Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa

poruka: 22
|
čitano: 2.632
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa".
15 godina
offline
Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa

Što im GPS nije dovoljno dobar? Neka pilot uključi GPS na svom mobitelu i google će ga pratiti kod god da ode

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa
dejo6 kaže...

Što im GPS nije dovoljno dobar? Neka pilot uključi GPS na svom mobitelu i google će ga pratiti kod god da ode

 Većina oceanskih površina nije prekrivena nikakvim signalima, a gps nije uvijek pouzdan i dostupan, pa zato avioni ugase recievere dok ne dođu blizu kontinenta i lete po određenim putevima 

Do not feed the trolls!!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa
Kako će ga google pratiti iznad oceana gdje nema gsm signala?
Pretpostavljam da će i druge kompanije krenuti u ovom smjeru. Naravno, taj odašiljač ne bi smjeli moći onesposobiti iz zrakoplova.

To je nešto poput onih nadzornih narukvica što nose osuđenici u kućnom pritvoru, a u zadnje vrijeme se reklamiraju i kao satovi za djecu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa
Visak kaže...
Kako će ga google pratiti iznad oceana gdje nema gsm signala?

 Ne treba GSM signal, dovoljno je da ima interneta. A ima interneta.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa
A otkud interneta?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
online
Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa

"Praćenje satelitima će biti izvedeno zahvaljujući odašiljačima u zrakoplovima koji automatski šalju poziciju tog zrakoplova (što ne bi bilo moguće u slučaju leta 370 kojem je odašiljač iznenada isključen tijekom leta)." 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa
Puno nebo M2M satelita. Proguglaj Orbcomm i Iridium.
14 godina
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa
Ne želim zabrijavati na zavjere, ali ovo s 370 je malo čudno.

P. S.

Onaj dio u tekstu o isključivanju odašiljača baš i nema smisla pošto bi po tome opet sve moglo biti ugašeno i koja korist od satelitskog pračenja (makar mislim da je greška u tekstu).
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa

kasno malezija na kosovo stiže. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
offline
Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa

Pa postoje satelitski telefoni i podatkovni promet na njima + GPS mreže više sustava i sve to treba raditi neovisno od pilota poput onog nadgledanja u automobilima razlika je samo u GSM kod auta i satelitskom prijenosu kod aviona. Osim toga dosta takvih sustva radi kombinirano kada ima GSM-a preko GSM-a roming,  a kada nema GSM-a onda preko satelita.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa

zele povecati sigurnost sa pracenjem putem GPS.

 

kako je to meni sigurnost povecana ako se avion prati GPSom?

GPS mi da padobran? 

GPS popravi motor ili neki drugi fizicki defekt u zraku?

Kaj to GPS napravi a da sam ja sigurniji?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
moderator
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa
Visak kaže...
A otkud interneta?

 

Postoje takozvane picocells - bazne stanice montirane u samom avionu koje su satelitski povezane dalje s telekomunikacijskom strukturom na zemlji. Uglavnom se rijetko koriste, ali ako se dogovorimo (ljudi smo...), mogu se svi putnički avioni ili barem oni srednjeg i velikog kapaciteta opremiti takvim stanicama i onda se može stalno koristiti Internet i mobilna telefonija općenito. 

 

 

This space for rent!
9 godina
offline
Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa

Tekst je smješno složen, a komentari iznad još smješniji.

BTW, americka vojska je prije više od 30god imala sistem za praćenje letova svih aviona u cijelom svijetu u realnom vremenu, tako da su ove rasprave o tehnologiji i signalima još urnebesnije...

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa

Kako Flight Radar prati sve avione?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa
Drago kaže...
Visak kaže...
A otkud interneta?

 

Postoje takozvane picocells - bazne stanice montirane u samom avionu koje su satelitski povezane dalje s telekomunikacijskom strukturom na zemlji. Uglavnom se rijetko koriste, ali ako se dogovorimo (ljudi smo...), mogu se svi putnički avioni ili barem oni srednjeg i velikog kapaciteta opremiti takvim stanicama i onda se može stalno koristiti Internet i mobilna telefonija općenito. 

 

 Jasno mi je. Odgovarao sam deji koji misli da je GPS dovoljan i da sateliti nisu potrebni, jer 'interneta ima'.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa
dejo6 kaže...

Kako Flight Radar prati sve avione?

 Uopće ih ne prati, oni sami jave gdje su.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa
Visak kaže...
dejo6 kaže...

Kako Flight Radar prati sve avione?

 Uopće ih ne prati, oni sami jave gdje su.

 Plus ne "prati" preko oceana uopce

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa
nixass kaže...

zele povecati sigurnost sa pracenjem putem GPS.

 

kako je to meni sigurnost povecana ako se avion prati GPSom?

GPS mi da padobran? 

GPS popravi motor ili neki drugi fizicki defekt u zraku?

Kaj to GPS napravi a da sam ja sigurniji?

 Gdje piše da žele tebi povećati sigurnost? Statistički će se vjerojatno povećati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa
Visak kaže...
nixass kaže...

zele povecati sigurnost sa pracenjem putem GPS.

 

kako je to meni sigurnost povecana ako se avion prati GPSom?

GPS mi da padobran? 

GPS popravi motor ili neki drugi fizicki defekt u zraku?

Kaj to GPS napravi a da sam ja sigurniji?

 Gdje piše da žele tebi povećati sigurnost? Statistički će se vjerojatno povećati.

 Pa cega moze sigurnost biti nego mene kao putnika. Sigurno ne kradu avione po zraku i onda prodaju u dijelove

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa
nixass kaže...
Visak kaže...

 Gdje piše da žele tebi povećati sigurnost? Statistički će se vjerojatno povećati.

 Pa cega moze sigurnost biti nego mene kao putnika. Sigurno ne kradu avione po zraku i onda prodaju u dijelove

 Da su našli ovaj što se zagubio, vjerojatno bi naučili nešto i poboljšali sustav. To je jedan od bitnih mehanizama povećanja sigurnosti. A i misije spašavanja bi bile brže i učinkovitije, s većom šansom za spašavanje preživjelih.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
neaktivan
offline
Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa

Zašto jednostavno ne zaposle nekoliko osoba koje bi letile avionima i pratile dokle su došli u slučaju nesreće pa rekli spasiocima gdje tražiti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sateliti prate letove Malaysia Airlinesa

"BTW, americka vojska je prije više od 30god imala sistem za praćenje letova svih aviona u cijelom svijetu u realnom vremenu"

 

Ako je tako zašto onda nije javila gdje je onaj let Malaysia Airlines nestao, nego su ga tražili u području jedne četvrtine zemaljske kugle i nisu ga našli.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice