Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim automob

poruka: 20
|
čitano: 2.610
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim automob".
15 godina
offline
Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim automob

nisam znal da digić čita bug.hr i prati (i ne samo) moje postove o toj pomodnoj pošasti. vodikove ćelije - možda. punjači - nikako. plin - o, da. kombinacije - može. mislim, fata je fata al dizel je dizel.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.10.2017 13:17 (Ajar).
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim automob

Kako bi se to reklo na starofrancuskom, "sjebalo" mu koncepciju!

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim automob

Kada bi svi ljudi, pa tako i proizvođači bilo čega razmišljali isto, svijet ne samo da bi bio dosadan, nego bi davno otišo u k...c.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim automob

Ništa nova nije rekao, jer sve ovo je JAVNA TAJNA. 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim automob

Ne znam po čemu je ovo vijest. Tko i površno prati auto industriju zna da je to Marchionne izjavio još prije nekoliko godina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim automob

i ja sam tako mislio ali nisam dao službenu izjavu. 

 

Treba zidati puno više nuklearki jer je i eko enerđija skupa, a proizvođači npr "eko" solarnih panela zagade više klimu nego bilo koja nuklearka...

a vjetropravljači struje nisu ni za k****

Nuklearke naprijed, ostali stop.

Da, JA lično i osobno !
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2017 13:13 (Anđeo bez falinge).
 
3 2 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim aut
Provest ce se ko Blackberry i Nokia.
 
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim aut
Anđeo bez falinge kaže...

i ja sam tako mislio ali nisam dao službenu izjavu. 

 

Treba zidati puno više nuklearki jer je i eko enerđija skupa, a proizvođači npr "eko" solarnih panela zagade više klimu nego bilo koja nuklearka...

a vjetropravljači struje nisu ni za k****

Nuklearke naprijed, ostali stop.

 Ugradi si eko nukelarku u svoju kadu i tu kupaj svoje dijete. Ima da bude kao hulk. 

9 godina
protjeran
offline
Re: Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim aut
stip3 kaže...
Provest ce se ko Blackberry i Nokia.

 Mozemo se samo nadati.

13 godina
offline
Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim automob

neće još dugo bit šef :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim aut
Fiat je i inače kompanija koja se pokazala kao veliki "vizionar" na području automobila pa ćemo onda prihvatiti i ovu vijest u tom kontekstu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim aut
Anđeo bez falinge kaže...

i ja sam tako mislio ali nisam dao službenu izjavu. 

 

Treba zidati puno više nuklearki jer je i eko enerđija skupa, a proizvođači npr "eko" solarnih panela zagade više klimu nego bilo koja nuklearka...

a vjetropravljači struje nisu ni za k****

Nuklearke naprijed, ostali stop.

 ljudi uglavnom ne citaju niti se informiraju zato ce te i kritizirati. NE je jedina energija koja nas moze "spasiti" iz propasti... i tu ne mislim na RH, nego na citavu Europu...

al politicke mange znaju bolje,,,, ccccc, kao i bugovi forumasi ahahahaha

11 godina
offline
Re: Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim aut
beha kaže...
Fiat je i inače kompanija koja se pokazala kao veliki "vizionar" na području automobila pa ćemo onda prihvatiti i ovu vijest u tom kontekstu.

 lik samo istice cinjenice, civilizacijski nismo spremni na prihvacanje elektricnih vozila a posto mu tvrtka bas i ne stoji financijski najbolje, jasno mi je da se nece bacati to trziste di se jedan VW ili Renault mogu malo "igrati"... ali ako budes provjeravao % el. vozila iz tih koncerana, takodjer ces biti iznenadjen.

 

Elektrifikacija je prioritet naseg drustva, tu nema upitnika, upitnik je od kuda izvuci toliko el. energije? koliko cemo morati uloziti u nadogradnju el prijenosa? zamislite si da samo 20% automobila na cesti ide na struju, di bi to punili? :D a kada skoci cijena el energije a uza to i baterija, jer ih ne mozemo proizvesti dovoljno...

 

za 10/15 godina ce i on promjeniti misljenje ili njegov nasljednik, "vizionar" koji ce gurnut Fiat u pravom smijeru, kako da ne :D

 

btw. svaka cast Tesli, da ne ispadne da samo kritiziram ili "opravdavam" ovog lika...  ali oni su pokrenuli sve i samo zbog njih postoji strka oko elektrifikacije, ne bi si Europa postavljala ciljeve do 2040 da nije bilo Tesle... da nema planova za izgradnju velikih tesla tvornica baterija all around the globe di je i EU ukljucena... Tesla u jednom factoryiju proizvodi vise od 50% svijetske proizvodnje baterija... pa si vi zamislite big scale proizvodnju automobila.... :D

 

 

i vec kada imam priliku, ajmo te reaktore graditi ili stvarno vijerujemo da ce nas solarna energija osvijetliti i zagrijati a usput i zeljezo ljevati i ostalu industriju pokretati? netko nije ucio na satima fizike :D :D :D 

7 godina
online
Re: Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim aut

Nuklearna energija da, ali samo fuzijska.

Šteta kaj nitko ne ulaže u tu tehnologiju premda je odavno praktično ostvarena(NIF itd.).

Baš šteta...

A kaj se tiče drugog posta opako pretjeruješ.

Ne da mi se ponavljat: http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/njemacka-pokrece-postupak-zabrane-vozila-fosiln/244053.aspx?page=0&jumpto=5181024&sort=asc&view=flat

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim aut
LudaRajcica kaže...

 ljudi uglavnom ne citaju niti se informiraju zato ce te i kritizirati. NE je jedina energija koja nas moze "spasiti" iz propasti... i tu ne mislim na RH, nego na citavu Europu...

al politicke mange znaju bolje,,,, ccccc, kao i bugovi forumasi ahahahaha

 

Švabe su pogasili svoje da bi zadržali cijenu energije visokom.

Kapitalizam i statističari trebaju inflaciju da bi bili sretni.

RWE i E.On sretni jer kapa lova, država sretna jer uzima viši PDV.

Marvi prodaš priču kako je to radi Fukušime i ekologije.

Zeleni sretni.

I svi se uhvatiše za ručice i složno zapjevaše oko turbina i fotoćelija.

A budale plaćaju.

Nego, pošto dolaze elektro tutaći, uložite u bakar, aluminij i željezo

Trebati će bogme i bakrene kvadrature i dalekovodne armature da bi se nahranila elektrovozila.

16 godina
offline
Re: Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim aut
Odrzavanje i izgradnja cesta se financira iz prodaje goriva plus veliki dio ide u proracun. Tak je u svim drzavama i ako se prestane trosit benga onda bude npr. RH bankrotirala jer bez trosarina nemaju novaca za servisirat drzavu. Kad se svi prebace na struju ta struja bude drasticno poskupila i ako je ne odvoje od struje za kucanstva onda budete imali racune za struju prek soma kuna bez da ste punili auto. Prvo nek izmisle postene baterije a onda nek izmisle elektrane koje ne zagaduju jer ovo sad kaj imamo je cisto preseravanje.
16 godina
offline
Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim automob

A ja mislio da će pojeftinit, jer su solarke i vjetrenjače takooo punooo pojeftinile u zadnje vrijeme 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim aut
fer-de-lance kaže...

Nuklearna energija da, ali samo fuzijska.

Šteta kaj nitko ne ulaže u tu tehnologiju premda je odavno praktično ostvarena(NIF itd.).

Baš šteta...

A kaj se tiče drugog posta opako pretjeruješ.

Ne da mi se ponavljat: http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/njemacka-pokrece-postupak-zabrane-vozila-fosiln/244053.aspx?page=0&jumpto=5181024&sort=asc&view=flat

 uzalud im trud. plin se ne da

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim aut
LudaRajcica kaže...
beha kaže...
Fiat je i inače kompanija koja se pokazala kao veliki "vizionar" na području automobila pa ćemo onda prihvatiti i ovu vijest u tom kontekstu.

 lik samo istice cinjenice, civilizacijski nismo spremni na prihvacanje elektricnih vozila a posto mu tvrtka bas i ne stoji financijski najbolje, jasno mi je da se nece bacati to trziste di se jedan VW ili Renault mogu malo "igrati"... ali ako budes provjeravao % el. vozila iz tih koncerana, takodjer ces biti iznenadjen.

 

Elektrifikacija je prioritet naseg drustva, tu nema upitnika, upitnik je od kuda izvuci toliko el. energije? koliko cemo morati uloziti u nadogradnju el prijenosa? zamislite si da samo 20% automobila na cesti ide na struju, di bi to punili? :D a kada skoci cijena el energije a uza to i baterija, jer ih ne mozemo proizvesti dovoljno...

 

za 10/15 godina ce i on promjeniti misljenje ili njegov nasljednik, "vizionar" koji ce gurnut Fiat u pravom smijeru, kako da ne :D

 

btw. svaka cast Tesli, da ne ispadne da samo kritiziram ili "opravdavam" ovog lika...  ali oni su pokrenuli sve i samo zbog njih postoji strka oko elektrifikacije, ne bi si Europa postavljala ciljeve do 2040 da nije bilo Tesle... da nema planova za izgradnju velikih tesla tvornica baterija all around the globe di je i EU ukljucena... Tesla u jednom factoryiju proizvodi vise od 50% svijetske proizvodnje baterija... pa si vi zamislite big scale proizvodnju automobila.... :D

 

 

i vec kada imam priliku, ajmo te reaktore graditi ili stvarno vijerujemo da ce nas solarna energija osvijetliti i zagrijati a usput i zeljezo ljevati i ostalu industriju pokretati? netko nije ucio na satima fizike :D :D :D 

 solarna energija. cijena implementacije pada, iskoristivost raste ... 

14 godina
offline
Šef Fiat Chryslera nije lud za električnim automob

Sasvim je normalno da proizvođači klasičnih automobila mrgudaju protiv električnih, jer će im ovi sjebati koncepciju vađenja love od raje, a prijelaz na električne automobile zahtijeva velike investicije, a njima se ne da izvlačiti lovu iz svoga džepa. Svejedno, elektrika se pokrenula i prije ili kasnije proizvođači će se morati ukrcati na taj vlak ili propasti, skupa sa svojim smrdljivcima na dizel ili benzin.  To se neće dogoditi u godinu ili dvije, ali lagano se zahuktava i neće se moći pobjeći od toga da će elektroautomobili zavladati tržištem. Za sada su još jako skupi, ali sa povećanjem proizvodnje i cijene će pasti na neku normalu.

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice