Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

poruka: 282
|
čitano: 34.594
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+".
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Ne mogu da vjerujem da neko ovde spominje usperedbu cijena ovog galaxy s8 i nekog xiaomia koji ce izadji s ovim specifikacijama al po manjij cijenu,prvo naucite sta znaci brend i brendiranje.Zato iphone kosta koliko kosta sa slabijim specifikacijama jer je brend.Porediti samsung i xiomi je presmijesno,xiakminima da guli jos mnogo da bih dobio neko ime i cijenu,evo huawei je uspio al zato sad huaeei p10 kosta 600 e jer su naoravili brend od imena.Da se vratim na galaxy s8,po meni definitivno najzanimljiviji uredjaj do sada.Donijeo je dosta novih stvar kao sto su dex,bixby,dizajn sve očekivano a sto ze tice baterije najavili su da ce biti nesto bolja od s7 galaxya a znamo da onibimaju dobre baterije.Jos me samo zanima kamera mada pise da im je neki novi senzor ugrađen,cekam nocne slike jer se tu jedino vidi snaga kamere
 
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

ovako na prvu mi je čak i "ružniji" od S7...... iskreno očekivao sam više.... toliko pompe za što.... 

 
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mitch kaže...
digitall kaže...

 

i jos jednom; s8 nije povecan, smanjen je!!! otvori oci

 O čemu ti?

 

S7 142.4 x 69.6 x 7.9 mm

S8 148.9 x 68.1 x 8 mm

 

Ekran troši 15% više, a ista baterija. Meni osobno tih 0.7" ništa ne znači, pogotovo ako nije jednako raspoređeno nego vuće prema duljini.

Pričam o veličini ekrana zato što to definira usable space i čvrstoću uređaja. Ja kad držim telefon u ruci ne želim imati sve prste na ekranu.

 A CPU SD 835 troši 25-30% manje. link. Što se tiče prstiju na ekranu tu se slažem. Edge moraš držat manjom dodirnom površinom da ti se ne pale slučajnim dodirom po rubnom ekranu svakakve piz****je. Kad se navikneš bolje je, al kad nekome daš telefon (ženi) da se posluži da vidiš smijurije. Uglavnom iz tog razloga mi je S6E ispao neki dan i ekran je otišao u mp3. Edge više ne hvala. Jedina prednost je bila sat na boku, kad ga ostavim na noćnom ormariću.

 

Zapravo, žalostno je to što proizvođači telefona tu manju potrošnju CPU-a ne pretvore u veće trajanje baterije, nego tu dodatnu energiju zbriju na veći ekran ili manju bateriju. 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 8:07 (hrvooje).
14 godina
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Sviđa mi se S8+. Nije baš neki veliki napredak u odnosu na S7E, osim ekrana koji je zapravo dosta veći. 

 

Što se mene tiče, nema problema nikakvih ni sa formatom ekrana ni sa zaobljenim rubovima. Video je uglavnom u 16:9 ili 21:9 i ne ulazi u te zaobljene ćoškove. Ekran je amoled, crna se "ne vidi" pa ni tu nema nikakvih problema.

 

Jedino mi se prebacivanje senzora za otisak prsta na stražnju stranu mi se baš i ne sviđa. Navikao sam otključavati mob bez dizanja sa stola. Ali ne bi mi ni to više trebao biti problem jer je mob uparen sa gearom s3 pa je otključan stalno.

 

 

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Dado91 kaže...
prvo naucite sta znaci brend i brendiranje

 brend je od koristi prvenstveno proizvođaču kako bi imao veći profit i sigurne ovc..., ups kupce sam mislio reći

kupcu bi brend trebao značiti veću sigurnost i kvalitetu, no kad toga nema, onda samo bacaš lovu na brendirani mobitel kako bi se kurčio

 

imao sam nekoliko zmazunga i sa svakim neki problemi, ovaj zadnji s5 jebe sa senzorima i to nije nešto što bi očekivao od brendiranog i skupog mobitelja

klinci i žena su na kinezima poput cubota i dooija i rade isto kao i moj zmazung, tu i tamo koji problem, ali kod njih bar svi senzori još uvijek rade

 

ja ću vjerojatno opet uzeti brendirani mob, ali samo zato jer sam na pretplati i svakih dvije godine mogu uzeti skup mob za mizernu cijenu

11 godina
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

u usporedbi sa mojim S7 novosti su:

 

142.4 x 69.6 x 7.9 mm > 148.9 x 68.1 x 8 mm

 

5,1" > 5,8"

 

1440 x 2560 pixels > 1440 x 2960 pixels

 

577dpi > 570 dpi

 

nema > 3D Touch

 

32GB > 64GB

 

2160p 30fps > 2160p 60fps

 

prednja camera 5MP > prednja kamera 8MP

 

microUSB > Type-C USB

 

nema > Iris skaner

 

povecanje cijene za 20%

 

i to je to

 

super se poklopilo da preskacem jednu generaciju tamo jos od  S5 taman kad istekne 2 godine jamstva  

 

 

Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
R36 kaže...

 Ma pricas gluposti...Xiaomi Mix dode 750 dolara s dostavom...znaci 5000kn,a S8 6000kn. Tri puta manje kako da ne.

SD835 - Amerika, Exynos Europa i ostali.

 

Mobitel je naspram ostalih ovogodisnjih top modela bomba., ali imam S7 edge i ne mislim ga kupit jel mi nije neki upgrade.

 

Ja nisam napisao što Xiaomi ima nego što će izdati...a što se tiče trenutnih modela, Mi MIX košta 620$ dok Mi Note 2 košta 460$ i ima isto 4/64GB.

Iako to je njihov top (trenutno) i to su višlje cijene...kada dođe Mi 6 za 270$ sa istim (i boljim) komponentama od S8, mislim da će se neki korisnici S8 osjećati nasamareno.

 

A kad pogledaš, upravo si potvrdio što sam ja rekao, S8 nije nikakav značaj upgrade u odnosu na S7/Edge...

 

Što se tiče pumpanja cijene (koju vidim da kasnije spominjete, ali mi se ne da citirati citate u kojima su tuđi citati - koji k?!), glavna misao vodilja je (barem tako kažu i ajde tome nije toliko za vjerovati) da žele ponuditi što povoljniji model sa što boljim karakteristikama. Koliko se ono razlikuje veličina Samsunga i Xiaomija? Pa Samsung između ostalog gradi brodove, ima bolnice, banke i što sve ne pa je za zaključiti da imaju kapital i mogućnosti poboljšati proizvodnju da uređaji budu povoljniji...Xiaomi vjerujem da to nema, bar ne u toj mjeri. A tu dolazimo do drugog problema, Amer koji neće iPhone ide na Samsung, a Amer je tako odgojen da je jeftino smeće, pa cijene stoje i nerealno visoke kako njemu to ne bi bilo sumnjivo i da bi ga kupio.

 

Ista stvar je sa Europom. Hrpa menadžera, direktora i posvuduša ima zadnji iPhone jer je to statusni simbol, za izvaditi na stol uz ključeve Mece...Ne razmišljaju svi tako, ali VEEEELIKA većina da.

A onda se i ostala ekipa pokupi sa tim pa vidiš klinca 2 tjedna nakon izlaska S7 EDGE u busu kako zuji po Instagramu dok mu stari plaća ratu mobitela na 2 godine uz tarifu jer mu je ovaj plakao 5 dana kako ga mora imat.

 

Živi primjer su moji u firmi, prije par tjedana došlo 70 (sedamdeset) iPhone 7 Plus...sad, druga je stvar što se to uzimalo rodbini, tajnicama i slično...al to je to, statusni simbol koji doslovno ne smije biti jeftin...kako ide ona stara "neće snaša tamburaša"...

origin: mrxa
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 9:27 (mrxa1).
8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
mrxa1 kaže...

 

 

Što se tiče pumpanja cijene (koju vidim da kasnije spominjete, ali mi se ne da citirati citate u kojima su tuđi citati - koji k?!), glavna misao vodilja je (barem tako kažu i ajde tome nije toliko za vjerovati) da žele ponuditi što povoljniji model sa što boljim karakteristikama. Koliko se ono razlikuje veličina Samsunga i Xiaomija? Pa Samsung između ostalog gradi brodove, ima bolnice, banke i što sve ne pa je za zaključiti da imaju kapital i mogućnosti poboljšati proizvodnju da uređaji budu povoljniji...Xiaomi vjerujem da to nema, bar ne u toj mjeri. A tu dolazimo do drugog problema, Amer koji neće iPhone ide na Samsung, a Amer je tako odgojen da je jeftino smeće, pa cijene stoje i nerealno visoke kako njemu to ne bi bilo sumnjivo i da bi ga kupio.

 Samsungu i bilo kome drugom nije cilj proizvesti povoljniji mobitel i pomoći tebi ili meni već mu je cilj zaraditi što više. Ako je Mi jeftiniji, trebaš se pitati zašto je to tako. Cijena nečega u pravilu nema veze s popisom materijala.

Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Ezio kaže...

Sviđa mi se S8+. Nije baš neki veliki napredak u odnosu na S7E, osim ekrana koji je zapravo dosta veći. 

 

Što se mene tiče, nema problema nikakvih ni sa formatom ekrana ni sa zaobljenim rubovima. Video je uglavnom u 16:9 ili 21:9 i ne ulazi u te zaobljene ćoškove. Ekran je amoled, crna se "ne vidi" pa ni tu nema nikakvih problema.

Osim što svaki oblik videa lagano vodi ka sve većem burn-inu, pogotovo za nekoga tko puno gleda serije ili youtube na mobu. Po meni totalno bezveze i nepotrebno. Šta bi falilo da su stavili 16:9 ekran s normalnim kutevima i da bude niže kućište? A ne ova šlapa božija...

I btw, za gledanje 16:9 videa su ovi 5.8 i 6.2 inčni ekrani zapravo kao da imaju 5.15 i 5.52 inča, kaže matematika. Znači, nikakvo povećanje u odnosu na S7. A sam bog zna kako povući notifikacije s vrha ekrana jednom rukom s tako visokim ekranom.

 

To ono, nemamo šta pametno napraviti za ovu generaciju pa ćemo izmisliti aspect ratio kakav nitko nikad ni na čemu nije koristio i zaobliti mu ćoškove da se ljudi malo prisjete CRT-a. Sljedeća generacija će valjda cijela biti izbočena prema naprijed kao da imamo katodnu cijev.

 

Timo kaže...
2160p 30fps > 2160p 60fps

Ako misliš na snimanje, netko te slagao.

http://www.samsung.com/global/galaxy/galaxy-s8/specs/

 

SD835 nema podršku za snimanje 60 fps 4K videa. Exynos bi trebao imati (sam SoC), ali sumnjam da bi jednoj verziji S8 stavili takav fičr, a drugoj ne.

14 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mirko935 kaže...
Ezio kaže...

Sviđa mi se S8+. Nije baš neki veliki napredak u odnosu na S7E, osim ekrana koji je zapravo dosta veći. 

 

Što se mene tiče, nema problema nikakvih ni sa formatom ekrana ni sa zaobljenim rubovima. Video je uglavnom u 16:9 ili 21:9 i ne ulazi u te zaobljene ćoškove. Ekran je amoled, crna se "ne vidi" pa ni tu nema nikakvih problema.

Osim što svaki oblik videa lagano vodi ka sve većem burn-inu, pogotovo za nekoga tko puno gleda serije ili youtube na mobu. Po meni totalno bezveze i nepotrebno. Šta bi falilo da su stavili 16:9 ekran s normalnim kutevima i da bude niže kućište? A ne ova šlapa božija...

I btw, za gledanje 16:9 videa su ovi 5.8 i 6.2 inčni ekrani zapravo kao da imaju 5.15 i 5.52 inča, kaže matematika. Znači, nikakvo povećanje u odnosu na S7. A sam bog zna kako povući notifikacije s vrha ekrana jednom rukom s tako visokim ekranom.

 

To ono, nemamo šta pametno napraviti za ovu generaciju pa ćemo izmisliti aspect ratio kakav nitko nikad ni na čemu nije koristio i zaobliti mu ćoškove da se ljudi malo prisjete CRT-a. Sljedeća generacija će valjda cijela biti izbočena prema naprijed kao da imamo katodnu cijev.

 

Ja se ne opterećujem sa mogućnošću nastanka burn-ina. Always on mi je uključen i na mobitelu i na satu.

Nisam baš ni ljubitelj gledanja filmova i serija na mobitelu jer mi je za to ekran premali koliki god bio. Po pitanju videa, mobitel i tablet mi služe za gledanje kraćih filmića, youtube i sl. Tako da za mene tu problema nema. A i ako bih ipak gledao neki duži film, ne bih razmišljao o burn-inu.

Zaobljeni ćoškovi ne donose ništa po pitanju funkcionalnosti. A ni ne odnose ništa bitno. To je stvar dizajna. Nekom se sviđa, nekom ne.

Slažem se da nije nikakva bitna, pametna ni funkcionalna promjena, ali kritike se svode na dizajn. I to je sve. Meni je skroz ok. Ne mora sve biti pod pravim kutem i u omjerima prema ISO standardu.

Što se tiče povlačenja notifikacija, rijetko kad ostavim originalni launcher. Uglavnom koristim nova launcher a sad već par tjedana isprobavam action launcher. U oba se notifikacije vide kad se povuče bilo gdje na ekranu. Možda je isto dodano i u originalni launcher?

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
AMD_IT kaže...
R36 kaže... 

- ograničene količine za naivan puk - pa se pokazalo da ih se štanca više od 10000 primjeraka mjesečno.Dobra marketinška kampanja s provalom od 10000 primjeraka mjesečno Čekam MIX2 - pa čemo vidjet cijenu. Kladim se ista kao i kod S8

Prodaju se desici milijuna S serija svake godine, 120 000 je ograničena količina.

-prodaju u ograničenim količinama zbog načina izrade (malo kompliciranije) a ne zbog toga što oni tako žele.

 

 

-Note i S serija potpuno različiti koncepti., a MIX baš i nije jel se samo razlikuje po bazelama

Note i S serija se razlikuju samo po olovci. Dakle po jednoj stvari, kao i Mix.

-miješaš kruške i jabuke - razlika je imat laptop koji imam mogučnost Touch screena (olovka kod Notea) i laptopa koji ima sve isto osim što ima tanji rub oko ekrana.

 

 

-jel mi živimo u Kini ili u HR. Dodaj carinu + PDV - eto te na 350-400 dolara.

Sa 400 dolara je opet duplo jeftinije od S8 sa istim procesorom.

-ok, ali tu dolazi marketinških mix - brend..., ako hoćeš ekran od ruba do ruba - plati. Ista priča s MIX-om - ako hočeš nešto što drugi nemaju, preokreni đepove.

 

 

-Nitko nije lud da prodaje top modele po jeftinim cijenama. Svi oni se kreće oko 1000kn gore/dole.

One Plus je duplo jeftiniji od usporedive konkurencije.

-s ovim se slažem - jedino mi je OP nešto za što bi rekao da je dobro i kvalitetno a jeftinije za duplo od Samsunga

 

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
mrxa1 kaže...

 

Ja nisam napisao što Xiaomi ima nego što će izdati...a što se tiče trenutnih modela, Mi MIX košta 620$ dok Mi Note 2 košta 460$ i ima isto 4/64GB.

Iako to je njihov top (trenutno) i to su višlje cijene...kada dođe Mi 6 za 270$ sa istim (i boljim) komponentama od S8, mislim da će se neki korisnici S8 osjećati nasamareno.

 

A kad pogledaš, upravo si potvrdio što sam ja rekao, S8 nije nikakav značaj upgrade u odnosu na S7/Edge...

 

Što se tiče pumpanja cijene (koju vidim da kasnije spominjete, ali mi se ne da citirati citate u kojima su tuđi citati - koji k?!), glavna misao vodilja je (barem tako kažu i ajde tome nije toliko za vjerovati) da žele ponuditi što povoljniji model sa što boljim karakteristikama. Koliko se ono razlikuje veličina Samsunga i Xiaomija? Pa Samsung između ostalog gradi brodove, ima bolnice, banke i što sve ne pa je za zaključiti da imaju kapital i mogućnosti poboljšati proizvodnju da uređaji budu povoljniji...Xiaomi vjerujem da to nema, bar ne u toj mjeri. A tu dolazimo do drugog problema, Amer koji neće iPhone ide na Samsung, a Amer je tako odgojen da je jeftino smeće, pa cijene stoje i nerealno visoke kako njemu to ne bi bilo sumnjivo i da bi ga kupio.

 

Ista stvar je sa Europom. Hrpa menadžera, direktora i posvuduša ima zadnji iPhone jer je to statusni simbol, za izvaditi na stol uz ključeve Mece...Ne razmišljaju svi tako, ali VEEEELIKA većina da.

A onda se i ostala ekipa pokupi sa tim pa vidiš klinca 2 tjedna nakon izlaska S7 EDGE u busu kako zuji po Instagramu dok mu stari plaća ratu mobitela na 2 godine uz tarifu jer mu je ovaj plakao 5 dana kako ga mora imat.

 

Živi primjer su moji u firmi, prije par tjedana došlo 70 (sedamdeset) iPhone 7 Plus...sad, druga je stvar što se to uzimalo rodbini, tajnicama i slično...al to je to, statusni simbol koji doslovno ne smije biti jeftin...kako ide ona stara "neće snaša tamburaša"...

 Meni kao korisniku S7e, s8 nije neki napredak...ali netko tko nema S7 ili neki top model, i tko je vidio S8 - ne vjerujem da ga neće kupit ispred svih ostalih.

 

Ako je ta cijena u Kini - dodaj Carinu + PDV. Najgluplje mi je kad ekipa stavlja kineske cijene. Jebo ga ja pa nije Kina u EU da nema nikakvih davanja na tu cijenu.

 

Mi za menađžment uzimamo ili Iphone 7 ili S7., a djelatnicima preporučujemo P9 lite (najbolji omjer cijene i kvalitete). Zadnje vrijeme nam se događa da nam se djelatnici bune na P9 lite - zvučnik im prekida u toku poziva.

9 godina
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

ja kad pogledam te xiaomi bolje modele i vidim da kostaju 500-600 eura + postarina + u slucaju problema i slanja uredaja na mars radi popravka + do kada ce imati update, itd itd, nemam ni 1% razmisljanja kada me najskuplji uredaj u mojoj tarifi izade duplo manje od toga... 

 

nemam nista protiv xiaomia i vjerojatno cu kupit koji za zenu i klince, ali ne mogu se po svim parametrima mjeriti sa ekipom, za sada, pogotovo kamera koja mi je jedna od najbitnijih stvari, gdje se najskuplji xiaomi ne moze mjeriti sa 2 godine starim g4

 

inace super je da se pojavljuje sto vise konkurencije koja je sve bolja, malo ce barem stisnuti ove razvikane da spuste cijene

iako i huawei i ekipa rokaju sa cijenama, jebiga kad naprave nesto dobro i kvalitetno po svim parametrima onda to i kosta vise, i to je onda opet gotovo u cjenovnom rangu svih ostalih.. 

 

osobno, nedam nikad za uredaj vise od 2000 kn, a ne 5000-6000, da nema operatera i pretplata onda isto nebi htio dati vise od toga, trazio bi za te novce polovni s7, s6, g5, i sl. umjesto te pare za novi oppo ili xiaomi

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Ezio kaže...
Mirko935 kaže...
Ezio kaže...

Sviđa mi se S8+. Nije baš neki veliki napredak u odnosu na S7E, osim ekrana koji je zapravo dosta veći. 

 

Što se mene tiče, nema problema nikakvih ni sa formatom ekrana ni sa zaobljenim rubovima. Video je uglavnom u 16:9 ili 21:9 i ne ulazi u te zaobljene ćoškove. Ekran je amoled, crna se "ne vidi" pa ni tu nema nikakvih problema.

Osim što svaki oblik videa lagano vodi ka sve većem burn-inu, pogotovo za nekoga tko puno gleda serije ili youtube na mobu. Po meni totalno bezveze i nepotrebno. Šta bi falilo da su stavili 16:9 ekran s normalnim kutevima i da bude niže kućište? A ne ova šlapa božija...

I btw, za gledanje 16:9 videa su ovi 5.8 i 6.2 inčni ekrani zapravo kao da imaju 5.15 i 5.52 inča, kaže matematika. Znači, nikakvo povećanje u odnosu na S7. A sam bog zna kako povući notifikacije s vrha ekrana jednom rukom s tako visokim ekranom.

 

To ono, nemamo šta pametno napraviti za ovu generaciju pa ćemo izmisliti aspect ratio kakav nitko nikad ni na čemu nije koristio i zaobliti mu ćoškove da se ljudi malo prisjete CRT-a. Sljedeća generacija će valjda cijela biti izbočena prema naprijed kao da imamo katodnu cijev.

 

Ja se ne opterećujem sa mogućnošću nastanka burn-ina. Always on mi je uključen i na mobitelu i na satu.

Nisam baš ni ljubitelj gledanja filmova i serija na mobitelu jer mi je za to ekran premali koliki god bio. Po pitanju videa, mobitel i tablet mi služe za gledanje kraćih filmića, youtube i sl. Tako da za mene tu problema nema. A i ako bih ipak gledao neki duži film, ne bih razmišljao o burn-inu.

Zaobljeni ćoškovi ne donose ništa po pitanju funkcionalnosti. A ni ne odnose ništa bitno. To je stvar dizajna. Nekom se sviđa, nekom ne.

Slažem se da nije nikakva bitna, pametna ni funkcionalna promjena, ali kritike se svode na dizajn. I to je sve. Meni je skroz ok. Ne mora sve biti pod pravim kutem i u omjerima prema ISO standardu.

Što se tiče povlačenja notifikacija, rijetko kad ostavim originalni launcher. Uglavnom koristim nova launcher a sad već par tjedana isprobavam action launcher. U oba se notifikacije vide kad se povuče bilo gdje na ekranu. Možda je isto dodano i u originalni launcher?

Ista priča kolega s S7e...sve mi je upaljeno i boli me patka za burn in.

 

Kolega @Mirko935 ima Priv - očito voli debele cigle., pa mi je razumljivo da mu S8 ne odgovara. 

7 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Većina stvari od ova dva modela će biti stvar navike ali zasebna tipka za Bixby Assistant je pretjerivanje.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Ezio kaže...

Ja se ne opterećujem sa mogućnošću nastanka burn-ina. Always on mi je uključen i na mobitelu i na satu.

Nisam baš ni ljubitelj gledanja filmova i serija na mobitelu jer mi je za to ekran premali koliki god bio. Po pitanju videa, mobitel i tablet mi služe za gledanje kraćih filmića, youtube i sl. Tako da za mene tu problema nema. A i ako bih ipak gledao neki duži film, ne bih razmišljao o burn-inu.

Zaobljeni ćoškovi ne donose ništa po pitanju funkcionalnosti. A ni ne odnose ništa bitno. To je stvar dizajna. Nekom se sviđa, nekom ne.

Slažem se da nije nikakva bitna, pametna ni funkcionalna promjena, ali kritike se svode na dizajn. I to je sve. Meni je skroz ok. Ne mora sve biti pod pravim kutem i u omjerima prema ISO standardu.

Što se tiče povlačenja notifikacija, rijetko kad ostavim originalni launcher. Uglavnom koristim nova launcher a sad već par tjedana isprobavam action launcher. U oba se notifikacije vide kad se povuče bilo gdje na ekranu. Možda je isto dodano i u originalni launcher?

Ma ne opterećujem se ni ja burn-inom, ali čemu izazivati vraga? I pričam općenito, ne gledam ni ja puno videa na mobitelu, ali ima ljudi koji to rade i u svakakvim uvjetima osvjetljenja i onda će za par mjeseci biti postova po internetima o tome kako im vrh i dno ekrana ne izgleda kako treba.

I nije da mi se ne sviđa dizajn, dapače, samo su mi ti zaobljeni ćoškovi i taj novi omjer stranica blesavi. "Edge" ekran mi je, s druge strane, više nego ok. Daj mi S8 u malo kockastijem obliku (16:9 i s pravim kutevima ekrana) sa slide-out tipkovnicom i kupujem čim skupim par 'iljada viška.

 

Geste launchera funkcioniraju samo na homescreenu. Ako si u ikakvoj drugoj aplikaciji, moraš povući s vrha notifikacije, a da mi se da instalirati dodatni launcher i svaki put izlaziti iz appa da dođem do notifikacija, tj. da bih riješio problem koji nije ni trebao postojati, baš mi se i ne da.

 

U konačnici, samo mislim da je veća šteta nego korist od tih 400 piksela više. Kad uračunaš otpornost na savijanje, ergonomiju vezano za upravljanje UI-em (uključujući ovo za notifikacije) itd.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
R36 kaže...

Ista priča kolega s S7e...sve mi je upaljeno i boli me patka za burn in.

 

Kolega @Mirko935 ima Priv - očito voli debele cigle., pa mi je razumljivo da mu S8 ne odgovara. 

9.4 mm je debela cigla u usporedbi s 8.1 mm? Stvarno?

13 godina
online
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mitch kaže...
AMD_IT kaže...
Mitch kaže...
To nije zbog ofci i sl. Nego zato što se ne dira u ono što funkcionira.

 Po ovoj logici Iphone bi još imao 3.5 mm i ne bi išao na OLED što se najavljuje.

OLED je razuman napredak, a odbacivanje 3.5mm je greška (i to se vidi po prodaji).

 

No nisu otišli sa 5.1" na 5.8" i ne ponudili manji, jednako jak model. 

Samsungu je teško vući konce kad su sigurno na prvoj poziciji. Lakše je stisnut prvog kad si drugi. Ali siguran sam da će Apple mekše pasti nego što može Samsung.

 

Ako možeš, pojasni mi zadnju rečenicu, obzirom si mi u njoj "malo nedorečen" pa da razjasniš što si imao na umu?! 

A ako me nešto oduševljava, to su "veliki" zasloni u relativno malim kućištima, a modus izvedbe je sasvim nešto drugo kako će biti urađen! 

ATJ Lučko
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
R36 kaže...

 Meni kao korisniku S7e, s8 nije neki napredak...ali netko tko nema S7 ili neki top model, i tko je vidio S8 - ne vjerujem da ga neće kupit ispred svih ostalih.

 

Ako je ta cijena u Kini - dodaj Carinu + PDV. Najgluplje mi je kad ekipa stavlja kineske cijene. Jebo ga ja pa nije Kina u EU da nema nikakvih davanja na tu cijenu.

 

Mi za menađžment uzimamo ili Iphone 7 ili S7., a djelatnicima preporučujemo P9 lite (najbolji omjer cijene i kvalitete). Zadnje vrijeme nam se događa da nam se djelatnici bune na P9 lite - zvučnik im prekida u toku poziva.

 

Kakva carina i PDV? Platiš 20eura dostavu i nema nikakvih dodatnih davanja a uređaj ti je tu za 5-6 dana. To provjereno radi sa desetcima trgovina...

 

digitall kaže...

ja kad pogledam te xiaomi bolje modele i vidim da kostaju 500-600 eura + postarina + u slucaju problema i slanja uredaja na mars radi popravka + do kada ce imati update, itd itd, nemam ni 1% razmisljanja kada me najskuplji uredaj u mojoj tarifi izade duplo manje od toga... 

 

nemam nista protiv xiaomia i vjerojatno cu kupit koji za zenu i klince, ali ne mogu se po svim parametrima mjeriti sa ekipom, za sada, pogotovo kamera koja mi je jedna od najbitnijih stvari, gdje se najskuplji xiaomi ne moze mjeriti sa 2 godine starim g4

 

inace super je da se pojavljuje sto vise konkurencije koja je sve bolja, malo ce barem stisnuti ove razvikane da spuste cijene

iako i huawei i ekipa rokaju sa cijenama, jebiga kad naprave nesto dobro i kvalitetno po svim parametrima onda to i kosta vise, i to je onda opet gotovo u cjenovnom rangu svih ostalih.. 

 

osobno, nedam nikad za uredaj vise od 2000 kn, a ne 5000-6000, da nema operatera i pretplata onda isto nebi htio dati vise od toga, trazio bi za te novce polovni s7, s6, g5, i sl. umjesto te pare za novi oppo ili xiaomi

 

 

A eto, ako je to problem, uzmeš isto čajniz OP3T iz Poljske, dobiješ 2 godine njihovog jamstva i ako se nešto dogodi imaš free shipping, a vjerujem da ga dobiješ prije nazad nego sa nekog našeg servisa...

Kad smo već kod cijena, evo kako to (elegantno) Tomato radi. MIX duplo skuplji, a OP3T 2 soma...

origin: mrxa
12 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
mrxa1 kaže...

 

Kakva carina i PDV? Platiš 20eura dostavu i nema nikakvih dodatnih davanja a uređaj ti je tu za 5-6 dana. To provjereno radi sa desetcima trgovina...

 

 https://carina.gov.hr/carinski-postupak-u-postanskom-prometu-2718/2718

 

Meni na kameru za auto iz Kine lupili PDV., a kamoli za mobiteli koji dođe 620 dolara.

 

Možda nisi skužio., ali ja pričam za mobitele naručene iz kineskih web shopova a ne iz EU web shopova. Tu uvijek lupe PDV i carinu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
R36 kaže...

 https://carina.gov.hr/carinski-postupak-u-postanskom-prometu-2718/2718

 

Meni na kameru za auto iz Kine lupili PDV., a kamoli za mobiteli koji dođe 620 dolara.

 

Možda nisi skužio., ali ja pričam za mobitele naručene iz kineskih web shopova a ne iz EU web shopova. Tu uvijek lupe PDV i carinu.

 

Ne ne i ne...curi sam naručio Mi5 iz Kine (Top One na Aliexpressu, dok je još radio)...slali iz Kine do Engleske i od tamo DHL do doma...6 dana sve skupa, 25eura dostava i to je to. Paket došao na kućnu adresu.

 

A ima i povoljnijih što se dostave tiče kao Goldway, Honorbuy, Grossoshop...svi šalju iz Kine (iako imaju i EU stock, ali su oni nešto skuplji). I sve to bez carine...to što nisi čuo za to, ne znači da to ne postoji 

Samo je bitno odabrati pravu dostavu jer kao što vidiš kod Grossoshopa, ako odabereš DHL, možda ti stigne prije, ali (možda) bude carine. Ako uzmeš SF, traje možda dan dulje, ali carine nema. Nisu Kinezi baš tako glupi, snašli su se..

origin: mrxa
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 11:09 (mrxa1).
14 godina
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Oh the irony..
Ovoga se nitko više ne sjeća?

Al kad samsung to napravi...

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5
Moj PC  
9 1 hvala 1
9 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
mrxa1 kaže...

 

A eto, ako je to problem, uzmeš isto čajniz OP3T iz Poljske, dobiješ 2 godine njihovog jamstva i ako se nešto dogodi imaš free shipping, a vjerujem da ga dobiješ prije nazad nego sa nekog našeg servisa...

Kad smo već kod cijena, evo kako to (elegantno) Tomato radi. MIX duplo skuplji, a OP3T 2 soma...

op3t je zmaj, navijam za njih, malo jos kameru da dotjeraju, vodootpornost, bateriju i eto ih, samo je onda pitanje cijene, vjerojatno u rangu g6 i sl., oni kako su bolji tako povecavaju cijenu.. kao i ostali, sto je logicno, o tome pricam cijelo vrijeme.

a dok ne budu u prodaji kod operatera za 4x manju cijenu nego u trgovini nemam sta ni gledati..

 

i eto po toj slici koju si stavio vidis koju cijenu nabiju nasi, a koja je cijena vani, znaci da za novce nekog boljeg xiaomija izvana mozes naruciti i s7e naprimjer.. u raznim stranim web shopovima..

 

jebiga, sve kosta, da bilo koji proizvodac u neki model ubaci amoled qhd rezolucije, najjaci soc, kameru koja je najbolja ili se mjeri samo sa najboljima, dobru bateriju, vrhunske materijale i obradu izrade, kvalitetan audio dac, kvalitetne slusalice, vodootpornost, hrpu senzora i citaca..  taj model ce kostati kao i ostali koji to sve imaju, mozda ce kostati max 20% manje, jer poznata ekipa zaraduje na imenu i inovativnosti, sto nepoznatija ekipa ne moze

 

znaci postoji milijun modela, jeftinijih, ali ovaj nema ovo, ovaj nema ono.. ovaj ima nesto sto je skoro pa dobro kao u nekom najskupljem.. kontas... i to je sasvim ok, nekog ne zanima audio, vodootpornost, odlicna kamera, naci ce nesto po svojoj mjeri i to je to.. nekog zanima npr. samo velicina ekrana i baterija, briga ga hoce mu se aplikacija otvoriti za pola sekunde ili jednu sekundu, i vjerojatno ce nekom ko iskesira hrpu love za novi galaxy ili nesto sl. reci da je budala (i ja cu mu isto rec :D ), ali tko voli nek izvoli..

 

da se razumijemo, osobno ne opravdavam ni malo cijene novih mobitela, cijene su bolesne.. i ponavljam; nikad ne bi dao toliko novaca, niti sam ikao dao, uvijek mi operater ponudi po visestruko manjoj cijeni sto prihvacam i to je to

15 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
hrvooje kaže...

 A CPU SD 835 troši 25-30% manje. link. Što se tiče prstiju na ekranu tu se slažem. Edge moraš držat manjom dodirnom površinom da ti se ne pale slučajnim dodirom po rubnom ekranu svakakve piz****je. Kad se navikneš bolje je, al kad nekome daš telefon (ženi) da se posluži da vidiš smijurije. Uglavnom iz tog razloga mi je S6E ispao neki dan i ekran je otišao u mp3. Edge više ne hvala. Jedina prednost je bila sat na boku, kad ga ostavim na noćnom ormariću.

 

Zapravo, žalostno je to što proizvođači telefona tu manju potrošnju CPU-a ne pretvore u veće trajanje baterije, nego tu dodatnu energiju zbriju na veći ekran ili manju bateriju. 

 Istina, samo nisam siguran za Exynos. Obično Exynos izdanja imaju nešto lošiju batku od Snapdragona (iznimka S6).

Ali to i kažem, nema razloga da ne ponude non-edge verziju...gluposti, sami sebi nož u leđa.

ATJLučko kaže.. 

Ako možeš, pojasni mi zadnju rečenicu, obzirom si mi u njoj "malo nedorečen" pa da razjasniš što si imao na umu?! 

A ako me nešto oduševljava, to su "veliki" zasloni u relativno malim kućištima, a modus izvedbe je sasvim nešto drugo kako će biti urađen! 

Samsung je sigurno dominantan i od izlaska S6 nitko ga više pretjerano ne pritišće po ni jednom pitanju, a onda se obično u tehnološkom svijetu desi da se opuste. Nešto kao Adobe i Flash situacija.

Desit će im se da se opuste i onda kad izađe nešto potpuno novo nać će se u debelom zaostatku. Pitanje je vremena da izađe rezani i3 (x86) punokrvni Windows telefon. Intelovi NUCevi su već došli na razinu dlana sa svim mogućim konektorima, tako da strpati pravi PC u 5.5" više neće biti problem (osim kod batke).

 

Tu vidim da će Samsung klonut. Jednostavno su si ostavili premalo mjesta za napredak kod trenutnih uređaja, a i odluke za ta mjesta su po meni potpuno krive. No to je samo moje mišljenje. Vrijeme će pokazat kako će se tržište kretat.

 

Apple je uvijek siguran jer su konceptualno potpuno drugačiji. Zatvorenost, jednostavnost i pouzdanost. iPhone je danas sinonim za BlackBerry u 2000s, iako po meni ne zaslužuje baš taj naziv.

No kod iPhonea uvijek možeš očekivat da će idući biti bolji nego prošli, odabir pri kupnji je onda jednostavan, a prilično je lakše nekoga naučiti na iOS nego na Nougat.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
EZY-E kaže...

Oh the irony..
Ovoga se nitko više ne sjeća?

Al kad samsung to napravi...

Sjetio se ja jučer.

Ako ništa, to je imalo više smisla jer je 16:9 nekakav standard. Bar da su se sad dogovorili pa da svi budu na istom, a ne jedan ima omjer stranica 17:9, drugi 18:9, treći 18.5:9. To sigurno vodi ka boljitku svijeta.

9 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mitch kaže...

 

 Istina, samo nisam siguran za Exynos. Obično Exynos izdanja imaju nešto lošiju batku od Snapdragona (iznimka S6).

Ali to i kažem, nema razloga da ne ponude non-edge verziju...gluposti, sami sebi nož u leđa.

potpuno netocno. http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7_edge-review-1409p3.php

 

hvala bogu pa 835 ne ide nama, isti slucaj kao i sa s7, exynos se pokazao opcenito boljim, a tako ce biti opet ocigledno http://www.bug.hr/vijesti/exynos-8895-se-pokazao-boljim-snapdragona-835/159279.aspx

sd je nesto bolji u igrama, ono par fps-a vise manje, who cares, pogotovo mi koje boli k.... za igre na mobu...

 

 

dakle ameri su po pitanju s7 ljuti sto im uvalili sd820 umjesto exyinosa, vec je bilo hrpa rasprave po internetima o tome kako ovaj s7e sa exynos radi bolje, brze, fluidnije, baterija dulje traje itd. itd.

mozda sam cip kao cip je isti kurac, ali se samsung ocigledno vise potrudio da to sve bolje radi na njihovom exyinosu, sto je i logicno zar ne..

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 12:07 (digitall).
15 godina
neaktivan
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Pitam se pitam ... do kad veliki igrači planiraju davat support svojim aparatima ... (valjda smo ih mi naučili da svako 2 godine kupujemo novi aparat) ... moj note 3 još uvjek dobro radi ... i po svemu sudeći još će. Gledajući specifikacije svog mobitela i ovog galaxy-a ... tu razlike bitne ne vidim (figurativno sad govorim) ... znam da ovo može digunut val nezadovoljstva (no moje mišljenje je da veliki igrači ponude nešto novo u HW smislu) ... da je to mobitel koji je recimo svavitljiv i koji se može smotat oko ručnog zgloba to bi bilo inovativno ili da je mobitel modularan i to bi me privuko ovako još jedan uređaj za 'brk od kunca' bolji od svog predhodnika ... da li je to dovoljno ...

Meni nije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Istina krivo sam napisao za iznimku (mislio sam na S7).

 

Meni bi bilo ugodnije imati SD835 radi rootanja, podrske i brzih updatea, makar su performanse nesto losije.

 

No nisam siguran da ce ovaj Exynos biti stedljiviji.

16 godina
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

tko jos ruta telefon...te spike su bila u doba s1,2,3,4 lol.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 12:09 (4mal).
Moj PC  
1 4 hvala 0
8 godina
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

pitanje za one koji su razočarani osmicom, vjerojatno i sedmicom prije godinu dana, koje ste točno groundbreaking "fičere" očekivali na mobitelu da ste sad razočarani?

procesor? antutu max score je oko 200000. da li ste očekivali 400000?

memorija? ram na flagshipovima je standard oko 3-4GB, jeste očekivali 10GB?

ekran? 4K, 2K ili full HD? golom oku je razlika nevidljiva, ali opet, jel li netko očekivao 16K ekran?

baterija? dok se ne pronađu nove tehnologije, li-ion je jedino i najekonomičnije rješenje danas za pohranu energije. dakle, tu nema i nažalost neće biti tako skoro pomaka. onaj tko tu napravi revolucionaran iskorak, taj će doslovno, u energetskom pogledu, zavladat svijetom, a mobiteli će mu biti skoro pa zadnja rupa na svirali.

ili su možda očekivane neke potpuno nove điđe?

 

nije mi do flejmanja, stvarno me zanima, što se točno tako revolucionarno očekivalo da je sad nastupilo razočarenje...

 
14 1 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice