Špijuniranje Skypea?

poruka: 43
|
čitano: 6.143
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Špijuniranje Skypea?".
16 godina
odjavljen
offline
Špijuniranje Skypea?

Moš' mislit! Puca mi neka stvar što me slušaju... {#}

Freak Show Inc.
 
2 27 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Friday kaže...

Moš' mislit! Puca mi neka stvar što me slušaju... {#}

 

Nije stvar jel bitno ili ne, iskreno i mene ne smeta, ali stvar je njihovog bahatog pristupa da te bez je*emti mogu spijunirati.

 

Dao Bog da Kina pusti u opticaj bilijunske zalihe americkih dolara i da dolar propadne zajedno s Amerikom.

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2013 11:41 (Edge).
14 godina
protjeran
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Friday kaže...

Moš' mislit! Puca mi neka stvar što me slušaju... {#}

 

Fascinantno je kako toliki broj ljudi ima dosadan privatni zivot da ih uopce ne zabrinjava spijuniranje, a niti ih nema smisla industrijski spijunirati.

 

 

15 godina
offline
Špijuniranje Skypea?

"Sanader je volio komunicirati na Skypeu vjerujući da se on ne nadgleda. I u tome se prevario." Jbt ovi sve nadziru...

 

http://www.vecernji.hr/vijesti/sanader-se-prevario-misleci-da-ne-nadziru-skype-clanak-567547

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Špijuniranje Skypea?

Živio Microsoft, Apple i Google.

Ad astra peronospora
 
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Špijuniranje Skypea?

Onaj rista koji nije terorista, nema što da se brine. To je potrebno zbog bad guysa svih mogućih vrsta.

Zato go NSA, go NSA,....osiguraj našu budućnost.

{#}

World's Strongest, Sharpest Knives
Moj PC  
1 29 hvala 0
15 godina
offline
Špijuniranje Skypea?

Skype je vjerojatno najlakši VOIP za špijuniranje, resolvanje i ubacivanje nekog RAT-a.

 

Sad kad je to NSA učinila, tek je onda došlo ljudima do znanja.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Špijuniranje Skypea?

Nevjerojatno je koliko ljudi uopće nije svjesno da imaju pravo na privatnost i pravo na poštovanje njihove privatnosti,što se s opviakvim stvarima ugrožava. No no one cares. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
turbojc kaže...

Nevjerojatno je koliko ljudi uopće nije svjesno da imaju pravo na privatnost i pravo na poštovanje njihove privatnosti,što se s opviakvim stvarima ugrožava. No no one cares. 

Nevjerojatno je da misliš da je tako samo zato što na papiru tako piše {#} .

Deckard
13 godina
neaktivan
offline
Špijuniranje Skypea?

Mislim da je svima jasno da danas ne postoji način komuniciranja koji se ne nadzire...

Kao i većina drugih stvari i ova ima svoje dobre i loše strane.

Loša je da je to bahat napad na privatnost ogromnog broja ljudi (kojima to očito ne smeta jer se niko ne buni).

Dobra je da ovakav pristup nudi mogućnost ranijeg prepoznavanja (i mozda sprečavanja) terorističkih akcija i drugih vrsta napada na sigurnost građana.

Pri tom ne mislim samo na Skype nego na nadziranje komunikacije uopšte...

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Mitch kaže...

Skype je vjerojatno najlakši VOIP za špijuniranje, resolvanje i ubacivanje nekog RAT-a.

 

Sad kad je to NSA učinila, tek je onda došlo ljudima do znanja.

Nije istina. Bez microsoftove pomoći ne bi im nimalo lako bilo, ako bi uopće i mogli špijunirati u nekom većem opsegu. Upravo kako je u članku rečeno, zbog velike distribucije servera i jake enkripcije (zato još ni nema klona skype-a), skoro pa da je nemoguće bilo prisluškivati bilo kakvu komunikaciju preko skype-a. 

 

A sad im je microsoft jednostavno otvori vrata prema svim serverima i očito dekripciji.

Ad astra peronospora
13 godina
protjeran
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Friday kaže...

Moš' mislit! Puca mi neka stvar što me slušaju... {#}

Danas privatnost, sutra nega druga sloboda. Mic po mic, pa ćemo se čuditi za 20 godina zašto smo odjednom robovi.

Ad astra peronospora
15 godina
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Bypass kaže...
Mitch kaže...

Skype je vjerojatno najlakši VOIP za špijuniranje, resolvanje i ubacivanje nekog RAT-a.

 

Sad kad je to NSA učinila, tek je onda došlo ljudima do znanja.

Nije istina. Bez microsoftove pomoći ne bi im nimalo lako bilo, ako bi uopće i mogli špijunirati u nekom većem opsegu. Upravo kako je u članku rečeno, zbog velike distribucije servera i jake enkripcije (zato još ni nema klona skype-a), skoro pa da je nemoguće bilo prisluškivati bilo kakvu komunikaciju preko skype-a. 

 

A sad im je microsoft jednostavno otvori vrata prema svim serverima i očito dekripciji.

Prije 3 godine sam još bio veći klinac i mogao sam radit neke stvari s IP-em vrlo jednostavno, a dobio sam ga preko random resolvera na internetu.

 

Stvar je u tome što nemaju nikakvu zaštitu korisnika, garantirano.

 

IP-evi se toliko lagano pokupe da ih mogu stavit na reklamu na televiziju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
protjeran
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Mitch kaže...

Prije 3 godine sam još bio veći klinac i mogao sam radit neke stvari s IP-em vrlo jednostavno, a dobio sam ga preko random resolvera na internetu.

 

Stvar je u tome što nemaju nikakvu zaštitu korisnika, garantirano.

 

IP-evi se toliko lagano pokupe da ih mogu stavit na reklamu na televiziju.

I što možeš sa IP-om? Ništa. Zar misliš da će NSA ići u masovnu kampanju serviranja malware-a krajnjem korisniku?

 

 

Ad astra peronospora
11 godina
neaktivan
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Bypass kaže...
Mitch kaže...

Skype je vjerojatno najlakši VOIP za špijuniranje, resolvanje i ubacivanje nekog RAT-a.

 

Sad kad je to NSA učinila, tek je onda došlo ljudima do znanja.

Nije istina. Bez microsoftove pomoći ne bi im nimalo lako bilo, ako bi uopće i mogli špijunirati u nekom većem opsegu. Upravo kako je u članku rečeno, zbog velike distribucije servera i jake enkripcije (zato još ni nema klona skype-a), skoro pa da je nemoguće bilo prisluškivati bilo kakvu komunikaciju preko skype-a. 

 

A sad im je microsoft jednostavno otvori vrata prema svim serverima i očito dekripciji.

 

"Prisluškivanje" Skype-a je bilo moguće od samog početka, dakle puno prije nego je Microsoft kupio isti. Ono što je bilo dobro (i još uvijek jeste) je da lokalni mangupi iz manjih država to (vjerojatno) nisu u stanju. Ipak ćete priznati da Vas manje zanima to što Vas prisluškuje tamo neki Amerikanac, nego da Vam to radi netko "vaš"....

16 godina
odjavljen
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Edge kaže...

 

Nije stvar jel bitno ili ne, iskreno i mene ne smeta, ali stvar je njihovog bahatog pristupa da te bez je*emti mogu spijunirati.

 

 

 

S obzirom da ne skrivam apsolutno ništa od nikoga njihovo eventualno špijuniranje doživljavam kao svoju pobjedu jer bespotrebno troše svoje resurse.

 

A_Stranger kaže...

 

Fascinantno je kako toliki broj ljudi ima dosadan privatni zivot da ih uopce ne zabrinjava spijuniranje, a niti ih nema smisla industrijski spijunirati.

 

 

 

Vidi, običan sam da ne mogu biti običniji. Poso, kuća, birtija... Sigurno sam jednako dosadan kao 99.99% ljudi ovdje. A većina će ipak biti uzrujana zbog mogućnosti da ih netko špijunira. To je tako otkako postoje mediji za komunikaciju i nevjerojatno mi je da se svako malo netko uzjebe zbog pomisli da možda upravo biva špijuniran. Da mi treba zaštićen kanal za komunikaciju napravio bih si programčić sa custom-made enkripcijom pa nek se slikaju. Naravno da mi to nikada neće trebati - samo kažem. Spavam vrlo mirno znajući da mi apsolutno nitko ništa ne može uzeti za zlo. A što me više špijuniraju to je jasnije i njima.

Uostalom, kako je kolega gore primjetio sigurno je masa života spašena zahvaljujući špijuniranju ako su otkrivene kojekakve prljave rabote koje su mogle dovesti do nečije pogibije. Na stranu kojekakve teorije o 9/11 - da je u to vrijeme prava skupina ljudi bila prisluškivana par tisuća ljudi bi danas bilo živo.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Bypass kaže...
Mitch kaže...

Prije 3 godine sam još bio veći klinac i mogao sam radit neke stvari s IP-em vrlo jednostavno, a dobio sam ga preko random resolvera na internetu.

 

Stvar je u tome što nemaju nikakvu zaštitu korisnika, garantirano.

 

IP-evi se toliko lagano pokupe da ih mogu stavit na reklamu na televiziju.

I što možeš sa IP-om? Ništa. Zar misliš da će NSA ići u masovnu kampanju serviranja malware-a krajnjem korisniku?

 

 

Pa ne NSA, imaju svoje potrebe koje sigurno ne ispunjavaju preko IP-a.

 

Ali ako se radi o nekom znatiželjnom amater-hakeru može bruteforceat nekog preko IP-a i u par minuta ubacit RAT i stvar je prilično jasna.

 

Ono što sam htio reći jest, da ako želiš nekoga "haknut" onda ćeš to sigurno napravit preko Skypea.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
11 godina
protjeran
offline
Špijuniranje Skypea?

Špijanja otkad je svijeta i vijeka..Onaj tko se drži ispod radara,obično je špijama i nezanimljiv,drugim rječima,ako živiš svoj život,ne zabadaš nos gdje mu nije mjesto,nećeš biti niti primjećen..

 

Seksualne aspiracije,morbidni hobiji,politički stavovi i ostale nezanimljivosti,definitivno ne zanimmaju službe ili vlade koje se bave time..

 

Osobno me daleko više brine zabrana u Hrvatskoj(proizišlo iz ulaska u Uniju) za prodajom izvornod voćnog i povrtnog sjemena..

 

Da li Marko gura Danijelu kikija,i da li Danijel voli oral...to baš nikoga ne zanima,a niti 20 000 golih cura na drugoj particiji sekundarnog harda..{#}

 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
redneck kaže...
...

Osobno me daleko više brine zabrana u Hrvatskoj(proizišlo iz ulaska u Uniju) za prodajom izvornod voćnog i povrtnog sjemena..

...

Mene to toliko ne brine, pa na Balkanu smo covjece, a tko ce se drugi snaci u malverzacijama nego Balkanci? Jedino sto smo uz to i glupi, pa necemo skuziti sto zapravo drzimo u rukama, jer kad nam uvale ono GMO smece koje navodno daje visestruko vece urode svi ce pomahnitati za tim. {#}

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2013 13:53 (1domagoj1).
15 godina
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
redneck kaže...

 

Da li Marko gura Danijelu kikija,i da li Danijel voli oral...to baš nikoga ne zanima,a niti 20 000 golih cura na drugoj particiji sekundarnog harda..{#}

Da li se to meni čini ili si nam upravo sada otkrio da na jednoj particiji držiš gay pron?? a na drugoj ostali? {#}

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Špijuniranje Skypea?

Prije nego sto se moji frendovi i ja upustimo u skype call, uvijek na pocetku pozrdavimo vecinu obavjestajnih sluzbi.... {#} Tek onda mozemo igrat dotu na miru... 

Smmmmaaack that hvala button!!!!!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Cognitor kaže...


 

"Prisluškivanje" Skype-a je bilo moguće od samog početka, dakle puno prije nego je Microsoft kupio isti. Ono što je bilo dobro (i još uvijek jeste) je da lokalni mangupi iz manjih država to (vjerojatno) nisu u stanju. Ipak ćete priznati da Vas manje zanima to što Vas prisluškuje tamo neki Amerikanac, nego da Vam to radi netko "vaš"....

 

Posve netocno i ocito trollanje.

 

Skype zbog same svoje P2P tehnologije, a i enkripcije nije bilo moguce nadzirati.

Prva ozbiljnija stvar sto je MS ucinio nakon kupnje Skypea je zamjena P2P protokola i mogucnosti da klijentska racunala ujedno budu i nodovi sa dediciranih 10 000 servera, dakako sve pod izlikom sigurnosti.

Za one sa slabijim pamcenjem bio je i clanak na Bugu.

 

E da, necu reci "rekao sam vam!".

 

Dakako da je danas jasno o kakvoj "sigurnosti" se radilo.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
neaktivan
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
syncmaster245b kaže...
Cognitor kaže...


 

"Prisluškivanje" Skype-a je bilo moguće od samog početka, dakle puno prije nego je Microsoft kupio isti. Ono što je bilo dobro (i još uvijek jeste) je da lokalni mangupi iz manjih država to (vjerojatno) nisu u stanju. Ipak ćete priznati da Vas manje zanima to što Vas prisluškuje tamo neki Amerikanac, nego da Vam to radi netko "vaš"....

 

Posve netocno i ocito trollanje.

 

Skype zbog same svoje P2P tehnologije, a i enkripcije nije bilo moguce nadzirati.

Prva ozbiljnija stvar sto je MS ucinio nakon kupnje Skypea je zamjena P2P protokola i mogucnosti da klijentska racunala ujedno budu i nodovi sa dediciranih 10 000 servera, dakako sve pod izlikom sigurnosti.

Za one sa slabijim pamcenjem bio je i clanak na Bugu.

 

E da, necu reci "rekao sam vam!".

 

Dakako da je danas jasno o kakvoj "sigurnosti" se radilo.

 

Jel vi pingvinaši možete bez epiteta "troll", "FUD", itd...  I za tvoju informaciju - sve što ide preko žice se može nadzirati, osim ako istu osobno ne ukopaš kilometar ispod zemlje i to direktno od svoga računala do računala onoga sa kojim razgovaraš, i uz to poduzmeš i ostale mjere opreza.

Enkripcija? Daj odrasti.

Glavni razlog zašto je Microsoft to napravio nije taj da se lakše prisluškuju razgovori - ali to jeste jedna od posljedica. Svaka CENTRALIZACIJA se radi radi boljeg nadzora, a u nadzor (i upravljanje) spada i prikupljanje podataka....

15 godina
protjeran
offline
Špijuniranje Skypea?

NSA te uhvati u HRvatistanu, sa ili bez pomoci nase uvlakacke vlade,

transportiraju te u njihovo odmaraliste na Kubi i bez prava na odvjetnika ili bilo kakve osude mozes tamo provesti ostatak zivota,

 

ono sta je bilo spijuniranje u komunizmu + goli otok ili gulag je mala beba prema USA.

 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Cognitor kaže...
syncmaster245b kaže...

 

Jel vi pingvinaši možete bez epiteta "troll", "FUD", itd...  I za tvoju informaciju - sve što ide preko žice se može nadzirati, osim ako istu osobno ne ukopaš kilometar ispod zemlje i to direktno od svoga računala do računala onoga sa kojim razgovaraš, i uz to poduzmeš i ostale mjere opreza.

Enkripcija? Daj odrasti.

Glavni razlog zašto je Microsoft to napravio nije taj da se lakše prisluškuju razgovori - ali to jeste jedna od posljedica. Svaka CENTRALIZACIJA se radi radi boljeg nadzora, a u nadzor (i upravljanje) spada i prikupljanje podataka....

 

Trollas majstore, preko svake potrebe.

 

Sto si ti sada tu rekao a da vec nije bilo receno?

Ili samo dajes odgovor reda radi?

 

Ta ista NSA je prije 5 godina izjavila da ima ozbiljnih problema sa nadzorom pojedinih aplikacija za komunikaciju. I gle cuda, godinu kasnije MS (americka kompanija, poznata vec po suradnji sa NSA) istrese 8,5 mlrd dolara za aplikaciju koja svima tko ju je do tada imao generirala gubitke.

 

Eh da, usput. Zar stvarno vjerujes da pomocu avatara mozes procjeniti tko je kakva osoba?

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
syncmaster245b kaže...
Cognitor kaže...
syncmaster245b kaže...

 

Jel vi pingvinaši možete bez epiteta "troll", "FUD", itd...  I za tvoju informaciju - sve što ide preko žice se može nadzirati, osim ako istu osobno ne ukopaš kilometar ispod zemlje i to direktno od svoga računala do računala onoga sa kojim razgovaraš, i uz to poduzmeš i ostale mjere opreza.

Enkripcija? Daj odrasti.

Glavni razlog zašto je Microsoft to napravio nije taj da se lakše prisluškuju razgovori - ali to jeste jedna od posljedica. Svaka CENTRALIZACIJA se radi radi boljeg nadzora, a u nadzor (i upravljanje) spada i prikupljanje podataka....

 

Trollas majstore, preko svake potrebe.

 

Sto si ti sada tu rekao a da vec nije bilo receno?

Ili samo dajes odgovor reda radi?

 

Ta ista NSA je prije 5 godina izjavila da ima ozbiljnih problema sa nadzorom pojedinih aplikacija za komunikaciju. I gle cuda, godinu kasnije MS (americka kompanija, poznata vec po suradnji sa NSA) istrese 8,5 mlrd dolara za aplikaciju koja svima tko ju je do tada imao generirala gubitke.

 

Eh da, usput. Zar stvarno vjerujes da pomocu avatara mozes procjeniti tko je kakva osoba?

 

Pa ima logike kaj ne fučkaj ga,Izlanuo se tolko love potrošit na jedan program za "komunikaciju" koji nosi gubitke samo je pitanje ko to plača jel.Microsoft je možda tolko platil za Skype, barem tak izgleda na papiru a u praksi je možda bilo 50% Microsoft a 50% NSA kad vidiš crnu tekicu jel.{#}Cool

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
15 godina
odjavljen
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
redneck kaže...

Špijanja otkad je svijeta i vijeka..Onaj tko se drži ispod radara,obično je špijama i nezanimljiv,drugim rječima,ako živiš svoj život,ne zabadaš nos gdje mu nije mjesto,nećeš biti niti primjećen..

 

Seksualne aspiracije,morbidni hobiji,politički stavovi i ostale nezanimljivosti,definitivno ne zanimmaju službe ili vlade koje se bave time..

Možda ne u ovom trenutku, ali to je kvalitetan ulog za budućnost. Onaj danas dosadni i nezanimljivi lik koji drka neke perverzije možda danas nije zanimljiv, ali ako se sutra kandidira na izborima i krene se zalagati za privatnost, svašta bi moglo isplivati iz neke arhive!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
10 godina
protjeran
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
syncmaster245b kaže...
Cognitor kaže...
syncmaster245b kaže...

 

Jel vi pingvinaši možete bez epiteta "troll", "FUD", itd...  I za tvoju informaciju - sve što ide preko žice se može nadzirati, osim ako istu osobno ne ukopaš kilometar ispod zemlje i to direktno od svoga računala do računala onoga sa kojim razgovaraš, i uz to poduzmeš i ostale mjere opreza.

Enkripcija? Daj odrasti.

Glavni razlog zašto je Microsoft to napravio nije taj da se lakše prisluškuju razgovori - ali to jeste jedna od posljedica. Svaka CENTRALIZACIJA se radi radi boljeg nadzora, a u nadzor (i upravljanje) spada i prikupljanje podataka....

 

Trollas majstore, preko svake potrebe.

 

Sto si ti sada tu rekao a da vec nije bilo receno?

Ili samo dajes odgovor reda radi?

 

Ta ista NSA je prije 5 godina izjavila da ima ozbiljnih problema sa nadzorom pojedinih aplikacija za komunikaciju. I gle cuda, godinu kasnije MS (americka kompanija, poznata vec po suradnji sa NSA) istrese 8,5 mlrd dolara za aplikaciju koja svima tko ju je do tada imao generirala gubitke.

 

Eh da, usput. Zar stvarno vjerujes da pomocu avatara mozes procjeniti tko je kakva osoba?

 

{#}

Skužio si da lik brije po avatarima? A sebi je stavio gej-nacista, " ludog znanstvenika" ko i on sam... samo nikako da si nokat malog prsta na avataru ofarba.

Nemoj Čvorovića zahebavati, opasan je on. Svaki njegov je - brani Microsoft pod svaku cijenu, pogledaj malo. Argumenti? Trolololo...

Cognitor kaže...
"Prisluškivanje" Skype-a je bilo moguće od samog početka, dakle puno prije nego je Microsoft kupio isti.

 

Enkripcija? Daj odrasti. Glavni razlog zašto je Microsoft to napravio nije taj da se lakše prisluškuju razgovori

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2013 0:15 (C0rto).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Bypass kaže...

Danas privatnost, sutra nega druga sloboda. Mic po mic, pa ćemo se čuditi za 20 godina zašto smo odjednom robovi.

O tome čitamo i slušamo u raznim verzijama već desecima godina ,pa nikak da se ostvari. {#} (gnjav)

 

Jel se netko sjeća ovoga:

 

''The Oceanian province of Airstrip One (formerly known as Great Britain) is a world of perpetual war, omnipresent government surveillance, and public mind control, dictated by a political system euphemistically named English Socialism (Ingsoc) under the control of a privileged Inner Party elite that persecutes all individualism and independent thinking as thoughtcrimes.
Their tyranny is headed by Big Brother, the quasi-divine Party leader who enjoys an intense cult of personality, but who may not even exist. Big Brother and the Party justify their rule in the name of a supposed greater good.''

(1984 ,ako netko ne zna) {#}

 

Prema tome ,ajmo dalje. Lamentiranja o prisluškivanjima su tako pase.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2013 0:41 (kizo2703).
10 godina
protjeran
offline
Špijuniranje Skypea?

Sve 5, samo mi nije jasna konstantna relativizacija i stavljanje u isti kontekst proprietary closed source / open source. Gotovo jedino mjesto gdje open source ne može biti implementiran je kad postoji potreba za zaštitom općenito, odn. sakrivanjem vlastite vrhunske tehnologije. Ali tu i dolazi do mogućnosti najveće zlouporabe... ali u većini ostalih slučajeva lijek je open source, jer tisuću očiju bolje vidi nego li njih par, koliko god dobro bili plaćeni za to.

"Snowden problem" nije u tome što je država htjela špijunirati, nego u tome da je to ispalo izvan svake kontrole. A ako su pri tome na Skypeu, Hotmail.com, Outlook itd imali otvorena vrata, to im je sigurno bilo lakše nego li ako su morali probijati put sami, riskirajući svaki put da će trud biti uzaludan jer će netko otkriti infiltraciju.

 

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice