SRCE- predstavljeno superračunalo

poruka: 8
|
čitano: 2.464
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SRCE- predstavljeno superračunalo".
13 godina
neaktivan
offline
SRCE- predstavljeno superračunalo

Jeli je to prvo superračunalo u hrvatskoj?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
SRCE- predstavljeno superračunalo

Baš sam gledo na Nabava.net i nema. {#} {#} {#}

 

 

Šalu na stranu, drago mi je da se i kod nas investira u ovakvo nešto :) .

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SRCE- predstavljeno superračunalo

naravno da nije prvo.

Npr. 

http://www.bug.hr/vijesti/najvece-hrvatsko-superracunalo-jos-vece/64100.aspx

 

A kako su nekad standardi bili drugačiji, a privredna aktivnost veća nema sumnje da su superračunala u RH bila u primjeni još za vrijeme Jugoslavije u poduzećima poput Končara ili Plive. Firma gdje je moj otac radio je ranih 80-tih kupila mainframe (DEC ili IBM ne znam točno) za 5 mio USD, a bilo je sigurno onih koji su imali puno jače strojeve.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.3.2014 16:28 (jozef).
11 godina
neaktivan
offline
Re: SRCE- predstavljeno superračunalo

Hm, kolko to Bitcoina kopa dnevno?

15 godina
offline
SRCE- predstavljeno superračunalo

­

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.3.2014 16:57 (mind_challenge).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: SRCE- predstavljeno superračunalo
jozef kaže...

naravno da nije prvo.

Npr. 

http://www.bug.hr/vijesti/najvece-hrvatsko-superracunalo-jos-vece/64100.aspx

 

A kako su nekad standardi bili drugačiji, a privredna aktivnost veća nema sumnje da su superračunala u RH bila u primjeni još za vrijeme Jugoslavije u poduzećima poput Končara ili Plive. Firma gdje je moj otac radio je ranih 80-tih kupila mainframe (DEC ili IBM ne znam točno) za 5 mio USD, a bilo je sigurno onih koji su imali puno jače strojeve.

 

Ni to nije tocno.

Koliko je meni poznato prvi super kompjuter bila je neka vojna kanta (ne znam koja) koja je bila instalirana u kasarni na Crnomercu (Zagreb), onaj kompleks kod Domobranske ulice di je sada Algerba i ostali - nasuport instituta za rak.

 

Nisam siguran dal je bio uspogonjen do kraja ali je na pocetku rata jednostavno nestao.

 

Sto se tice ostalih mainframeova bilo je toga dosta. Recimo u MMCu bio je HP2000 (koji je prije cca 10 dana ponovo uspogonjen), pa je bio VAX...

 

15 godina
neaktivan
offline
SRCE- predstavljeno superračunalo

Najs :D


Zgleda ko automat za kolu, napišite gore da nije da nebi koji ekonomist se zaletio :P

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.3.2014 19:06 (zerocool12).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SRCE- predstavljeno superračunalo

To superračunalo će stvarno tako u hodnku stajati kao na slikama? {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice