Tele2 od danas ima 4G mrežu

poruka: 47
|
čitano: 14.210
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele2 od danas ima 4G mrežu".
13 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
Cesc kaže...

Da, prema karti je prije godinu i pol' i Suhopolje (mjesto pored Virovitice) bilo pokriveno 3g signalom pa sam svejedno u boravku jedva uhvatio edge. Toliko o pokrivenosti. 
Nakon toga prešao na pretplatu u tmobile da bi mi agent od tele 2 rekao da "ako je loš signal, mogu se prebaciti na tmobileov, tele 2 plaća korištenje njihove infrastrukture". Super, onda se mogu prebaciti totalno na njihovu mrežu pa neću imati nikakvih problema sa signalom, bio ja u tih "90 % stanovništva pokrivenosti" ili ne 

Jesi li ikako koristio mrežu nakon što je nadograđena? Ako ne, naruči si besplatnu simicu s njihove stranice (SIM2Go) pa vidi kakvo je sada stanje.

Od 15.12.2015. je isto tako moguće koristiti HT 3G signal (prije je bio 2G).

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
JozoBozo121 kaže...

No ono što ti mogu reći je da Tcom i Vipnet imaju, kao što sam rekao, 800MHz frekvenciju a Tele2 ju nema. Što to znači? Pa evo ovako, LTE signal na 800MHz može prema testiranjima proći oko 10-12km u brdovitom terenu, a onaj od 1800Mhz može oko 4-5km(Na tome sam bazirao svoj prethodni komentar). Znači da bi Tele2 morao postaviti barem tri (signal se širi u krug, morali bi ih postaviti u trokut) repetitora da postigne istu pokrivenost na tim prostorima. Nažalost zbog slabe naseljenosti (grad je manji pa su i okolna naselja manja) jednostavno se ne isplati ulagati toliko već se puti obični 2G koji imaju na 900MHz.

 

 

 Tele2 ima određeni broj kanala i na 900MHz koji se mogu iskoristiti i za LTE. U RH se sve dodijeljene frekvencije operaterima mogu koristiti za sve tehnologije 2G, 3G i 4G što je na volju operatoru. Istina 900MHz ima nešto manji domet od 800MHz ali daleko veći od 1800MHz. Prvi 3G signal imao sam pred nekoliko godina samo od Tele2 sa 11 km udaljene bazne stanice na 900MHz. Sa iste lokacije imali su i VIP te TM 3G ali na višim frekvencijama i on nije dopirao do mene. VIP i TM proširili su 3G na bliže bazne stanice pa sada imam i njihov signal. Na žalost Tele2 je ostao samo na toj jednoj udaljenoj koja sada nema 4G.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu

Osim 800MHz koji se moraju isključivo za LTE. Naravno da mogu koristiti i 900MHz, ali posto imaju samo 5MHz to je vrlo na knap i za pozive i za edge i gprs internet kada treba.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
14 godina
neaktivan
offline
Tele2 od danas ima 4G mrežu

Tele 2 sigurno koristi samo 1800 za LTE. 900 ionako svi sad nastoje prenamijeniti sa GSM-a na UMTS.

 

Dugoročno će T2 imati problem da ne mogu raditi Carrier Aggregation, gdje već sad HT i Vip po velikim gradovima rade CA 800/1800. Doduše, kad isteknu trenutne licence (negdje u 2020-ima), vjerojatno će ići novo licenciranje za sve frekvencije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2016 13:51 (Odoakar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu

Jesi zadovoljan? 

14 godina
offline
Tele2 od danas ima 4G mrežu

Da naravno,iako signal se tu i tamo gubi ovisno gdje sam u kući nekad ga uopće nema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu

Zasto nebi mogli? Neka aktiviraju 1900mhz i 3G prebace na 900MHz a oslobode 10MHz na 2100 i mogu aktivirati carrier agregation na 225mbit/s, isto što imaju Vipnet i HT. Koristim HT jer mi plaćanje nije problem nego želim kvalitetnu uslugu (imam vikendicu a Tcom ima tamo 4G). Najviše se nadam jednoj utrci na 4G uslugama i da ce se to sve odvijati sad malo brže sve skupa kad je i Tele2 tu

 

HAKOM je krajem 12-of mjeseca objavio namjeru o licenciranju 1500MHz spektra koji ima 45MHz širinu. Taj se spektar zove jos i Supplemental downlink (SDL) zato jer nema upload frekvencija nego ga se koristi isključivo za povećanje download brzina. Neka Tele2 upeca 20MHz (optimist sam), mogu odmah aktivirati Cat6 i 300mbit download jer imaju super Huaweijevu opremu koja bi to trebala podržavati. Tu je prilika i za vipnet i Tcom jer onda mogu i oni barem u gradovima aktivirati isto 300mbit (Cat6 podržava 20+10+10MHz) putem 1800,800 i 1500

EDIT: sad sam jos malo gledao, izgleda da mobilni modemi nemaju podršku za 1500MHz, za to cemo se jos morati strpiti.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2016 23:27 (JozoBozo121).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
JozoBozo121 kaže...

Zasto nebi mogli? Neka aktiviraju 1900mhz i 3G prebace na 900MHz a oslobode 10MHz na 2100 i mogu aktivirati carrier agregation na 225mbit/s, isto što imaju Vipnet i HT. Koristim HT jer mi plaćanje nije problem nego želim kvalitetnu uslugu (imam vikendicu a Tcom ima tamo 4G). Najviše se nadam jednoj utrci na 4G uslugama i da ce se to sve odvijati sad malo brže sve skupa kad je i Tele2 tu

 

 Ne nadaj se previše. Telekomi postoje zbog profita. Tko ubrzo očekuje tarife s 50, 100, 200GB prometa mjesečno za siću, načekat će se.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu

Pa nisam rekao 50GB, ali evo, ja imam 1.5GB na tarifi koja inače košta 100 i nesto kuna ali mi je prodavač spustio cijenu na ukupno 75kn i dobio sam 1gb ekstra prometa. Očekujem recimo da na kraju ove godine imamo neke tarife do 100kn s jedno 4-5GB prometa(mislim na pretplate) jer mislim da to nije nerealno

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
15 godina
offline
Tele2 od danas ima 4G mrežu

jedan moj mali osvrt... Bio u Vukovaru, vraćo se nazad u Vinkovce... Kolega vozi, a ja nemam pametnija posla pa reko ajd da vidim koliko će biti Tele2 4G signala... Tele2 kartica je u Jiayu S3, a pored nje bonbon koja ide na 2G pa ćemo je zanemariti. Imam i službeni mobitel SONY Xperia M2 koji je na T-Mobile mreži. Pratim signal na oba mobitela preko Network Signal Info programa.

 

Krećemo iz centra Vukovara i gledam... Tele2 cijelo vrijeme lijep pun signal, strelica cijelo vrijeme "u zelenom području" dok na T-Mobile to ipak nekako više varira kako se mičemo od centra grada. Idemo ulicom Priljevo, dolazimo do Crodux benzinske, skrećemo u Vinkovačku i tup SONY sa T-mobile mrežom se prebacuje na 3G... dok Jiayu drži 4G mrežu "u zelenom" području, a na blesimetru na mobitelu pokazuje da je pun signal. Dolazimo do Bršadina, tu mi T-mobile šara 3G signal među raznim baznim stanicama, a sve na granici upotrebljivosti, SONY pokazuje "jednu crticu signala" dok JIAYU cijelo vrijeme ne pada ispod "2 crtice" na 4G mreži. Sad gledam kartu pokrivenosti i kaže Tele2 da u Bršadinu nema 4G signala... lažu, ja ga nisam izgubio... na trenutak je bio pao na neki minimum na izlazu iz sela, ali onda je uhvatio signal od Nuštra i više nije padao iz "zelenog područja" sve do centra Vinkovaca.

 

Ako vas zanima gdje je uhvaćen T-Mobile 4G... U centru Nuštra, 5km od centra Vinkovaca se uspjelo uhvatiti nešto 4G signala i prebacilo na njega. Znači od 20km puta od Vukovara do Vinkovaca Tele2 100% pokrivenost 4G signala, čak i tamo gdje po karti signala nebi trebalo biti, a T-Mobile pola puta šalta po jedva upotrebljivom 3G signalu po raznim baznim stanicama a po t-mobile karti pokrivenosti bi cijelim putem trebao imati 4G signala tako da tu neko laže. :)

Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
JozoBozo121 kaže...

Pa nisam rekao 50GB, ali evo, ja imam 1.5GB na tarifi koja inače košta 100 i nesto kuna ali mi je prodavač spustio cijenu na ukupno 75kn i dobio sam 1gb ekstra prometa. Očekujem recimo da na kraju ove godine imamo neke tarife do 100kn s jedno 4-5GB prometa(mislim na pretplate) jer mislim da to nije nerealno

Nisi rekao 50GB, ali vidjet ćeš da će netko početi spominjati i takve količine podataka, jer jednom kad se okusi velika brzina 4G, onda apetiti narastu.

 

Bonbon već nudi 5GB po maksimalnoj brzini od 75/25 za 45 kuna mjesečno i za pretplatnike i za bonaše.

13 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
Gnjavator kaže...

jedan moj mali osvrt... Bio u Vukovaru, vraćo se nazad u Vinkovce... Kolega vozi, a ja nemam pametnija posla pa reko ajd da vidim koliko će biti Tele2 4G signala... Tele2 kartica je u Jiayu S3, a pored nje bonbon koja ide na 2G pa ćemo je zanemariti. Imam i službeni mobitel SONY Xperia M2 koji je na T-Mobile mreži. Pratim signal na oba mobitela preko Network Signal Info programa.

 

Krećemo iz centra Vukovara i gledam... Tele2 cijelo vrijeme lijep pun signal, strelica cijelo vrijeme "u zelenom području" dok na T-Mobile to ipak nekako više varira kako se mičemo od centra grada. Idemo ulicom Priljevo, dolazimo do Crodux benzinske, skrećemo u Vinkovačku i tup SONY sa T-mobile mrežom se prebacuje na 3G... dok Jiayu drži 4G mrežu "u zelenom" području, a na blesimetru na mobitelu pokazuje da je pun signal. Dolazimo do Bršadina, tu mi T-mobile šara 3G signal među raznim baznim stanicama, a sve na granici upotrebljivosti, SONY pokazuje "jednu crticu signala" dok JIAYU cijelo vrijeme ne pada ispod "2 crtice" na 4G mreži. Sad gledam kartu pokrivenosti i kaže Tele2 da u Bršadinu nema 4G signala... lažu, ja ga nisam izgubio... na trenutak je bio pao na neki minimum na izlazu iz sela, ali onda je uhvatio signal od Nuštra i više nije padao iz "zelenog područja" sve do centra Vinkovaca.

 

Ako vas zanima gdje je uhvaćen T-Mobile 4G... U centru Nuštra, 5km od centra Vinkovaca se uspjelo uhvatiti nešto 4G signala i prebacilo na njega. Znači od 20km puta od Vukovara do Vinkovaca Tele2 100% pokrivenost 4G signala, čak i tamo gdje po karti signala nebi trebalo biti, a T-Mobile pola puta šalta po jedva upotrebljivom 3G signalu po raznim baznim stanicama a po t-mobile karti pokrivenosti bi cijelim putem trebao imati 4G signala tako da tu neko laže. :)

Te karte ne mogu biti 100% točne tako da može biti mjesta gdje je označeno da nema signala, a ima ga i obratno. Tele2 mreža stvarno svakim danom radi sve bolje i bolje. :)

12 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
Jedan moj prijatelj iz Slavonije je znao reći: Sad je opalo lišće sa drveća pa imam signala...
Marija,daj mi jednu pivu ubi me ova gravitacija
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Tele2 od danas ima 4G mrežu

Mjereno u Koprivnici kraj gimnazije/policije unutar zatvorenog prostora jednog kafića.

S tim da doma u kući imam samo 3G.

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
dark_wizz kaže...

90% stanovništva pokriveno? Možda 9% ili 0.9%. Nalazim se 3km zapadno od Vinkovaca i trenutno imam točno 0% bilo kakvog Tele2 signala na 3 različita uređaja (Z3c, Lumia 520 i prastara Nokia 1600). Doma moram izaći na balkon da bi mogao nekoga nazvati (a živim na brdu) i to jedva oko 10% signala. Dok T-Mobile i VIP imaju 4g u u toj vukoyebini gdje ja živim Tele2 kao da je zaboravio da u krugu od 50km uopće nema signala i obećavaju nam već 5 godina da će stavit odašiljač.

 Dobro, nije Ivankovo baš tolika vukojebina 

16 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
DaffyDuck kaže...
dark_wizz kaže...

90% stanovništva pokriveno? Možda 9% ili 0.9%. Nalazim se 3km zapadno od Vinkovaca i trenutno imam točno 0% bilo kakvog Tele2 signala na 3 različita uređaja (Z3c, Lumia 520 i prastara Nokia 1600). Doma moram izaći na balkon da bi mogao nekoga nazvati (a živim na brdu) i to jedva oko 10% signala. Dok T-Mobile i VIP imaju 4g u u toj vukoyebini gdje ja živim Tele2 kao da je zaboravio da u krugu od 50km uopće nema signala i obećavaju nam već 5 godina da će stavit odašiljač.

 Dobro, nije Ivankovo baš tolika vukojebina 

Nisam iz Ivankova (ne do bog većeg zla ) nego Mikanovaca (pod brdom), ali radim u Ivankovu

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2016 23:03 (dark_wizz).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice