Stagnacija i loša očekivanja u eBayu

poruka: 8
|
čitano: 1.508
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stagnacija i loša očekivanja u eBayu".
11 godina
offline
Stagnacija i loša očekivanja u eBayu

Pa naravno kad im je poslovni model prema prodavačima užasan. Nikakva zaštita od lopova.

Imate poštansku potvrdu da je proizvod isporučen, kupac digne case da nije dobio i eBay mu vrati novac, a Vas penalizira zbog toga.

 

Slažem, se da treba biti zaštita kupaca od loših prodavača, ali treba biti i zaštita prodavača od loših kupaca. A to ne postoji.

 

Da ne govorimo o visokim naknadama i onemogućavanju prodaje (koliko proizvoda možete listati). Zbog toga sve više prodavača traži alternativna mjesta prodaje (recimo Etsy) i odlazi s eBaya.

 

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Stagnacija i loša očekivanja u eBayu

Ne slažem se, ebay od mene čista desetka, ni jedan missfire! Prije sam više koristio Amazon ali hrpu stvari više ne dozvoljavaju u našu prekrasnu državnu rupetinu. Unazad godinu dvije sve sam prebacio na ebay i banggood. Oba servisa su skroz korektna. Dobra praksa uz bilo što je pročitati o kupcu/prodavaču recenzije prije slanja/kupnje.
On topic nisu ove ebay brojke uopće loše! Bila je i neka reorganizacija ako me sponge još služi, u ovom kvartalu. To što su dide Vange s Wall Streeta rekle vrijedi evo skoro ko i ovo moje ovdje izlaganje. "Ostanu mirni i vladaju na."

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2016 14:20 (sapere.aude.nunc).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Stagnacija i loša očekivanja u eBayu

Gordan priča iz perspektive prodavača, a sapere.aude.nunc iz perspektive kupca

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stagnacija i loša očekivanja u eBayu
Otprilike 80% kupovina, prodaja 20%... varira. I nije da nagovaram, čisto nisam na gore navedene probleme naletio. Možda kupujemo/prodajemo različite stvari, ja uglavnom kupujem sitne el. komponente a prodajem module. U jedno 20ak pošiljki samo sam jednom slao ponovo a i tada su mi javili da je vjerojatno argentinska pošta odgovorna i da pokrivaju sve troškove ponovnog slanja. Kod kupovine sam također bez problema rješavao neke pokvarene i izgubljene stvari pa eto, uglavnom ok iskustva. Nemam feeling stagnacije u tom globalnom segmentu tržišta za razliku od nekih ovako lokalnijih transakcija.
16 godina
offline
Re: Stagnacija i loša očekivanja u eBayu
Bio sam najveci zagovaratelj ebay godinama, dok se nisam par puta zajebao za izgled robe (slike su informativnog karaktera), velicinu robe te nedostatak odnosno nemogucnost ostvarenja jamstva, iako se tu pocinje rjesavati direktivama EU. Ovako lijepo sjednes i odes u ducan, veci izbor i mogucnosti, kao i jamstva za ispravnost ili materijalne nedostatke.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stagnacija i loša očekivanja u eBayu
ivaninho kaže...
Bio sam najveci zagovaratelj ebay godinama, dok se nisam par puta zajebao za izgled robe (slike su informativnog karaktera), velicinu robe te nedostatak odnosno nemogucnost ostvarenja jamstva, iako se tu pocinje rjesavati direktivama EU. Ovako lijepo sjednes i odes u ducan, veci izbor i mogucnosti, kao i jamstva za ispravnost ili materijalne nedostatke.

 a cuj, ako kosta 0,99$, a na slici izgleda kao da je napravljeno od najfinijeg i najskuplje obradjenog, npr. aluminija, realno je za pretpostaviti da je slika prikaz umjeca necijeg rada u photoshopu, a ne stvarnog proizvoda koji ces dobiti.

budimo realni, novi iPhone 6s za 100$ zvuci privlacno ali nestvarno. zasto? mozda zato sto zaista nije stvarno.

15 godina
suspendiran
offline
Re: Stagnacija i loša očekivanja u eBayu
flash6 kaže...
ivaninho kaže...
Bio sam najveci zagovaratelj ebay godinama, dok se nisam par puta zajebao za izgled robe (slike su informativnog karaktera), velicinu robe te nedostatak odnosno nemogucnost ostvarenja jamstva, iako se tu pocinje rjesavati direktivama EU. Ovako lijepo sjednes i odes u ducan, veci izbor i mogucnosti, kao i jamstva za ispravnost ili materijalne nedostatke.

 a cuj, ako kosta 0,99$, a na slici izgleda kao da je napravljeno od najfinijeg i najskuplje obradjenog, npr. aluminija, realno je za pretpostaviti da je slika prikaz umjeca necijeg rada u photoshopu, a ne stvarnog proizvoda koji ces dobiti.

budimo realni, novi iPhone 6s za 100$ zvuci privlacno ali nestvarno. zasto? mozda zato sto zaista nije stvarno.

 Naravoučenje, nemoj prodavati sranje ako ne želiš da ti pada prihod. 

9 godina
offline
Re: Stagnacija i loša očekivanja u eBayu
ivaninho kaže...
Bio sam najveci zagovaratelj ebay godinama, dok se nisam par puta zajebao za izgled robe (slike su informativnog karaktera), velicinu robe te nedostatak odnosno nemogucnost ostvarenja jamstva, iako se tu pocinje rjesavati direktivama EU. Ovako lijepo sjednes i odes u ducan, veci izbor i mogucnosti, kao i jamstva za ispravnost ili materijalne nedostatke.

 ako imaš novca zašto kupuješ onda na ebayu?

ebay je za nas koji ne raspolažemo velikim ciframa novca i želimo proći što jeftinije

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice