Technology WinDays16: Ne treba se bojati oblaka –

poruka: 8
|
čitano: 1.398
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Technology WinDays16: Ne treba se bojati oblaka – ".
11 godina
offline
Technology WinDays16: Ne treba se bojati oblaka –

Kada ne paziš kod konfiguriranja umreženog storidža na lokalnoj mreži, tada cijeli intranet može čačkati po njemu.

Kada ne paziš kod konfiguriranja umreženog storidža na onlajn servisu...

http://www.cs.cornell.edu/~shmat/shmat_urls.pdf

 

"Digital Crimes Unit", savršen naziv za razvojni tim.

Će da koristim.

 
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Technology WinDays16: Ne treba se bojati oblak
U oblaku su padaline, ja sam više za sunce..
Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Technology WinDays16: Ne treba se bojati oblak
Budućnost da, ali sada ne. Nije dovoljno pouzdano, brzo i pokriveno u Hrvatskoj za to.. Npr, ne pokrivenost 4G signalom, loša infrastruktura gdje često puca veza na modemu..
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Technology WinDays16: Ne treba se bojati oblaka –

... i bez pristupa Internetu buljiš ko papak u ekran i ne možeš ničemu pristupiti. Onda kad imaš sporu vezu sve je toliko sporo da imaš osjećaj da si na starom Spectrumu, makar sve vrtiš na zadnjoj generaciji Lenovo poslovnog prijenosnika. Tako je oblak još uvijek negdje iznad Amerike i zapadne Europe, dosta daleko od Hrvatske.

Kaže jedan poslovni korisnik: "Naš ured u Sloveniji ima najsporiju moguću vezu na Internet kao backup i ta je veza 10 puta brža od one glavne koju mi imamo u uredu u Zagrebu."

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 12:51 (Thinker).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Technology WinDays16: Ne treba se bojati oblaka –

Microsoft Azure bilježi ogroman rast i to do 200 % u posljednjih godinu dana što dodatno dokazuje njegovu uspješnost.

Impresivno, ali bilo bi lijepo tu informaciju postaviti u stvarno činjenično stanje (Microsoft se nema čega sramiti).

Trebalo je već naučiti da samohvala kod ozbiljnih potencijalnih korisnika dovodi do sumnjičavosti i opreza a ne participacije "grlom u jagode".

Bilo bi lijepo i kad bi prozborili koju o mogućim problemima (poput ovih koji su ovdje prethodno navedeni), mislim da bi bili vjerodostojniji.


Kad se usporedi sa ovom paralelnom viješću s BUGa stanje postaje (nepotrebno!) diskutabilno:
http://www.bug.hr/vijesti/veliki-rast-prometa-dobiti-amazonu/152540.aspx

Zato malo podataka (ovo je višestruko verificirano)...

Trend rasta tržišnog udjela i zarade globalno predvodi Microsoft (ali ne i sam udio):
Microsoft 124%
Google Cloud Platform 108%
Amazon Web Services 63%
IBM Cloud and SoftLayer 57%
Salesforce 40%

 

Ali market share i dalje izgleda ovako:

Amazon 31%
Microsoft 9%
IBM 7%
Google 4%
Salesforce 4%

 

Amazon i IBM su donekle stabilni na svojim pozicijama, MS i Google ubrzano napadaju i rastu dok se Salesforce polako istiskuje iz prvih 5.
Amazon i dalje dominira, dok Google u stopu prati Microsoft.

izvor:

https://www.channele2e.com/2016/02/04/cloud-market-share-2016-aws-microsoft-ibm-google/

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Technology WinDays16: Ne treba se bojati oblaka –

Oblak?ne hvala.Bar ne za privatne informacije.Priznajem nisam pročitao "terms of use" od niti jednog "oblak" provajdera.Ali kud to danas ide,nebi se čudil da provajderi imaju pristup mojim informacijama u oblaku kao i ja.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Technology WinDays16: Ne treba se bojati oblak
"Tko se boji oblaka još
tri za groš, tri za groš.
Oblaka se ne bojim ja, tra-la-la-la-la!" :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Technology WinDays16: Ne treba se bojati oblaka –

Kad smo se makli sa terminala, razvoj hardwera je bio exponencijalan. Sad nas opet vraćaju natrag.
Ne volim taj microsoft sve više i više...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice