The Boring Company: izbušen prvi tunel

poruka: 25
|
čitano: 3.564
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "The Boring Company: izbušen prvi tunel".
9 godina
neaktivan
offline
The Boring Company: izbušen prvi tunel

Koja je smislena razlika između ovoga i metroa? Osim što je skuplje?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
maximilian kaže...

Koja je smislena razlika između ovoga i metroa? Osim što je skuplje?

Metroom ne možeš prevesti cijeli auto.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
online
The Boring Company: izbušen prvi tunel

Stvar je u tome da izbjegneš gužvu kad ideš autom.

Staneš na platformu, ona te spusti dolje i brzo prebaci na drugi dio grada, dalje opet nastaviš autom.

I trebalo bi funkcionirati na više nivoa.

 
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
Musku se mora priznati da je vizionar. Valjda će nešto od svega toga i uspjeti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
PaleRider kaže...

Stvar je u tome da izbjegneš gužvu kad ideš autom.

Staneš na platformu, ona te spusti dolje i brzo prebaci na drugi dio grada, dalje opet nastaviš autom.

I trebalo bi funkcionirati na više nivoa.

 Znači iskopati ćemo mrežu tunela ispod gradova da bi auto promet prebacili ispod cesta po kojima ionako voze auti?

Na kojim ste vi i Musk drogama? :)

15 godina
offline
The Boring Company: izbušen prvi tunel

ovi bi kod nas dobro doslo da se rijesi problem imovinsko pravnih odnosa i otkupa zemljista za prometnice

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
The Boring Company: izbušen prvi tunel

Mislio sam da budućnost nije u osobnim vozilima, nego u javnom prijevozu. Želimo li više vozila?

Sve je u redu dok financira iz svojih izvora. Krene li tražiti javni novac, a što je izvjesno, s vizijom ovakvog prijevoza trebali bi se složiti porezni obveznici.

Ako je predvidio da cijevima ne idu samo vozila, nego i ljudi, bicikli te tereti, onda mi priča ima smisla.

 

Naziv kompanije mi je genijalan.

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
maximilian kaže...
PaleRider kaže...

Stvar je u tome da izbjegneš gužvu kad ideš autom.

Staneš na platformu, ona te spusti dolje i brzo prebaci na drugi dio grada, dalje opet nastaviš autom.

I trebalo bi funkcionirati na više nivoa.

 Znači iskopati ćemo mrežu tunela ispod gradova da bi auto promet prebacili ispod cesta po kojima ionako voze auti?

Na kojim ste vi i Musk drogama? :)

Fora je da iskoristis auto umjesto vagona/kapsule (stedi troskove i zbog promjera cijevi i infrastrukture), a u nekim gradovima jednostavno nema alternative (npr. New York), guzve ogromne, a nemas gdje prosirit ceste, a oni planiraju radit ove tunele na vise razina (prakticki ko Futurama pod zemljom) sto pruza ogromna prosirenja kapaciteta.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 17:51 (Renesis).
12 godina
protjeran
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
maximilian kaže...

 Znači iskopati ćemo mrežu tunela ispod gradova da bi auto promet prebacili ispod cesta po kojima ionako voze auti?

Na kojim ste vi i Musk drogama? :)

 De javi Musku da je ideja loša dok ne bude kasno i dok ne upadne u dugove.

Stvarno mi nije jasno zašto ti milijarderi nikada ne otvore topic na bug.hr pa pitaju ljude za stručno mišljenje nego srljaju ko guske u maglu??

 

Kad vidim da netko komentira poslovne poteze i ulaganje para ovakvih ogromnih kompanija po nekakvim forumima - dođe mi slabo.

16 godina
online
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
maximilian kaže...

 Znači iskopati ćemo mrežu tunela ispod gradova da bi auto promet prebacili ispod cesta po kojima ionako voze auti?

Na kojim ste vi i Musk drogama? :)

 

Očito nikad nisi išao na posao autom... bar ne u gradu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 22:40 (PaleRider).
15 godina
offline
The Boring Company: izbušen prvi tunel

Ovo možemo razdvojiti na dva efekta koji mogu biti i zasebni:

1) Dodavanje nove vozne trake ispod, umjesto sa strane ili iznad jer tamo recimo nema mjesta - veći prometni kapacitet

2) Pretvaranje vozne trake u neku vrstu vlaka za aute. Mnogi prometni zastoji stvaraju se čak i kad nema nesreće, nego zbog nemogućnosti vozila da drže kostantni razmak, što stvara valove zastoja. To "vlak" rješava i tako sprečava zastoje i gužve, stvara veću protočnost nego što je imamo sa "slobodnim" vozilima.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
Stvar je u razinama, ispod zemlje imas 3D prostor i beskonacno razina, a na povrsini samo jednu ili nekoliko uz puno vise troskova.
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
Hm, ni te beskonacne razine pod zemljom nisu bas jeftine.
15 godina
neaktivan
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
Stari moj koji potencijal za bojanje tunela!! 😀😀😀
I noga u dupe je korak naprijed
 
7 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
The Boring Company: izbušen prvi tunel

Jedna stvar mi nije jasna, sta ce se desiti ako se auto zapali?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
maximilian kaže...

 Znači iskopati ćemo mrežu tunela ispod gradova da bi auto promet prebacili ispod cesta po kojima ionako voze auti?

Na kojim ste vi i Musk drogama? :)

Ja vidim u takvim tunelima prednost

 

- prvo ceste bi bile izravne tj ravne bez nepotrebnog zavoja. 

- nebude trebalo čistiti snijeg zimi

- nebude nam smetalo sunce ljeti 

- Gore budemo postoječe ceste barem usred zelene površine koristili za traktore itd :D 

- sigurnije bude za pješake, gore i dolje. Izbjegle bi se nesreče u kojem se auti zabuše u štand u zavoju (bila je takva nesreča u Zagrebu) 

- Nećemo se desiti da se na cesti pojavi divljać

- gore nečemo trebati više proširivati cestu, više budemo koristili zelenu površnu za obradu zemlje. 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
hprpic kaže...

Jedna stvar mi nije jasna, sta ce se desiti ako se auto zapali?

No,Muskovim tunelima automobili neće voziti samostalno, nego će ih tamo preuzimati posebne autonomne platforme zadužene za transport.

 

Motor ti se neće zapaliti jer neće biti intenzivno korišten. Još su pod zemljom niže temperature.

13 godina
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
NecroKnight kaže...
hprpic kaže...

Jedna stvar mi nije jasna, sta ce se desiti ako se auto zapali?

No,Muskovim tunelima automobili neće voziti samostalno, nego će ih tamo preuzimati posebne autonomne platforme zadužene za transport.

 

Motor ti se neće zapaliti jer neće biti intenzivno korišten. Još su pod zemljom niže temperature.

 Ma nisi shvatio, on je mislio na to da kad dodes sa starim golfom ili fiatom na platformu, pa kad te ta platforma lansira i onda od brzine kad se zapali motor, sta onda?

I`m not Jesus, but He`s my son..
10 godina
neaktivan
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
Skidy kaže...
NecroKnight kaže...
hprpic kaže...

Jedna stvar mi nije jasna, sta ce se desiti ako se auto zapali?

No,Muskovim tunelima automobili neće voziti samostalno, nego će ih tamo preuzimati posebne autonomne platforme zadužene za transport.

 

Motor ti se neće zapaliti jer neće biti intenzivno korišten. Još su pod zemljom niže temperature.

 Ma nisi shvatio, on je mislio na to da kad dodes sa starim golfom ili fiatom na platformu, pa kad te ta platforma lansira i onda od brzine kad se zapali motor, sta onda?

 Ubrzat će, i od brzine bude toliko jak vjetar da će ugasiti vatru. Također tako brzo će ići da vatra nebude imala dovoljno kisika da gori. 

A osim toga ne kužim, kako niže temp ??? Trebale bi biti sve veče :D Čim dublje kopaš, više je vruče . 

 

16 godina
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
maximilian kaže...

 Znači iskopati ćemo mrežu tunela ispod gradova da bi auto promet prebacili ispod cesta po kojima ionako voze auti?

Na kojim ste vi i Musk drogama? :)

Gdje ti je mašta?
Rampa spušta auto (i tebe) u ZG Dubravi na platformu, na (pretpostavljam) zasebnu traku ovisno o željenom cilju.
Platforma ubrzava i za oko 10 minuta dolazi do ZG Gajnica. Tamo se iskrcavaš i nastavljaš dalje nadzemno.
Pa ti meni reci, ima li to smisla...? :)
Oduvijek postoji ideja da se dio prometa prebaci pod zemlju, pogotovo ako treba proći te ogromne relacije, poput ove - nadzemno bi trebalo samo lokalno, par blokova prelaziti... u ZG bi bilo idealno napraviti trasu Dubec-Dubrava-Kvatrić-Britanac-Črnomerec-Gajnice.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
9 godina
neaktivan
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
Markić7 kaže..

Ubrzat će, i od brzine bude toliko jak vjetar da će ugasiti vatru. Također tako brzo će ići da vatra nebude imala dovoljno kisika da gori. 

A osim toga ne kužim, kako niže temp ??? Trebale bi biti sve veče :D Čim dublje kopaš, više je vruče . 

 

 

Svi ste u krivu, Maska kaže da će u podzemno carstvo samo Tesla automobili

 

Father_Dougal kaže...
Pa ti meni reci, ima li to smisla...? :)

 

 

 

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 20:07 (maximilian).
9 godina
neaktivan
offline
The Boring Company: izbušen prvi tunel

Musk je tek početnik, on ne zna da prava lova leži u farbanju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
Potencijalne probleme vidim u novim arheoloskim nalazistima.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
The Boring Company: izbušen prvi tunel

Muskiću to nije poblem, u USA može naići samo na neko indijansko groblje

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: The Boring Company: izbušen prvi tunel
Izgori'će!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice