Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj

poruka: 17
|
čitano: 2.471
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj".
15 godina
offline
Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj

neće. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
33 0 hvala 5
16 godina
offline
Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj

Kakvo sad tu neko izumljavanje, ako se micro:bit ne spominje u bibliji nema budućnosti za to u našem školstvu

Moj PC  
12 1 hvala 0
14 godina
offline
Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj

"Making the world a better place, through minimal message oriented transport layers"

Moj PC  
4 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj

mda... bas ka sta je sad svaki mobitel "pametan", pa i klupe, frizideri, a auti autonomni... 

 

ko zna, mozda je u drugim zemljama drukcije, ali kod nas su dica sve tupastija, a ona inteligentna ce postojat bas kao i dosad. microbit tu nece apsolutno nista prominit...

 
9 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj

Nova nadglednica za nastavni program AKA "kurikulum" je spomenula da se treba više raditi na problemu matematičke edukacije (je#š "inžinjera" koji nema pojma riješiti ni jednostavni zadatak iz linearne algebre.. vidio, doživio, zakolutao očima). Ovo sa ovim micro:bit čudom... to je samo prodaja bijelih bubrega. Djeci je bolje podijeliti jeftinjaker breadborde i popratne tranzistore, rezistore, kondenzatore i led dioide i podučiti iz osnovama elektrotehinke i elektronike. Ova debilana nema nikakve veze ni sa elektronikom ni sa robotikom. To je samo mlaćenje para na budalama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2017 13:00 (Mayo).
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj
Malo mi ide na živce to "svatko može pokrenuti startap", " svatko može biti izumitelj", "svatko može ovo, svatko može ono".

Ne može svatko sve. U društvu postoje ljudi koji bolje rade jedne i koji bolje rade druge stvari, a kad svi počnu sve raditi, onda više nitko posao ne radi kako treba i društvo lagano odlazi u p.m.
Moj PC  
21 0 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
Re: Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj
Imam dojam da je to priča koju neki koriste za umiriti savjest zbog društvenih nepravdi. Pokušava se stvoriti dojam da svako može postići sve i da je ona blagajnica na minimalcu zaslužila to raditi za tu lovu jer svojim svjesnim odlukama nije napredovala nečem boljem.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj
BMT kaže...
Malo mi ide na živce to "svatko može pokrenuti startap", " svatko može biti izumitelj", "svatko može ovo, svatko može ono".

Ne može svatko sve. U društvu postoje ljudi koji bolje rade jedne i koji bolje rade druge stvari, a kad svi počnu sve raditi, onda više nitko posao ne radi kako treba i društvo lagano odlazi u p.m.

 Ti hoćeš reći da žene ne mogu biti smiješne

 

14 godina
offline
Re: Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj
@mayo od svih glupih komentara, tvoj je definitivno najgluplji. Jesi li ti to uopće vidio? Znaš li čemu služi? Prošla su vremena kad sam u Romi kupovao bc107. To na sebi ima led-ice, to se programira. Moje dijete je odusevljeno 13 god. Ma ne da mi se vise. Molim te šuti.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj
Vidim dosta skeptika i ne slazem se s njima.
Dajmo djeci priliku. Nece svi postati izumitelji, inzenjeri, programeri. Ali ce nauciti misliti i rjesavati probleme.
A neki drugi ce ih uciti dogmama. I tjerati da slusaju i ne misle svojom glavom.
Pa nek biraju.
Samo se nadam da ce ovo barem malo pomoci da vise djece odbaci dogme.
Toliko.
Hvala.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj
Brk kaže...
@mayo od svih glupih komentara, tvoj je definitivno najgluplji. Jesi li ti to uopće vidio? Znaš li čemu služi? Prošla su vremena kad sam u Romi kupovao bc107. To na sebi ima led-ice, to se programira. Moje dijete je odusevljeno 13 god. Ma ne da mi se vise. Molim te šuti.

 Dijete je oduševljeno i kad mu daš playstation 4 pa ga to ne čini izumiteljem, da i PS razvija neke vještine ali to nije sveti gral, kao niti microbit. Možda trebaš ipak malo obrazložiti tvrdnju zašto Mayov komentar smatraš (naročito) glupim.

Općenito za biti izumitelj ti ne treba ovako nešto, izumitelji su postojali i prije CS-a, zar ne? Treba ti sposobnost spoznaje, razlučivanja i rješavanja problema. Sad mi pada na pamet da bi djeci u školski program trebalo uvrstiti crtanje flowchartova. :-)

16 godina
protjeran
offline
Re: Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj
Brk kaže...
@mayo od svih glupih komentara, tvoj je definitivno najgluplji. Jesi li ti to uopće vidio? Znaš li čemu služi? Prošla su vremena kad sam u Romi kupovao bc107. To na sebi ima led-ice, to se programira. Moje dijete je odusevljeno 13 god. Ma ne da mi se vise. Molim te šuti.

 

Nije to loše, ali generalno djeca neće puno naučiti o elektronici. Dati djetetu da nauči kako se sastavlja osnovni logički sklop je daleko više vrijedno od nekog "programiranja robota."  Ovdje se očito radi o uvaljivanju proizvoda  Ovo je samo IMHO još jedan OLPC projekt koji služi tome da netko namlati lovu na novom prolaznom hypeu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2017 19:16 (Mayo).
16 godina
offline
Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj

Micro:bit mi je nekako ni tamo ni ovamo...iz sto sam procitao, iole starijoj djeci vrlo brzo dosadi.

Mladjoj je donekle zanimljiv, ali pitanje je koliko ima smisla to maltretiranje djece tehnologijom u vrlo mladim danima.Sumnjam da ce se ista specijalno postici sto ce neko poceti "programirati" MicroBit u sa 9-10 godina, u odnosu na nekog ko ce uciti neki programski jezik u skoli sa 13-14 godina. Cak postoji opasnost da mu sve to dosadi i da mu ne bude zanimljivo upravo onda kada bude najvise sposoban za tako nesto...

Mislim da treba djecu pustiti da mastaju, da vole mace, cuke, bajke, prirodu...a ne odmah im uvaliti "logicko razmisljanje i rjesavanje problema". 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2017 19:46 (knight).
 
5 1 hvala 2
16 godina
offline
Re: Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj
Mayo kaže...
Brk kaže...
@mayo od svih glupih komentara, tvoj je definitivno najgluplji. Jesi li ti to uopće vidio? Znaš li čemu služi? Prošla su vremena kad sam u Romi kupovao bc107. To na sebi ima led-ice, to se programira. Moje dijete je odusevljeno 13 god. Ma ne da mi se vise. Molim te šuti.

 

Nije to loše, ali generalno djeca neće puno naučiti o elektronici. Dati djetetu da nauči kako se sastavlja osnovni logički sklop je daleko više vrijedno od nekog "programiranja robota."  Ovdje se očito radi o uvaljivanju proizvoda  Ovo je samo IMHO još jedan OLPC projekt koji služi tome da netko namlati lovu na novom prolaznom hypeu.

 Nije fora u tome da zbog konkretno te stvari nauči to i to. Bitno je da ga zainteresira. To je jedino bitno, a kad dobiješ interes onda ide učenje i razvijanje. Ali učiti nešto bez interesa je silovanje (bubetanje). To ti je kao i u kemiji. Svi oni kemijski eksperimenti za djecu nisu samo da iz njih nešto nauče, već da ih zadive i da se sami krenu dalje baviti i istraživati to područje ...

King in the castle, king in the castle ...
16 godina
protjeran
offline
Re: Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj

Meh, to su sve bedastoće. Stavite u novine natpis koliko programer na zapadu zarađuje pa da vidite navalu novih talenata. Gotovo svako dijete danas ima računalo, čak i običan smartphone od 300 kn može biti dobra start-up podloga za učenje programiranja.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj
knight kaže...

....

Mislim da treba djecu pustiti da mastaju, da vole mace, cuke, bajke, prirodu...a ne odmah im uvaliti "logicko razmisljanje i rjesavanje problema". 

Ček malo.. ti bi sad uništio globalni plan razvoja nove vrste bauštelaca ! Sram te bilo ;)

Djecu u najmlađim danima treba naučiti procesno razmišljati i logički ih programirati tako da mogu već sa 14 godina početi raditi .. 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
11 godina
offline
Svako će dijete u budućnosti biti izumitelj

Suprotno mokrim snovima neoliberala, povećanje broja programerskog topovskog mesa neće bitno smanjiti cijenu rada, niti će ubrzati razvoj proizvoda.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Mythical_Man-Month

Napisano prije 42 godine.

Jaz u plaćama razvojnih inženjera između Kine, Indije i zapadne Europe se smanjuje.

Jedino mogu privremeno na 5-6 godina smanjiti trend rasta, ako počnu prebacivati razvoj u Ugandu i ostale afričke zemlje.

Ovo je sve naravno pod uvjetom da idući lom ne bude gori od onog '29.

 
3 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice