citat romane i slicno dok vozi laze sebe i laze sve oko sebe. 

Jedini nacin da telefoniras s nekim i vozis je da osobu na telefonu tretiras ko pozadinsku buku i uopce ne obradjujes ono sto ti ta osoba govori, kroz jednu uho unutra, kroz drugo van, u slucaju da ta osoba stvarno nesto treba i moras pratiti sto govori, onda tebe vozi auto, a ne ti njega. Cesto vidim debile s telefonom u desnoj ruci pa hvataju mjenjac s lijevom pa prebacuju mobitel pa ovo pa ono pa ko nindja skrene, bez zmigavaca u bog te pitaj kojoj brzini, jebiga, trebas dvije ruke. Cak i sa slusalicama nije nista sigurnije, jednostavno te izoliraju od ostalih u prometu i nisi u mogucnosti pratiti promet i imat kvalitetne razgovore, a ako zelis tracat i slusat/prodavat babske price, odjebi na kavu, doma ili gdje vec.

 

Pisanje poruka je jedna razina debilizma koja je usko povezana s tendecijom osobe koja to radi da precjenjuje sebe i svoje mogucnosti. Cesto to vidim kod osoba koje mozes opisat kao panjeve, mentalno spore, ali uvjerene da su oni nekako sposobniji, brzi, pametniji nego ostali, a kad razgovaraju ond samo stucaju, aaa, eee, aah, oo, aauuoooaaa, uhhuhhuhh. Jednostavno ne moze oboje raditi vec blokira na svim razinama.

 

Zamisli kad usred Slavonske vozac ne moze voziti i slusat sto mu se govori nego se okrene i gleda te u lice dok pricas, ne gleda cestu, ne prati, nista. Ko da je na kavi, a ne za volanom. 

 

Nakon nekog vremena u voznji s osobom tko redovito telefonira u autu, pise poruke, cita facebook i nakon sto sam mu par puta mobitel izbio iz ruke on i dalje ne prestaje. Ono sto sam primjetio da takve osobe imaju jos par tendencija prema kojima naginju u prometu, a to su: 

 

  • Voznja u suprotnom smjeru i razni drugi pokusaji skracivanja puta do cilja.
  • Preticanje s desne strane i voznja slaloma.
  • Gazenje crvenog svjetla ko da je zeleno usred proljeca.

 

Sve to dozivio i jebo sve od A do Ž. Kad u Slavonskoj on u suprotnom smjeru vozi da si skrati put i to radi svaki put kad ide u odredjene ducan jer mu je blize, lud. Lud. Lud.

Linux, Arch Linux.
13 godina
offline
SAD: Smartphonei zaustavili trend smanjivanja smrt

Pa sad ako imaš kvalitetan handsfree preko zvučnika u autu tada ga možeš tretirati skoro kao putnika u autu, nezgodno je jedino što ga svi u autu čuju (pa to moraš naglasiti sugovorniku), s druge strane sugovornici mogu preuzeti u slučaju da ti imaš "situaciju na cesti". Postoje situacije kada se moraš javiti jer dežuran i jer u tom trenutku dobivaš info gdje moraš stići (vatrogasci, policija,hitna,hitna intervencija). S druge strane za razliku od sugovornika u autu, sugovornik s druge strane telefona ne zašuti kada imamo neku situaciju pred sobom, jer ne vidi ono što i mi vidimo, te ga treba prekinuti...

Stoga ako se već moraš javiti treba imati handsfree i odmah napomenuti da voziš i da li se možemo čuti kasnije ili da bude kratko i s povremenim prekidima, a ne da sugovornik koji ne vozi diktira tempo što je najčešče slučaj... Ono zaleti se i bez točke i zareza... prekineš vezu, pa nek zove ponovo "pukla veza jer vozim..."

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
SAD: Smartphonei zaustavili trend smanjivanja smrt

Kada sam procitao "SAD: Smartphonei zaustavili trend smanjivanja smrtnih ishoda prometnih nesreća" naslov sam prvo pomislio da su smartphonei bili zaduzeni za prijasnje smanjivanje smrtnosti

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SAD: Smartphonei zaustavili trend smanjivanja

nek pošalju Todorića s kuhinjskim mikrovalkama po 200tinjak kn tamo

Svaka akcija ima svoju reakciju.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice