„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

poruka: 49
|
čitano: 10.236
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?".
9 godina
neaktivan
offline
„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

...."Kada o tome prtlja Elon Musk koji u zadnje vrijeme sve više zvuči kao da mu se „pogoršalo“...

 

Čemu navodnici? Uskoro će se pogoršati i njegovim dioničarima

 
2 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

Ne znam da li je Musk "Seleb" ali sam siguran da je Drago tipično balkanko piskaralo. 

Moj PC  
9 12 hvala 0
8 godina
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z
Jim Carrey kaže...

Ne znam da li je Musk "Seleb" ali sam siguran da je Drago tipično balkanko piskaralo. 

 

I čemu sad ovo trolanje?

 

Btw odličan tekst.

Autoironija na kraju je šlag na tortu.

Jedino što bih dodao: kad bi se bar odnosilo samo na novinare...

14 godina
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z
Onaj asimov se isto miješa gdje mu nije mjesto, šta on zna o robotima
 
8 0 hvala 2
13 godina
offline
„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

cijenim muskov lik i djelo, iako je vrlo često popriličan redikul. sve više mi nekako liči na nešto bolju verziju jobsa, can't help it.

EDIT: drago odličan tekst BTW.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 20:13 (nine).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

Hm ... ne bih baš svrstao Muska u "celeb" kategoriju. Angažirao se oko puno toga: šaje rakete u svemir, proizvodi električne aute - ima svoje mišljenje o dosta toga a među ostalim i AI. Ne ide mi baš u istu grupu sa glumcima i Kim Kardashian.

 

Dao si je truda da se prilkupi 1 milijardu dolara za OpenAI fundaciju čija je misija freindly AI. Dakle konkretno radi na tome što govori i pokušava angažirati ostale da se akrtiviraju oko toga. AI-u koji bi trebao služiti na dobrobit čovječanstva.

 

Stvar nije od jučer. OpenAI je osnovan prije 2 godine - ideja je vjerojatno starija:

https://en.wikipedia.org/wiki/OpenAI

 

Prije dva tjedna je AI bot pobjedio u Doti 2 profi igrača. https://arstechnica.com/gaming/2017/08/ai-bot-takes-on-the-pros-at-dota-2-and-wins

 

Ja nemam neko posebno mišljenje o tome - ali ako "naprave" još 10 botova koji to rade na ostalim strategijama ... onda si možemo postaviti pitanje što će se dogoditi ako se takav algoritam prenese u recimo ovakvog robota: https://www.ted.com/talks/marc_raibert_meet_spot_the_robot_dog_that_can_run_hop_and_open_doors

 

pri tome ne mislim na psa već humanoidong robota kojeg pokušavaju srušiti i lupaju ga nogama, toljagama i ostalim pomagalima. Onda takvom robotu dodamo tri-četri "ruke/pljuce", par kamera, LiDAR - ma zapravo ne - dovoljno je samo senzore koji inaće idu na trenutne prototipe autonomnih vozila.

https://newsroom.intel.com/editorials/self-driving-cars-big-meaning-behind-one-number-4-terabytes/

 

i onda ga pustimo sa algoritmom iz Dote 2 da se prošeće kvartom? Mislim da Musk misli na takve stvari.

 
22 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z

Ako staviš algoritam iz dote2 u bilo šta, dobiti ćeš BSOD. Ne moramo se toga bojati.

16 godina
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z
Ako staviš algoritam iz Dote 2, bolje da nejdes u šumu sam.
8 godina
offline
„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

Činjenica je da su ljudi vrlo ratoborni i pare će se zasigurno ulagati u te "robote ubojice" kojih se Musk boji. Prvenstveno bogate zemlje poput ratobornih amera. Zašto ulagati novac i vrijeme u ljudskog vojnika koji vrlo lako može biti ubijen, ranjen, uplašen, neposlušan, kad na proizvodnoj liniji možeš štancat 100% poslušne robote bez moralnih dilema kao što se danas rade automobili? Biti će robota ubojica svakakvih za nekoliko desetaka godina. Možda ne humanoidnih poput terminatora, ali sigurno raznih vozila i letjelica, raznih veličina i ubojitosti.

Twitch-Duxcro
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z
jozobozo kaže...

...

 

pri tome ne mislim na psa već humanoidong robota kojeg pokušavaju srušiti i lupaju ga nogama, toljagama i ostalim pomagalima. Onda takvom robotu dodamo tri-četri "ruke/pljuce", par kamera, LiDAR - ma zapravo ne - dovoljno je samo senzore koji inaće idu na trenutne prototipe autonomnih vozila.

https://newsroom.intel.com/editorials/self-driving-cars-big-meaning-behind-one-number-4-terabytes/

 

i onda ga pustimo sa algoritmom iz Dote 2 da se prošeće kvartom? Mislim da Musk misli na takve stvari.

 

Pa jest, Musk o tome govori, što pokazuje njegovo infantilno razumijevanje problema umjetne inteligencije. Mislim ti već imaš oružja s "tri-četiri pljuce", raznim senzorima, velikom autonomijom (od najobičnijih "technicalsa" koje koriste ISIS i svi živi, preko tenkova do Spectre, leteće topovnjače bazirane na C-130) kojima upravljaju ljudi i do sada su pobili na tisuće muškaraca, žena i djece. 

 

To uopće nije problem vezan uz robote i umjetnu inteligenciju.

 

Implementacija umjetne inteligencije na puno suptilniji način u svakodnevnom životu koji nema veze s infantilnim pričama o "ROBOTU UBOJICI" s "tri-četiri pljuce" donosi daleko veće izazove pred svijet od jednog (ili pedeset ili tisuću) "ROBOTA UBOJICA" za koje ionako nema teorije da razviju vlastitu svijest i počnu se osvećivati (zbog čega, uostalom?) čovjeku. 

 

Pročitajte PDF linkan u tekstu o izazovima koje pred društva donosi implementacija umjetne inteligencije u svakodnevnim poslovima, a koji nemaju nikakve veze s "pljucama" - https://artificialintelligencenow.com/media/documents/AINowSummaryReport_3_RpmwKHu.pdf

 

Muskovo razmumijevanje problema je na razini klinaca koji raspravljaju je li opasniji plavi ili crveni laser u SF seriji. 

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

U raspravi o tome koliko Musk zna o umjetnoj inteligenciji, postavlja se pitanje i koliko uključeni u raspravu znaju o Musku. Mislim da je fer navesti kako je sve Musk profesionalno (ulaže pare i/ili sudjeluje) uključen u razvoj umjetne inteligencije:

 

- Tesla auto pilot (AI)

 

- SpaceX booster landing (AI)

 

- Open AI ("Discovering and enacting the path to safe artificial general intelligence")

 

- Neuralink ("Neuralink is developing ultra high bandwidth brain-machine interfaces to connect humans and computers")

 

Budući da je Musk doslovno "rocket scientist", vjerujem da nije tele ni za ostale stvari koje ga, očito, vrlo zanimaju i u koje ulaže podosta para. Ne sumnjam da Open AI i Neuralink imaju vrlo stručne timove s kojima Musk dovoljno komunicira da ima prilično jasan pregled što je trenutni state-of-the-art i što se valja iza brda. O Musku se može štošta reći, ali svakako je vizionar. Ako vidi potencijalnu opasnost u tzv. alternativnoj super inteligenciji (Alternative Super Intelligence - ASI), možda zna nešto što mi ne znamo.

 

Btw, i meni je priča o simuliranom svemiru bezvezna. Čak i da je istina, opet je to bezveze. :)

 

Edit: Ispravljen tekst, jer je Drago u pravu, auto pilot i booster landing nisu GAI. To da je Musk rocket scientist ostavljam.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 22:30 (Mycroft).
 
4 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z
Mycroft kaže...

U raspravi o tome koliko Musk zna o umjetnoj inteligenciji, postavlja se pitanje i koliko uključeni u raspravu znaju o Musku. Mislim da je fer navesti kako je sve Musk profesionalno (ulaže pare i/ili sudjeluje) uključen u razvoj umjetne inteligencije:

 

- Tesla auto pilot (GAI)

 

- SpaceX booster landing (GAI)

 

- Open AI ("Discovering and enacting the path to safe artificial general intelligence")

 

- Neuralink ("Neuralink is developing ultra high bandwidth brain-machine interfaces to connect humans and computers")

 

Budući da je Musk doslovno "rocket scientist", vjerujem da nije tele ni za ostale stvari koje ga, očito, vrlo zanimaju i u koje ulaže podosta para. Ne sumnjam da Open AI i Neuralink imaju vrlo stručne timove s kojima Musk dovoljno komunicira da ima prilično jasan pregled što je trenutni state-of-the-art i što se valja iza brda. O Musku se može štošta reći, ali svakako je vizionar. Ako vidi potencijalnu opasnost u tzv. alternativnoj super inteligenciji (Alternative Super Intelligence - ASI), možda zna nešto što mi ne znamo.

 

Btw, i meni je priča o simuliranom svemiru bezvezna. Čak i da je istina, opet je to bezveze. :)

 

Ponajprije, autopilot u Tesli nije GAI (general artificial intelligence) već AI. Ako jest GAI, može li s tobom popričati o nogometu i vremenu ili je u stanju samo upravljati automobilom? Također, Musk nema nikakve veze s njegovim razvojem, kako softvera, tako ni hardvera. Ovo je kao da tvrdiš da se Mudrinić razumije u tvoj ruter jer je bio direktor T-Coma.

 

Dapače, ekipa koja je radila na hardveru (Mobileye) i razvoju softvera (Jeyachandran, Nister, Herva i ostali) - svi su se posvađali s Muskom i otišli od ili iz Tesle. 

 

SpaceX Booster landing također nije GAI. Gdje si uopće našao da je to GAI? Mislim da ne znaš što znači GAI. 

 

Neuralink nije AI ni u kojem obliku, a za Open AI nitko nema pojma što je osim te parolice. Jel to SDK? Skup pravila? Trust mozgova koji se time bave (u što onda Musk ne spada jer je on poslovnjak, a ne AI programer)?

 

Musk, naravno, nije "rocket scientist" već je tip koji zapošljava (među ostalima) i "rocket scientiste". Po obrazovanju Musk ima bakalauereat iz fizike i ekonomije. Nikakvo programiranje, nikakva "rocket science", nikakva AI - https://en.wikipedia.org/wiki/Elon_Musk#Education

 

Predstavljaš svoje fantazije o Musku kao stvarne podatke. 

 

 

 

 

 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

Jel bi se moglo npr rec da Linus Torvalds zna vise o AI-u od Elona?

Alexandar-II
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z
Drago kaže...
jozobozo kaže...

...

 

pri tome ne mislim na psa već humanoidong robota kojeg pokušavaju srušiti i lupaju ga nogama, toljagama i ostalim pomagalima. Onda takvom robotu dodamo tri-četri "ruke/pljuce", par kamera, LiDAR - ma zapravo ne - dovoljno je samo senzore koji inaće idu na trenutne prototipe autonomnih vozila.

https://newsroom.intel.com/editorials/self-driving-cars-big-meaning-behind-one-number-4-terabytes/

 

i onda ga pustimo sa algoritmom iz Dote 2 da se prošeće kvartom? Mislim da Musk misli na takve stvari.

 

Pa jest, Musk o tome govori, što pokazuje njegovo infantilno razumijevanje problema umjetne inteligencije. Mislim ti već imaš oružja s "tri-četiri pljuce", raznim senzorima, velikom autonomijom (od najobičnijih "technicalsa" koje koriste ISIS i svi živi, preko tenkova do Spectre, leteće topovnjače bazirane na C-130) kojima upravljaju ljudi i do sada su pobili na tisuće muškaraca, žena i djece. 

 

To uopće nije problem vezan uz robote i umjetnu inteligenciju.

 

Implementacija umjetne inteligencije na puno suptilniji način u svakodnevnom životu koji nema veze s infantilnim pričama o "ROBOTU UBOJICI" s "tri-četiri pljuce" donosi daleko veće izazove pred svijet od jednog (ili pedeset ili tisuću) "ROBOTA UBOJICA" za koje ionako nema teorije da razviju vlastitu svijest i počnu se osvećivati (zbog čega, uostalom?) čovjeku. 

 

Pročitajte PDF linkan u tekstu o izazovima koje pred društva donosi implementacija umjetne inteligencije u svakodnevnim poslovima, a koji nemaju nikakve veze s "pljucama" - https://artificialintelligencenow.com/media/documents/AINowSummaryReport_3_RpmwKHu.pdf

 

Muskovo razmumijevanje problema je na razini klinaca koji raspravljaju je li opasniji plavi ili crveni laser u SF seriji. 

Ne govori o tome, jer ovo što jozobozo opisuje je ANI. Pogledao sam dosta njegovih intervjua i pročitao dosta članaka, i ni u jednom trenutku nisam stekao dojam da govori o opasnosti ANIa.

Poprilično sam siguran da govori o opasnosti AGIa i ASIa.

Pročitao sam par zanimljivih članaka (prvi  drugi) na tu temu i ako tamo se navode predviđanja znanstvenika 2040 za AGI, 2060 za ASI. Ti se tome smijes i tvrdis da nije na vidiku, vrijeme ce pokazat I guess.

I sad šta je opasnije robot sa laserom ili umjetna inteligencija na razini ljudskog mozga, ali koja nije ograničena na 120 m/s, nego je 10 milijuna brza (mozak vs. danasnji mikroprocesori) i koja samu sebe uci i razvija.

 

I ne znam cemu tolko spominjanja te simulacije, Elon je sam rekao da gdje god dođe da mu stalno postavljaju pitanja o tome i da je i njemu već dosta.

On je samo rekao: pred 50 godina smo igrali Pong, danas imamo uzasno realisticnu grafiku u igrama, a za sto godina mozda necemo moc raspoznat igru od stvarnosti.

 

Drago kaže...

 

Musk, naravno, nije "rocket scientist" već je tip koji zapošljava (među ostalima) i "rocket scientiste". Po obrazovanju Musk ima bakalauereat iz fizike i ekonomije. Nikakvo programiranje, nikakva "rocket science", nikakva AI - https://en.wikipedia.org/wiki/Elon_Musk#Education

 

Predstavljaš svoje fantazije o Musku kao stvarne podatke. 

 

Bogami ne mozes bas napisat nikakvo programiranje ako je sa 12 godina napravio i prodao igru, a bogami ni Zip2 se nije sam od sebe napravio.

A i nebi se složio da je Musk "tip koji zapošljava", barem on tvrdi da 80% vremena u firmi provodi sa inžinjerima.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 22:39 (KiCo77).
16 godina
neaktivan
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z
Drago kaže...

Musk, naravno, nije "rocket scientist" već je tip koji zapošljava (među ostalima) i "rocket scientiste". Po obrazovanju Musk ima bakalauereat iz fizike i ekonomije. Nikakvo programiranje, nikakva "rocket science", nikakva AI - https://en.wikipedia.org/wiki/Elon_Musk#Education

 

Predstavljaš svoje fantazije o Musku kao stvarne podatke.

 

 

Brkaš akademsko zvanje i to čime se netko (uspješno) bavi. Drago, diploma je papir i nitko nije "dipl. znanstvenik". Po mom mišljenju (koje je možda fantazija u simuliranom svemiru ), Musk je rocket scientist.

 

Btw, hvala za ispravke.

11 godina
offline
„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

Da je o GAI-u sve ono što je reka Musk, rekla Kim Kardashian bi li Dragina reakcija bila ista? Ili žešća? Ili je ne bi ni bilo?

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z
markoBT kaže...

Da je o GAI-u sve ono što je reka Musk, rekla Kim Kardashian bi li Dragina reakcija bila ista? Ili žešća? Ili je ne bi ni bilo?

 Cuj Kim, lol. Mogao si reci i Hasanbegovic, ali to je daleko od realnog scenarija 

6 godina
neaktivan
offline
„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

Mislim , da je uopče opasno govoriti o AI-u (artificial intelligence-u; umjetnoj , vještačkoj inteigenciji) kao o nečem dobrom u bilo kojem djelu ljudskog postojanja. Ne , ne trolam , niti pričam ne informiran , nego samo ujednačujem znanje koje se može pronaći na net-u i stavljam ga pod istu kapu , sistematizirajući ga. U tekstu se spominje bankovni sistem odlučivanja , kojemu , po autorovom mišljenju , banke već sad vjeruju više nego ljudima (ekspertnim ekonomistima ...) , jer po tom sistemu odlučivaju o kreditima. Međutim , takav AI sistem , barata samo podatcima koje dobija u svoje varijable , a tiću se bankovnih stvari -- kreditna sposobnost ,solvetnost , i sl. . Takav AI nezna prepoznati majku koja moli za kredit , jer nema djeci za kruh. On je , na neki način , autističan robot koji radi protiv čoviječnosti , a mi mu dajemo moć u njegove ruke. Izreka "KREDITE DOBIJAJU SAMO KOJI IH NETREBAJU" dobiti će novo značenje (istinito.). Roboti nisu pametni , oni nemaju pojma kako život funkcionira ..., oni samo provlače uvijete kroz svoje petlje , nebi li donijeli unaprijed isprogramirani odgovor.

 

Biti ćemo ne-ljudi kada jednom nad našim odlukama NEĆEMO IMATI UTJECAJ , nego će nam neki roboti , ne-živa (umjetna, arteficijalna) bića , govoriti kako se ponašamo i donositi nam odredbe o tom. Uplesti ćemo se u mrežu paradoksa , gdje će o ljudima odlučivati računala PODLOŽNA bug-ovima i greškama. ... :-(

 
0 8 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

Gluplji tekst nisam odavno počitao....
U početku Vi neazumljivo petljate jezikom, opisujuci Muska ko je i šta je on .
Kasnije izlazete neke kvazi činjenice koje bi tebale ismijavati njegov rad.
I sve to piše u nekom neobjektivnom, smušenom stilu gdje se ne zna jer nešto tvrdite ili ironično mislite.


DA vam kaćem, dok vi sutra obični smtnici mislite čim će te na posao, tramvajem ili se probijati u gužvi autom, taj lik radi nešto drugo.
On je sve svoje egistencijalne probleme riješio i sada sjedi negdje u vili, i razmišlja o buducnosti.
ali tip nije lijenčina koji ce iskljuciti mozak kada stekne milijarde. Upravo suprotno njemu mozak radi 100% u najvecoj brzini što vi očigledno ne razumijete.
Molim vas ne iznosite više članke, u ovako ozbiljnom časopisu kao što je Bug , koji pratim još iz doba kada je u prilogu išao sa CD-om (ne DVD , vec CD-om !)

 
8 3 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z
"Imamo li razloga bojati se umjetne inteligencije, i to ne one GAI koje na vidiku ionako nema, nego obične, svakodnevne AI koju koristimo svakodnevno:
...

- u ekspertnim sustavim koji našoj banci kaže ima li nam smisla dati kredit ili ne;"
Pa ono, malo bi me bilo strah da algoritam odlucuje hocu li moci podici kredit koji mi hitno treba.
Mozda je AI robot milostiv i brzo te ubije ako ne platis ratu na vrijeme, a ne da dobivas batine od kamatara
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z
Jalle007 kaže...

 


DA vam kaćem, dok vi sutra obični smtnici mislite čim će te na posao, tramvajem ili se probijati u gužvi autom, taj lik radi nešto drugo.
On je sve svoje egistencijalne probleme riješio i sada sjedi negdje u vili, i razmišlja o buducnosti.

 

16 godina
offline
„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z
Mozda se taj Musk boji da njegovi auti ne postanu ubojice pa da se osigura... Hehe na to niste mislili.

Inace sto je Drago rekao, sve je na mjestu.
 
1 2 hvala 0
12 godina
offline
„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

Nazalost jos jedan Dragin komentar koji nije nista vise no click bait. U tom svjetlu opaska s kraja o zamijeni novinara umjetnom inteligencijom je jedini dio koji ima smisla (nazalost), dok je sve ostalo napisano u svrhu rasplamsavanja diskusije na forumu.

Moj PC  
12 1 hvala 0
15 godina
offline
„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

niš vi papci ne kužite. bug bi trebao pokrenuti dvije "portal u osmu dimenziju" rubrike s mikro i/ili makro plaćanjima: kim (kardashian ili dotcom ili jong-un, svejedno) vas savjetuje, za hardverske muke issove, i mukk ("marica u krivi q") odgovara i proriče (za softverske križne pute). nijansu kompetentnije od vidovitog milana. umjesto s dragi lastane, upiti započinju s kim, pomagaj ili dragi elone mukku-u. ne (ne!) dragi drago. i evribadi hepi. da ne spominjem zajebanciju u i okolo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2017 4:41 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z

BUG je isao sa disketama prije CDa ;) Drago je jedan od rijetkih novinara koji je uspio doslovno do suza nasmijati čitatelje svojim legendarnim smislom za humor u tekstovima (recenzije igara, da ne brkamo sa ostalim tekstovima). Show respect.

16 godina
online
„Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po zlu?

Sa simulacijom se ni ja ne slažem.

 

Što se tiče AI-a, od početka sam mislio da Musk misli na GAI, inače nema smisla, iako je i sam GAI eonima daleko.

 

Kad smo kod toga - da li uopće itko radi na GAI-u? Koliko znam svi radi na AI-u i očekuju da nekom magijom taj AI u budućnosti postane GAI što je nemoguće.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z
PaleRider kaže...

Sa simulacijom se ni ja ne slažem.

 

Što se tiče AI-a, od početka sam mislio da Musk misli na GAI, inače nema smisla, iako je i sam GAI eonima daleko.

 

Kad smo kod toga - da li uopće itko radi na GAI-u? Koliko znam svi radi na AI-u i očekuju da nekom magijom taj AI u budućnosti postane GAI što je nemoguće.

 

Npr. Open AI. Wikipedia:

 

In October 2015, Musk, Altman and other investors announced the formation of the organization, pledging over US$1 billion to the venture.[4]

On April 27, 2016, OpenAI released a public beta of "OpenAI Gym", its platform for reinforcement learning research.[7]

On December 5, 2016, OpenAI released Universe, a software platform for measuring and training an AI's general intelligence across the world's supply of games, websites and other applications.[8][9][10][11]

During The International 2017 Dota 2 video game tournament in August 2017, OpenAI let a machine-learned bot play 1v1 demonstration game against professional Dota 2 player, Dendi, who played against it live and lost. After the demonstration, CTO Greg Brockman explained that the bot had learned by playing against itself for two weeks of real time, and that the learning software was a step in the direction of creating software that can handle complex tasks "like being a surgeon".[12][13]

 

Drago kaže: "za Open AI nitko nema pojma što je osim te parolice. Jel to SDK? Skup pravila? Trust mozgova koji se time bave (u što onda Musk ne spada jer je on poslovnjak, a ne AI programer)?".

 

Open AI je neprofitna organizacija. Gym i Universe su njihovi proizvodi - toolkit i interface za trening AI agenata. Sve je to open source i svatko koga zanima može saznati sve što želi i može.

 

16 godina
online
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z
Mycroft kaže...

 

On December 5, 2016, OpenAI released Universe, a software platform for measuring and training an AI's general intelligence across the world's supply of games, websites and other applications.[8][9][10][11]

 

To je još uvijek obični AI.

12 godina
offline
Re: „Seleb“ Elon Musk – što je i gdje krenulo po z
jozobozo kaže...

BUG je isao sa disketama prije CDa ;) Drago je jedan od rijetkih novinara koji je uspio doslovno do suza nasmijati čitatelje svojim legendarnim smislom za humor u tekstovima (recenzije igara, da ne brkamo sa ostalim tekstovima). Show respect.

Upravo radi toga me jos vise boli kada vidim sto danas pise!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice