Stigli su Windowsi 10

poruka: 273
|
čitano: 37.466
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigli su Windowsi 10".
15 godina
online
Re: Stigli su Windowsi 10
Ako netko dobije crni ekran prilikom instalacije (vrlo često ako ste forsirali update preko ISOa), ja sam ga dobio i većina ljudi s tomshardware i tenforums je restartalo komp i vratilo 8.1, uglavnom nemojte, meni je uspjelo sa stickykeys (5x shift) i CTRL ALT DEL dobiti display natrag, jer očito miš ne radi u tom procesu

Ako imate crni ekran i ne radi vam HDD lampica, onda je to zato jer niste ugasili Fast / Secure boot u BIOSu ili niste updateali display driver...probajte stisnut CTRL i pisat sifru od MS accounta i roknut enter..vjerojatno ste onda stali na login screenu
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
13 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Posto su novi Winsi besplatni za Win 8 i Win 7 korisnike, ja na svoj laptop sa Sedmicom planiram staviti Desetku, imam originalne Windowse 7 HP. Supruga mi ima na svojem laptopu Vistu HP, a za Vistu nisu ponudili besplatnu nadogradnju. Htio bih i na supruzin laptop instalirati Win 10 pa me zanima mogu li ja s njom podijeliti svoj kljuc od originalnih Win 7 HP kako bi joj mogao instalirati Desetku? Hvala
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
jurica_m kaže...
Posto su novi Winsi besplatni za Win 8 i Win 7 korisnike, ja na svoj laptop sa Sedmicom planiram staviti Desetku, imam originalne Windowse 7 HP. Supruga mi ima na svojem laptopu Vistu HP, a za Vistu nisu ponudili besplatnu nadogradnju. Htio bih i na supruzin laptop instalirati Win 10 pa me zanima mogu li ja s njom podijeliti svoj kljuc od originalnih Win 7 HP kako bi joj mogao instalirati Desetku? Hvala

Ništa od toga, jedan key po kompu, a uz to ti je Win7 key na tvom laptopu OEM tako da ga ne možeš aktivirat na drugi laptop.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 22:49 (Penryn).
10 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Nestala je i meni ikona za nadogradnju na desetku i to danas..

Onda sam popizdio i skinuo sve sa "poznatih stranica", instalirao i aktivirao i, evo, pišem ovo sa lijepe aktivirane desetke..

Baš im je lijep W10..

Sutra sve prebacim na glavni hard, jer nema nazad..Sad mi W8.1 izgleda kao iz prošlog stoljeća..

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Sum_of_all_fears kaže...
torrente kaže...

@kizo2703  može brzi savjet jer nemam preveć vremena za "istragu" i proceduru.  Imam od jednog poznanika laptop koji je imao na sebi predinstaliran win8.  Tu se svega naknadno događalo,pa je izgleda hdd temeljito pobrisan + skrivena OS particija...te vrti neki 7-gulaš.

Kakva je tu situacija...može li se što instalirat od desetke i kako saznat ključ...jeli mbo laptopa gdje evidentiran sa nekadašnjim ključem, pa da se sad to potegne na desetku?

Malo mi je mozak overloaded od drugih briga i pomalo botelnekam na ovoj temi kada je ovakav kupus u pitanju...naprosto jel nekad legalno prijavljeni stroj moguće opet aktivirat,al nema OEM particije?

OEM particija je u ovom slučaju nepotrebna, jer ona sadrži samo image za onaj bezvezni restore (koji samo vraća ono OEMovsko smeće, pa bolje da je nema). Key je u SLIC tablici, njega se ne da obrisati (jer je u BIOSu/UEFIju), tako da bi upgrade morao proći. Napravite upgrade, skini instalaciju sa Media Creation Toolom i onda napravi clean install.

 

Ovo je valjda jedno od rijetkih normalnih pitanja na Win10 temama... Bravo!

 Sličan je slučaj kod mog brata. Samo što je njemu proizvođač skinuo legalni win 8 i instalirao piratsku verziju win 7. I još mu tražio nadoplatu da mu instalira legalnu osmicu

Kako saznati ključ iz te SLIC tablice? Ili bi to trebalo samo da prepozna? Jer kad sam mu ja ponovo instalirao osmicu nije automatski prepoznalo nikakav ključ. Možda treba instalirati tačnu verziju da prepozna (Home, Pro, OEM, Retail)?

13 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Ovako

 

 

W7 hom prem nadograđen na Professional, sada nadograđen na w10 pro bez problema....odradio sam upgade preko notifikacije sa taskbara.

W10Pro je uredno aktiviran, dok kod supruge sa 8.1 još ne želi odradit aktivaciju.

Alienware m17x R4,7970m,16gb Corsair,1x256gb ssd 840pro,1x500gb hdd
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
ssax kaže...
FakeDeath kaže...

kod mene jos ništa...nikako da dobim opciju instal :S

 

... pa klikni desnom tipkom na znak za Windowse (dolje desno) i imaš opciju za update..

 nemam ja to

 

desni klik imam

15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Bilal kaže...

 Sličan je slučaj kod mog brata. Samo što je njemu proizvođač skinuo legalni win 8 i instalirao piratsku verziju win 7. I još mu tražio nadoplatu da mu instalira legalnu osmicu

Kako saznati ključ iz te SLIC tablice? Ili bi to trebalo samo da prepozna? Jer kad sam mu ja ponovo instalirao osmicu nije automatski prepoznalo nikakav ključ. Možda treba instalirati tačnu verziju da prepozna (Home, Pro, OEM, Retail)?

Da, moraš imati ISO sa točnom verzijom i onda bi setup trebao pokupiti ključ iz SLICa.

 

Ključ se da očitati loaderima (najjednostavniji način).

My name is Legion... For we are many!
14 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Sum_of_all_fears kaže...
Bilal kaže...

 Sličan je slučaj kod mog brata. Samo što je njemu proizvođač skinuo legalni win 8 i instalirao piratsku verziju win 7. I još mu tražio nadoplatu da mu instalira legalnu osmicu

Kako saznati ključ iz te SLIC tablice? Ili bi to trebalo samo da prepozna? Jer kad sam mu ja ponovo instalirao osmicu nije automatski prepoznalo nikakav ključ. Možda treba instalirati tačnu verziju da prepozna (Home, Pro, OEM, Retail)?

Da, moraš imati ISO sa točnom verzijom i onda bi setup trebao pokupiti ključ iz SLICa.

 

Ključ se da očitati loaderima (najjednostavniji način).

 osim ako imaš acer sa volume license osmice.1 ali media center edition za koji nemožeš naći instalacijski ni u microsoftu. 

11 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Ekipa, potrudio sam se napraviti hrpu screenshotova sa VirtualBox-om (clean install iso) pa ako nekog zanima moze pogledati slike na FLICKR (351 slika) da vidite kako izgleda. Win 10 je testirana pod VirtualBox na Xubuntu sustavu.

 

https://www.flickr.com/photos/135155815@N07/sets/72157654193516874/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
FakeDeath kaže...
ssax kaže...
FakeDeath kaže...

kod mene jos ništa...nikako da dobim opciju instal :S

 

... pa klikni desnom tipkom na znak za Windowse (dolje desno) i imaš opciju za update..

 nemam ja to

 

desni klik imam

 

.. pa evo na slici ti je u donjem desnom uglu skočni prozor na kojem ti piše "go to Windows update"

15 godina
online
Stigli su Windowsi 10

Dojmovi više nego odlični. Sve je izuzetno brzo, baš se doima kao bolja osmica (iako je meni čisti OS od 8ce bio fantastično brz i pouzdan, dosta bolji čak od 7ce)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Stigli su i već su instalirani. Moram priznati da radi jako dobro.

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within | Intel Core i7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Moze netko objasniti zasto Zagreb spada pod federaciju Bosne i Hercegovine? https://www.flickr.com/gp/135155815@N07/D725Ga

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Pozdrav, prije 5 god sam kupio laptop sa predinstaliranim win 7, ali poslije toga sam par puta stavljao ne legalne win 8 i opet 7, a nekad je bio i samo linux bez windowsa . Sad me zanima kako doci do tog ključa, zar on nebi trebao biti upisan u biosu ili negdje jer radi samo na tom hardwareu? Sad bi na 10ku a budala imao sam legalne windowse.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
marin_sagovac kaže...

Moze netko objasniti zasto Zagreb spada pod federaciju Bosne i Hercegovine? https://www.flickr.com/gp/135155815@N07/D725Ga

Zato jer je na accuweather netko nešto zabrljao. Piši na support.

 

Btw, mogli bi bit zločesti i reć da tamo stvarno i spada

My name is Legion... For we are many!
16 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Odradio clean install win 10 pro bez bez ikakvog prvobitnog upgrade, pre toga sam imao trial verziju win 8.1

Prilikom trazenja kljuca sam kliknuo na skip i sve radi super, cak nema ni da pise da je trial verzija niti kad mi istice vreme koristenja,

sto mi je na win 8.1 konstantno pisalo na desktopu.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10

Jer si u "grace" periodu kad te ne obavještava o statusu licence... Što piše tamo u System Propeties?

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Sve napravio ali neće mi akrivirati windowse.

 

http://gyazo.com/8a81395da60a79e965131eef35be69ac

 

 

 

 

edit:  upalio računalo, windowsi aktivirani, sve ok.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 8:05 (movie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Nikoga od vas koji ste dovoljno hrabri da instalirate Windows 10 ne zabrinjavaju rigorozni EULA uvjeti i odrednice?

 

Microsoft bi trebao plaćati nama da koristimo Windows 10 obzirom da pristajemo na prikupljanje i skladištenje gotovo SVIH privatnih podatatka koji se skupljaju u svrhu "oglašavanja i prodavanja privatnih podataka trećim stranama".

 

Evo ukratko što kaže EULA ako niste imali vremena proučavati 45 stranica teksta:


- Microsoft si daje za pravo dijeliti vaše privatne podatke uz vaš pristanak ili "ako je to potrebno".
- Logiranjem u Windows s Microsoft računom, automatski se sinkroniziraju neke postavke i šalju na Microsoftove servere. Povijest surfanja, oznake, otvorene web stranice, mobilni hotspot, nazivi WiFi mreža i lozinke. Korisnici ovo barem mogu onemogućiti u postavkama.
- Windows generira jedinstveni "advertising ID" za svakog korisnika uređaja. Taj ID mogu koristiti treće strane kao developeri aplikacija i oglašavačke mreže u svrhu profiliranja.
- Ako uključite enkripciju uređaja, Microsoft automatski generira BitLocker recovery ključ koji se automatski sprema online na Microsoftov OneDrive račun.
- Microsoft skuplja osnovne informacije o vama i vašim uređajima kao što su podaci o korištenim aplikacijama i podatke o mrežama na koje se spajate.
- Ako omogućite osobnog asistenta Cortanu, tada se logično skupljaju i spremaju skoro svi osobni podaci kao što su poruke, najčešće kontaktirane osobe itd. da ne nabrajam.
- Šećer na kraju: "Mi ćemo pristupiti, otkriti i sačuvati osobne podatke uključujući i vaš sadržaj (kao što je sadržaj vaše e-pošte, druge privatne komunikacije ili datoteke u privatnim mapama), kada u dobroj vjeri smatramo da je to potrebno."

 

Očito je da si je Microsoft putem Windowsa 10 povećao prava i ovlasti. Nekada bi se to smatralo zadiranjem u osnovna ljudska prava ali danas nikome ne smeta jer se pomalo navikavamo na sve manju i manju privatnost. Obzirom da znamo od prije da Microsoft i NSA odlično surađuju (Edward Snowden), trebaju li se korisnici u potpunosti odreći privatnosti ako nemaju što skrivati?

 

Izvori:

https://edri.org/microsofts-new-small-print-how-your-personal-data-abused/

http://thenextweb.com/microsoft/2015/07/29/wind-nos/

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 2:13 (DragonShit).
 
13 2 hvala 8
14 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10

Kao da Google to sve već ne prikuplja, pa je ekipa luda za Androidom.

 

To je cijena free OS-a.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Lisac1606 kaže...

Kao da Google to sve već ne prikuplja, pa je ekipa luda za Androidom.

 

To je cijena free OS-a.

Znači ne zabrinjava.
Pa meni baš i nije svejedno. Ne smeta mi kada se bilježe navike korištenja u svrhu personaliziranja i poboljšanja pojedinih usluga ali kada operativni sustav na osobnom računalu ima ekskluzivni pristup svim privatnim podacima i datotekama to je onda backdoor i spyware...
Windows 10 bi se trebao zvati Microsoft NSA edition! Let us spy on you for only $99.99!

Windows 10 sam po sebi nije besplatan, i dalje je jako skup. Home verzija košta 985 kn a Pro 1399 kn. Viska cijena za potpuno odricanje privanosti. Besplatan je samo upgrade za neke korisnike koji ispunjavaju određene uvjete. Nije besplatan ni za proizvođače koji će ga pridodati cijeni računala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 3:26 (DragonShit).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Lisac1606 kaže...

Kao da Google to sve već ne prikuplja, pa je ekipa luda za Androidom.

 

To je cijena free OS-a.

 Nešto brkaš

 

U androidu nema te eule koja ti kaže da nemas nikakvog prava se buniti zato jer sve podatke prate. 

 

Ako ne zelis da google prati tvoje navike dovoljno je izbrisati sve googleove aplikacije, sve se to da uraditi sa nekim alatima koji ponekad zahtjevaju root ovlasti. 

16 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
DragonShit kaže...

Nikoga od vas koji ste dovoljno hrabri da instalirate Windows 10 ne zabrinjavaju rigorozni EULA uvjeti i odrednice?

 

- Logiranjem u Windows s Microsoft računom, automatski se sinkroniziraju neke postavke i šalju na Microsoftove servere. Povijest surfanja, oznake, otvorene web stranice, mobilni hotspot, nazivi WiFi mreža i lozinke. Korisnici ovo barem mogu onemogućiti u postavkama.

 Skoro sam siguran da našu povijest surfnja i slično oni koji žele, (Microsoft, Google Internet provider...) mogu vidjeti u nazad par godina bez ikakivh problema...

Sada je to odjednom drama...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 5:23 (doktor1).
14 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Gogy7 kaže...
Pozdrav, prije 5 god sam kupio laptop sa predinstaliranim win 7, ali poslije toga sam par puta stavljao ne legalne win 8 i opet 7, a nekad je bio i samo linux bez windowsa . Sad me zanima kako doci do tog ključa, zar on nebi trebao biti upisan u biosu ili negdje jer radi samo na tom hardwareu? Sad bi na 10ku a budala imao sam legalne windowse.

 vidi dal možda nemaš naljepnicu ispod

nemam za potpis
11 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

sta niko nema problema sa driverima za graficku nakon updatea sa win 8.1 na 10?   Jucer sam jedno 10 puta probao sve napraviti ali i dalje ne prepoznaje graficku na 8.1 je sve uredno radilo

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
dennocro kaže...

sta niko nema problema sa driverima za graficku nakon updatea sa win 8.1 na 10?   Jucer sam jedno 10 puta probao sve napraviti ali i dalje ne prepoznaje graficku na 8.1 je sve uredno radilo

 Ja sam imal problema. Prvo sam pustil da windowsi povucu sami drivere, zatim mi je izbacil error. Skinul sa sluzbene nvidia stranice i opet izbacilo error. Zatim sam slucajno restartal komp (#logic) i vidim nativna rezolucija, pokrenem igru i radi ko podmazana... kao da se nista nije desilo.

11 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

AMD driveri...pokusao sam sve i da sam povuce i da ja instaliram ali nista, imao samo rub crni sa gornje i doljnje str i to dosta veliki, pokrenuo bf4 i onda se rasirlia ali je i dalje manja rez nego sto treba biti...danas poslje posla cemo ponovo probati ako ne ide fresh install

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Nadam se da je normalno, ali ipak da iznesem svoju brigu. Parcijalna nadogradnja na Windows 10? Jel to OK?

 

Na legalne 8.1 sam preko one ponuđene ikone dolje prije desetak dana odobrio pripremu sustava za nadogradnju, javilo da je sve spremno za izlazak Windows 10. Danas još ne vidim promjenu. Doduše, onesposobio sam automatki update, ali često kliknem "Check for update" i obično neki KB skine za 8.1, ali ništa od Desetke. Piše nešto kao "skidamo zakrpe pomalo, pa kad završimo imat ćete Windows 10, i javit ćemo vam". 

 

Jel tako još nekome?

 

Thnx...

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Sve je ok
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice