Stiže Windows 10 za radne stanice

poruka: 20
|
čitano: 4.403
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stiže Windows 10 za radne stanice".
16 godina
neaktivan
offline
Stiže Windows 10 za radne stanice

Hm, da li će to biti Windowsi 10 kakvi su zapravo od samog početka trebali biti?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stiže Windows 10 za radne stanice

ne, bit će WS, kakvi su nekad bili.. :) istina, malo smotano u textu, tj nije to za servere, nego za power-juzere na klasičnim DE taskovima a s novim PRom su sva čuda moguća (pa i naziv server ili refs :)) ).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Stiže Windows 10 za radne stanice

ajd da konačno naprave i windowse za raditi nešto osim za igrati se na računalu 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Stiže Windows 10 za radne stanice

A maleware tj. user tracking da li je to ukljuceno ili to ne treba power j(l)uzerima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stiže Windows 10 za radne stanice

Ovo je kao da smo u 90tima opet.

 

Opet cemo imati dvije grane  kao sto su bili Windows NT i 9x.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Stiže Windows 10 za radne stanice

Bas citam zbunjeno - Workstation edition optimiziran za rad na serverima. Say what? Nisam puno skuzio.

Moj PC  
6 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže Windows 10 za radne stanice
Kad već pišete "poslužitelj" umjesto server, onda napišite i "očvrsje" umjesto hardver
 
7 1 hvala 1
15 godina
offline
Stiže Windows 10 za radne stanice

jer obična raja ne zaslužuje optimizirano i stabilnije? neka meni moje sedmice. MS - jeb' se s desetkom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Stiže Windows 10 za radne stanice

Što bi ovo trebalo značiti?

Ova verzija Windows 10 sustava donosi četiri ključne mogućnosti, to je, prije svega, "workstation" način rad, koji uključuje optimizaciju sustava za postizanje maksimalnih performansi i stabilnosti pri izvođenju zahtjevnih zadaća.

 

Jeli to neka pametna glava hoće reći da sadašnja verzija nije optimizirana?

 

Stručnjak za odmaganje...
 
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže Windows 10 za radne stanice
syncmaster245b kaže...

Ovo je kao da smo u 90tima opet.

 

Opet cemo imati dvije grane  kao sto su bili Windows NT i 9x.

Neće. NT i 9x su bili u samim temeljima različiti, ovo će vjerojatno biti samo Windowsi bez nepotrebnih gluposti. Moglo bi biti zanimljivo pa neću više morati koristiti serverski OS na računalu, no otkako su stavili Store na server i nazvali ga "My PC" u nekim verzijama više ništa ne vjerujem dok ne vidim

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
7 godina
offline
Stiže Windows 10 za radne stanice

Ja koristim Win 10 Enterprise LTSB na 2x Xeon 14 jezgri i 64GB RAMa na Dellovom hardveru vec godinu dana i to tako da je taj jadan server opterecen 70-80% CPUa 24/7 i ne vidim kako bi mi neka druga verzija Win 10 pomogla u performansama. Js k tome pricamo o 40 uredjaja.

Server verzije Windowsa ne mogu koristiti jer za ono sto meni treba nema podrske, ako se vec netko pita zasto ne server.

 

 Btw LTSB 2015 (virtualno) ne poznaje limite sto se hardvera tice, ali od 2016 treba platit vise ako se hoce koristiti na 2 x CPU sustavima -.-

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2017 17:09 (tokyu).
 
0 1 hvala 1
16 godina
online
Re: Stiže Windows 10 za radne stanice
southy kaže...
syncmaster245b kaže...

Ovo je kao da smo u 90tima opet.

 

Opet cemo imati dvije grane  kao sto su bili Windows NT i 9x.

Neće. NT i 9x su bili u samim temeljima različiti, ovo će vjerojatno biti samo Windowsi bez nepotrebnih gluposti. Moglo bi biti zanimljivo pa neću više morati koristiti serverski OS na računalu, no otkako su stavili Store na server i nazvali ga "My PC" u nekim verzijama više ništa ne vjerujem dok ne vidim

Točno ... NT i 9x su se spojili u XP. Pretpostavljam da syncmaster245b misli na vremena kada se NT 4.0 server tunirao u workstation :)

Srećom, već postoje "Win 10 no crap" alati za očistiti Win 10 LTSB od Cortane i sličnih stvari.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2017 17:25 (Mladen).
15 godina
offline
Re: Stiže Windows 10 za radne stanice
Mladen kaže...

Točno ... NT i 9x su se spojili u XP. Pretpostavljam da syncmaster245b misli na vremena kada se NT 4.0 server tunirao u workstation :)

Srećom, već postoje "Win 10 no crap" alati za očistiti Win 10 LTSB od Cortane i sličnih stvari.

 

 

Zapravo spojili su se u Windowsim 2000, NT5.0 A XP je bio 5.1

 

No, ako me sjecanje ne vara, i NT 4.0 je dolazio u workstation i server verziji.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Stiže Windows 10 za radne stanice
mario.L_hr kaže...

Što bi ovo trebalo značiti?

Ova verzija Windows 10 sustava donosi četiri ključne mogućnosti, to je, prije svega, "workstation" način rad, koji uključuje optimizaciju sustava za postizanje maksimalnih performansi i stabilnosti pri izvođenju zahtjevnih zadaća.

 

Jeli to neka pametna glava hoće reći da sadašnja verzija nije optimizirana?

 

 Naravno da nije optimizirana, osim možda ako na računalo gledaš kao na "home media center" i služi ti čisto za "entertaiment". Za ozbiljno korištenje u profesionalnim aplikacijama MS s verzijom Windowsa 8, pa nadalje, pretvorio je Windowse u jednu frenetičnu igrariju koja je na granici upotrebljivosti u profesionalnom okruženju. 

Iskreno, čisto sumnjam da im i ta nova verzija koju najavljuju bude išta bolja. To je vjerojatno još samo jedan "lijepo"zapakiran marketinški drek da se poslovne korisnike nahebe da se ostave windows 7 ili ne daj bože da ostanu još uvijek na WinXP-u. 

15 godina
offline
Re: Stiže Windows 10 za radne stanice
syncmaster245b kaže...
Mladen kaže...

Točno ... NT i 9x su se spojili u XP. Pretpostavljam da syncmaster245b misli na vremena kada se NT 4.0 server tunirao u workstation :)

Srećom, već postoje "Win 10 no crap" alati za očistiti Win 10 LTSB od Cortane i sličnih stvari.

Zapravo spojili su se u Windowsim 2000, NT5.0 A XP je bio 5.1

 

No, ako me sjecanje ne vara, i NT 4.0 je dolazio u workstation i server verziji.

Pa Windows 9x je bio temeljen na 16-bitnom DOS-u, a NT windows je od početka bio 32-bitni sa novim kernelom.

 

Kolega samsung syncmaster je u pravu, Windows XP je praktički Windows 2000 za consumere sa nekim novim featurima i ljepšim sučeljem. Zato je i razlika u kernelu samo za "0.1" (5.0 vs 5.1) ko i između viste i sedmice (6.0 vs 6.1).

Fortune favours the brave
16 godina
online
Re: Stiže Windows 10 za radne stanice
Hyperion kaže...

Pa Windows 9x je bio temeljen na 16-bitnom DOS-u, a NT windows je od početka bio 32-bitni sa novim kernelom.

 

Kolega samsung syncmaster je u pravu, Windows XP je praktički Windows 2000 za consumere sa nekim novim featurima i ljepšim sučeljem. Zato je i razlika u kernelu samo za "0.1" (5.0 vs 5.1) ko i između viste i sedmice (6.0 vs 6.1).

Da, obojica ste u pravu ... ja sam potpuno zaboravio na Win 2000, nisu bili toliko rašireni a tek je XP uspio masovno zamijeniti 98se.

Ovo kako sad peru ruke je, bar meni, već trebala biti razlika Home i Pro verzije Windowsa 10.

 

16 godina
offline
Re: Stiže Windows 10 za radne stanice
southy kaže...
syncmaster245b kaže...

Ovo je kao da smo u 90tima opet.

 

Opet cemo imati dvije grane  kao sto su bili Windows NT i 9x.

Neće. NT i 9x su bili u samim temeljima različiti, ovo će vjerojatno biti samo Windowsi bez nepotrebnih gluposti. Moglo bi biti zanimljivo pa neću više morati koristiti serverski OS na računalu, no otkako su stavili Store na server i nazvali ga "My PC" u nekim verzijama više ništa ne vjerujem dok ne vidim

 Znači, bez Windowsi bez Windowsa?

15 godina
offline
Re: Stiže Windows 10 za radne stanice
mario.L_hr kaže...

Što bi ovo trebalo značiti?

Ova verzija Windows 10 sustava donosi četiri ključne mogućnosti, to je, prije svega, "workstation" način rad, koji uključuje optimizaciju sustava za postizanje maksimalnih performansi i stabilnosti pri izvođenju zahtjevnih zadaća.

 

Jeli to neka pametna glava hoće reći da sadašnja verzija nije optimizirana?

 

 server ima sasvim drugačiju rolu... prednost propustnosti-multiju.. kao i MBO i CPU..

southy kaže...
syncmaster245b kaže...

Ovo je kao da smo u 90tima opet.

 

Opet cemo imati dvije grane  kao sto su bili Windows NT i 9x.

Neće. NT i 9x su bili u samim temeljima različiti, ovo će vjerojatno biti samo Windowsi bez nepotrebnih gluposti. Moglo bi biti zanimljivo pa neću više morati koristiti serverski OS na računalu, no otkako su stavili Store na server i nazvali ga "My PC" u nekim verzijama više ništa ne vjerujem dok ne vidim

 -ne postoje gluposti.. zapravo, WS je server, +directx, +theme (DEexp. kao AERO) itd. dok su npr XP imali kao opciju 'optimiziraj za app ili pozadinske procese', to je upravo razlika za server + kernel)

 

razlika je direktno povezana s HWom, tj npr količina mogućeg RAMa koja je na DE platfromi 32-64GB.. na serveru ovisno o lic. do par TB, broj pcx staza koje osiguravaju propustnost (kao razlika između najjeftinije DE mbo i neke 'jače') jer veliku količinu podataka treba nekako i prebacivati inače je brzina jednaka kao ferrari koji stoji u gužvi vs autoput s više traka.

 

- WS nije ništa novo, ništa posebno, uz podsjetnik da su starije server MBO bile neupotrebljive (nedostatak VGA porta npr agp-pcx..) za bilo što vezano s GPUom, kao razlog zašto je 'zamrla' takva praksa. Kao da uspoređujemo i7 i Xeon iz iste serije.. kao da uspoređujemo autobus-kamion-traktor i osobni auto (jurilicu).. nije nešto bolje-lošije, nego je stvar namijene, korisnosti, oslobađanje uskog grla nasuprot tome, usko grlo na jeftikaneru koji služi za tipkanje u wordu i banking ne postoji. Pošto su danas gamer PC identični kao WS (i GPU se koristi na identičan način, samo druga app acad-igra..), jedini moguć problem (nekad) je bio support-driver za client-server OS, npr nvidia gforce ili quadro, printeri.. sve je bilo segmentirano i ograničeno (ne)postojanjem drivera za konkretno iskorištavanje HWa. .. vidjet ćemo što će sad od toga biti. Inače, dok to 'očekujemo' kao WS za široke narodne mase, možete npr 2008 vrlo kvalitetno pretvoriti u WS i vidjeti 'benefite' kad OS ima dovoljno resursa za disanje (ako postoje server driveri za vaš HW i ako vam korištene app (installer) dozvoljavaju instalaciju na 'nepoznati' OS). Tak da, jedina stvar što ako ovo zaživi, postojat će i driveri.. =najs! :) ''al-bi-bek''...

 

Mac je zapravo na WSu.. (HW, mbo-xeon), onak kao hint zašto je na njemu sve 'glađe' nego na vulgaris zdelancu...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Stiže Windows 10 za radne stanice

btw. novi datotečni sustav ne moze ici na sistemski disk?? 

ako je netko instalirao i isprobao ultimate performance mode koji navodno ubrzava stroj, odnossno u potpunosti iskorištava dostupni hardver na w10fw neka komentira ili neka suti zauvijek.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Stiže Windows 10 za radne stanice

Samo nek naprave verziju BEZ obaveznih/forced updateova i reboota kompa kad se njima sprdne i super. Nezelim nijedan update/rebood na workstationu koji radi automatski i ka don zeli, znaci kao na 7ci i 8ci nek vrate opciju "do not update" mod i super.
Sve ostalo mi stima na Win10 Pro i sad.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice