Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

poruka: 23
|
čitano: 4.981
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?".
15 godina
online
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

20k Kn a ne može ni Chrome otvoriti 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.5.2017 14:46 (plavi08).
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
offline
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Owned 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Već sam u sličnoj temi, tu na BOL-u pisao da ne znam tko je ciljana publika ovim uređajima. Šteta na utrošenom trudu i resursima. da su ih usmjerili u vlastito mobilno čedo možda bi i rezultati bili bolji.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Godinama se spočitavalo Appleu za cijenu Macbooka, a sad kad je Microsoft predstavio Surface, ispada da se za isti novac može dobiti 15-inčni Macbook Pro Retina s Touch Barom.

 
16 0 hvala 0
13 godina
online
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Kud puklo da puklo, ali moram ovo "kazati", tko koga ovdje jebe, i za čije novce ?! 

 

Pogledao sam skraćenu verziju predstavljanja, i zaključak je da "premium" gadget, izrađen od koliko toliko premium materijal, premium tipkovnica, ali kome treba alcantara, premium display, pa i premium komponente, ne baš u svakom modelu, za premium KOGA ???? 

 

Za studente?!?! 

 

Uvijek sam stava da u Hrvatskoj nemamo standard života, velika većina, ali u Amerika imaju, donekle, no što je i autor članka upozorio, pa postoje brendovi sa nekoliko puta jeftinijim i generalno kvalitetnim gadgetima, koji U Potpunosti zadovoljavaju potrebe tamo nekog Joe-a ili Jane, na nekom Colledge-u! 

 

Koji je ovo "pucanj samom sebi u noge"?!?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Ne razumijem ja kuda ovo ide... 

 

igracke poput ove kostaju vise od ozbiljnih, poslovnih ili gamerskih masina... uzas, uzas... a hipsterodegeni kupuju i kupuju ahahahah

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?
Meni je veca parodija ovih 4gb za 10 tisuća kuna
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Hm, znači navodno na tržištu(đaci & studenti) koje želi lapšto jeftiniji, ti ideš sa tako velikom cijenom koja je u startu od konukrencije veća bar tri puta???

Pa, gjde ti je zarada? U čemu je kvaka 22??

 

Ciljaju samo na bogate studente? Cilja li MS da će tržište prepoznati benefite koji nosi jedan ovakav uređaj, te da bude spremno za to platiti veću cijenu???

Il' je ovo samo neko isprobavanje???

 

Nemam niš protiv MS(dapače, lajkam ih-), al' mi nisu jasni sa ovom svojom logikom kako je stvar u svom tekstu opisao naš bugovac Šuštinjo.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Obzirom na cijenu, meni se čini da taj laptop ipak napada MacBook a ne Chromebook, samo valjda zaobilazno. Ili pak misle napraviti enormne subvencije za US studente. Ne znam koliko je to i u kojoj mjeri dopušteno preko bare, no da im ga ponudi za <250$ vjerujem da bi planulo. 300$ je psihološka granica koju je postavio Chromebook, a toliko bi došlo sa nadoplatom na "prave" Windowse. Ovi Win S nažalost previše podsjećaju na RT fail.

Jedino ne kužim zašto su laptop nazvali Surface. Ajd, bar nije Lumia.

Šteta, u pravilu zakasne na tržište, i onda još zanimljiv projekt u pravilu s nečim sfušaju.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Pravi laptop za studente 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?
Pa dobro što će još MS nazvati Surface? Ja više ništa ne kužim. Ima tih surfisa ko šodera. Od onog stola pa do ovoga...
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?
Sinatra kaže...

Godinama se spočitavalo Appleu za cijenu Macbooka, a sad kad je Microsoft predstavio Surface, ispada da se za isti novac može dobiti 15-inčni Macbook Pro Retina s Touch Barom.

 Za te novce kupis kilu. Mislim covjece.

14 godina
offline
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Nemojte se sramotiti i sklonite ovaj članak s naslovnice. Dobro, znamo da trebate klikove na naslove

Lijepo ste objavili Chromebook konkurenciju

http://www.bug.hr/vijesti/acer-predstavio-svoj-prvi-windows-10-prijenosnik/160112.aspx

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Kada je korporacija dovoljno troma i kada kasni za konkurencijom, tada ovo postane poslovni model:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cargo_cult

 

Ovo je Microsoft kakav znamo već par desetljeća.

Kasne na utakmicu, ali će pokušati zavrnuti par ruku, negdje možda i monetarno lubrificirati da se stvar pogura.

Do sada im je funkcioniralo besprijekorno.

Čini mi se kako su u zadnjih par godina dobili dostojne konkurente koji posežu za sličnim ili gorim metodama.

 

Šteta, znaju napraviti hardware, ali gotovo uvijek ukenjaju ostalo.

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Koliko dugo citam BUG, MS propada vec jedno 20 -30 godina ali jos nije propao. Ne znam zasto se autor toliko uzbuduje oko jednog laptopa (sve je jadno, bezveze, smijurija....). Da je to jedini laptop na svijetu i ja bi bio zabrinut. Ali nije. Uzmes 200 dolara i kupis nesto drugo. Ocigledno autor ima nesto protiv MS.

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Ciljana publika je američki student koji bi potencijalno kupio Macbook. Spram toga, uređaj je ok, šminka je tu, specifikacije su tu, a i cena je ok (pri čemu je IMO $1300 model znatno zanimljiviji od osnovnog: i5, 8GB RAM, 256GB SSD).

 

Jedino što stvarno bode oči je Windows 10 S(cheiße). Besplatna nadogradnja na W10 Pro je ok, ali mi se čini da MS ponovo gura nešto što bi voleo da bude uspešno nauštrb nečega što bi inače bilo sasvim uspešno (kao što je npr svojevremeno GUI Windowsa na koji smo svi bili navikli zamenio onim pozajmljenim sa Windows Phonea, u nadi da će to pogurati WP, pa znamo kako su prošli i WP i Windows 8).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2017 0:01 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?
Ivan(4) kaže...

Ciljana publika je američki student koji bi potencijalno kupio Macbook. Spram toga, uređaj je ok, šminka je tu, specifikacije su tu, a i cena je ok (pri čemu je IMO $1300 model znatno zanimljiviji od osnovnog: i5, 8GB RAM, 256GB SSD).

 

Jedino što stvarno bode oči je Windows 10 S(cheiße). Besplatna nadogradnja na W10 Pro je ok, ali mi se čini da MS ponovo gura nešto što bi voleo da bude uspešno nauštrb nečega što bi inače bilo sasvim uspešno (kao što je npr svojevremeno GUI Windowsa na koji smo svi bili navikli zamenio onim pozajmljenim sa Windows Phonea, u nadi da će to pogurati WP, pa znamo kako su prošli i WP i Windows 8).

 Fakat ne znam studente, pa čak ni na svom faksu (gdje je godina 70k$+) koji furaju laptop s četveroznamenkastom cifrom.

 

Eventualno inžinjeri, programeri itd....a na kraju krajeva, oni pogone Linuxe s i5, 8GB RAMa i 4GB swapa i to je to :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2017 0:09 (Mitch).
16 godina
online
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Neka bude kako ti kažeš, pošto si na izvoru te informacije, al' onda ni MS ni Apple nemaju pojma, jer se i jedni i drugi rado reklamiraju studentima.

 

Kako god bilo, osnovni model košta isto kao i najjeftiniji Macbook Air, koji isto ima 128GB SSD, dok onaj sledeći košta isto kao Macbook sa 8GB RAM i 256GB SSD. Apsolutno je jasno da ciljaju na isto tržište i jednako su mu (ne)uspešno prilagođeni. A koliko god zabavno bilo misliti drugačije, mislim da i jedni i drugi ipak imaju pojma šta rade.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Nakon par super proizvoda, ovo je teska retardacija....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Jer kao Dell XPS, Thinkpad X1, HP Spectre, MacBook i još x drugih ultrabook-a se prodaju za kikiriki. Ak moru drugi zakaj nebi mogel i Microsoft. Ciljana publika su ionak lovatori i profići, kaj je to za njih.
Pogledajte kolko košta jedan Samsung S8 ili iPhone7 pa ih ljudi kupuju ko neumni.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?
Ivan(4) kaže...

Neka bude kako ti kažeš, pošto si na izvoru te informacije, al' onda ni MS ni Apple nemaju pojma, jer se i jedni i drugi rado reklamiraju studentima.

 

Kako god bilo, osnovni model košta isto kao i najjeftiniji Macbook Air, koji isto ima 128GB SSD, dok onaj sledeći košta isto kao Macbook sa 8GB RAM i 256GB SSD. Apsolutno je jasno da ciljaju na isto tržište i jednako su mu (ne)uspešno prilagođeni. A koliko god zabavno bilo misliti drugačije, mislim da i jedni i drugi ipak imaju pojma šta rade.

 Ma kužim da, ali ako ne kupuješ MBP, onda nema razloga kupovati Mac zbilja.

Studenti obično uzimaju N seriju Asusa, HP 450, Lenovo Y700-15....dosta dobri bestbuyevi s FHD.

 

Ali da kupujem sada laptop do cca 1300-1400. Uzeo bih ili XPS 13 ili Precision 5520. Ovo je promašeno ne samo po pitanju cijene, nego i po hardveru.

 

Što se tiče OSa, 99% studenata tako i tako ima besplatno na MS Imagine.

 


A ako novac nije problem....Precision 7720. Eventualno HP Zbook.

 

 

Dell ubacuje dosta dobar hardver, sredili su DSDT i uskoro ce se dat dici Hackintosh 10.12...neki vec jesu ali prodaju podatke za bootloader :D

 

Inače ja koristim Dell 7510, 4K IGZO, i7 6820 HQ, 64GB RAMa i jako zadovoljan. Prešao sam s MBP early 2015 malo slabije konfiguracije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2017 11:25 (Mitch).
8 godina
offline
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

Davoreee...
Internet ne prašta: Microsoft Surface 3, BugTV 102 - Talk-show #3 - 7-8/2014.


15 minuta pišaone, pogledajte ovo! 3 godine prošle, a da ne znaš, mislio bi da se radi o ovom danas Surfejsu.
BUG ekipa u elementu, masakr, epic.

Drago Galić: "Koji god je Surface do sad izašao, i koji god su do sad Windowsi izašli, i koji god da je Windows Phone izašao... to je sve bilo super."
Davor Šuštić: "Ali nije, nije, dobro... Ja moram priznati da Windows Phone 8.1 stvarno obećava ... i s radošću ću ga isprobati ... ali Windows Phone 8.1 mi djeluje kao nešto što bi mogla biti dobra stvar."


BEST PARTS
"Jel' to bilo mrtvorođeno po tebi?"
"Pa ne bih ja rekao mrtvorođeno..."
"Malo se ono koprcalo... ali inače..."
...
"Ne bih se ja složio da je to mrtvorođeno..."
"Nego da je provjereno (napravljeno) za tvoju ženu."
"Ja bih rekao da je možda neshvaćeno."

"Ljudima nije bilo toliko bitno da je baterija toliko duža..."
"Šta će ti baterija na tabletu, mislim..."

 

"Ono što je bitno dugoročno sa RT arhitekturom je da te aplikacije koje se razvijaju za RT ... one rade i na tabletima, i na laptopima i na desktopima, Microsoft to omogućava, interno postoji već i na Xboxu."


"Microsoft stalno ponavlja da ne odustaje od (RT) OS-a..."
"Isto kao i Intel od Itaniuma."

"Znači, RT, onako, nije da je baš jako živ, ali Microsoft stalno ponavlja da ne odustaje od toga, a sad zašto ne odustaje od toga, zato što je dugoročni plan Microsofta spojiti Windows Phone i Windows platformu, u jedno. I to se već počelo dešavati, pogotovo nama iz developerske perspektive, mi sad možemo raditi univerzalne aplikacije koje rade i na telefonu i tabletu.
I dugoročno gledajući, MS-u treba podrška za ARM arhitekturu jer su mu mobiteli tog tipa.
Prema tome, dugoročno, nema tu nekakve smrti, nema tu nekakvog hoćemo odustati - nećemo, jednostavno MORAJU imati obadvije platforme."

 

"U Hrvatsku dolazi... 5060. (godine)".

 

"Znači nema nikakvih davanja... osim ovih 1500€ za uređaj."

 

"Kontrolne tipke ... su toliko sitne da ih je nemoguće piknuti prstom... Je li to riješeno (Windows 8.1)?"
"Ja volim sve sitno!" (???)
"So many jokes..."
"Mogu se čak 3 aplikacije paralelno pokrenuti (Windows 8.1, Surface 3)"
"Čak 3 prozora možeš prikazati (na Surface 3)!!!"
"Pa znam, ali na Windowsima 3.1 sam ih mogao 18 pokrenuti."
"Govorimo o Metro načinu ... Windows 8.1 je donio napredak i za male ekrane..."
"Znači, i za one sa malima."

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2017 12:48 (Zechina).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao Surface Laptop, znaš mu cijenu?

ja bum zamolil rvackog trgovca-poštenjaka da izvadi to jedno iz kutije i pusti tak jedno mjesec dana a onda se dogovorimo da kupim decimetar kvadratni prašine s njega. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice