Stižu Lumije 520 i 720

poruka: 15
|
čitano: 3.467
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stižu Lumije 520 i 720".
13 godina
offline
Stižu Lumije 520 i 720

Nokia postaje novi htc...

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Stižu Lumije 520 i 720

Ovih lumia ima milijardu. Nokia ih stanca po jednu za svaki dan u tjednu, po jednu za svaku boju kose, po jednu za sexualno opredjeljenje ...

Cim je malo krenulo odmah oni sa svime brljaju umjesto da si odrede 4-5 core modela i rade na njima.

Ovaj nas Bug forum sadrzi trust mozgova koji imaju rjesenje za sve svjetske krize, znaju ono o cemu Thompson Reuters moze sanjati i mogu se ukostac uhvatiti s bilo kojim problemom danasnjice.
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stižu Lumije 520 i 720

Ne vidim zašto, pa ovo je bilo očekivano..

Winter is coming...
13 godina
protjeran
offline
Stižu Lumije 520 i 720

Pričate gluposti. 820 i 920 su izašle prije 3 mjeseca. 620 prije mjesec dana i prodaje se ko hotcakes :) Sad popune niži segment i na konju su. Nije to ni blizu HTCa, Samsunga i Sonya po pitanju štancanja modela. Malo gledam ove xperije i ja neznam kako se kupci u tome snalaze pa potrošili su cijelu abecedu u par mjeseci :P

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stižu Lumije 520 i 720
chemmy kaže...

Pričate gluposti. 820 i 920 su izašle prije 3 mjeseca. 620 prije mjesec dana i prodaje se ko hotcakes :) Sad popune niži segment i na konju su. Nije to ni blizu HTCa, Samsunga i Sonya po pitanju štancanja modela. Malo gledam ove xperije i ja neznam kako se kupci u tome snalaze pa potrošili su cijelu abecedu u par mjeseci :P

 

Pa 920 je high end, 820 mid end, 620 low end. A sta ce ovi biti ultra low end i low mid end???? Watafak pa ista stvar ko i sa htcom, sonyem... Sta im nije dosta 3 mobitela da pokriju sve segmente?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu Lumije 520 i 720
gamer34 kaže...
chemmy kaže...

Pričate gluposti. 820 i 920 su izašle prije 3 mjeseca. 620 prije mjesec dana i prodaje se ko hotcakes :) Sad popune niži segment i na konju su. Nije to ni blizu HTCa, Samsunga i Sonya po pitanju štancanja modela. Malo gledam ove xperije i ja neznam kako se kupci u tome snalaze pa potrošili su cijelu abecedu u par mjeseci :P

 

Pa 920 je high end, 820 mid end, 620 low end. A sta ce ovi biti ultra low end i low mid end???? Watafak pa ista stvar ko i sa htcom, sonyem... Sta im nije dosta 3 mobitela da pokriju sve segmente?

 A ne, ne, ne! Nokia u svakom segmentu mora ima 27 mobitela, pa ce onda poceti OPET razvijati svoj OS. Kada skontaju da to ne ide, OPET ce biti pred bankrotom i OPET ce otpustiti preko pola zaposlenih ...

Nekada su bili broj jedan u svijetu i bio sam ponosni vlasnik par njihovih modela, a danas ne vidim sto bi me natjeralo da kupim taj sareni podupirac za vrata.

Ovaj nas Bug forum sadrzi trust mozgova koji imaju rjesenje za sve svjetske krize, znaju ono o cemu Thompson Reuters moze sanjati i mogu se ukostac uhvatiti s bilo kojim problemom danasnjice.
14 godina
offline
Re: Stižu Lumije 520 i 720
ocito nije jer postoje ti koji bi sredinu sredine
Gamers dont die, they respawn! :)
13 godina
protjeran
offline
Stižu Lumije 520 i 720

Ono šta je nama mid end nije mid end u Africi, dobrom dijelu Azije, latinskoj Americi.... 52o je gotovo sigurno namjenjena tim tržištima.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu Lumije 520 i 720
tako je
ako 520 naslijedi 505, sigurno ide u afriku, meksiko i sl.

u nas vjerojatno 4 modela kao i dosad, eventualno jos 1000

po meni je sad 720 nepotreban, kao i 610 prije
14 godina
neaktivan
offline
Stižu Lumije 520 i 720

Ove specifikacije baš i nemaju smisla ak ćemo se držat logike oznaka. Jer nema smisla da 720 ima istu dijagonalu kao i 820, a da 520 bude veći od 620. Meni bi super odgovarao 720 s 4 inča, 1GB RAM-a i 8 GB HDD-a, sa SD karticom, naravno.

 
3 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Stižu Lumije 520 i 720
Methusalem kaže...

Ove specifikacije baš i nemaju smisla ak ćemo se držat logike oznaka. Jer nema smisla da 720 ima istu dijagonalu kao i 820, a da 520 bude veći od 620. Meni bi super odgovarao 720 s 4 inča, 1GB RAM-a i 8 GB HDD-a, sa SD karticom, naravno.

{#}

11 godina
protjeran
offline
Stižu Lumije 520 i 720

Dakle,pohvala NOKIJI,što u svom stilu misli i na one sa manjim potrebama po pitanju mobitela,ali i sa onima kojima je budžet ograničeniji..

ne treba svakome 4verojezgrena zvijer,nego možda samo i dalje mogućnost slanja sms-a,maila,razgovora,u nešto malo tehnološki unaprijeđenom obliku..Neće svako igrati igre na founu(po meni je to idiotski jer možeš samo oči ostaviti na 4 inčnom ekranu,no svakoj ........,njegova radost..

Nadalje,NOKIA je pokazala da je sposobna izvesti stotine konfiguracija za razliku od nekih proizvođača koji jedva mogu programski natjerati 3-4 modela da rade,ono solidno..Time smatram NOKIJU,tehnološki napredniju nego neke firme koje od običnih mobitela pokušavaju napraviti MUST-HAVE mini oltare divljenja..NOKIA proizvodi toliko tipova mobitela,da je svima lako izabrati ono što mu paše po dizajnu,ali tehničkim specifikacijama,i za to platiti,točno koliko treba..

 

da dodam..NOKIA je i dalje na PRVOM mjestu po broju prodanih mobitela na svijetu,iako manjom zaradom,jer realno procijenjuje vrijednost svoje robe..

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2013 13:18 (redneck).
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Stižu Lumije 520 i 720

Meni samo nije jasno zašto naišim operaterima treba tolko dugo da nabave te Nokie... Pa vani se prodaju već 3-4 mjeseca. 

Galaxy S3 je kod nas bio dostupan vralo kratko nakon objave, isto tako je bilo i sa većinom HTC-ovih mobitela.

Kolko sam vidio, zasad je dostupna jedino 820 i to na T-Mobile-u, i to po nevjerojatno visokoj cijeni - oko 2800 kn uz dvogodišnju pretplatu od 170 kn...

Samo za usporedbu, vani se mobitel uz sličnu tarifu dobije za manje od 500 kn...

PC RULES!!!
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu Lumije 520 i 720
mika2210 kaže...

Meni samo nije jasno zašto naišim operaterima treba tolko dugo da nabave te Nokie... Pa vani se prodaju već 3-4 mjeseca. 

Galaxy S3 je kod nas bio dostupan vralo kratko nakon objave, isto tako je bilo i sa većinom HTC-ovih mobitela.

Kolko sam vidio, zasad je dostupna jedino 820 i to na T-Mobile-u, i to po nevjerojatno visokoj cijeni - oko 2800 kn uz dvogodišnju pretplatu od 170 kn...

Samo za usporedbu, vani se mobitel uz sličnu tarifu dobije za manje od 500 kn...

bilo je neki clanak da se nokia nije htjela 100% riskirati sa novim lumiama  te su ogranicili proizvodnju na nekih 600k uredaja mjesecno. ako nadem clanak bacim link

 

EDIT: http://www.telegraph.co.uk/technology/nokia/9793624/Nokia-admits-Lumia-supply-problems.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2013 16:31 (Skoll).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu Lumije 520 i 720
redneck kaže...

da dodam..NOKIA je i dalje na PRVOM mjestu po broju prodanih mobitela na svijetu,iako manjom zaradom,jer realno procijenjuje vrijednost svoje robe..

Nije - ako se gledaju samo kvartalni rezultati Samsung je prešao Nokiju još prije godinu dana, u prvom kvartalu 2012. godine. Za cijelu 2012. godinu, Samsung je isporučio 406 milijuna mobilnih uređaja, od kojih 215,8 milijuna (53,2%) čine smartphoneovi, a ostatak featurephoneovi.

 

Nokia? Iz zadnjeg izvješća (pdf):

  • u Q4 2012, isporučeno je 86,3 milijuna uređaja - 79,6 milijuna (92,2%) featurephoneova i 6,6 milijuna (7,8%) smartphoneova (Symbian+Meego+WP7+WP8)
  • u cijeloj 2012. isporučeno je 335,6 milijuna uređaja - 300,5 milijuna (89,5%) featurephoneova i 35,1 (9,5%) smartphoneova.

 

U Q4 2011, podjela bila je 82,7%/17,3% (Symbian+Meego+WP7), u Q4 2010. bila je 77,1%/22,9% (samo Symbian) - očito je da tranzicija sa featurephoneova na smartphoneove nazaduje umjesto da napreduje, odnosno da korisnici prelaze na smartphoneove konkurentskih proizvođača, što je porazno za Nokiju.

 

Pogledajmo kakvo je stanje tranzicije kod ostalih proizvođača u Q4 2012.:

  • Samsung: 111,2 milijuna uređaja, od čega 63,7 milijuna (57,3%) čine smartphoneovi
  • LG: 15,4 milijuna uređaja, od čega 8,6 milijuna (55,8%) smartphoneova
  • Huawei: 15,8 milijuna uređaja, 10,8 milijuna (68,3%) smartphoneova
  • ZTE: 17,6 milijuna uređaja, 9,5 milijuna (54%) smartphoneova
  • Apple, Blackberry, HTC, Sony, ... - 100% smartphoneovi

 

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2013 21:09 (hrx).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice