Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dobio t

poruka: 192
|
čitano: 19.270
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dobio t".
16 godina
moderator
offline
Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dobio t

Idiotizam talijanskih sudova je blizak našim sudovima. Kao što su osudili one seizmologe jer su rekli da se potres ne može predvidjeti (a neki "vidjelac" je rekao da može).

 

 

This space for rent!
 
33 13 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Drago kaže...

Idiotizam talijanskih sudova je blizak našim sudovima. Kao što su osudili one seizmologe jer su rekli da se potres ne može predvidjeti (a neki "vidjelac" je rekao da može).

 

 

 

 

Mislim da ovo nije baš slučajnost.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Ako pise da je sat vremena ozbiljno vec, a ovaj je telefonirao i tri puta vise i ja bi mu da mirovinu, a firmi bi zakeljio takvu kaznu da se smrznes..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Dex.pwn kaže...

 

 

Mislim da ovo nije baš slučajnost.

 

To što netko "misli" i ono što se može medicinski dokazati su dvije vrlo različite stvari. Kad sudovi sebi uzimaju za pravo odlučivati o medicinskim pitanjima, (ili seizmološkim ili drugim stručnim i znanstvenim pitanjima koja nemaju veze sa sudstvom i to na način koji nema veze s mišljenjem struke), onda je to put u propast. Trebaš imat na umu da je odluka donesena upravo na ovaj tvoj gornji način - netko "misli" i to na "uzorku" od jedan (brojkom: 1). 

 

Mi možemo presuditi da vradžbine uzrokuju bolesti, ali to ni na kakav način nema veze sa stvarnim uzrokom bolesti.

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 11:32 (Drago).
15 godina
offline
Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dobio t

ja sam zbog uporabe mobitela dobio kroničan račun koji se ponavlja svaki mjesec. veli fiškal da se možemo žaliti jedino upravi vodovoda 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 11:58 (Ajar).
Moj PC  
10 6 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Drago kaže...
Dex.pwn kaže...

 

 

Mislim da ovo nije baš slučajnost.

 

To što netko "misli" i ono što se može medicinski dokazati su dvije vrlo različite stvari. Kad sudovi sebi uzimaju za pravo odlučivati o medicinskim pitanjima, (ili seizmološkim ili drugim stručnim i znanstvenim pitanjima koja nemaju veze sa sudstvom i to na način koji nema veze s mišljenjem struke), onda je to put u propast. Trebaš imat na umu da je odluka donesena upravo na ovaj tvoj gornji način - netko "misli" i to na "uzorku" od jedan (brojkom: 1). 

 

Mi možemo presuditi da vradžbine uzrokuju bolesti, ali to ni na kakav način nema veze sa stvarnim uzrokom bolesti.

 

 

I ti stvarno misliš da će medicina prinati da mobiteli mogu stvoriti probleme kao što taj Talijan ima?

E Drago moj

Sve je to premazano ko zna čime. Da je medicina ispravna, već davnim dana bi marihuana bila legalizirana.

15 godina
online
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Drago kaže...
Dex.pwn kaže...

 

 

Mislim da ovo nije baš slučajnost.

 

To što netko "misli" i ono što se može medicinski dokazati su dvije vrlo različite stvari. Kad sudovi sebi uzimaju za pravo odlučivati o medicinskim pitanjima, (ili seizmološkim ili drugim stručnim i znanstvenim pitanjima koja nemaju veze sa sudstvom i to na način koji nema veze s mišljenjem struke), onda je to put u propast. Trebaš imat na umu da je odluka donesena upravo na ovaj tvoj gornji način - netko "misli" i to na "uzorku" od jedan (brojkom: 1). 

 

Mi možemo presuditi da vradžbine uzrokuju bolesti, ali to ni na kakav način nema veze sa stvarnim uzrokom bolesti.

 

 sve je to super što govoriš u nekom idealnom svijetu no medicinska pitanja se odgovaraju isključivo ako imaš para za odgovor a pare za odgovor daju ljudi koji imaju interesa od tog odgovora. Drugim riječima, u RL nitko neće sponzorirati tako skupo istraživanje koje bi ukazalo na povezanost mobitela i tumora osim ako nema direktnu korist od takvog istraživanja, poput recimo tvrtki koje proizvode mobitele pa da dokažu kako isti ne uzrokuju tumore.

Jedini scenario gdje bi netko išao dokazivati da mobiteli uistinu uzrokuju tumore je onaj tko bi profitirao od točnog dijagnosticiranaj i liječenja takvih tumora a gdje takvi tumori i nisu najprofitabilniji oblik bolesti (s obzirom na rijetkost pojavljivanja) i uvelike ovise o kirurškom zahvatu a ne o lijeku, dakle profit je (za ikoga osim dobrog kirurga) mizeran


S obzirom da se kod mobitela radi o izloženosti mikrovalnom zračenju, kao kod mikrovalke, efekti su vrlo slični i očituju se u trenju uzrokovanom vibriranjem atoma vode što uzrokuje rabijanjem atomskih veza u molekulama koje sadrže vodu što je cca 70% našeg tijela. e sad ti možeš tvrditi da je to "samo mišljenje" da takvo oštećivanje tijela može dovesti do oštećenja koja mogu uzrokovati tumor no nekad se treba krenuti i preventivno i proglasiti mogućnost nastanka tumora dok se ne dokaže suprotno, pogotovo jer ovo s mobitelima sve više igleda na skoro pa stoljetnu aferu da pušenje ne izaziva rak i pobjedu raznoraznih Dragoa pušačkog svijeta koji su ustvrdili da uistinu pušenje ne izaziva rak već kemikalije iz dima (nije drek već se pas posro)

16 godina
moderator
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Ges kaže...
Drago kaže...

 

 

S obzirom da se kod mobitela radi o izloženosti mikrovalnom zračenju, kao kod mikrovalke, efekti su vrlo slični i očituju se u trenju uzrokovanom vibriranjem atoma vode što uzrokuje rabijanjem atomskih veza u molekulama koje sadrže vodu što je cca 70% našeg tijela. e sad ti možeš tvrditi da je to "samo mišljenje" da takvo oštećivanje tijela može dovesti do oštećenja koja mogu uzrokovati tumor no nekad se treba krenuti i preventivno i proglasiti mogućnost nastanka tumora dok se ne dokaže suprotno, pogotovo jer ovo s mobitelima sve više igleda na skoro pa stoljetnu aferu da pušenje ne izaziva rak i pobjedu raznoraznih Dragoa pušačkog svijeta koji su ustvrdili da uistinu pušenje ne izaziva rak već kemikalije iz dima (nije drek već se pas posro)

 

 

Imaš ionizirajuće i neionizirajuće zračenje. Elektromagentsko zračenje mobitela spada u ovaj drugi tip - ne može izbaciti elektron iz jezgre atoma i stvoriti ion koji se onda slobodno spaja s drugim jonima i atomima, što ionizirajuće zračenje (gama-zračenje, primjerice), može.

 

Ova priča o "razbijanju atomskih veza s molekulama koje drže vodu" ti se u svim tvojim stanicama događa milijarde puta u svakoj sekundi - dio je kemijskih procesa. 

 

S obzirom da je provedeno mnoštvo studija o štetnosti mobitela koji nisu s nama od jučer, pa se još ne zna, a metanalize svih studija sa snagom kohortne megastudije NISU našle nikakav dokaz da je mobitelsko neionizirajuće zračenje u rangu ionizirajućeg zračenja odnosno da ima ikakvog dokaza da uzrokuje tumor, ideja da treba "preventivno i proglasiti mogućnost nastanka tumora dok se ne dokaže suprotno" je totalno besmislena, a k tome NEMA NIKAKVE VEZE S OVIM KONKRETNIM SLUČAJEM - da je ovaj konkretni tumor na mozgu kod konkretnog tužitelja uzrokovao baš njegov mobitel.

 

Proglasimo da SVE uzrokuje tumor dok se ne dokaže negativno, da NIŠTA ne uzrokuje tumor. 

 

Po ovom tvom "preventivnom" kriteriju, a koji je u suprotnosti s dokazima iz studija, SVE uzrokuje tumor, a onda ljudi mogu po volji odabrati nešto od toga (jeo sam tunu, telefonirao sam, imao sam upaljenu mikrovalku, živim u stambenoj zgradi od betona - itd.) i tražiti odštetu od proizvođača za bilo koji tumor.

 

 

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 12:48 (Drago).
14 godina
neaktivan
offline
Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dobio t

Čovjek je telefonirao 15 godina po 3-4h na dan s mobitelom na uhu i onda se na tom dijelu glave sasvim slučajno pojavio tumor.

 

Kako li se samo itko usuđuje reći da je moguće da je to povezano?!

Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
crazy_luđak kaže...

Čovjek je telefonirao 15 godina po 3-4h na dan s mobitelom na uhu i onda se na tom dijelu glave sasvim slučajno pojavio tumor.

 

Kako li se samo itko usuđuje reći da je moguće da je to povezano?!

 

Čovjek je još dulje spavao na toj strani glave. Kako se netko usuđuje reći da mu to nije od jastuka?

 

This space for rent!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Drago kaže...
crazy_luđak kaže...

Čovjek je telefonirao 15 godina po 3-4h na dan s mobitelom na uhu i onda se na tom dijelu glave sasvim slučajno pojavio tumor.

 

Kako li se samo itko usuđuje reći da je moguće da je to povezano?!

 

Čovjek je još dulje spavao na toj strani glave. Kako se netko usuđuje reći da mu to nije od jastuka?

 

 

Ček.

Kako ti znaš na kojoj je on stani spavao? 

Drago......

16 godina
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Drago kaže...
crazy_luđak kaže...

Čovjek je telefonirao 15 godina po 3-4h na dan s mobitelom na uhu i onda se na tom dijelu glave sasvim slučajno pojavio tumor.

 

Kako li se samo itko usuđuje reći da je moguće da je to povezano?!

 

Čovjek je još dulje spavao na toj strani glave. Kako se netko usuđuje reći da mu to nije od jastuka?

 

 

Da ostanemo kod mobitela - siguran sam da ima još ljudi koji su telefonirali 3-4h na dan 15 godina (žene mi padaju na pamet.. ima nekih koje ne pamtim kad sam vidio na ulici bez mobitela na uhu) pa nisu dobili tumor.

12 godina
offline
Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dobio t

Bill Nye je rekao svoje 

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Dex.pwn kaže...

 

 

Ček.

Kako ti znaš na kojoj je on stani spavao? 

Drago......

 

Misliš da nije spavao (i) na toj strani nego samo na suprotnoj. Ček, odakle ti to znaš? 

 

Dex.pwn...

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dobio t

kad bi duljina telefoniranja bila uzrok bilo čemu, većina žena bi imala upalu grla (u najgorem slučaju). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Ges kaže...

 sve je to super što govoriš u nekom idealnom svijetu no medicinska pitanja se odgovaraju isključivo ako imaš para za odgovor a pare za odgovor daju ljudi koji imaju interesa od tog odgovora. Drugim riječima, u RL nitko neće sponzorirati tako skupo istraživanje koje bi ukazalo na povezanost mobitela i tumora osim ako nema direktnu korist od takvog istraživanja, poput recimo tvrtki koje proizvode mobitele pa da dokažu kako isti ne uzrokuju tumore.

Jedini scenario gdje bi netko išao dokazivati da mobiteli uistinu uzrokuju tumore je onaj tko bi profitirao od točnog dijagnosticiranaj i liječenja takvih tumora a gdje takvi tumori i nisu najprofitabilniji oblik bolesti (s obzirom na rijetkost pojavljivanja) i uvelike ovise o kirurškom zahvatu a ne o lijeku, dakle profit je (za ikoga osim dobrog kirurga) mizeran

 

 A tko je onda platio da se dokaže da cigarete uzrokuju rak, ili da auti s unutrašnjim izgaranjem štete okolišu?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Drago kaže...
Dex.pwn kaže...

 

 

Ček.

Kako ti znaš na kojoj je on stani spavao? 

Drago......

 

Misliš da nije spavao (i) na toj strani nego samo na suprotnoj. Ček, odakle ti to znaš? 

 

Dex.pwn...

 

 

 

 

Ne znam.

Al mi nije jasno kako ti to znaš 

Drago....

Brineš me 

16 godina
moderator
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Dex.pwn kaže...

 

Ne znam.

Al mi nije jasno kako ti to znaš 

Drago....

Brineš me 

 

Pretpostavka da je tip spavao na jastuku ti je zabrinjavajuća?

 

Tebe je lako zabrinuti.

 

 

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Sud može (tj. trebao bi) suditi samo na temelju dokaza. Dokaz je da ili dokažeš točan mehanizam nastanka tumora od takvog zračenja ili da statistike nedvojbeno na to ukazuju, a po mogućnosti oboje. Za mobitele nemaš nijedno od toga, samo su ljudi čuli da 'zrače' i da su ljudi u Hirošimi umrli od zračenja. A ni hrenovke nikad ne izađu žive iz mikrovalne.

Presuditi u nečemu bez ikakvog dokaza, samo na temelju toga što je nekome 'jasno' da su stvari povezane, nije nimalo različito od osuđivanja za bacanje prokletstva, jer nekome je i to bilo 'jasno' i činilo mu se povezano s posljedicama.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dobio t

Clanak je na razini dnevno.hr i zrinke k. Bilo bi dobro mozda procitat obrazlozenje presude prije nego se krene u grupno kokodakanje. A i zakljucak da je sud umjesto medicine potvrdio uzrocno posljedicnu vezu je naravno potpuno kriv i tendenciozan...

Moj PC  
2 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
PaleRider kaže... 

 

Da ostanemo kod mobitela - siguran sam da ima još ljudi koji su telefonirali 3-4h na dan 15 godina (žene mi padaju na pamet.. ima nekih koje ne pamtim kad sam vidio na ulici bez mobitela na uhu) pa nisu dobili tumor.

Pih da 3-4sata dnevno. 8 sati šihtu se znalo odradit na mobitelu

Onda dođeš doma i strateški postaviš mobitel da ne zvizne s uha dok ležiš u krevetu i tako melješ sve dok netko od sugovornika ne zakrmi.

Al sva sreća da tehnologija napreduje pa sad imamo razne messengere. Bolje dobiti artritis do 35-te nego tumor na mozgu 

 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
dejo6 kaže...
Ges kaže...

 sve je to super što govoriš u nekom idealnom svijetu no medicinska pitanja se odgovaraju isključivo ako imaš para za odgovor a pare za odgovor daju ljudi koji imaju interesa od tog odgovora. Drugim riječima, u RL nitko neće sponzorirati tako skupo istraživanje koje bi ukazalo na povezanost mobitela i tumora osim ako nema direktnu korist od takvog istraživanja, poput recimo tvrtki koje proizvode mobitele pa da dokažu kako isti ne uzrokuju tumore.

Jedini scenario gdje bi netko išao dokazivati da mobiteli uistinu uzrokuju tumore je onaj tko bi profitirao od točnog dijagnosticiranaj i liječenja takvih tumora a gdje takvi tumori i nisu najprofitabilniji oblik bolesti (s obzirom na rijetkost pojavljivanja) i uvelike ovise o kirurškom zahvatu a ne o lijeku, dakle profit je (za ikoga osim dobrog kirurga) mizeran

 

 A tko je onda platio da se dokaže da cigarete uzrokuju rak, ili da auti s unutrašnjim izgaranjem štete okolišu?

 Nije bilo potrebno. Sustav je shvatio da više gubi love na liječenje posljedica nego što ubiru na porezu. Laka računica. I bam, evo mrtvaca na plakatu umjesto zgodne tete. 

Give a man a mask and he will show you his true face
16 godina
moderator
offline
Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dobio t

Citati. Kraćenje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dobio t

Činjenic je da taj spektar elektrom magnetskog zraćenja prolazi kroz živo tkivo. Ne može mi nitko tvrditi da pri tome ne prenese dio svoje energije na isti. Idiotizam je to zanemarivati i ćuditi se što je danas toliko ućestala pojava bolesti raka

 
6 5 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Koliko je danas učestala pojava raka? Imaš neki graf? Posebno me zanima za tumore mozga - koliko se povećala učestalost u zadnja dva desetljeća, otprilike otkad se digitalni mobiteli koriste...
12 godina
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Ges kaže...

 sve je to super što govoriš u nekom idealnom svijetu no medicinska pitanja se odgovaraju isključivo ako imaš para za odgovor a pare za odgovor daju ljudi koji imaju interesa od tog odgovora. Drugim riječima, u RL nitko neće sponzorirati tako skupo istraživanje koje bi ukazalo na povezanost mobitela i tumora osim ako nema direktnu korist od takvog istraživanja, poput recimo tvrtki koje proizvode mobitele pa da dokažu kako isti ne uzrokuju tumore.

Jedini scenario gdje bi netko išao dokazivati da mobiteli uistinu uzrokuju tumore je onaj tko bi profitirao od točnog dijagnosticiranaj i liječenja takvih tumora a gdje takvi tumori i nisu najprofitabilniji oblik bolesti (s obzirom na rijetkost pojavljivanja) i uvelike ovise o kirurškom zahvatu a ne o lijeku, dakle profit je (za ikoga osim dobrog kirurga) mizeran

 Hmm, a što je s neprofitnim organizacijama? Ljudima koji su izgubili najbliže pa cijeli život potroše u pronalaženju lijeka? Ili udruge za borbu protiv raka?

Donacije? Vladine borbe protiv bolesti? Istraživački odjeli medicinskih fakulteta?

 

A i ne vjerujem da na svijetu ne postoji ni jedna skupina osoba koja bi željela ovo otkriti, a da im lova nije jedini poticaj....

Još nisam čuo za znanstvenika koji nije bio ponosan na svoj rad. :D

Pogotovo ako bi pronašao 100% vezu između mobitela i tumora. Nešto što zanima večinu populacije na planetu.

Postao bi poznat, dobio hrpu nagrada, a uz to ide vjerojatno i lova.

 

Aha, i ako uzmemo da stvarno nitko ne mrda ak ne vidi lovu, za proučavanje i liječenje karcinoma se izdvaja najviše love od svih bolesti. (čak i vele da je to daleko pre malo, na prvom linku)

Pa vjerojatno bi se i za ovo pripao veliki iznos kad bi se dokazalo da je istina....

https://scienceogram.org/in-depth/health/

http://www.economist.com/news/britain/21613325-professional-schism-hinders-britains-mental-health-system-body-and-soul

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dobio t

Sud je u svakom slučaju pravilno odlučio. Nadam se da će takva odluka biti jasna poruka sudovima i u drugim državama.

 
2 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
Dex.pwn kaže...

 

I ti stvarno misliš da će medicina prinati da mobiteli mogu stvoriti probleme kao što taj Talijan ima?

E Drago moj

Sve je to premazano ko zna čime. Da je medicina ispravna, već davnim dana bi marihuana bila legalizirana.

 Ije Dex.

Znaš koja je prije koje desetljeće bila jedna od najvećih industrija?

Industrija duhana.

Pa nije medicni bilo problem dokazati da izazivaju bolesti ili smrt. I naštetiti ogromoj industriji i cijelom lancu.

 

Koja je sad jedna od najvećih industrija?

Nafta.

I opet, medicina i znanost je dokazala izravnu povezanost između ispušnih plinova i dišnih bolesti, globalnog zatopljenja, uništavanja ozonskog omotača....

 

Sad, ne znam zašto misliš da u ovom slučaju (valjda 100 put manjim od duhana ili nafte) medicinarima bio problem reči istinu.

Postoji hrpa drugih razloga, a ne medicina (koja je btw, dokazala sve što se tiče marihuane. Koja je negdje i legalizirana)

Npr, dozvoliti konzumiranje marihuane prije vožnje? Koliko? Kako mjeriti?

Ako si poslodavac, dal bi dozvolio da ti zaposlenici dolaze na posao napušeni? Ak da, koliko jako? :D Kako bi izmjerio granicu?

 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dob
dejo6 kaže...

 

 A tko je onda platio da se dokaže da cigarete uzrokuju rak, ili da auti s unutrašnjim izgaranjem štete okolišu?

Velike stvari/promjene se događaju, recimo kad nekome pukne film ili proradi savjest, pa onda obično pucaju i razne brane.

 

Valjda se sječaš Jefferey Wiganda, ili samo jedan človek protiv podmukle duhanske firme u kojoj je radil.

 

http://www.cbsnews.com/news/60-minutes-most-famous-whistleblower/

 

Kaj se tiče raznog zračenja, bilo to mobiteli/odašiljači ili razne druge bežične tehnologije sve bu došlo na naplatu, i to u bumerang stilu kaj drugo.Bežične tehnikalije se koriste malo više od dva desetlječa, a to je premalo vremena da bi progledalo, realno ipak novac/zarada je najbitnija to sigurno.

 

Sjetimo se boja za zidove sa olovom, pa onda vrlo podmuklog i opasnog Azbesta, ili recimo kemijski usporivači gorenja u namještaju i ostalim kučnim predmetima itd.Ovo zadnje žuto koristi se i danas, da okvirno spašava živote ali istovremeno kemikalije konstantno šalju ljude na groblje.

 

 

Talijan dobio odštetu jer je zbog mobitela dobio t

Jedna je stvar zajednička svim serijskim ubojicama i manijacima; svi su (do zadnjeg!!) pili vodu. 

Moj PC  
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice