Slabi rast prodaje iPhonea zasjenio Appleove rekor

poruka: 10
|
čitano: 1.610
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Slabi rast prodaje iPhonea zasjenio Appleove rekor".
15 godina
offline
Slabi rast prodaje iPhonea zasjenio Appleove rekor

ekonomski promatrano, rast unedogled (kao ni stagnacija na [pre]visokoj razini, zapravo) nije moguć niti održiv. a i vrč ide na vodu dok se ne razbije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Slabi rast prodaje iPhonea zasjenio Appleove rekor

mislim da je svima jasno da se ne može očekivati beskonačan rast. Ovo je najveći kvartal jedne javne kompanije ikada uopće. Uz to su isplatili preko 150 milijardi dolara od 200 obećanih dioničarima ( Jobs im nije ni lipe isplatio ) i usprkos tome u ovom trenutku imaju preko 200 milijardi u cashu za razvoj i poslovanje.

 

nakon desetak i više godina kontinuiranog rasta sljedeći kvartal je izvjesno usporavanje i stagnacija i lagani pad ... očekivano obzirom najveći generator rasta smartphone je saturirao tržište, sličan problem ima i samsung i svi ostali.

 

pozitivno im je što apple watch i usluge imaju rast bitno veći od očekivanog.

 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Slabi rast prodaje iPhonea zasjenio Appleove rekor

Koliko je "ovo" zabrinjavajuća situacija, paaaaa baš i nisam previše zabrinut! 

Ne zbog činjenice koliko imaju cash love negdje akumulirano, ali uočavam jedan uzorak, gdje se "konačno" događa ono krucijalno bitno, da ti gadget kada ga uzmeš traje, pokriven sa nekoliko aspekata, traje toliko da ti jednostavno crkne od starosti HW komponenti! 

Po mojem skromnom, subjektivnom razmišljanju, ovo nije uopće loše, dugoročno nikako niti "za mene" ali niti za Apple! 

 

U ovom i ovakvom kontekstu, konkurencija sa drugim OS-ovima bi se možda trebala više zabrinuti, ako niti zbog čega, onda zbog PREFRAGMENTIRANOSTI android platforme, jer "svakom cigi" trebaju dukčije cipele, drukčije odijelo, puno previše toga drukčije! 

 

Uvjeren sam da dugoročno gledajući, kada se iOS kao mobilna platforma još malo više podigne u popeglanosti, da će se možda opet ponoviti WOOOOW efekt, kao kada je na svijet došao vrlo prvi iPhone, obzirom neke kvalitete i neke činjenice se ipak nikako ne mogu zanemariti! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slabi rast prodaje iPhonea zasjenio Appleove rekor

btw, zanimljiv podatak: instalirana baza ( broj jedinstvenih uređaja koji su se spojili na neke od servisa u zadnjih 90 dana ) je prešla milijardu ... not bad.

 

japan i usa u padu, kina usporen rast ali i dalje velika očekivanja ... obzirom iPhone generira preko 60% profita, a refresh se ne očekuje prije 09 2016 za očekivati je stagnaciju sve do Q4. 

 

fali ulaz u nove industrije, apple watch pokazuje neke znakove života ali ni izbliza kao iPad recimo ... ipak izgleda da ima potencijala ( isčitano iz skoka u "other" kategoriji ) i tu se može očekivati najviše inovacija u sljedećih par godina (wearable computing). iPad bilježi kontinuirani pad što nije čudno jer se prilično poklapa sa 5.5" iPhoneom sa jedne strane i macbookom sa druge strane.

 

apple car, tv servisi ... fali ulaz i disrupting drugih industrija što pod Cookom još nisu napravili.

 

zanimljivo je napomenuti i da bi što se Jobsa tiče, da je još živ, apple danas moguće sjedio na blizu 500 milijardi casha. obzirom je tvrdoglavo odbijao isplatiti dividende pravdajući to strateškom zalihom koju će korisititi kad bude potrebno ( recimo za preuzimanje nekog velikog igrača u auto industriji ) ... pitanje je do kad bi uspjevao obraniti se od dioničara ali dok god bi dionice rasle 10 ili više posto godišnje vjerojatno bi. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2016 14:40 (grzzi).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Slabi rast prodaje iPhonea zasjenio Appleove rekor

apple na aparatima . .

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Slabi rast prodaje iPhonea zasjenio Appleove r

Moraju i drugi uzet dio kolača

16 godina
offline
Slabi rast prodaje iPhonea zasjenio Appleove rekor
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slabi rast prodaje iPhonea zasjenio Appleove rekor

danas 5% dole, ode 25 milijardi vrijednosti tvrtke u par minuta. ovako je bilo preklani kad je isto bio minimalan skok sa 54 na 57 milijardi isto u Q1 ali 2012 vs 2013, odma dole 8% :D

 

realno bit će stagnacija i moguće blagi pad narednih 6 mjeseci i google će preuzeti štafetu kao najveća svjetska kompanija po kapitalizaciji, premda realno apple će i dalje biti daleko profitabilnija tvrtka.

 

potezi u ovoj godini i ono što sad postave će imati dalekosežne posljedice na budućnost tvrtke, tj da li će povratiti broj jedan ili će ostati samo jedna od najvećih tvrtki svih vremena. Fali malo vizije, više hrabrosti i preuzimanja rizika ... fali jobs kojeg nije bilo briga za dioničare ni tko što misli i u 4 od 5 puta je bio u pravu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2016 20:01 (grzzi).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slabi rast prodaje iPhonea zasjenio Appleove r

 haha ... članak nije interpretacija nego čista laž.

12 godina
offline
Re: Slabi rast prodaje iPhonea zasjenio Appleove r
Smrch.... 😢
A taman sam mislio kk mu je krenulo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice