SmartBe - prva samohodna dječja kolica!

poruka: 14
|
čitano: 2.326
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SmartBe - prva samohodna dječja kolica!".
13 godina
offline
SmartBe - prva samohodna dječja kolica!

Kakva idiotarija, jesus...

 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SmartBe - prva samohodna dječja kolica!

I onda pametna kolica uslijed buga samohodno skrenu na cestu pod prvi automobil.

 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: SmartBe - prva samohodna dječja kolica!
LOL koji ste vi techno skeptici! :) Pa zar je tako teško zamisli mladu majku joggericu kako trči po parku, nasipu ili nekoj stazi za trčanje, a ispred nje beba u kolicima na rukohvat udaljenosti? :)
...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
SmartBe - prva samohodna dječja kolica!

Na slici izgleda kao da ova žeMska pokušava sustići kolica koja su se otela kontroli. Uglavnom, preseravanje za bogatune koje nas je, kao vrstu, još jedan korak približilo dnu.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
SmartBe - prva samohodna dječja kolica!

Da ima samo opciju potpomognutog guranja bilo bi dobro, ali ni ja nebi vjerovao startup tvrtki toliko da dječji život stavim u ruke njihovom softwareu.

Posebni lol ide kameri unutra kojoj pristupaš preko mobilne aplikacije. Zar je tako teško nagnuti se i pogledati vlastitim očima dali je sve ok? Nego radije izvaditi mobitel i paliti aplikaciju, klikati tamo vamo i doći u izbornik kamera, pa spajanje i onda tek na ekrančiću vidiš otprilike dali je sve u redu. fail

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: SmartBe - prva samohodna dječja kolica!
njonji kaže...

Zar je tako teško nagnuti se i pogledati vlastitim očima dali je sve ok?

 U slučaju kad si pokraj kolica, nije. Ali ako sjediš na klupi, a kolica se sama voze po parku onda je.

13 godina
offline
SmartBe - prva samohodna dječja kolica!

Pa koliko vidim nemogu ići daleko od onoga koji je autoriziran da ih gura, a i da može onda bi pukla veza ako ode predaleko.

Sad vidim da se ta kolica nemogu ni pokrenuti ako se ne autoriziraš preko te aplikacije... što ako nestane baterije u kolicima ili mobitelu? Ili netko ukrade mobitel ili ga izgubiš i kolica postanu beskorisna, zamisli nestane baterije nasred ulice ili negdje u parku.

 

Naravno cijena od 900-2900 dolara će mu garantirati uspjeh...not

Šteta, bilo bi mi drago da što više startupova ili manjih tvrtki uspije, ali nekada se stvarno zapitaš čega su se ti ljudi napušili. Tko je samo pomislio da će išta od navedenog, uključujući cijene, biti privlačno široj publici, tj. da će oni kao tvrtka uspijeti u tome? Ne treba ti analitičar da ti kaže da nemaju budućnosti s time.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2016 13:01 (njonji).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
SmartBe - prva samohodna dječja kolica!

zbilja se čovjek s pravom upita kako li je do sad populacija gurala kolica te kako nismo kao vrsta već izumrli bez ovako veleumnih "izuma". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: SmartBe - prva samohodna dječja kolica!
Miro kaže...
LOL koji ste vi techno skeptici! :) Pa zar je tako teško zamisli mladu majku joggericu kako trči po parku, nasipu ili nekoj stazi za trčanje, a ispred nje beba u kolicima na rukohvat udaljenosti? :)

 

U savršenom autora ovog čuda nema neravnina i rupa na stazama, a ostali ljudi se ne kreću k'o muve bez glave.

Ako udaljenost određuju preko RSSI parametra Bluetooth prijemnika, želim im puno sreće. Kao i onima koji će to koristiti.

 

A ono što mi stvarno nije jasno - kada guraš kolica i ako dijete ne spava, reagira na ono što ga zanima u okolišu i komunicira s roditeljem/osobom koja gura kolica.

Pa ako kupuješ ovo da bi buljio u mobitel dok si s vani djetetom, ili ako su ti informacije na ekranu bitnije od potomka, što si ga onda išao praviti?

16 godina
moderator
offline
Re: SmartBe - prva samohodna dječja kolica!
Zašto svi povezujete video nadzor i guranje? Video kamera je dodatna oprema i u praksi možda puno korisnija od osnovne funkcije samohodnosti. A valjda bi sluzila za nadzor bebe dok spava u kolicima, sparkana negdje na terasi ili u parku... Pa takve stvari se odavno koriste za dječje spavaće sobe.
...
15 godina
offline
Re: SmartBe - prva samohodna dječja kolica!
Miro kaže...
Zašto svi povezujete video nadzor i guranje? Video kamera je dodatna oprema i u praksi možda puno korisnija od osnovne funkcije samohodnosti. A valjda bi sluzila za nadzor bebe dok spava u kolicima, sparkana negdje na terasi ili u parku... Pa takve stvari se odavno koriste za dječje spavaće sobe.

 pa to je prosto k'o pasulj: staviš numeričku tipkovnicu za upis lozinke na kolica s bebu (a može i povezivanje s telefonom, ako baš mora). ako "korisnik" triput pogriješi lozinku, ispod kolica se aktivira pola kile c4. taj više neće krasti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
neaktivan
offline
SmartBe - prva samohodna dječja kolica!

Iz sigurnosnih razloga bi obavezno trebalo ugraditi kontrole, kojima bi i dijete u krajnjem slučaju moglo preuzeti upravljenje nad kolicima. Zračni jastuk je naravno obavezan dok bi se automatski mjenjač mogao nalaziti u nešto skupljim modelima.

 

Od dodatne opreme koja život ne znači, neki napredni senzori u samoj sjedalici bi mogli registrirati punjenje pelena. Smartphone aplikacija čiji bi se alarm automatski aktivirao bi mogla nuditi i naručivanje pampersica samo jednim klikom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2016 16:25 (cipralex).
 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SmartBe - prva samohodna dječja kolica!
Kolica uopće nije problem prodati za 1-3k dolara. Neki toliko plate i obična, glupa kolica. Stvar je valjda isprobana i sigurno mora imati hrpu sigurnosnih certifikata da bi izašla na tržište. A ovi kojima nije jasna primjena ili "što će to nekome" su isti kao i kritičari bilo kakve današnje mainstream tehnologije prije 10 ili 20 godina. Tržište za ovo možda nije veliko ali koncept sam po sebi sigurno nije fail.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: SmartBe - prva samohodna dječja kolica!

Ajar kaže...

zbilja se čovjek s pravom upita kako li je do sad populacija gurala kolica te kako nismo kao vrsta već izumrli bez ovako veleumnih "izuma". 

Tvoja prababa je možda prala veš kao ova dole na slici, a one pre nje verovatno na potoku, pa probaj da danas tim argumentom objasniš ženi da joj ne trebaju električna pomagala (i javi utiske sa ortopedije).

 

 

njonji kaže...

...

Naravno cijena od 900-2900 dolara će mu garantirati uspjeh...not

...

 Kao što Jozef reče, skuplja obična kolica se opasno približavaju donjoj granici tog opsega. Osim toga, prodavanje skupih proizvoda (sa visokom maržom) bogatašima je sigurniji posao nego prodavanje masama. Npr, globalna recesija je ozbiljno pogodila automobilsku industriju, ali je segment luksuznih automobila stradao daleko najmanje.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice