Spas u robotima

poruka: 12
|
čitano: 2.750
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Spas u robotima".
12 godina
protjeran
offline
Spas u robotima

s jedne strane "robotika" olakšava ljudima rad a s druge strane svjetska populacija je svakim danom sve brojnija, pa ne znam gdje će ljudi na koncu uopće raditi i od čega ćemo živjeti ?

Hoće li nam roboti zarađivati plaću a mi ćemo se baviti sportom, odmarati, putovati... {#}

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
 
6 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Spas u robotima

U nekoj daljoj budućnost vjerojatno će i biti tako. 

 

Premda se sad možda čini da će populacija Zemlje beskonačno bujati, činjenica je da s većom civilizacijskom razinom dolazi i do pada nataliteta. 

 

Nekom iz 18-og stoljeća je bilo jednako nevjerojatno da je unutar 12 sati moguće doći na drugi kraj planeta, da maleni uređaj koji praktički svatko nosi sa sobom u džepu ima pristup svom znanju ovog svijeta ili da postoji uređaj koji automatski pere i suši rublje. 

16 godina
offline
Re: Spas u robotima

To je ono što bismo trebali i mi raditi na razvijanju novih tehnologija, a to su nešto pokrenuli sada na FER-u izvlačenjem dosta novaca iz EU fondova pa možda u budućnosti i naši na faksu počnu raditi ovako naprednije stvari.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Spas u robotima

Teoretski to utopijsko društvo bi i moglo postojati kad bi bilo inicijative od strane moćnih ljudi, međutim mislim da nama više prijeti društvo slično onom iz filma Idiocracy ili Dredd ili neko slično kapitalistički raslojeno društvo.

12 godina
neaktivan
offline
Spas u robotima

A ja automa(ts)cki pročitao spas od robota..

 

Al ne brinem se da će nama, razvijenima zapadnjacima, ponestat još skoro zemalja s jeftinom radnom snagom. Istina, Kina se razvija i njeni građani će uskoro počet zahtijevati veći standard i veće plaće, al nam još uvijek ostaju za izrabljivat Vietnam, Indonezija, rulja iz Indijskih slumova, pa onda srednja Afrika... 

You are in a dark musty temple. The shadows seem to play tricks with your eyes and you can hear the faint sound of movement.
 
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Spas u robotima
Denis kaže...

U nekoj daljoj budućnost vjerojatno će i biti tako. 

 

Premda se sad možda čini da će populacija Zemlje beskonačno bujati, činjenica je da s većom civilizacijskom razinom dolazi i do pada nataliteta. 

 

Nekom iz 18-og stoljeća je bilo jednako nevjerojatno da je unutar 12 sati moguće doći na drugi kraj planeta, da maleni uređaj koji praktički svatko nosi sa sobom u džepu ima pristup svom znanju ovog svijeta ili da postoji uređaj koji automatski pere i suši rublje. 

Uhhhh..koji si ti optimist..{#}

 

Prije svega,već danas je primjer autoindustrija toliko robotizirana,da su jedini radnici oni koji samo pored "trake" prave provjeru,a i za to im treba visoka škola..Ostali "radnici" su u menadžmentu,marketingu i dizajnerskom odjelu..

 

Ostali..davno na ulici ili rade nešto drugo..

 

Osim toga,nitko ne spominje VLASNIŠTVO U KOJEM JE ROBOT.. Dakle,jedan bosanac bi sve 4 u zrak,nekon stoljetnih bauštela,sasvim zasluženo,no bedje što robot košta 100 000 Eura,pa će tako bosanac i dalje ići na bauštelu umjesto da robot radi umjesto njega..Svi ostali su u vlasništvu korporacioja,a one definitivno neće ono što roboti zarade,da raspodjele na ljudsku zajednicu..

 

Što se tiče civilizacijske razine,vjerovatno misliš na Ameriku,Europu,Japan,Koreju..no zaboravio si zemlje Afrike,islamske države,gdje je sramota imati manje od 4 djece,Indiju,Kinu,etc,etc...da ne nabrajam dalje..

 

Preoptimistični ste za stanovnike zemlje,gdje se stanovništvo eksponencijalno razmnožava i uećeava,dok se prirodni resursi osiromašuju i smanjuju.,..

13 godina
offline
Spas u robotima

ma ne brinite, vec ce se rusija, kina, sad, koreja, itd dogovoriti da naprave lazni rat, bacit tu i tamo koju bombu, natjerat ljude da se pobiju i eto problem rijesen

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Spas u robotima
redneck kaže...
Denis kaže...

U nekoj daljoj budućnost vjerojatno će i biti tako. 

 

Premda se sad možda čini da će populacija Zemlje beskonačno bujati, činjenica je da s većom civilizacijskom razinom dolazi i do pada nataliteta. 

 

Nekom iz 18-og stoljeća je bilo jednako nevjerojatno da je unutar 12 sati moguće doći na drugi kraj planeta, da maleni uređaj koji praktički svatko nosi sa sobom u džepu ima pristup svom znanju ovog svijeta ili da postoji uređaj koji automatski pere i suši rublje. 

Uhhhh..koji si ti optimist..{#}

 

Prije svega,već danas je primjer autoindustrija toliko robotizirana,da su jedini radnici oni koji samo pored "trake" prave provjeru,a i za to im treba visoka škola..Ostali "radnici" su u menadžmentu,marketingu i dizajnerskom odjelu..

 

Ostali..davno na ulici ili rade nešto drugo..

 

Osim toga,nitko ne spominje VLASNIŠTVO U KOJEM JE ROBOT.. Dakle,jedan bosanac bi sve 4 u zrak,nekon stoljetnih bauštela,sasvim zasluženo,no bedje što robot košta 100 000 Eura,pa će tako bosanac i dalje ići na bauštelu umjesto da robot radi umjesto njega..Svi ostali su u vlasništvu korporacioja,a one definitivno neće ono što roboti zarade,da raspodjele na ljudsku zajednicu..

 

Što se tiče civilizacijske razine,vjerovatno misliš na Ameriku,Europu,Japan,Koreju..no zaboravio si zemlje Afrike,islamske države,gdje je sramota imati manje od 4 djece,Indiju,Kinu,etc,etc...da ne nabrajam dalje..

 

Preoptimistični ste za stanovnike zemlje,gdje se stanovništvo eksponencijalno razmnožava i uećeava,dok se prirodni resursi osiromašuju i smanjuju.,..

Sorry, ali ne čitaš s razumijevanjem. 

 

Cijena robota sve je niža i niža tako da će ih si moći priuštiti sve više i više tvrtki. Za 5-7 godina će si prosječni Hrvat moći priuštiti robota kompleksnijeg i pametnijeg od ovih prikazanih u filmićima priloženim uz tekst. 

 

Natalitet će padati, bez sumnje. Prihodi, obrazovanje i općenito razina kulture raste čim negdje upliva moderna tehnologija. Kina neće vječno biti izvor jeftine radne snage upravo zbog ovog fenomena, a isto će se s vremenom desiti i svim ostalim zemljama koje spominješ. S tim da će to vrijeme biti znatno skraćeno u odnosu na prije zbog brojnih faktora koji danas postoje, a prije nisu. Jedan od glavnih faktora je upravo razvoj robotike. 

11 godina
protjeran
offline
Re: Spas u robotima
Denis kaže...

Sorry, ali ne čitaš s razumijevanjem. 

 

Cijena robota sve je niža i niža tako da će ih si moći priuštiti sve više i više tvrtki. Za 5-7 godina će si prosječni Hrvat moći priuštiti robota kompleksnijeg i pametnijeg od ovih prikazanih u filmićima priloženim uz tekst. 

 

Natalitet će padati, bez sumnje. Prihodi, obrazovanje i općenito razina kulture raste čim negdje upliva moderna tehnologija. Kina neće vječno biti izvor jeftine radne snage upravo zbog ovog fenomena, a isto će se s vremenom desiti i svim ostalim zemljama koje spominješ. S tim da će to vrijeme biti znatno skraćeno u odnosu na prije zbog brojnih faktora koji danas postoje, a prije nisu. Jedan od glavnih faktora je upravo razvoj robotike. 

E prijatelju,itekako mi logika radi "sve u 16"{#}..

 

Imam malo duže životno iskustvo,i istu priču su pričali prije 20-30 godina,o jeftinim robotima,koji rade sve živo,a obitelj,poput ilustracija u pamfletima Jehovinih svjedoka,uživa u prirodi i dokoličarenju..

 

Jedino što će Hrvati,ili bilo koji drugi narodi,u relativno solidnom financijskom okkružju moći si priuštiti,su dumb-roboti,tipa usisavača,rudimentarnog kućnog asistenta,ali govoriti o robotu stvoremnom za kompletni krug mogućnosti stvaranja materijalne ili financijske vrijednosti,malo ćeš se načekati..

Tudej..govorimo o ekspertnim sustavima,sa osobinama quantnih mreža,nešto najnaprednije danas,no još uvijek jako daleko od toga,na što ti pucaš..

Današnja činjenica su,samo u Europi:Nezaposlenih 19 milijuna(Unija),stalni doliv ljudi iz uslamskih zemalja,njihova demografska eksplozija,isisavanje socijalnih pomoći,a nedavno je objavljeno daje svaki 7 nijemac,postao siromašan..to su ti činjenice..

To tvoje je prije dobra želja,koju i ja često poželim iz socijološkog okruženja Star trek-a,no toga ćemo se još načekati,jer je ljudski karakter još na nivou poslovične toljage,daleko od moralne pročišćenosti o kojoj svi sanjamo{#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2013 13:44 (redneck).
15 godina
offline
Re: Spas u robotima
redneck kaže...
Denis kaže...

 Prije bi reka da če izgledati kao

, kako sada idu stvari.

 

 

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
11 godina
protjeran
offline
Spas u robotima

A joj, treba se bojati robota koji su tu da bi zamijenili čovjeka kada treba drugom čovjeku, ljudska utjeha i potpora.

Ono roboti koji bi sa ljudima razgovarali, tješili ih, zajedno se sa njima smijali, seksali i tako to.

Dehumanizacija čovjeka i humanizacija robota.

 

Bako, evo ti robot imenom "S2xK" mod. 14., a ja odoh na Zrče, ljeto je počelo,...juhuhuh

{#}

World's Strongest, Sharpest Knives
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2013 16:24 (Cold Steel).
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Spas u robotima

Skynet     {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice